Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> II RP: arystokracja
     
Adam99
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 164
Nr użytkownika: 78.196

 
 
post 13/07/2012, 14:00 Quote Post

Swoją drogą czemu w Polsce miano uznawać tytuły nadawane przez zaborców, często za "zasługi" które nie koniecznie przynosiły zaszczyt.
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
Jaum
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.329
Nr użytkownika: 76.075

 
 
post 13/07/2012, 14:50 Quote Post

Konstytucja marcowa 1921 roku zniosla wszelkie tytuly.ale nieoficjalnie uzywano ich przez caly okres miedzywojnia
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
von Schweinschien
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 131
Nr użytkownika: 74.723

Stopień akademicki: Magister
 
 
post 3/09/2012, 22:07 Quote Post

II RP miała oddawać majątki zabrane przez zaborców za działalność niepodległościową. Moi przodkowie nie dostali nic.Jak sobie wspomnę mojego stryja S. który ofiarował 3 wsie na uzbrojenie wojska a resztę prusacy skonfiskowali to mnie szlag jasny trafia.

Ponieważ jest to moja rodzina mogę napisać wprost - kretyn i idiota, birbant, hulaka i darmozjad. Choć dla Polaków bohater. rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
Jaum
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.329
Nr użytkownika: 76.075

 
 
post 4/09/2012, 10:02 Quote Post

CODE
II RP miała oddawać majątki zabrane przez zaborców za działalność niepodległościową. Moi przodkowie nie dostali nic.Jak sobie wspomnę mojego stryja S. który ofiarował 3 wsie na uzbrojenie wojska a resztę prusacy skonfiskowali to mnie szlag jasny trafia.

Ponieważ jest to moja rodzina mogę napisać wprost - kretyn i idiota, birbant, hulaka i darmozjad. Choć dla Polaków bohater.

Oddawala,ale z duzymi ograniczeniami i dopiero od 1932 roku,co bylo wielkim swinstwem II RP.

Chyba ten Twoj przodek to raczej nie birbant itp,skoro caly majatek dla Polski oddal
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
von Schweinschien
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 131
Nr użytkownika: 74.723

Stopień akademicki: Magister
 
 
post 5/09/2012, 21:36 Quote Post

QUOTE(Jaum @ 4/09/2012, 11:02)
CODE
II RP miała oddawać majątki zabrane przez zaborców za działalność niepodległościową. Moi przodkowie nie dostali nic.Jak sobie wspomnę mojego stryja S. który ofiarował 3 wsie na uzbrojenie wojska a resztę prusacy skonfiskowali to mnie szlag jasny trafia.

Ponieważ jest to moja rodzina mogę napisać wprost - kretyn i idiota, birbant, hulaka i darmozjad. Choć dla Polaków bohater.

Oddawala,ale z duzymi ograniczeniami i dopiero od 1932 roku,co bylo wielkim swinstwem II RP.

Chyba ten Twoj przodek to raczej nie birbant itp,skoro caly majatek dla Polski oddal
*




Cały nie, prababka nie pozwoliła (w sensie, żona jego brata a mojego pra pradziadka).
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
Pierzgal2003
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 612
Nr użytkownika: 105.232

Dominik Pierzgalski
Zawód: Uczen
 
 
post 2/01/2021, 21:25 Quote Post

Czy może ktoś podać przykłady prawnych przywilejów, jakie posiadała szlachta w „przejściowym” okresie 1918-1921 (tj. pomiędzy odzyskaniem niepodległości a uchwaleniem konstytucji marcowej)?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

2 Strony < 1 2 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej