Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

26 Strony « < 11 12 13 14 15 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Starożytności - czasopismo internetowe o Antyku...

Damian W.

Wieczny łowca książek
Grupa: Przyjaciel forum
Nr użytkownika: 31.041

Damian W.
Stopień akademicki: mgr
Zawód: wolny

post 27/11/2011, 13:15 Quote Post

Witam,

Oto zawartość II nr-u periodyku.

SPIS TREŚCI:

EGIPT:

Roksana Burek, Egipskie pralnie

GRECJA:

Marta Żydek, Pederastia grecka w wybranych źródłach antycznych

Adam Jarych, Hetery, kurtyzany i tancerki jako jeden z tematów sztuk plastycznych i literackich antycznego świata

Juliusz Grzybowski, Wprowadzenie do ontologii pojedynku

RZYM:

Tomasz Szeląg, Cesarz Konstancjusz II i kler w świetle kanonów uchwalonych przez synody w Antiochii (341 r.) i Sardyce (343-344 r.)

Grzegorz Bartusik, Vir Bonus est quis? Kilka refleksji o ideale Vie Bonus, Decem Maximas Res Optimasque i literaturze rzymskiej I w. p.n.e.

Ponadto w skład nr-u wejdą recenzje oraz reportaże.

Pozdrawiam,
DW

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #181

Damian W.

Wieczny łowca książek

Damian W.

post 2/12/2011, 20:27 Quote Post

Witam,

Zapraszamy na naszą stronę na którą wrzuciliśmy reportaże ze spotkań promocyjnych smile.gif

Pozdrawiam,
DW

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #182

Vapnatak

Od Greutungów i Terwingów zrodzony z Haliurunnae
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 26.201

post 3/12/2011, 19:15 Quote Post

QUOTE(Damian W. @ 27/11/2011, 14:15)
Oto zawartość II nr-u periodyku.

SPIS TREŚCI:

EGIPT:

Roksana Burek, Egipskie pralnie

Nastąpiła drobna korekta w spisie treści, a mianowicie lekka zmiana tytułu artykułu p. Roksany. Brzmi on następująco:

"Funkcjonowanie egipskich pralni począwszy od czasów Starego Państwa po okres ptolemejski".

wink.gif

vapnatak

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #183

Damian W.

Wieczny łowca książek

Damian W.

post 13/12/2011, 18:08 Quote Post

Informacja dla Autorów:

Redakcja przypomina zainteresowanym Autorom, że termin składania materiałów do III numeru periodyku upływa pod koniec stycznia (tj. 31 I) przyszłego roku.

Pozdrawiam,
DW

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #184

Damian W.

Wieczny łowca książek

Damian W.

post 16/12/2011, 0:03 Quote Post

Informacja:

Redakcja uprzejmie informuje, że II numer "Starożytności" jest już od dzisiaj dostępny w sprzedaży (będzie go można zacząć pobierać dziś wieczorem).. Życzymy więc wszystkim Czytelnikom miłej lektury...

Pozdrawiam,
DW

Ten post był edytowany przez Damian W.: 16/12/2011, 10:01

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #185

Vapnatak

Od Greutungów i Terwingów zrodzony z Haliurunnae
Nr użytkownika: 26.201

post 16/12/2011, 23:32 Quote Post

Z przyczyn technicznych, jak na razie nie można ściągać tekstów opublikowanych w II nr naszego pisma. Pracujemy nad tym i rychło rozwiążemy ten problem pozytywnie! Przepraszamy za utrudnienia.

vapnatak

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #186

Damian W.

Wieczny łowca książek

Damian W.

post 17/12/2011, 20:05 Quote Post

Informacja:

Jak poinformował nas admin strony czasopismo będzie można zacząć pobierać od poniedziałku wieczorem. Za wszelakie utrudnienia z tym związane najmocniej czytelników przepraszamy.

Pozdrawiam,
DW

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #187

Damian W.

Wieczny łowca książek

Damian W.

post 19/12/2011, 20:48 Quote Post

Informacja:

Można już normalnie zacząć pobierać zimowy numer periodyku smile.gif

Dla zarejestrowanych użytkowników wprowadziliśmy rabat promocyjny.

Życzymy Wszystkim udanej lektury i przepraszamy za powstałe opóźnienia.

Pozdrawiam,
DW

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #188

Anders

VII ranga
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 4.016

Zawód: Biurowy

post 19/12/2011, 20:59 Quote Post

Czy planujecie z czasem (np. po roku) udostępniać artykuły archiwalne za darmo?

Bo na razie w dwóch numerach widzę jedno znane mi od strony naukowej nazwisko - dra Tomasza Szeląga. Milczeniem pominę inne, które dla odmiany miast kusić odstrasza. Jako potencjalny czytelnik nie mam możliwości zapoznania się z charakterem pozostałych tekstów, których autorów nie znam - a na kupowanie kota w worku nie bardzo mam chęć.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #189

Damian W.

Wieczny łowca książek

Damian W.

post 19/12/2011, 21:38 Quote Post

QUOTE(Anders @ 19/12/2011, 21:59)
Czy planujecie z czasem (np. po roku) udostępniać artykuły archiwalne za darmo?

Bo na razie w dwóch numerach widzę jedno znane mi od strony naukowej nazwisko - dra Tomasza Szeląga. Milczeniem pominę inne, które dla odmiany miast kusić odstrasza. Jako potencjalny czytelnik nie mam możliwości zapoznania się z charakterem pozostałych tekstów, których autorów nie znam - a na kupowanie kota w worku nie bardzo mam chęć.
*

Odpowiedź na pierwsze pytanie pozwalam sobie zostawić na odpowiedniejszą porę i czas.

Z takim podejściem to powinniśmy zakazać studentom, młodym magistrom i doktorantom pojawianie się na konferencjach i publikowanie swoich dziel gdziekolwiek wink.gif Ponieważ jak rozumiem dla kolegi Andersa liczy się tytuł i doświadczenie (które Tomasz Szeląg posiada) i najlepiej cała gama publikacji w różnego rodzaju czasopismach.

Jak zostało powiedziane wcześniej w periodyku mają prawo publikować wszyscy (zarówno studenci, jak i pracownicy naukowi). Pod warunkiem, że ich teksty zostaną zaakceptowane przez redakcję i specjalnie do tego powołane kolegium merytoryczne.

Czytałem wszystkie teksty każdy z nich jest różny ponieważ dany autor go piszący ma inny styl. Są to teksty stojące na wysokim poziomie za, co ręczę swoim słowem! Ponieważ nie po to uczestniczę w tym projekcie, aby wydawać i wciskać ludziom gnioty. I tego będę się trzymał!

Ponadto nie oceniam człowieka po nazwisku lecz po tym, co on napisał. Nie będę ukrywał, że swoimi słowami kolega Anders wydał wobec nich krzywdzącą (powiedziałbym nawet, że wręcz oszczerczą opinię), na którą ja bym się nigdy nie odważył. Skoro uważamy, że "nieznane" (jeszcze ponieważ nie wiadomo czy, niektórzy z naszych współpracowników jednak nie awansują i nie zniosą z czasem owego przedrostka "nie", a patrząc na kilku z nich wróżę im dobrą przyszłość) są odstraszające, to nie kupujmy i czekajmy cierpliwie na wersję "free". Jestem ciekaw czy wtedy nie zmienimy zdania na bardziej pozytywne.

Poza tym kupowanie książek bądź czasopism, w którym piszą "homo novus" jest obarczone ryzykiem tego, że jest to wspomniany przez Ciebie kot w worku. Jeżeli chcemy się przekonać o jego wartości musimy go kupić. Inaczej będziemy dalej żyć w przeświadczeniu, że w tym worku jest kot, a nie np. złota rybka spełniająca życzenia. Wzięliśmy to pod uwagę i dlatego daliśmy możliwość wypowiedzenia się czytelników na naszym forum. Tam mogą podzielić się swoimi uwagami, sugestiami i wątpliwościami.

Na koniec. Powtarzam to, co napisałem już wyżej. W periodyku może publikować każdy bez względu na tytuł, okres studiów, zawód czy nazwisko pod wspomnianym oczywiście wyżej warunkiem wink.gif

Daję swoje słowo, że ta zasada będzie utrzymywana! Jak zostanie ona kiedyś złamana to oświadczam uroczyście i publicznie złożę stanowisko redaktora, i już nigdy nie wezmę udziału w żadnym projekcie związanym z antykiem bądź historią!

Pozdrawiam,
DW

Ten post był edytowany przez Damian W.: 19/12/2011, 21:43

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #190

Marthinus

VIII ranga
Nr użytkownika: 38.063

Marcin
Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Nauczyciel/Archeolog

post 19/12/2011, 22:35 Quote Post

Witam,
Szczerze mówiąc nieco zgubiłem się w Twojej logice, więc pozwolę sobie zadać pytanie.
Z jednej strony piszesz, że nie licząc dr Szeląga brak w czasopiśmie "Starożytności" znanych nazwisk (zresztą pytanie brzmi co rozumiemy przez pojęcie "znany") a jednocześnie stwierdzasz, że jest/są nazwisko/a które zamiast przyciągać odstrasza/ją.Chciałbym w takim razie jeśli zdecydowałeś się to napisać publicznie na Forum, abyś podał to nazwisko i jednocześnie jakoś to uzasadnił.
Odnośnie jakości tekstów w czasopiśmie każdy oczywiście ma prawo do własnej opinii, ma też prawo być rozczarowany pod warunkiem, że będzie oceniał po przeczytaniu a nie przed.

Ten post był edytowany przez Marthinus: 19/12/2011, 22:38

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #191

Anders

VII ranga

post 20/12/2011, 0:05 Quote Post

Chciałbym w takim razie jeśli zdecydowałeś się to napisać publicznie na Forum, abyś podał to nazwisko i jednocześnie jakoś to uzasadnił.

Nomina sunt odiosa wink.gif
A tak serio - nie chciałbym, żeby moja prywatna ocena obciążała tę osobę w oczach innych. Każdy powinien sobie sam wyrobić zdanie.

Odnośnie jakości tekstów w czasopiśmie każdy oczywiście ma prawo do własnej opinii, ma też prawo być rozczarowany pod warunkiem, że będzie oceniał po przeczytaniu a nie przed.

Dlatego właśnie chciałem dowiedzieć się, czy planowany jest dostęp do jakiejś darmowej próbki. Na razie nie trafił się temat, który brałbym w ciemno, więc nie wiem co myśleć o czasopiśmie jako takim.

Z takim podejściem to powinniśmy zakazać studentom, młodym magistrom i doktorantom pojawianie się na konferencjach i publikowanie swoich dziel gdziekolwiek wink.gif Ponieważ jak rozumiem dla kolegi Andersa liczy się tytuł i doświadczenie (które Tomasz Szeląg posiada) i najlepiej cała gama publikacji w różnego rodzaju czasopismach.

Bynajmniej.
Kolega Anders czytał jedną z książek dra Szeląga i wysłuchał jednego czy dwóch referatów. Na tej podstawie wyrobił sobie o nim jak najlepszą opinię.

Damianie, zarzucanie mi ekskluzywizmu nakierowanego na tytuł i oświadczenie jest dla mnie przykre, zwłaszcza, że swego czasu rozmawialiśmy o koncepcji czasopisma i chyba pamiętasz, że wcale nie była ona elitarystyczna z mojej strony.

Ponadto nie oceniam człowieka po nazwisku lecz po tym, co on napisał. Nie będę ukrywał, że swoimi słowami kolega Anders wydał wobec nich krzywdzącą (powiedziałbym nawet, że wręcz oszczerczą opinię), na którą ja bym się nigdy nie odważył.

Zapewniam, że ja właśnie też.
Wobec kogo konkretnie sformułowałem oszczerczą/krzywdzącą opinię? Jak rozumiem wobec jakiejś większej zbiorowości?

Czytałem wszystkie teksty każdy z nich jest różny ponieważ dany autor go piszący ma inny styl. Są to teksty stojące na wysokim poziomie za, co ręczę swoim słowem! Ponieważ nie po to uczestniczę w tym projekcie, aby wydawać i wciskać ludziom gnioty. I tego będę się trzymał!

Nie kwestionuję Twoich dobrych intencji, zaangażowania i zapału. Chylę czoła przed Waszym wysiłkiem. W żadnym punkcie nie chciałem podważyć wartości publikowanych przez Was tekstów, wręcz przeciwnie, chciałem lepiej je poznać i wyrobić sobie miarodajne zdanie. Bo chciałbym, ale na razie jakoś nie trafił się żaden artykuł na temat z gatunku "must have" wink.gif

Rozumiem, że takiej deklaracji nie będzie, zatem pozostaje czekać.

---

Szanowni Państwo,

Zostałem poproszony o odniesienie się do własnej "felernej" wypowiedzi. Niestety obszerną wiadomość na ten temat otrzymałem już po wysłaniu pierwszej wersji niniejszego posta, dlatego pozwolę sobie dokonać jego edycji.

Chciałbym wyrazić najszczersze ubolewanie, że moje stwierdzenie iż osoba jednego z autorów napawa mnie obawą o poziom artykułu, zostało przez Państwa odebrane jako przyczynek "złośliwy, chamski, powodujący irytację, zażenowanie oraz obraźliwy". Nie było to moją intencją, tak jak nie było moją intencją obrażanie ogółu autorów publikujących w czasopiśmie "Starożytności", jego Redakcji ani Komisji Merytorycznej, ze szczególnym uwzględnieniem dra Tomasza Szeląga, o którego dorobku mam jak najlepsze zdanie.

Chciałbym przy tym zauważyć, iż dziwią mnie próby zbicia moich argumentów, nie przypominam sobie bowiem, bym jakiekolwiek argumenty prezentował - podzieliłem się własną opinią, celowo pomijając nazwisko osoby, która - jak sądziłem - jako jedyna może poczuć się dotknięta moją wypowiedzią.

Zostałem też poproszony o nie wypowiadanie się, nie wtrącanie się i nie zadawanie kolejnych pytań, których "nie powinienem zadawać". Z góry uprzedzam, iż nie wiem, czy do tych próśb - zwłaszcza ostatniej - będę potrafił właściwie się ustosunkować.

P.S.
Dziwne to czasy, że można napisać np. że p. Nowaczyk pisze słabe książki, ale że poziom jednego z autorów serii HB budzi moje obawy o poziom pozostałych już nie.

Ten post był edytowany przez Anders: 20/12/2011, 0:41

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #192

Wieniec

V ranga
Nr użytkownika: 29.073

post 20/12/2011, 3:01 Quote Post

Jak wygląda sprawa fizycznego wydawania "Starożytności"? Pytam się o konkrety, tj. od czego jest to uzależnione (tak, wiem, od pieniędzy, ale przecież są jakieś plany odnośnie finansowania - czy coś jest w tym kierunku robione?), jakie są prognozy, czy w dalszym ciągu decyzja o wydaniu papierowym jest aktualna itp. Mam nadzieję, że nie pytam o zbyt wiele.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w działalności

Ten post był edytowany przez Wieniec: 20/12/2011, 3:59

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #193

Damian W.

Wieczny łowca książek

Damian W.

post 20/12/2011, 9:53 Quote Post

QUOTE(Anders @ 20/12/2011, 1:05)
Chciałbym w takim razie jeśli zdecydowałeś się to napisać publicznie na Forum, abyś podał to nazwisko i jednocześnie jakoś to uzasadnił.

Nomina sunt odiosa wink.gif
A tak serio - nie chciałbym, żeby moja prywatna ocena obciążała tę osobę w oczach innych. Każdy powinien sobie sam wyrobić zdanie.

Dlatego właśnie chciałem dowiedzieć się, czy planowany jest dostęp do jakiejś darmowej próbki. Na razie nie trafił się temat, który brałbym w ciemno, więc nie wiem co myśleć o czasopiśmie jako takim.

Bynajmniej.
Kolega Anders czytał jedną z książek dra Szeląga i wysłuchał jednego czy dwóch referatów. Na tej podstawie wyrobił sobie o nim jak najlepszą opinię.

Damianie, zarzucanie mi ekskluzywizmu nakierowanego na tytuł i oświadczenie jest dla mnie przykre, zwłaszcza, że swego czasu rozmawialiśmy o koncepcji czasopisma i chyba pamiętasz, że wcale nie była ona elitarystyczna z mojej strony.

Ponadto nie oceniam człowieka po nazwisku lecz po tym, co on napisał. Nie będę ukrywał, że swoimi słowami kolega Anders wydał wobec nich krzywdzącą (powiedziałbym nawet, że wręcz oszczerczą opinię), na którą ja bym się nigdy nie odważył.

Zapewniam, że ja właśnie też.
Wobec kogo konkretnie sformułowałem oszczerczą/krzywdzącą opinię? Jak rozumiem wobec jakiejś większej zbiorowości?

Nie kwestionuję Twoich dobrych intencji, zaangażowania i zapału. Chylę czoła przed Waszym wysiłkiem. W żadnym punkcie nie chciałem podważyć wartości publikowanych przez Was tekstów, wręcz przeciwnie, chciałem lepiej je poznać i wyrobić sobie miarodajne zdanie. Bo chciałbym, ale na razie jakoś nie trafił się żaden artykuł na temat z gatunku "must have" wink.gif

Rozumiem, że takiej deklaracji nie będzie, zatem pozostaje czekać.

---

Szanowni Państwo,

Zostałem poproszony o odniesienie się do własnej "felernej" wypowiedzi. Niestety obszerną wiadomość na ten temat otrzymałem już po wysłaniu pierwszej wersji niniejszego posta, dlatego pozwolę sobie dokonać jego edycji.

Chciałbym wyrazić najszczersze ubolewanie, że moje stwierdzenie iż osoba jednego z autorów napawa mnie obawą o poziom artykułu, zostało przez Państwa odebrane jako przyczynek "złośliwy, chamski, powodujący irytację, zażenowanie oraz obraźliwy". Nie było to moją intencją, tak jak nie było moją intencją obrażanie ogółu autorów publikujących w czasopiśmie "Starożytności", jego Redakcji ani Komisji Merytorycznej, ze szczególnym uwzględnieniem dra Tomasza Szeląga, o którego dorobku mam jak najlepsze zdanie.

Chciałbym przy tym zauważyć, iż dziwią mnie próby zbicia moich argumentów, nie przypominam sobie bowiem, bym jakiekolwiek argumenty prezentował - podzieliłem się własną opinią, celowo pomijając nazwisko osoby, która - jak sądziłem - jako jedyna może poczuć się dotknięta moją wypowiedzią.

Zostałem też poproszony o nie wypowiadanie się, nie wtrącanie się i nie zadawanie kolejnych pytań, których "nie powinienem zadawać". Z góry uprzedzam, iż nie wiem, czy do tych próśb - zwłaszcza ostatniej - będę potrafił właściwie się ustosunkować.

P.S.
Dziwne to czasy, że można napisać np. że p. Nowaczyk pisze słabe książki, ale że poziom jednego z autorów serii HB budzi moje obawy o poziom pozostałych już nie.
*

QUOTE(Wieniec @ 20/12/2011, 4:01)
Jak wygląda sprawa fizycznego wydawania "Starożytności"? Pytam się o konkrety, tj. od czego jest to uzależnione (tak, wiem, od pieniędzy, ale przecież są jakieś plany odnośnie finansowania - czy coś jest w tym kierunku robione?), jakie są prognozy, czy w dalszym ciągu decyzja o wydaniu papierowym jest aktualna itp. Mam nadzieję, że nie pytam o zbyt wiele.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w działalności
*

Do Andersa:

1. Mamy pewien pomysł w tej kwestii, ale znajduje się ona dopiero w kwestii planowania. Więc na razie nie będę więc na ten temat się wypowiadał.

2. Ja czytałem troszkę więcej książek i artykułów wspomnianego autora i nie będę ukrywał, że trochę (nawet mniej niż trochę) zastrzeżeń miałem. Ale to już zależy od oceny danego czytelnika.

Po powyższej wypowiedzi wychodzi zupełnie co innego, co do kwestii elitarności.

3. Słowa wskazują coś zupełnie innego. Wobec autorów i całej załogo redakcji (prawie 30 osócool.gif.

4. W takim bądź razie zachęcam do kupna wink.gif Innej możliwości na zapoznanie się z tekstami nie ma wink.gif

W odniesieniu do korekty postu:

Kolega Anders zapomniał dodać, że owe wypowiedzi odnoszą się konstruktywnej krytyki podpartej konkretnymi przykładami, a nie opinii o tym, że tu cytat: "Bo na razie w dwóch numerach widzę jedno znane mi od strony naukowej nazwisko - dra Tomasza Szeląga. Milczeniem pominę inne, które dla odmiany miast kusić odstrasza. Jako potencjalny czytelnik nie mam możliwości zapoznania się z charakterem pozostałych tekstów, których autorów nie znam - a na kupowanie kota w worku nie bardzo mam chęć." Na podobnej zasadzie mógłbym się odnieść do opublikowanych tekstów kolegi Andersa, którego nie znam, a jego nazwisko mnie odstrasza od kupna danej pozycji. A co niektóre miałem okazję czytać o dziwo. Wszystko zależy od podejścia, które widzę, że u kolegi jest jakieś dziwne.

Z mojej strony to wszystko. Nie mam zamiaru kontynuować dalej tej dyskusji. Proponuję ją dalej kontynuować (o ile będzie sens) drogą via PW.

Do Wieniec:

Nie nie pytasz wink.gif Ciągle pracujemy nad tym, aby "Starożytności" ukazały się "fizycznie". Poczyniliśmy już ku temu pewne kroki. Na dzień dzisiejszy mogę tylko tyle powiedzieć. Mogę tylko dodać, że jak dobrze pójdzie to wkrótce czytelnicy będą mogli zobaczyć efekt naszej pracy w tej materii wink.gif

Dziękuję w imieniu całego Zespołu smile.gif

Pozdrawiam,
DW

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #194

Anders

VII ranga

post 20/12/2011, 10:09 Quote Post

1. Mamy pewien pomysł w tej kwestii, ale znajduje się ona dopiero w kwestii planowania. Więc na razie nie będę więc na ten temat się wypowiadał.

2. Ja czytałem troszkę więcej książek i artykułów wspomnianego autora i nie będę ukrywał, że trochę (nawet mniej niż trochę) zastrzeżeń miałem. Ale to już zależy od oceny danego czytelnika.

Najwyraźniej jestem bardziej pobłażliwy niż Ty, Damianie. wink.gif
A poważnie - dr Szeląg zajmuje się okresem o którym wiem za mało, żeby mieć do niego konkretne zastrzeżenia, jednak nie przypominam sobie sytuacji, bym miał uwagi do warsztatowej strony jego pracy. Może stąd moja dobra opinia - Twoja chyba zresztą też, skoro dr Szeląg jest w komisji merytorycznej.

Po powyższej wypowiedzi wychodzi zupełnie co innego, co do kwestii elitarności.

3. Słowa wskazują coś zupełnie innego. Wobec autorów i całej załogo redakcji (prawie 30 osócool.gif.

Czy możesz wskazać, gdzie odniosłem się do ogółu autorów i redakcji, albo gdzie uznałem, że jeden tekst jest reprezentatywny dla ich wszystkich? Albo gdzie napisałem, że publikować mogą wyłącznie osoby spełniające konkretne kryteria?

Na podobnej zasadzie mógłbym się odnieść do opublikowanych tekstów kolegi Andersa, którego nie znam, a jego nazwisko mnie odstrasza od kupna danej pozycji. A co niektóre miałem okazję czytać o dziwo. Wszystko zależy od podejścia, które widzę, że u kolegi jest jakieś dziwne.

Jeśli tak jest, to jak najbardziej masz prawo tak napisać. Zwłaszcza, jeśli wcześniej zwracałbyś uwagę na niedociągnięcia kanałami niepublicznymi.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #195

26 Strony « < 11 12 13 14 15 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej