Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
6 Strony « < 4 5 6 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Archeologia na UJ (Krakow), Temat kontynuowany od 2005 r.
     
kalki
 

IV ranga
****
Grupa: Moderatorzy
Postów: 422
Nr użytkownika: 61.064

Krzysztof
Stopień akademicki: mgr
Zawód: SHEQ
 
 
post 8/03/2014, 18:03 Quote Post

QUOTE(Varanus Archeofan @ 8/03/2014, 14:33)
Drugie pytanie dotyczy dostawalności, mam maturę na poziomie podstawowym z historii (87%), geografii (60%) i angielskiego (100%) i mam zamiar zdawać ponownie z tymi wynikami. Czy mam szansę się dostać?
*


UW i UJ trzymają jeszcze jakiś poziom, więc wydaje mi się, że może to być za mało, ale próbuj.

QUOTE
czy pracują tam wykładowcy z powołania?

A kto to jest wykładowca z powołaniem według ciebie?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #76

     
Theodorus
 

Teodor
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 5.008
Nr użytkownika: 1.771

:)
Stopień akademicki: M¹drala
Zawód: Asystent muzealny
 
 
post 8/03/2014, 19:31 Quote Post

Jeśli zrobi sie większy offtop, to wydzielę temat.

Z powołania, to ten który chce przekazać wiedzę, dąży do zrozumienia mimo ciemnej materii studiujących tongue.gif Oczywiście startując w pracy, bo zużycie materiału w postaci prowadzącego zajęcia to inna kwestia.
Sam spotkałem się z osobami, które miały niezłe wyniki na studiach. Wykazały się i zostały jako pracownicy. Za to chęci i umiejętności przekazania wiedzy nie mają za grosz. Przyrównałbym to do pracy w supermarkecie na kasie - robisz swoje i wychodzisz zapominając o robocie, bo większości jej elementów nie znosisz. Nie umniejszając ludziom od kas
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #77

     
Marthinus
 

VIII ranga
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.019
Nr użytkownika: 38.063

Marcin
Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Nauczyciel/Archeolog
 
 
post 8/03/2014, 19:33 Quote Post

QUOTE
Drugie pytanie dotyczy dostawalności, mam maturę na poziomie podstawowym z historii (87%), geografii (60%) i angielskiego (100%) i mam zamiar zdawać ponownie z tymi wynikami. Czy mam szansę się dostać?


Próbowałeś się dostac w zeszłym roku i się nie dostałeś, dlaczego w takim razie mając cały rok czasu tych wyników (a przynajmniej z historii) nie poprawiłeś...

QUOTE
Witam, o ile pamiętam, w zeszłym roku przyjmowali 40 osób na dzienne, teraz jest to 60 osób.


Na prawdę 60, świat się kończy...
Już wyobrażam sobie pierwsze zajęcia w październiku w 210 i walkę o miejsca.

QUOTE
Dodam, że studiuję teraz historię na UŚ i załamuje mnie ten uniwersytet pod względem kultury osobistej pracowników naukowych oraz ich podejścia do przedmiotów, widać, że większość z nich nie znosi swojej pracy. Mam pytanie, jaka jest ogólnie atmosfera studiowania na UJ, czy pracują tam wykładowcy z powołania?


Zdecydowana większosc wykładowców jest w gronie czołowych archeologów kraju w ramach swoich specjalności. Dostaniesz się to się przekonasz jak to wygląda. Dla części przebieg poszczególnych zajęc może by ciekawy i interesujące a dla części nie. Kwestia względna.


 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #78

     
Grand90
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 27
Nr użytkownika: 80.115

 
 
post 30/08/2015, 20:17 Quote Post

Zastanawiam się nad tym, aby w przyszłym roku aplikować na UJ. Historię zdawałem kiedyś na rozszerzeniu, ale niestety dość słabo mi poszło - 48%. Jednak w maju zamierzam poprawić ten wynik, planuje również zaliczyć geografię rozszerzoną. Myślicie, że jaki wynik zarówno z historii, jak i geografii powinienem uzyskać żeby w ogóle myśleć o dziennych?
 
User is offline  PMMini Profile Post #79

     
Haroeris
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 101.803

 
 
post 27/05/2017, 11:13 Quote Post

Witam serdecznie. Moim marzeniem jest studiować archeologię na UJ. W liceum dopadła mnie jednak choroba, która ograniczyła moje zdolności poznawcze. Dlatego moja zeszłoroczna matura nie została poprawiona i trzeba było zrezygnować ze studiów w zeszłym roku. Moje wyniki są następujące: język angielski rozszerzony 75%, geografia rozszerzona 30%, historia rozszerzona 54%. Czy te wyniki wystarczą, aby dostać się na archeologię? Interesują mnie informację o tym, jak wyglądają same studia. Czy jest dużo nauki? Czy dużo ludzi odpada w czasie studiów? Z jakich książek można się przez wakacje przygotować do studiów? Jak wyglądają egzaminy?
 
User is offline  PMMini Profile Post #80

6 Strony « < 4 5 6 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej