Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
144 Strony  1 2 3 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

> Ukraina: powody niepopierania
     
Lwowiak
 

Granice nie są wieczne!
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.269
Nr użytkownika: 40.190

 
 
post 8/05/2015, 17:10 Quote Post

Ukraińcy nie wpuścili Rajdu motocyklistów im. rotmistrza Pileckiego.
QUOTE
Po odstaniu pięciu godzin na ukraińskim przejściu granicznym polscy motocykliści zostali zawróceni na Białoruś.

Rajd im. rotmistrza Witolda Pileckiego podjechał na przejście graniczne, jednak po odstaniu swojego w kolejce, ukraińscy pogranicznicy zaczęli przejawiać niezdrowe zainteresowanie polskimi motocyklistami. Jak zrelacjonował naszemu portalowi świadek wydarzeń, Ukraińcy około pięciu godzin przepytywali motocyklistów po co wjeżdżają na Ukrainę i co zamierzają tam robić. Mimo wielogodzinnych wyjaśnień ostatecznie uczestnicy Rajdu otrzymali oficjalne pismo strony ukraińskiej zakazujące (każdemu indywidualnie) wjazdu na terytorium Ukrainy.

Można poczytać na portalu Kresy.
To powód pierwszy ,najświeższy.

Ten post był edytowany przez Lwowiak: 8/05/2015, 17:10
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Varyag
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.445
Nr użytkownika: 88.193

 
 
post 9/05/2015, 4:26 Quote Post

A po co 100 powodów - wystarczy jeden: ponieważ nie leży to i nigdy nie leżało w naszym interesie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Realchief
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 15.870
Nr użytkownika: 63.111

 
 
post 9/05/2015, 6:23 Quote Post

I tyle.
Zresztą nic nie robienie jest postawą naturalną, to robienie czegoś musi mieć powody a nie na odwrót.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
konto usunięte 051218
 

Unregistered

 
 
post 9/05/2015, 7:35 Quote Post

QUOTE(Realchief @ 9/05/2015, 7:23)
I tyle.
Zresztą nic nie robienie jest postawą naturalną, to robienie czegoś musi mieć powody a nie na odwrót.
*


Owe "nic nie robienie" to też jest powód (na zasadzie przysłowia: "Brak informacji też jest informacją" wink.gif ). Natomiast nie wpuszczenie naszych motocyklistów na terytorium Ukrainy stawia pytanie o jakikolwiek sens wysłania do tego kraju przez nasz rząd policjantów/ żandarmów (i nic to, że w liczbie 10 szt.) ....
 
Post #4

     
Marek Zak
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.880
Nr użytkownika: 72.286

Marek Zak
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Korpomiś & Pisarz
 
 
post 9/05/2015, 7:56 Quote Post

Dlatego że wszystkie opłacane putinowskie trolle piszą na wszelkich forach miliony postów, że Ukrainy nie należy wspierać, bo to szkodzi Polsce. Zawsze pada argument Bandery i Wolynia. Tylko ten argument wystarcza, żeby Ukrainę wspierać.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Szklarz
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 482
Nr użytkownika: 92.874

Zawód: student
 
 
post 9/05/2015, 8:57 Quote Post

Widzę, że w wątku gorąco, dzień bez namierzenia putinowskich/banderowskich trolli dniem straconym.
Co do pytania tytułowego: Ukrainę wspierać możemy, żadne "należy" czy "trzeba", które oznacza "róbcie co chcecie, a my i tak za wami staniemy, nawet swoim kosztem".
Tak więc jestem za wsparciem, ale nie za darmo, a na pewno nie, gdy w zamian dostajemy plwociną w twarz.
Pozdrawiam.
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
Recoil
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.123
Nr użytkownika: 13.511

 
 
post 9/05/2015, 9:48 Quote Post

QUOTE(Marek Zak @ 9/05/2015, 7:56)
Dlatego że wszystkie opłacane putinowskie trolle piszą na wszelkich forach miliony postów, że Ukrainy nie należy wspierać, bo to szkodzi Polsce. Zawsze pada argument Bandery i Wolynia. Tylko ten argument wystarcza, żeby Ukrainę wspierać.


A zdajesz sobie sprawę z tego, że teza o "opłacanych putinowskich trollach" to zwyczajnie propaganda środowisk pro-ukraińskich, które w ten sposób próbują dyskredytować przeciwników wspierania Ukrainy?

Piszesz, że "opłacane putinowskie trolle" piszą na forach milion postów - w takim razie, ile putinowskich trolli udało Ci się jak na razie ująć/identyfikować? Jak znam życie, to ZERO. Widzisz komentarze, wypowiedzi anty-ukraińskie i sam w swojej wyobraźni dopowiadasz sobie, że są to "opłacane trolle".

Ukraińcy nie są szczególnie lubianym przez Polaków narodem - według sondaży sprzed konfliktu, Ukraińcy byli wówczas przez Polaków lubiani mniej niż Rosjanie. http://wiadomosci.wp.pl/kat,8131,title,Ukr...l?ticaid=114d52

Teraz z jednej strony zapewne był wzrost sympatii pod wpływem propaganda pro-ukraińskiej w polskich mediach, ale z drugiej strony wielu ludzi dowiedziało się np. o gloryfikacji UPA dokonywanej przez siły post-majdanowe.

Czy w świetle powyższego nie jest rzeczą oczywistą, że jest masa autentycznych, nieopłacanych przez nikogo Polaków piszących anty-ukraińskie posty czy komentarze? To jest coś naturalnego, ale nie pasuje to środowiskom pro-ukraińskim, więc środowiska te próbują dyskredytować takie głosy właśnie poprzez propagandę o "opłacanych trollach", na którą Ty jak widać dałeś się nabrać.

Swoją drogą, najprawdopodobniej dużo większym problemem od prawdziwego czy fikcyjnego problemu trolli pro-rosyjskich jest problem trolli pro-ukraińskich. Mam tu na myśli to, że mamy w Polsce świetnie znającą język polski mniejszość ukraińską (tę jeszcze z czasów PRL) i trudno sobie wyobrazić, aby część członków tej mniejszości nie wykorzystywała tego do udawania Polaków i rozpowszechniania propagandy pro-ukraińskiej.

QUOTE(ciekawy @ 9/05/2015, 8:44)
Jest jeszcze na forum grupka "pożytecznych idiotów", w mniej lub bardziej świadomy sposób wypowiadających się ku uciesze Putina i jego służb, ale to już jest inna kwestia.


A co z "pożytecznymi idiotami", którzy piszą tu ku uciesze banderowców?

QUOTE
Obecnie w Polsce dominuje nurt, by w ogóle nie wtrącać się w wewnętrzne sprawy Ukrainy, i ze spokojem obserwować dalszy rozwój wypadków w tym kraju. Pogląd ten podzielam i ja z zastrzeżeniem, by pamiętać, kto w tym konflikcie jest agresorem, a kto ofiarą.


A ja proponuję jeszcze pamiętać np. o tym, kto okupuje Lwów i zagrabione Polakom prywatne majątki - Rosja czy Ukraina.

Natomiast co do bycia ofiarą, to na poziomie państwowym ofiarą jest państwo ukraińskie, ale na poziomie regionalnym i "ludzkim" ofiarą jest ludność Donbasu, której Ukraińcy odmawiają prawa do wolności i pójścia własną drogą.

Ten post był edytowany przez Recoil: 9/05/2015, 10:00
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
Marek Zak
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.880
Nr użytkownika: 72.286

Marek Zak
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Korpomiś & Pisarz
 
 
post 9/05/2015, 10:00 Quote Post

Dlatego że wszystkie opłacane putinowskie trolle piszą na wszelkich forach miliony postów, że Ukrainy nie należy wspierać, bo to szkodzi Polsce. Zawsze pada argument Bandery i Wolynia. Tylko ten argument wystarcza, żeby Ukrainę wspierać.

QUOTE
[=recoil]

A zdajesz sobie sprawę z tego, że teza o "opłacanych putinowskich trollach" to zwyczajnie propaganda środowisk pro-ukraińskich, które w ten sposób próbują dyskredytować przeciwników wspierania Ukrainy?

Piszesz, że "opłacane putinowskie trolle" piszą na forach milion postów - w takim razie, ile putinowskich trolli udało Ci się jak na razie ująć/identyfikować? Jak znam życie, to ZERO.

/


A wejdź na taki choćby ONET i przeczytaj komentarze. 90% na jedno kopyto, jacy Ukraińcy źli, że pomniki Bandery, że Wołyn, że interes gospodarki to współpraca z Rosją, a Putin to dba o interesy Rosjan. To jest pisanie dla kasy, nawet bez wysilenia się żeby napisać cokolwiek neutralnego.
Gwoli wyjasnienie - ja nie twierdzę, że Ukraińcy nas w jakikolwiek sposób kochają, ale mają JEDNĄ zaletę - oddzielają nas od Rosji, a sami są na tyle słabi, że nie sa dla nas żadnym zagrożeniem. Rosja także bez Ukrainy jest dla nas niegroźna.
A o armii trolli z Rosji to z BBC - tamtejsze służby to wykryły i zdecydowały reagować.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
Recoil
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.123
Nr użytkownika: 13.511

 
 
post 9/05/2015, 10:11 Quote Post

QUOTE(Marek Zak @ 9/05/2015, 10:00)
A wejdź na taki choćby ONET i przeczytaj komentarze. 90% na jedno kopyto, jacy Ukraińcy źli, że pomniki Bandery, że Wołyn, że interes gospodarki to współpraca z Rosją, a Putin to dba o interesy Rosjan. To jest pisanie dla kasy, nawet bez wysilenia się żeby napisać cokolwiek neutralnego.


A skąd wiesz, że to jest pisane dla kasy?

Bo mi się zdarzyło kilka razy pisać anty-ukraińskie komentarze na portalach takich jak Onet, a plusy i minusy rozdzielałem dużo więcej razy. I zrobiłem to oczywiście za darmo.
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
Mixxer5
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.179
Nr użytkownika: 77.688

 
 
post 9/05/2015, 10:17 Quote Post

QUOTE(Marek Zak @ 9/05/2015, 7:56)
Dlatego że wszystkie opłacane putinowskie trolle piszą na wszelkich forach miliony postów, że Ukrainy nie należy wspierać, bo to szkodzi Polsce. Zawsze pada argument Bandery i Wolynia. Tylko ten argument wystarcza, żeby Ukrainę wspierać.
*




A jak Rosjanie jednak nie są tacy głupi i te trolle internetowe są zatrudniane po to, żeby nas właśnie zachęcić do pomocy Ukrainie i jednocześnie kopać pod sobą dołki w ten sposób?

Po prostu argument- "bo Rosjanie mówią A, to my powiemy B- na przekór", jakoś do mnie nie przemawia. Tym bardziej, że jeśli chodzi o Ukrainę, to naprawdę nie trzeba niektórym płacić, żeby pisali komentarze przeciwko. Ja też mam mieszane uczucia...

Tak czy siak- nie pamiętam który to kandydat na prezydenta to powiedział, ale- "jeśli się nam to opłaci finansowo, to powinniśmy im sprzedawać wszystko- łącznie z bronią". Jestem natomiast przeciwny posyłaniu im jakiejkolwiek pomocy humanitarnej i przywożenia ich do Polski (wiecie ilu ich jest w Krakowie?! To chyba nie są turyści...). To się nam nie opłaca a w gadanie o "solidarności" z nimi nie wierzę. To nie są, nie byli i nie będą nasi przyjaciele. Ale jeśli ich konflikt z Rosją się nam może opłacić, to wyciągnijmy z niego jak najwięcej. Tylko bez propagandowego forsowania przyjaźni między naszymi narodami, błagam...

EDIT:
QUOTE(Marek Zak @ 9/05/2015, 10:00)
A wejdź na taki choćby ONET i przeczytaj komentarze. 90% na jedno kopyto, jacy Ukraińcy źli, że pomniki Bandery, że Wołyn, że interes gospodarki to współpraca z Rosją, a Putin to dba o interesy Rosjan. To jest pisanie dla kasy, nawet bez wysilenia się żeby napisać cokolwiek neutralnego.
Gwoli wyjasnienie - ja nie twierdzę, że Ukraińcy nas w jakikolwiek sposób kochają, ale mają JEDNĄ zaletę - oddzielają nas od Rosji, a sami są na tyle słabi, że nie sa dla nas żadnym zagrożeniem. Rosja także bez Ukrainy jest dla nas niegroźna.
A o armii trolli z Rosji to z BBC - tamtejsze służby to wykryły i zdecydowały reagować.
*



Słuchaj- rozumiem wzburzenie i jak długo chcesz robić z Ukrainy biedny bufor przeciwko Rosji- jestem za. Ale jednocześnie weź też pod uwagę, że bardzo dużo ludzi po prostu nie podoba się fakt, że marnujemy na nich kasę, a w mediach nagle zapomniano o wszelkich niechęciach jakie między naszymi narodami były przez te wszystkie lata. To też powoduje reakcję, jak się słyszy, że Ukraińców z Majdanu przywożą do Polskich szpitali i od ręki się ich leczy. A najbliższy termin rejestracji do mojego lekarza pierwszego kontaktu jest za 2- 3 tygodnie...

Ten post był edytowany przez Mixxer5: 9/05/2015, 10:20
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
Szklarz
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 482
Nr użytkownika: 92.874

Zawód: student
 
 
post 9/05/2015, 10:18 Quote Post

Dziękuję za piwo. smile.gif
QUOTE(Recoil @ 9/05/2015, 10:11)
Bo mi się zdarzyło kilka razy pisać anty-ukraińskie komentarze na portalach takich jak Onet, a plusy i minusy rozdzielałem dużo więcej razy. I zrobiłem to oczywiście za darmo.
*


Może jesteś putinowskim trollem na bezpłatnym stażu. tongue.gif

QUOTE
A ja proponuję jeszcze pamiętać np. o tym, kto okupuje Lwów i zagrabione Polakom prywatne majątki - Rosja czy Ukraina.

Ale Lwów nie jest przez nikogo okupowany.

Marek Żak:
QUOTE
A wejdź na taki choćby ONET i przeczytaj komentarze. 90% na jedno kopyto, jacy Ukraińcy źli, że pomniki Bandery, że Wołyn, że interes gospodarki to współpraca z Rosją, a Putin to dba o interesy Rosjan. To jest pisanie dla kasy, nawet bez wysilenia się żeby napisać cokolwiek neutralnego.

Czyli wszystkie komentarze, które nie były pisane bez wysilania się na neutralność, są za pieniądze?
Wpisy jednoznacznie proukraińskie też się tu łapią.
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
Recoil
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.123
Nr użytkownika: 13.511

 
 
post 9/05/2015, 10:31 Quote Post

QUOTE(Szklarz @ 9/05/2015, 10:18)
Może jesteś putinowskim trollem na bezpłatnym stażu. tongue.gif

Albo muszę wytoczyć Putinowi proces w rosyjskim sądzie pracy. smile.gif

QUOTE
Ale Lwów nie jest przez nikogo okupowany.


W moim odczuciu znajduje się pod ukraińską okupacją, jest to cześć Polski, która nigdy nie została wyzwolona po 17.09.1939.

I nie mówię, że należy wjechać tam z czołgami czy coś - ale wypadałoby pamiętać o powyższym.

To samo tyczy się prywatnych majątków zagrabionych Polakom, które obecnie znajdują się w de facto paserskich rękach ukraińskich.

Ten post był edytowany przez Recoil: 9/05/2015, 14:56
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
ku 250622
 

Unregistered

 
 
post 9/05/2015, 10:35 Quote Post

QUOTE(Recoil @ 9/05/2015, 8:48)
[...]A ja proponuję jeszcze pamiętać np. o tym, kto okupuje Lwów [...]

W swoim antyukraińskim kursie całkiem Cię kompas historyczny opuścił ? Jeśli tak to może powiesz nam kto okupuje Szczecin, Wrocław, tudzież Gdańsk ?
 
Post #13

     
Szklarz
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 482
Nr użytkownika: 92.874

Zawód: student
 
 
post 9/05/2015, 10:43 Quote Post

QUOTE
To samo tyczy się prywatnych majątków zagrabionych Polakom, które obecnie znajdują się w de facto paserskich rękach ukraińskich.

To samo twierdzą o nas Niemcy i Żydzi.
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
Mixxer5
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.179
Nr użytkownika: 77.688

 
 
post 9/05/2015, 10:47 Quote Post

QUOTE(Karghul @ 9/05/2015, 10:35)
QUOTE(Recoil @ 9/05/2015, 8:48)
[...]A ja proponuję jeszcze pamiętać np. o tym, kto okupuje Lwów [...]

W swoim antyukraińskim kursie całkiem Cię kompas historyczny opuścił ? Jeśli tak to może powiesz nam kto okupuje Szczecin, Wrocław, tudzież Gdańsk ?
*



Ponoć byliśmy w zwycięskim obozie, nie? rolleyes.gif Ale ok, nie bardzo mamy co zgłaszać roszczenia do Lwowa. Natomiast w Wilnie i Grodnie powinniśmy Polonię wspierać. Tak na wszelki wypadek... wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

144 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Closed TopicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej