Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Identyfikacja obrazu i malarza

Grzechus21

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 70.676

Grzegorz

post 22/01/2011, 14:19 Quote Post

Witam
Ostatnio na strychu znalazłem taki obraz
user posted image
Może ktoś z was wie kto może być autorem tego obrazu, ew. okres powstania czy jakiekolwiek informacje o nim
z góry dziękuję.
Pozdrawiam

User is offline  PMMini Profile Post #1

krakowiak

VI ranga
Grupa: Przyjaciel forum
Nr użytkownika: 19.494

maciej miezian
Stopień akademicki: magister
Zawód: muzealnik

post 22/01/2011, 18:11 Quote Post

To nie będzie takie proste. Jest to zapewne coś niemieckiego, XIX albo XX w. Jeśli nie ma sygnatury, która umieszcza się najczęściej w dolnym rogu, albo na odwrocie (może to być nawet jakiś znak lub pierwsze litery) to będzie ciężko, bo tych malarzy było strasznie dużo. Może wysłać to do działu malarstwa w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Tam powinni być lepiej opatrzeni z tego typu dziełami.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

Grzechus21

Nowicjusz

Grzegorz

post 23/01/2011, 14:03 Quote Post

Udało mi się odczytać z tyłu pieczęć: Victoria Maltuch, może coś pomoże ??

User is offline  PMMini Profile Post #3

krakowiak

VI ranga
Grupa: Przyjaciel forum
Nr użytkownika: 19.494

maciej miezian
Stopień akademicki: magister
Zawód: muzealnik

post 23/01/2011, 17:00 Quote Post

To zapewne taka pieczątka jak na stronie:
http://youbidlocal.auctionflex.com/showlot...genum=1&lang=En

Niestety to pieczątka producenta podobrazia ("maltuch" to po niemiecku płótno malarskie). Szukaj dalej. Czasami sygnaturę autora przykrywa rama obrazu.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

forresty

II ranga
**
Nr użytkownika: 15.317

post 24/01/2011, 10:00 Quote Post

być może to obrazki trzepane na zarobek przez studentów z Monachium. Można powiedzieć ze są dość bliskie stylistycznie ale absolutnie nie wyszły spod tej samej ręki - chyba ze zaszła jakas radykalna zmiana w artystycznej drodze twórcy. Cena tez pewnie podobna choć ten z aukcji wydaje się być (wg mnie) wyższej klasy jeśli o jakichś wartościach artystycznych można tu mówić bo to są zwykłe landschafciki dla niewyrobionego odbiorcy. Nie wiem jak teraz w muzeach do tego podchodzą ale jak ja parę ładnych lat temu popracowywałem trochę w narodowym to raczej antykwariusze mieli tylko względy w dostąpieniu zaszczytu przedłożenia przed oko "cennych" nabytków. W zamian czesto rezerwowali sobie prawo pierwokupu jak to było coś ciekawego. Sam dziwiłem się po co antykwariusze lezą z niektórymi rzeczami do muzealników skoro to na pierwszy rzut oka wydawało się być rzeczą ekhmmm.... kiczowatą i tandetną, ale antykwariusze z tego co wydedukowałem boją się samodzielnie inwestować w malarstwo bo je najłatwiej podrobić i najczęściej jest to robione a jak sie weźmie pod uwagę ceny to cóż... Porcelany nie podrobi się w 5 min, rzeźba mało chodliwa najczęściej i jest jej mało w dobrym wydaniu więc obrazy to zwykle wdzięczne pole do naduzyć gospodarczych i kryminalnych zarazem.
ps. Obrazy to się ogląda na początku właśnie od odwrocia. Z tego zdjecia który zamieścił autor wątku trudno nawet wywnioskować że to ręcznie malowany obraz a nie jakiś druk na płótnie. No i pod ramę koniecznie się zagląda jak już wspomniano choć przy tej klasie obrazu wycena pochłonęłaby pewnie duży procent przychodu jaki można by było uzyskać za niego. Zdaje sie im tańszy obraz tym wyższy % za wycenę bo 1% przy wycenie rembrandta (a i tak pracuje tabun specjalistów) to byłby majątek a 30 % od byle bohomaza to wyjdzie jakiś grosz na waciki a roboty czasem więcej niż przy obrazie jakiegoś znanego artysty. No odpowiedzialność trochę inna ale to już temat na inne rozważania rolleyes.gif choc każdy kto zabiera sie za pochopne wycenianie dzieł sztuki powinien uświadomić sobie aspekty prawne i ryzyko wykonywanej usługi. Czasem jest więcej nerwów, kłopotów i zmarnowanego zdrowia niż to wszystko warte.

User is offline  PMMini Profile Post #5

Grzechus21

Nowicjusz

Grzegorz

post 24/01/2011, 17:21 Quote Post

Zupełnie nie znam się na malarstwie ale jest namalowany tak, że jakby patrzeć pod dużym kontem to farba odstaje
user posted image
Bardzo dziękuje za wszelkie informacje

User is offline  PMMini Profile Post #6

1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej