Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
26 Strony « < 4 5 6 7 8 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Starożytności - czasopismo internetowe o Antyku...
     
Damian W.
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

 
 
post 1/07/2011, 16:33 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 1/07/2011, 17:19)
Dla mnie szata graficzna okładki jest świetna. Gdybym miał wyrazić swoje zdanie, to zrezygnowałbym z podwójnego tytułu. Łopatologia zalatuje. Myslę, że sięgną po Wasze czasopismo czytelnicy dość inteligentni, by otczytać tę "starożytną cyrylicę". Albo jeden albo drugi. Poza tym w/g mnie graficznie - tiptop.

Krzyżówka będzie? rolleyes.gif
*



Pomyślimy jeszcze nad tym. To mnie to cieszy, że projekty się podobają smile.gif

A czy zamiast nich mogą być felietony? wink.gif

Pozdrawiam,
DW
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #76

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 1/07/2011, 17:19 Quote Post

Przejrzałem wątek i nie znalazłem tej informacji... więc spytam: Czy ten tradycyjny, to będzie miesięcznik czy kwartalnik?

Zauważyłem wśród autorów Tomasza Szeląga. To ten Szeląg od "Kampanii galijskich Juliana Apostaty"?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #77

     
Damian W.
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

 
 
post 1/07/2011, 17:26 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 1/07/2011, 18:19)
Przejrzałem wątek i nie znalazłem tej informacji... więc spytam: Czy ten tradycyjny, to będzie miesięcznik czy kwartalnik?

Zauważyłem wśród autorów Tomasza Szeląga. To ten Szeląg od "Kampanii galijskich Juliana Apostaty"?
*



Poważnie confused1.gif Dziwne zdaję mi się, że podawałem tą informację na samym początku. No, ale jak co nie zaszkodzi powtórzyć - będzie to kwartalnik.

Tak to ten sam Tomasz Szeląg od Kampanii w żaden sposób niepodrobiony wink.gif

Pozdrawiam,
DW
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #78

     
Marthinus
 

VIII ranga
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.019
Nr użytkownika: 38.063

Marcin
Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Nauczyciel/Archeolog
 
 
post 1/07/2011, 17:33 Quote Post

Podobnie jak Emigrant również mam pozytywne wrażenia odnośnie szaty graficznej.Najbardziej do gustu przypadła mi wersja pierwsza, najmniej chyba trzecia smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #79

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 1/07/2011, 17:47 Quote Post

QUOTE(Damian W. @ 1/07/2011, 17:26)
Tak to ten sam Tomasz Szeląg od Kampanii w żaden sposób niepodrobiony wink.gif

To świetnie. Nie kojarzę pozostałych autorów, ale w nim macie tegie pióro, dużą wiedzę i otwartą głowę do współpracy. Dobrze wróży na przyszłość.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #80

     
Damian W.
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

 
 
post 1/07/2011, 18:10 Quote Post

QUOTE(Marthinus @ 1/07/2011, 18:33)
Podobnie jak Emigrant również mam pozytywne wrażenia odnośnie szaty graficznej.Najbardziej do gustu przypadła mi wersja pierwsza, najmniej chyba trzecia smile.gif
*



Widzę dużą zbieżność gustów. Większość redakcji zatwierdziła właśnie trzecią. Przede wszystkim ze względu na relief, który jest logiem strony czasopisma dzięki, któremu również bardziej kojarzy się z antykiem.

QUOTE(emigrant @ 1/07/2011, 18:47)
QUOTE(Damian W. @ 1/07/2011, 17:26)
Tak to ten sam Tomasz Szeląg od Kampanii w żaden sposób niepodrobiony wink.gif

To świetnie. Nie kojarzę pozostałych autorów, ale w nim macie tegie pióro, dużą wiedzę i otwartą głowę do współpracy. Dobrze wróży na przyszłość.
*



W niedługim czasie będziesz mógł ich poznać bliżej Emigrancie wink.gif Też tak sądzę wink.gif Ale to nie nasze ostatnie słowo w kwestii autorów wink.gif

Pozdrawiam,
DW

Ten post był edytowany przez Damian W.: 1/07/2011, 18:44
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #81

     
Gajusz Juliusz Cezar
 

VIII ranga
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.404
Nr użytkownika: 43.904

Piotr Koziol
Stopień akademicki: pontifex maximus
Zawód: Dyktator
 
 
post 1/07/2011, 18:29 Quote Post

Ja osobiście jestem za zakładką 4 (licząc od lewej), ewentualnie 3 (relief nie pasuje do zdjęcia w mojej ocenie do zdjęcia, no ale ma ten plus że kojarzy się ze stroną), następnie 2 i na końcu 1.

Ten post był edytowany przez Gajusz Juliusz Cezar: 1/07/2011, 18:31
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #82

     
welesxxi
 

Conan The Historian
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 2.940
Nr użytkownika: 13.919

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 1/07/2011, 18:41 Quote Post

QUOTE(Damian W. @ 1/07/2011, 19:10)
QUOTE(Marthinus @ 1/07/2011, 18:33)
Podobnie jak Emigrant również mam pozytywne wrażenia odnośnie szaty graficznej.Najbardziej do gustu przypadła mi wersja pierwsza, najmniej chyba trzecia smile.gif
*



Widzę dużą zbieżność gustów. Większość redakcji zatwierdziła właśnie trzecią. Przede wszystkim ze względu na relief, który jest logiem strony czasopisma, a także reliefem przez, co bardziej kojarzy się z antykiem.
*


Przychylam się do opinii, że 3 to najlepsze rozwiązanie graficzne.
 
User is offline  PMMini Profile Post #83

     
Damian W.
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

 
 
post 1/07/2011, 20:56 Quote Post

QUOTE(Gajusz Juliusz Cezar @ 1/07/2011, 19:29)
Ja osobiście jestem za zakładką 4 (licząc od lewej), ewentualnie 3 (relief nie pasuje do zdjęcia w mojej ocenie do zdjęcia, no ale ma ten plus że kojarzy się ze stroną), następnie 2 i na końcu 1.
*



QUOTE(welesxxi @ 1/07/2011, 19:41)
QUOTE(Damian W. @ 1/07/2011, 19:10)
QUOTE(Marthinus @ 1/07/2011, 18:33)
Podobnie jak Emigrant również mam pozytywne wrażenia odnośnie szaty graficznej.Najbardziej do gustu przypadła mi wersja pierwsza, najmniej chyba trzecia smile.gif
*



Widzę dużą zbieżność gustów. Większość redakcji zatwierdziła właśnie trzecią. Przede wszystkim ze względu na relief, który jest logiem strony czasopisma, a także reliefem przez, co bardziej kojarzy się z antykiem.
*


Przychylam się do opinii, że 3 to najlepsze rozwiązanie graficzne.
*



Teraz proszę się przyznać, że to ze względu na panią na zdjęciu wink.gif

A teraz poważnie. Co do samej szaty graficznej to są wstępne projekty, które muszą jeszcze przejść przez biurko wydawcy. Wszelakie uwagi zostaną wzięte pod uwagę i zostaną wykorzystane przy ich modyfikacji. Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, aby potem zmodyfikować "szyld" okładki magazynu. Dlatego zachęcam do dalszych wypowiedzi.

Redakcja jak już wspomniałem optowała za opcją trzecią z wspomnianych wyżej powodów, ale wtedy na okładce było inne zdjęcie (które zostało zresztą wybrane do nr 1). Może dlatego?

Pozdrawiam,
DW
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #84

     
Marthinus
 

VIII ranga
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.019
Nr użytkownika: 38.063

Marcin
Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Nauczyciel/Archeolog
 
 
post 2/07/2011, 15:54 Quote Post

Ale ja właśnie mówiłem, że mi się 3 raczej nie podoba właśnie ze względu na relief, który moim zdaniem nieco "gryzie" się z kompozycją.
Podobno o gustach się nie dyskutuje smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #85

     
Damian W.
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

 
 
post 2/07/2011, 16:07 Quote Post

QUOTE(Marthinus @ 2/07/2011, 16:54)
Ale ja właśnie mówiłem, że mi się 3 raczej nie podoba właśnie ze względu na relief, który moim zdaniem nieco "gryzie" się z kompozycją.
Podobno o gustach się nie dyskutuje smile.gif
*



Rozumiem. Co do "trójki" to jak na razie zbiera większe poparcie (tutaj, redakcja, FB) wink.gif Nie da się wszystkich zadowolić, ale da się jednak pójść na w miarę dobry i korzystny dla wszystkich kompromis wink.gif Więc zachęcam kolejne osoby do wyrażania swoich opinii smile.gif

W tym kraju jest to chyba niemożliwe wink.gif

Pozdrawiam,
DW
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #86

     
Vapnatak
 

Od Greutungów i Terwingów zrodzony z Haliurunnae
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 8.441
Nr użytkownika: 26.201

 
 
post 3/07/2011, 20:29 Quote Post

Jeśli o mnie idzie, to zrobił bym miks. Podoba mi się zdjęcie nr 1 i 2, ale dodałbym tam "firmowy" relief z Herodotem. wink.gif

vapnatak
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #87

     
Damian W.
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

 
 
post 15/07/2011, 19:33 Quote Post

Informacje dla Autorów:

Aby uniknąć nieporozumień (w szczególności w kwestii przypisów wink.gif), i aby nie było potem niedomówień uprasza się Autorów o zapoznanie się z zamieszczonymi w zakładce Informacje dla Autorów wytycznymi: http://www.starozytnosci.pl/docs/wytyczne.pdf

W tej zakładce został również zamieszczony do pobrania Formularz dla Autorów.

Prosiłbym również tych Autorów, którzy mi wysłali teksty od teraz wysyłali je na adres redakcji: redakcja@starozytnosci.pl

Wszelakie uwagi bądź propozycje proszę kierować na powyższy adres, bądź na naszym forum: http://www.starozytnosci.pl/forum/

Pozdrawiam,
DW
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #88

     
Damian W.
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

 
 
post 16/07/2011, 20:10 Quote Post

Informacja dla Autorów:

Jeden z nowo pozyskanych autorów zasugerował nam, abyśmy stosowali przypisy oksfordzkie. W związku z tym "Starożytności" wydają oświadczenie, że nie będzie stosować tego typu przypisów. Przyjęte za oficjalne zostały te, które są najpowszechniej przyjęte na uczelniach i stosowane w publikacjach. Przede wszystkim ze względu na wygodę czytelników. Wszystkie artykuły, w którym będą umieszczone takowe przypisy zostaną odesłane do poprawy.

Pozdrawiam,
DW

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #89

     
Marthinus
 

VIII ranga
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.019
Nr użytkownika: 38.063

Marcin
Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Nauczyciel/Archeolog
 
 
post 16/07/2011, 22:02 Quote Post

Szczerze mówiąc ja bym się tak nie upierał.Mi jest to obojętne, ale ostatnio coraz bardziej przekonuje się do przypisów oksfordzkich.
Czy oddolne są najpopularniejsze? - wszystko zależy od tematyki.W publikacjach archeologicznych zdecydowanie dominują oksfordzkie, a jak zauważyłem ostatnio również coraz więcej prac historycznych stosuje system oksfordzki.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #90

26 Strony « < 4 5 6 7 8 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej