Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
11 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Wasze drzewo genealogiczne, Dokąd doszliście?
     
Filip II
 

VI ranga
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.011
Nr użytkownika: 3.493

 
 
post 5/09/2005, 19:11 Quote Post

No... I bez pracy. Mnie to nie bawi - drzewo genealogiczne na stole. Sam chce szukac, sam chce odkrywac... A ty Aaronie mowisz o tym tak jakby Ci to za przeproszeniem zwisało.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
axsas
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 74
Nr użytkownika: 4.525

Stopień akademicki: James Bond
Zawód: milosny
 
 
post 5/09/2005, 20:54 Quote Post

Ja mam rozpisanane drzewo genealogiczne od roku 1775 I jestem z tego dumny
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
Marcin
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 485
Nr użytkownika: 7.543

 
 
post 5/09/2005, 22:06 Quote Post

Gorąco polecam Poszukiwanie Przodków!!!
To był mój podręcznik do badań na całe wakacje.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
Aron_Lander
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 85
Nr użytkownika: 8.396

Zawód: student
 
 
post 5/09/2005, 22:18 Quote Post

QUOTE
No... I bez pracy. Mnie to nie bawi - drzewo genealogiczne na stole. Sam chce szukac, sam chce odkrywac... A ty Aaronie mowisz o tym tak jakby Ci to za przeproszeniem zwisało.


No, szanowny Filipie II...w którym miejscu pisze o tym tak jak by mi to zwisało? Skąd wogóle taki wniosek? Jest wręcz przeciwnie, ciesze sie, że mogłem choć trochę zapoznać się z historią swojej rodziny i nazwiska (trochę, bo miałem na to niecały dzień; jest tylko jeden egzemplarz, który wpadł mi w ręce przypadkiem i niedługo musiałem się z nim rozstać).

QUOTE
A skąd masz takie źródła, jeśli mogę spytać?


Jak pisałem wcześniej, nie jest to moja praca tylko brata mojego dziadka i tylko On mógłby coś na ten temat powiedzieć. Moj kontakt z nim jest niestety praktycznie zerowy. Wiem tylko, że zajęło mu to ok. 5 lat.

QUOTE
Paliwody?


Pudło pbhaal smile.gif

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
Filip II
 

VI ranga
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.011
Nr użytkownika: 3.493

 
 
post 6/09/2005, 17:22 Quote Post

QUOTE(Aron_Lander @ 5/09/2005, 23:18)
QUOTE
No... I bez pracy. Mnie to nie bawi - drzewo genealogiczne na stole. Sam chce szukac, sam chce odkrywac... A ty Aaronie mowisz o tym tak jakby Ci to za przeproszeniem zwisało.


No, szanowny Filipie II...w którym miejscu pisze o tym tak jak by mi to zwisało? Skąd wogóle taki wniosek? Jest wręcz przeciwnie, ciesze sie, że mogłem choć trochę zapoznać się z historią swojej rodziny i nazwiska (trochę, bo miałem na to niecały dzień; jest tylko jeden egzemplarz, który wpadł mi w ręce przypadkiem i niedługo musiałem się z nim rozstać).
*



Nie zrozum mnie źle... Nie chcialem Cie w zaden sposob obrazic, ale piszac "Ja jestem w o tyle dobrej sytuacji, że całą robote odwalił za mnie brat mojego dziadka i pięknie oprawił. Doszedł do przodków z końca XIVw. kiedy to uczestniczyli w poselstwie księcia Witolda (lub naradzie wojennej przeciw Moskwie - chyba, bo pare lat temu to czytałem) " sprawiles takie wrazenie, jakby to Cie w ogole nie interesowalo wink.gif Ot brat twojego dziadka cos takiego napisal. Widze,ze zle to odebralem i przepraszam jesli Cie to urazilo.

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
Flycat
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 289
Nr użytkownika: 6.672

 
 
post 6/09/2005, 17:49 Quote Post

Witam
Do Ciunka:
No moja najwcześniejsza data urodzenia która posiadam na drzewie genealogicznym to rok 1814, a urodził się wtedy niejaki Eliasz Bojkowski, a także jego przyszła żona Antonina Zienkiewicz (herbu Kimbar) smile.gif Mało tego- wiem kim byli rodzice Eliasza, niestety nie mam dat ich urodzin, a szkoda bo z pewnością siegają one wieku XVIII wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
Kubus
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 80
Nr użytkownika: 4.785

Zawód: uczen
 
 
post 6/09/2005, 18:05 Quote Post

Dodam jeszcze że praprapradziad (śmiesznie to wygląda) od strony matki przegrał cały majątek w krarty a podobno nie było tego mało.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
axsas
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 74
Nr użytkownika: 4.525

Stopień akademicki: James Bond
Zawód: milosny
 
 
post 6/09/2005, 18:50 Quote Post

Moj pradziadek walczyl po stronie prusakow a jego brat po francuskiej.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
Ciunek
 

Warszawski jegomość
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.230
Nr użytkownika: 4.721

Stopień akademicki: :-)
Zawód: sobie znany
 
 
post 7/09/2005, 18:54 Quote Post

Uwaga!Uwaga! To Was zwali na kolana. Dzisiaj na nudnej lekcji zszedł temat na drzewo genealogiczne i sobie z nią o tym gadałem po czym dowiedziałem się, że jej ojca, siostra z mężem, poświęcili się temu, wydali dużo kasy na to i doszli do roku.. uwaga! uwaga! przed 1000 rokiem! A będąc u niej widziałem metryki bądź dokumenty o większości osób( oczywiście nie o wszystkich ) do roku 1340 mniej więcej.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
Sznur
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 229
Nr użytkownika: 8.005

Stopień akademicki: absolwent
Zawód: uczen
 
 
post 7/09/2005, 19:20 Quote Post

Ciunek, Twoja pani (?) od historii jest jakąś szlachcianką?

Bo nie chce mi się wierzyć, że chłopi byli spisywani przed 1000 r.
 
User is offline  PMMini Profile Post #25

     
Filip II
 

VI ranga
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.011
Nr użytkownika: 3.493

 
 
post 7/09/2005, 19:31 Quote Post

Chyba przed 2000. Sorry, ale watpie,zeby ktokolwiek mial takie drzewo genealogiczne. Chyba tylko Piastowie... biggrin.gif
Za pieniadze to mozna sobie wszystko kupic. W salonie wiszą zdjecia naszych przodków, najstarsze pochodzi z 1870 roku, z USA ( cała rodzina wyjechała do USA, oprócz jednej siostry która została w Polsce, ona jest moją pra x3(albo 2) babką ). Wszyscy ktorzy przychodza do domu mowia :
:OOOO! JAKIE LADNE ZDJECIA ! NA KOLE KUPILISCIE ?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

     
Marcin
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 485
Nr użytkownika: 7.543

 
 
post 7/09/2005, 20:56 Quote Post

QUOTE(Ciunek @ 7/09/2005, 19:54)
Uwaga!Uwaga! To Was zwali na kolana. Dzisiaj na nudnej lekcji zszedł temat na drzewo genealogiczne i sobie z nią o tym gadałem po czym dowiedziałem się, że jej ojca, siostra z mężem, poświęcili się temu, wydali dużo kasy na to i doszli do roku.. uwaga! uwaga! przed 1000 rokiem! A będąc u niej widziałem metryki bądź dokumenty o większości osób( oczywiście nie o wszystkich ) do roku 1340 mniej więcej.
*


Ciunek, z 1000 i wcześniej nie ma żadnych ksiąg parafialnych, ani niczego podobnego. Musiała być z rodu, co najmniej b. ważnej rodziny. Zaznaczam B. WAŻNEJ. Mam poważne wątpliwości. Jak ją zobaczysz to poproś o udokumentowanie, którego z pewnością nie ma. Widzisz moje drzewo sięga na długo przed Chrystusem, tylko go nie znam. Mieć, a znać to duża różnica.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
Ciunek
 

Warszawski jegomość
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.230
Nr użytkownika: 4.721

Stopień akademicki: :-)
Zawód: sobie znany
 
 
post 8/09/2005, 14:33 Quote Post

Ponury Żniwiarzu, przecież napisałem, że udokumentowanie ma mniej więcej od roku 1340. A tak wczesne daty jakie są, to muszą być chyba tylko dzięki zainteresowaniu drzewem jej przodków. Ciężko mi powiedzieć czy to prawda, ale z drugiej strony po co miałaby mi kłamać? Może kłamała, a może chciała się popisać i zmyślała. Nie wiem sam, ciężko mi powiedzieć. Ale te dokumenty są u jej rodziny, która aktualnie ( rok temu ) przeprowadziła się do Kanady.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

     
Kubus
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 80
Nr użytkownika: 4.785

Zawód: uczen
 
 
post 8/09/2005, 15:37 Quote Post

A to znacie wink.gif :

Oczywiste objawy uzależnienia
Możesz się uważać za uzależnionego od genealogii, jeśli:

-Nie potrafisz przejechać koło cmentarza nie zastanawiając się, czy nie są tam pochowni Twoi przodkowie,
-Przedstawiając swojego wnuka mówisz, że to Twój 'potomek',
-Potrafisz wyrecytować 10 pokoleń swoich przodków, ale nie pamiętasz imienia bratanka,
-Masz więcej fotografii ludzi zmarłych niż żywych,
-Stale oglądasz 'listę płac' na końcu każdego filmu, by sprawdzić, czy nie ma tam nazwisk, które badasz.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
Filip II
 

VI ranga
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.011
Nr użytkownika: 3.493

 
 
post 8/09/2005, 16:24 Quote Post

biggrin.gif niezle.

Przypomnial mi sie jeszcze jeden dowcip z pewnej NDeckiej gazety z XXlecia.

Po odzyskaniu niepodleglosci przez Polske rozmawia dwoch ludzi.
-Jak sie Pan nazywa ?
-Jan Kowalski.
- A jak sie Pan przedtem nazywal ?
- Jóżef Potocki.
- To dlaczego Pan zmienił tamte nazwisko ??!!
- Bo przedtem nazywalem sie Aaron Blumsztajn.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

11 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej