Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

53 Strony « < 51 52 53 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Seriale, Jakie seriale oglądają użytkownicy

Norcjusz

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 102.292

post 29/12/2019, 19:14 Quote Post

Na You Tube można obejrzeć poszczególne epizody w języku hiszpańskim.Nawet jeżeli nie operujemy mową Cervantesa,to znając historię podboju Meksyku warto poświęcić te 50 minut,aby przenieść się do krainy Azteków i śledzić perypetie głównych bohaterów tej jedynej w swoim rodzaju przygody.Pozdrawiam.N

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #781

Gajusz Mariusz TW

Ambasador San Escobar
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 98.326

Stopień akademicki: Korvettenkapitan
Zawód: Canis lupus

post 4/02/2020, 14:57 Quote Post

Ostatnio w końcu zmęczyłem 4 sezon Blindspot. Mapa zbrodni. Gdyby zabrakło Zapaty, już dawno pożegnałbym się z tym serialem. Dużo lepszy był 4 sezon Expanse choć chwilami bohaterowie przypominali mi swym zachowaniem (nie)sławną załogę Prometeusza cool.gif

https://www.youtube.com/watch?v=TFdzpVt5rbk

User is offline  PMMini Profile Post #782

Baszybuzuk

IX ranga
Nr użytkownika: 50.178

Stopień akademicki: Nadszyszkownik
Zawód: IT

post 4/02/2020, 15:38 Quote Post

Korzystając z miesięcznej aktywacji Amazona na potrzeby ostatniego sezonu Expanse obejrzałem sobie również ciekawostkę - hinduski miniserial "Zapomniana Armia".

Rzecz jest o Indyjskiej Armii Narodowej zorganizowanej w 1943 przez Bose'go i Japończyków na bazie jeńców z Singapuru i lokalnych społeczności hinduskich. Nie ma się jednak co spodziewać jakiejś głębszej refleksji nad tym, czym była walka po stronie Cesarstwa - okrutni dziwacy Japończycy są jedynie tłem dla sympatycznej historii chłopaka i dziewczyny na tle wojennej zawieruchy.

Serial wykonany jest mniej więcej na poziomie seriali polskich, ale intrygująca jest raczej jego stylistyka i tematyka. Kinematografia Zachodu nie potrafi już mówić o wojnie i dążeniach narodowych w tak prosty i naiwny sposób - zawsze w tle będą przewijały się koszty tych dążeń. Kinematografia radziecka również zawsze akcentowała straty i bardzo uważała, żeby nie być zbyt narodową (co ciekawe, utrzymało się o w dużym stopniu w kinematografii rosyjskiej).

Ta hinduska produkcja jest tymczasem łopatologiczna w swojej pochwale narodowych dążeń bohaterów jak nie przymierzając, ukraińska "Żelazna Sotnia".

Oczywiście polecam (koniecznie z właściwą, nie angielską, ścieżką dialogów). Jak to w hinduskich filmach, ładnie śpiewają, choć tym razem mało tańczą.

Ten post był edytowany przez Baszybuzuk: 4/02/2020, 15:38

User is offline  PMMini Profile Post #783

Gajusz Mariusz TW

Ambasador San Escobar

post 15/03/2020, 21:44 Quote Post

Po obejrzeniu Hernana napiszę tak: nie żałuję. Oczywiście słabiutko ze statystami i wyszły znowu ustawki autokar vs autokar. Cholula to zupełnie żenada. I na dobrą sprawę ten 8-odcinkowy serial zaczyna się od wymarszu Cortesa na Narvaeza do La Noche Triste a więc z grubsza czerwiec 1520. Przez to jakaś połowa serialu to retrospekcje i przerzucanie się w czasoprzestrzeni. Jeżeli ukazywanie bohaterów czy to w Hiszpanii, czy to na Kubie w retrospekcji jest zrozumiała, to całą reszta powinna być moim zdaniem linearna. Od lądowania do tragicznej (smutnej?) nocy. No strasznie się męczyłem przez te: kilka miesięcy wcześniej, kilka miesięcy później. Końcówka wybitnie mi nie leżała, na siłę akcentując love story rodem z telenoweli. To co mi się z kolei spodobało to ukazanie wojowniczości Tlaxcalan i ich nienawiść do Mexików. Także język hiszpański i mowa autochtonów (co by to było faktycznie i tak wyszło dla uszu znakomicie) to ogromny plus, po angielsku wyszłoby zupełnie bez klimatu. I tak na dobrą sprawę właściwie jest droga otwarta dla nakręcenia kontynuacji.

PS Malintzin. Dziewczyna ma taką "niepokojącą" urodę, rzecz gustu. Ale jakoś trudno mi było się przyzwyczaić do tej postaci.

https://www.youtube.com/watch?v=IP0z7LOaC6M...ature=emb_title

User is offline  PMMini Profile Post #784

Gajusz Mariusz TW

Ambasador San Escobar

post 21/06/2020, 14:05 Quote Post

4 sezon Last Kingdom. Ciągle można spotkać kuriozalne decyzje bohaterów, bitwy to po prostu bijatyka chłopaków z GRH na bliższym tle bohaterów plus statystów na dalszym. O jakiejkolwiek taktyce zapomnijmy. Ale tak jak z Vikings. Na bezrybiu i rak rybą . A że do ekipy dołączyła Stefanie Martini czekam na kolejny sezon.

https://www.youtube.com/watch?v=vNaITmq0cX0

User is offline  PMMini Profile Post #785

emigrant

Antykomunista
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista

post 21/06/2020, 14:36 Quote Post

Tragedia z tymi serialami- próbowałem zacząć oglądać jakiś i w kilku wysiadłem w czasie pierwszego odcinka. Jedynie "Hollywood" ( https://www.filmweb.pl/serial/Hollywood-2020-833064 ) mnie zainteresował na tyle, że dam mu szansę i zobaczę, co będzie dalej, bo może być ciekawie.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #786

mariusz15344

III ranga
Nr użytkownika: 76.916

post 27/06/2020, 10:04 Quote Post

O jakiejkolwiek taktyce zapomnijmy.

Nie przesadzaj z tą taktyką. W tego typu filmach/serialach bardziej denerwuje mnie to, że jeden człowiek załatwia 20 wrogów i nie zostaje nawet draśnięty a nie jakaś tam taktyka w bitwie.

P.S. nie wiem czy wiesz, że jest to serial na podstawie powieści Bernarda Cornwella,Wojny Wikingów wyszło już 12 tomów.

User is offline  PMMini Profile Post #787

emigrant

Antykomunista
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista

post 27/06/2020, 13:35 Quote Post

Wśród tych nielicznych (bardzo nielicznych), które według mnie nadają się do oglądania zaliczyłbym serial "Odcinki" (Episodes): https://pl.wikipedia.org/wiki/Odcinki
Są to perypetie brytyjskiej pary (małżeństwa) scenarzystów i twórców wziętego sitcomu ściągnietej do Hollywood by tworzyć dla jednej z tamtejszych wytwórni amerykański remake swego dzieła.
Serial bawi znakomicie ukazując spotkanie się dwóch kultur (właściwie zderzenie głowami) plus stanowi świetną satyrę na przemysł filmowy holyłodzi ukazując (karykaturalnie nieco) sposób funkcjonowania tej machiny.
Dodatkową atrakcją jest rola Matta LeBlanca (Joeya z Friendów) który gra tam... samego siebie. Inteligenta rozrywka moim zdaniem.

PS. Jeśli już pisałem o tym serialu to niech to będzie przypomnienie.

Ten post był edytowany przez emigrant: 27/06/2020, 14:50

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #788

Gajusz Mariusz TW

Ambasador San Escobar

post Dzisiaj, 20:11 Quote Post

QUOTE(mariusz15344 @ 27/06/2020, 11:04)
O jakiejkolwiek taktyce zapomnijmy.

Nie przesadzaj z tą taktyką.

Ok, ale z całym szacunkiem, kto atakuje jazdą bramę zamkniętego grodu? (Odpuśćmy 1612 made in Putin czy jak kto woli wskrzeszeni pogrobowcy made in Mosfilm)

User is offline  PMMini Profile Post #789

Eamr

Bojowa Gęś Wizygocka z Setidavy
Nr użytkownika: 39.134

post Dzisiaj, 20:17 Quote Post

QUOTE(Gajusz Mariusz TW @ 2/07/2020, 20:11)
Ok, ale z całym szacunkiem, kto atakuje jazdą bramę zamkniętego grodu? (…)
*

Jak to kto? Durni scenarzyści biggrin.gif No dobra, skrypt skryptem, w produkcji też może taka taktyka powstać. Wystarczy, że siądzie paru nie mających pojęcia o realiach militarnych, ale za to „expert level” w grach komputerowych i… serialach pseudohistorycznych.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #790

53 Strony « < 51 52 53 
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej