Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Solidarność: rozliczanie typu kto, kogo, kiedy ect
     
kunigas
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 712
Nr użytkownika: 55.341

Stopień akademicki: BANITA
 
 
post 2/09/2010, 9:40 Quote Post

QUOTE(kuki @ 2/09/2010, 9:37)

Bzdura. Kaczyński, wspominając rangę udziału Lecha Kaczyńskiego jako doradcy MKS w sierpniu 1980 roku miał rację. Jaka była rola tzw. doradców warszawskich tak mówi Andrzej Kołodziej-sygnatariusz Porozumień Sierpniowych:

"Następnego dnia po przybyciu na strajk tzw. "doradców warszawskich" prof. Jadwiga Staniszkis na niejawnym spotkaniu /w hali wydz. W-3 Stoczni Gdańskiej/ wyjaśniła nam rolę, jaką mają do spełnienia owi doradcy, zrozumieliśmy, że w zasadzie są oni emisariuszami komunistycznej władzy.

Ich podstawowym zadaniem miało być przekonanie nas do rezygnacji z postulatu dot. Wolnych Związków Zawodowych.

Na tym spotkaniu rozważaliśmy możliwość zrezygnowania z ich "doradczych" usług ale został już opublikowany komunikat i nie chcieliśmy mieszać ludziom w umysłach. W gronie członków prezydium MKS związanych z WZZ Wybrzeża zdecydowaliśmy, że naszymi doradcami do których mamy zaufanie pozostanie: Jadwiga Staniszkis, Lech Kaczyński i Jan Olszewski.

Od tego momentu moje zaufanie do doradców warszawskich było równe zaufaniu do komisji rządowej."


Oczywiście , potwierdza to też Gwiazda :
W sprawie pierwszego postulatu - uznania WZZ- doradcy przedstawili projekt nowych wyborów do reżymowych związków branżowych.Na moją zdumioną minę szybko oświadczyli, że są przygotowani, iż ten wariant odrzucimy, "niemniej jesteśmy zobowiązani, aby go wam przedstawić ( nie pytałem, kto ich zobowiązał). Następnie zaproponowali, aby WZZ-y rejestrowały się w CRZZ. Rejestrując się, WZZy automatycznie przyjęłyby zwierzchnictwo Centralnej Rady Związków Zawodowych. Mazowiecki zapewnił mnie, że jest to suwerenna opinia całego zespołu.
oraz Jacek Kuroń :
eksperci z Mazowieckim na czele mieli przeświadczenie, że wolne związki to postulat przetargowy że trzeba je oddalić.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
kuki
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 266
Nr użytkownika: 59.865

 
 
post 2/09/2010, 9:42 Quote Post

QUOTE
Czy jesteś w stanie wskazać do których fragmentów przemówienia Kaczyńskiego odniosła się
w swoim "spontanicznym" wystąpieniu Henryka Krzywonos ? Nagroda-niespodzianka czeka

Kungisie. Balum oczywiście po nagrodę się nie zgłosi smile.gif
Sam Kaczyński był mocno zdezorientowany wystąpieniem pani Krzywonos i nie mając się do czego odnieść, krewką kobietę po prostu...przeprosił. No ale każdy widzi (słyszy) to co chce widzieć (słyszeć). Balum w szczególności.
QUOTE
Twoja sprawa Balum.To ja na Westerplatte pewien okres zycia spedzilem wsrod ludzi,ktorzy jakis udzial w tych sprawach mieli.Wiele tez o nich wiedzieli i wspominali.I nie spedza mi to snu z oczu absolutnie,nie ja tez o jakies mity walki tu na forum tocze.Tak podaje jako ciekawostke.
A jak ktos wierzy w super robotniczo-inteligencka konspiracje w stylu AK,jego sprawa

Mariuszu. Wiara Baluma w oficjalną wersję jest zaiste wielka smile.gif
Warto przpomnieć pytania do naszego noblisty które zadala mu kiedyś ś.p. Anna Walentynowicz:
1. Czy pamiętasz , jak w styczniu 1971r. przyznałeś, że na żądanie SB
dokonywałeś indentyfikacji uczestników zajść grudniowych z fotografii
i filmu?
2. Dlaczego okłamałeś wszystkich mówiąc o przeskoczeniu płotu,
podczas gdy na strajk 14.08.1980r. zostałeś dowieziony motorówką z
Dowództwa Marynarki Wojennej w Gdyni?
3. Jak godziłeś swoją katolicką moralność z głośnymi przygodami, o
które żona robiła ci publicznie awantury w 1980r ?
4. 9 grudnia 1980r przyznano " Solidarności " pierwszą nagrodę -30
tys.USD. Co zrobiłeś z tymi pieniędzmi ?
5. Co zrobiłeś z 60 tys.USD nagrody szwedzkiej prasy, które miałeś
przekazać na Panoramę Racławicką, lecz nigdy nie przekazałeś?
6. Czy mieszkanie na ul.Polanki 52 kupiłeś, czy otrzymałeś w darze i od
kogo?
7. W jakiej kwocie Bagsik i inni biznesmeni finansowali Twoją pierwszą
kampanię wyborczą?
8. Czy uważasz za właściwe, że głowa Państwa lokuje pieniądze w
bankach zagranicznych, wbrew polskiemu prawu?
9. Czy byłeś w 1981 r. informowany przez Prezydium MKZ, że M.Wachowski
jest kapitanem SB ?
10. Czy Wachowski posiada Twoje zdjęcia ze wspólnych orgii i dlatego nie
reagowaleś na jego poczynania?
11. Czy SB szantażowała Cię ujawnieniem wszczętych postepowań karnych
o kradzieże przed Sądem dla nieletnich i Sądem Rejonowym, wymuszając
płatną wspólpracę?
12. Za jakie zasługi w obozie w Arłamowie przyznano Ci prawo polowania z
Kiszczakiem i 5-tygodniowy pobyt z całą rodziną, gdy innym odmawiano
zwykłych widzeń?
13. Czy pamiętasz swoją wypowiedź na Kongresie USA " lokujcie swe
kapitały w Polsce, bo na nędzy i głupocie można najlepiej zarobić".
Czy nadal tak sądzisz?
14. Z jakiej obietnicy wyborczej wywiązałeś się?
15. Czy teraz potrafisz odpowiedzieć na pytanie A.Gwiazdy z I Zjazdu
Solidarności- jak wygląda dogadanie się Polaka z Polakiem, gdy jeden
jest zdrajcą?
16. Kiedy spełnisz publiczne obietnice rozliczenia się z majątku i
wskażesz jego prawdziwe źródła, bo "twoje" ksiązki przyniosły straty?
Podobnie z obietnicą wyjaśnienia stosunków z SB?
17. Czy nie dosyć już kłamstw, krętactw, niekompetencji, pazerności,
czy Ty naprawdę nie boisz się Boga, Lechu?

Może kolega Balum udzieli odpowiedzi przynajmniej na kilka z tych pytań?

Ten post był edytowany przez kuki: 2/09/2010, 10:43
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
mobydick1z
 

Błękitno-purpurowy Matuzalem
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.321
Nr użytkownika: 64.238

Braveheart
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Jakiś jest.
 
 
post 3/09/2010, 12:20 Quote Post

Nie wiem czy było to zaplanowane czy też nie. Oglądałem ostatnio kilka wydań Faktów na TVN i muszę powiedzieć, że nawet ja jako zdecydowany przeciwnik Jarosława K., zauważyłem tendencyjne podanie wiadomości na temat prezesa PiS. Można się czepiać sposobu w jaki przedstawiła sytuację telewizja, ale pewnych rzeczy nie da się nagiąć do jakiejś manipulacji. Wypowiedzi Mazowieckiego są dla mnie znacznie bardziej wiarygodne niż Jarosława i nie dlatego że siedział koło Tuska, Komorowskiego, Krzywonos. Mazowiecki tak samo jak Frasyniuk byli przecież uczestnikami tych wydarzeń. Dla mnie nie jest to wszystko tak jednoznaczne, że ta kłótnia podczas obchodów jest winą samego PO.
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 3/09/2010, 12:24 Quote Post

Czy to Po zaprosiło Jara i zaplanowała jego przemówienie? Jara, który jest tylko szefem opozycyjnej partii i w 80 roku w stoczni, go nie było. Postac do przemówienia na rocznicę równie sensowna co Napieralski.
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
kunigas
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 712
Nr użytkownika: 55.341

Stopień akademicki: BANITA
 
 
post 3/09/2010, 12:56 Quote Post

QUOTE(balum @ 3/09/2010, 13:24)
Czy to Po zaprosiło Jara i zaplanowała jego przemówienie? Jara, który jest tylko szefem opozycyjnej partii i w 80 roku w stoczni, go nie było. Postac do przemówienia na rocznicę równie sensowna co Napieralski.
*


A wiesz gdzie wtedy był Jaro ? Czy przypadkiem nie siedział w pudle za organizowanie
lipcowych strajków we Wrocławiu ?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 3/09/2010, 13:07 Quote Post

QUOTE
A wiesz gdzie wtedy był Jaro ? Czy przypadkiem nie siedział w pudle za organizowanie
lipcowych strajków we Wrocławiu ?

Skąd masz takie informacje? Jakies nowe sensacyjne odkrycia?
Przegladałem jego zyciorys i jest tylko, ze nawet na liście do internowania sie nie znalazł.
A jesli nawet był w pudle, to co? Wielu było w pudle. Czemu akurat Jaro miał przemawiać na rocznicy sierpnia 80?

Ten post był edytowany przez balum: 3/09/2010, 13:13
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
kunigas
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 712
Nr użytkownika: 55.341

Stopień akademicki: BANITA
 
 
post 3/09/2010, 13:35 Quote Post

QUOTE(mobydick1z @ 3/09/2010, 13:20)
Nie wiem czy było to zaplanowane czy też nie. Oglądałem ostatnio kilka wydań Faktów na TVN i muszę powiedzieć, że nawet ja jako zdecydowany przeciwnik Jarosława K., zauważyłem tendencyjne podanie wiadomości na temat prezesa PiS. Można się czepiać sposobu w jaki przedstawiła sytuację telewizja, ale pewnych rzeczy nie da się nagiąć do jakiejś manipulacji. Wypowiedzi Mazowieckiego są dla mnie znacznie bardziej wiarygodne niż Jarosława i nie dlatego że siedział koło Tuska, Komorowskiego, Krzywonos. Mazowiecki tak samo jak Frasyniuk byli przecież uczestnikami tych wydarzeń. Dla mnie nie jest to wszystko tak jednoznaczne, że ta kłótnia podczas obchodów jest winą samego PO.
*


Właśnie reakcja ( jednostronna) mediów potwierdza że było to ukartowane.
Skoro już piszesz o większej wiarygodności Mazowieckiego to sprecyzuj w jakiej kwestii jest bardziej wiarygodny od Kaczyńskiego ? O ile mi wiadomo Mazowiecki wspomina rozmowę w której uczestniczył on sam i Kaczyński ( "Tadek to Ciebie nie dotyczyło...), dlaczego więc zakładasz że Mazowiecki jest bardziej wiarygodny w kwestii cytowania rozmowy którą słyszał tylko on i Kaczyński ?
Rozumiem że chodzi Ci o stanowisko ekspertów w sierpniu , w sprawie wolnych Związków zawodowych.Frasyniuk , to chyba nie jest tu wiarygodny bo jego też tam nie było.
Spór toczy się o to co w kwestii postulatu wolnych związków zawodowych doradzali ówcześni eksperci.Jarosław Kaczyński twierdzi , że eksperci proponowali ograniczenie postulatu wolnych związków , do nowych wyborów w istniejących związkach zawodowych lub wpisanie nowopowstałych związków do struktur CRZZ.
Co zatem powiedział Kaczyński ?
oto cytat :
""Przybyła tam grupa ludzi o znanych nazwiskach, z autorytetem, ludzi - w żadnym razie tego nie kwestionuję - najlepszej woli. Ale mieli oni inny plan, mieli plan kompromisu, który w istocie, gdyby go realizować, okazał się pozorem, który szybko by się rozwiał.
Mój śp. brat miał wtedy zadanie, które było wielkim zaszczytem - reprezentował robotniczą polską odwagę wobec tych ludzi, rozmawiał z nimi, choć przecież sam robotnikiem nie był, ale rozmawiał w imię tych robotniczych, odważnych racji.
Robotnicy chcieli więcej i historia przyznała im rację. "Solidarność" zmieniła Polskę, "Solidarność" zmieniała Europę, "Solidarność" zmieniła świat."

Co mówili na ten temat inni przed 30.08.2010 roku ?
Andrzej Gwiazda ( był wówczas w stoczni ):
"W sprawie pierwszego postulatu - uznania WZZ- doradcy przedstawili projekt nowych wyborów do reżymowych związków branżowych.Na moją zdumioną minę szybko oświadczyli, że są przygotowani, iż ten wariant odrzucimy, "niemniej jesteśmy zobowiązani, aby go wam przedstawić ( nie pytałem, kto ich zobowiązał). Następnie zaproponowali, aby WZZ-y rejestrowały się w CRZZ. Rejestrując się, WZZy automatycznie przyjęłyby zwierzchnictwo Centralnej Rady Związków Zawodowych. Mazowiecki zapewnił mnie, że jest to suwerenna opinia całego zespołu".
Wersję tę potwierdzają inni wówczas obecni , Wyszkowski , Kołodziej i nieobecni jak Kuroń :
"( eksperci z Mazowieckim na czele) mieli przeświadczenie, ze wolne związki to postulat przetargowy ,że trzeba je oddalić,"
Fakty te znalazły swoje odniesienie w przemówieniu Lecha Kaczyńskiego na pogrzebie B.Geremka ( szeroko obecnie cytowane ) , gdzie stwierdził że wielkość Geremka polegała m.in. na tym że wówczas w tej sprawie dał się przekonać.
Tak więc w tym sporze nie chodzi o to jak było naprawdę , chodzi o to by zakodować : Kaczyński kłamie i tyle.Człowieku , nie daj sobą manipulować.
Skoro twierdzisz że wersja Mazowieckiego jest wiarygodniejsza to wskaż proszę GDZIE on przedstawia tę inną wersję ?

QUOTE(balum @ 3/09/2010, 14:07)
QUOTE
A wiesz gdzie wtedy był Jaro ? Czy przypadkiem nie siedział w pudle za organizowanie
lipcowych strajków we Wrocławiu ?

Skąd masz takie informacje? Jakies nowe sensacyjne odkrycia?
Przegladałem jego zyciorys i jest tylko, ze nawet na liście do internowania sie nie znalazł.
A jesli nawet był w pudle, to co? Wielu było w pudle. Czemu akurat Jaro miał przemawiać na rocznicy sierpnia 80?
*


Poczytaj sobie "Encyklopedia Solidarności" wydana przez związek ,jeszcze wtedy kiedy nie było PISu.
A przemawiał jak sam powiedział w imieniu zmarłego brata który jak sam wiesz tam był , i zasiadał przy stole z mikrofonami ( patrz zdjęcie ) obok Wałęsy - przewodniczącego MKS i
kołodzieja członka Prezydium MKS , ktoś go chyba do zajęcia tego miejsca zaprosił ?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 3/09/2010, 13:43 Quote Post

Co do tego, ze rozważano wtedy rózne warianty, to oczywiscie prawda.
I prawda jest, ze zdecydowano sie twardo stać przy wolnych zwiazkach.
Natomiast wymysłem Jara jest, ze to jego brat przekonał Wałesę i reszte do tego. Bo nie ma wiarygodnych źródeł, ze wtedy odegrał role poważniejsza niz jednego z wielu doradców. Tła.
Kaczyńcy zaczeli grac na pierwszoligowym boisku w roku 1988, jak ich Wałesa uczynił przybocznymi.
QUOTE
A przemawiał jak sam powiedział w imieniu zmarłego brata

Czy Lech Aleksander Kaczyński wystawił mu takie upoważnienie? Bo jak nie, to to ja piszę w imieniu Lecha Aleksandra Kaczyńskiego, a Jaro uprawia uzurpację.
Do tego Jaro plótł zupełnie co innego, niz mówił publicznie jego brat za zycia. Moze po śmierci napisze co innego.
I dlaczego w ogóle na rocznicę miano przemawiać w imieniu brata Jara?A nie np. w imieniu Geremka?

Ten post był edytowany przez balum: 3/09/2010, 13:51
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
mobydick1z
 

Błękitno-purpurowy Matuzalem
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.321
Nr użytkownika: 64.238

Braveheart
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Jakiś jest.
 
 
post 3/09/2010, 14:02 Quote Post

Kunigasie!
Do mnie przemawia Mazowiecki jednym poważnym argumentem-Jarosława tam nie było i basta. Jestem daleko co do opinii o samych związkowcach debatujących wraz z samym Lechem Kaczyńskim. Nie zamierzam, ani umniejszać, ani powiększać roli Lecha w tamtych rozmowach i to właśnie dlatego, że te relacje są tak sprzeczne. Ci związkowcy, jak sam zauważyłeś, trzymają się różnych wersji w zależności od popieranej przez siebie opcji. Dlatego ja stoję na pozycji bezstronnej, ale uważam, że Jarosław K. nie jest w tej sprawie żadną wyrocznią ani autorytetem. To wszystko.
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
Vergilius
 

le duc de Rivoli
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.395
Nr użytkownika: 55.739

Dawid Sienkiewicz
Stopień akademicki: mgr
Zawód: radca prawny
 
 
post 3/09/2010, 14:15 Quote Post

QUOTE
No własnie , z czego wiadomo że wystąpienie p.Henryki odnosiło się MERYTORYCZNIE do wystąpienia J.Kaczyńskiego ?


Zadałem pytanie, niegrzecznie jest odpowiadać pytaniem na pytanie.

QUOTE
Uczyniła ona dwie konstatacje , Kaczyński dzieli ludzi i kala pamięć brata.


Obserwując m.in. wydarzenia od 10 kwietnia ta konstatcja wcale nie wydaje się do końca nie trafiona.

QUOTE
Pytanie zasadnicze , do których fragmentów przemówienia odnosiła się Pani Krzywonos ?


Wyraża się ogólnikowo, oczywiście nie ma to zbyt wielkiego związku merytorycznego. Tu chodziło zupełnie o coś innego. Ta poczciwa kobieta wyraziła sprzeciw przeciwko sytuacji, w której ludzi walczący niegdyś za wolną Polskę, teraz mieszają się z błotem i pomyjami. Tyle.

QUOTE
A ona po prostu powtórzyła propagandowe hasła funkcjonujące w obiegu medialno-politycznym.


Powinieneś dodać jeszcze frazę "społecznym". To znamienne.

QUOTE
W nagrodę jedynie słuszna gazeta ogłosiła ją WBREW FAKTOM historycznym , organizatorem strajku komunikacji miejskiej w sierpniu 1980.


?????

QUOTE
Oczywiście , w wystąpieniach na tego typu uroczystościach rocznicowych , należy unikać odniesień do bieżącej sytuacji politycznej , pytanie Donalda Tuska "gdzie te 9 milionów było nie na miejscu i rozpętało burzę , wywołało reakcję i publiki i Jarkacza.Znając sposób funkcjonowania PO w sferze PR , jestem niemal pewny że było to wcześniej zaplanowane.


Ciekawi mnie przy tym, jak wg Ciebie funkcjonuje PiS.

QUOTE
Nie wiem czy było to zaplanowane czy też nie. Oglądałem ostatnio kilka wydań Faktów na TVN i muszę powiedzieć, że nawet ja jako zdecydowany przeciwnik Jarosława K., zauważyłem tendencyjne podanie wiadomości na temat prezesa PiS


Normalka, co media, to obyczaje, zresztą ktoś już słusznie zauważył chyba w tym wątku, na podstawie wypowiedzi jednego z niemieckich dziennikarzy.

QUOTE
Czy Lech Aleksander Kaczyński wystawił mu takie upoważnienie?


To kolejna strona medalu.
 
User is offline  PMMini Profile Post #25

     
kunigas
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 712
Nr użytkownika: 55.341

Stopień akademicki: BANITA
 
 
post 3/09/2010, 15:28 Quote Post

QUOTE(mobydick1z @ 3/09/2010, 15:02)
Kunigasie!
Do mnie przemawia Mazowiecki jednym poważnym argumentem-Jarosława tam nie było i basta. Jestem daleko co do opinii o samych związkowcach debatujących wraz z samym Lechem Kaczyńskim. Nie zamierzam, ani umniejszać, ani powiększać roli Lecha w tamtych rozmowach i to właśnie dlatego, że te relacje są tak sprzeczne. Ci związkowcy, jak sam zauważyłeś, trzymają się różnych wersji  w zależności od popieranej przez siebie opcji. Dlatego ja stoję na pozycji bezstronnej, ale uważam, że Jarosław K. nie jest w tej sprawie żadną wyrocznią ani autorytetem. To wszystko.
*


Boże mój , człowieku czy ty myślisz ?
GWIAZDA , KOŁODZIEJ , WYSZKOWSKI , byli tam i jeszcze przed 30.08.2010 mówili to na co powołał się Kaczyński.To samo w swojej książce pisał KUROŃ.Ergo , wypowiedź Kaczyńskiego nie jest jego osobistą opinią a powtórzeniem opinii KURONIA , GWIAZDY , KOŁODZIEJA , WYSZKOWSKIEGO i wielu innych ( przejrzyj wydawnictwa IPN z roku 2000 - wtedy jeszcze nie było PIS. Zresztą Borusewicz jeszcze w końcu lat dziewięćdziesiątych mówił to samo , dziś o dziwo nie zabiera na ten temat głosu.
A ty w kółko o "wersji" Mazowieckiego.Napisz zatem , gdzie ona jest ta wersja , jak brzmi i czego dotyczy.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 3/09/2010, 16:22 Quote Post

QUOTE(kunigas @ 3/09/2010, 16:28)
Boże mój , człowieku czy ty myślisz ?
GWIAZDA , KOŁODZIEJ , WYSZKOWSKI , byli tam i jeszcze przed 30.08.2010 mówili to na co powołał się Kaczyński.To samo w swojej książce pisał KUROŃ.Ergo , wypowiedź Kaczyńskiego nie jest jego osobistą opinią a powtórzeniem opinii KURONIA , GWIAZDY , KOŁODZIEJA , WYSZKOWSKIEGO i wielu innych ( przejrzyj wydawnictwa IPN z roku 2000 - wtedy jeszcze nie było PIS. Zresztą Borusewicz jeszcze w końcu lat dziewięćdziesiątych mówił to samo , dziś o dziwo nie zabiera na ten temat głosu.
A ty w kółko o "wersji" Mazowieckiego.Napisz zatem , gdzie ona jest ta wersja , jak brzmi i czego dotyczy.
*


Ściemniasz. Gdzie Kuroń, Borusewicz czy Gwiazda plotą o przełomowej roli brata Jara?
Za to mnóstwo uczestników wydarzeń jest zgodnych w tym, ze brat Jara żadnej roli nie odegrał.
Jeden Kołodziej po latach przypomniał sobie brata Jara. Wszyscy kłamali od 30 lat? Kłamał sam Lech Aleksander Kaczyński?

Ten post był edytowany przez balum: 3/09/2010, 17:14
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
mobydick1z
 

Błękitno-purpurowy Matuzalem
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.321
Nr użytkownika: 64.238

Braveheart
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Jakiś jest.
 
 
post 3/09/2010, 20:23 Quote Post

QUOTE(Kunigas @ 03/09/2010, 15:28)
Boże mój , człowieku czy ty myślisz ?

W samej rzeczy nie jest ze mną aż tak źle. Wiem, że może z mieczem mi nie do twarzy, ale staram się jak mogę.

Kunigasie ja nie dbam o to kto wcześniej mówił o tym, co wypowiadał Jarosław K. podczas zjazdu. Jak sam wcześniej powiedziałem nie zamierzam negować roli Lecha Kaczyńskiego w samym przedsięwzięciu. To co ja mam osobiście do zarzucenia Jarosławowi K., to próba wykorzystania tego święta dla własnych celów politycznych. Jak sam wcześniej zaoponowałeś nie wiadomo jakie intencje miało PO. Ty jesteś stronniczy wobec PO, a ja jestem stronniczy wobec Jarosława K. Nie wiemy przecież jakie plany miały PiS i PO względem tej rocznicy. Jesteś święcie przekonany, że PO zrobiło wojnę celowo i z wcześniej dokładnie przemyślanym planem. Pytanie moje brzmi skąd jesteś pewny, że takiego samego planu nie miał Jarosław K? Osobiście nie wierze żadnemu członkowi tych dwóch partii.
Jeśli z kolei się dziwisz, że na uroczystości nie było Wałęsy, albo Mazowiecki jest bliski PO. Odpowiem na to pytanie bardzo jasno i klarownie. Gdyby ciebie ktoś obrzucał błotem przez wiele lat, to co byś zrobił? Chciałbyś patrzeć na jego gębę? Nie wiemy o co tak na prawdę pokłócili się Kaczyńscy z Wałęsą. Nie próbuj, więc oceniać człowieka, który zrobił w tym ruchu najwięcej.
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
kunigas
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 712
Nr użytkownika: 55.341

Stopień akademicki: BANITA
 
 
post 3/09/2010, 22:44 Quote Post

QUOTE(mobydick1z @ 3/09/2010, 21:23)
QUOTE(Kunigas @  03/09/2010, 15:28)
Boże mój , człowieku czy ty myślisz ?

W samej rzeczy nie jest ze mną aż tak źle. Wiem, że może z mieczem mi nie do twarzy, ale staram się jak mogę.
Kunigasie ja nie dbam o to kto wcześniej mówił o tym, co wypowiadał Jarosław K. podczas zjazdu. Jak sam wcześniej powiedziałem nie zamierzam negować roli Lecha Kaczyńskiego w samym przedsięwzięciu. To co ja mam osobiście do zarzucenia Jarosławowi K., to próba wykorzystania tego święta dla własnych celów politycznych.

Wypowiedź Kaczyńskiego była niejako wywołana przez wcześniejszą D.Tuska , i rzeczywiście obydwie były polityczne , nawiązując do obecnej sytuacji.Więc to co zarzucasz Kaczyńskiemu powinieneś też zarzucić Tuskowi i Krzywonos.
Tym niemniej zarzucasz że Kaczyński skłamał co do faktów historycznych i nie chcesz wskazać na czym to kłamstwo polegało.Zacytowałem relacje dwóch ludzi , z różnych politycznych obozów ,
Jacka Kuronia i Andrzeja Gwiazdy.Ich relacje potwierdzają to co powiedział Kaczyński.Powtórzę , czy jesteś w stanie wskazać wypowiedź kogoś kto inaczej przedstawia całą sytuację ?
Chyba nie bo nawet nie jesteś w stanie przytoczyć wypowiedzi Mazowieckiego na ten temat.
QUOTE(mobydick1z @ 3/09/2010, 21:23)
Jak sam wcześniej zaoponowałeś nie wiadomo jakie intencje miało PO. Ty jesteś stronniczy wobec PO, a ja jestem stronniczy wobec Jarosława K. Nie wiemy przecież jakie plany miały PiS i PO względem tej rocznicy. Jesteś święcie przekonany, że PO zrobiło wojnę celowo i z wcześniej dokładnie przemyślanym planem. Pytanie moje brzmi skąd jesteś pewny, że takiego samego planu nie miał Jarosław K?

Tylko że Tusk przemawiał pierwszy i to on rozpoczął tę nawalankę.

QUOTE(mobydick1z @ 3/09/2010, 21:23)
Jeśli z kolei się dziwisz, że na uroczystości nie było Wałęsy, albo Mazowiecki jest bliski PO. Odpowiem na to pytanie bardzo jasno i klarownie. Gdyby ciebie ktoś obrzucał błotem przez wiele lat, to co byś zrobił? Chciałbyś patrzeć na jego gębę? Nie wiemy o co tak na prawdę pokłócili się Kaczyńscy z Wałęsą. Nie próbuj, więc oceniać człowieka, który zrobił w tym ruchu najwięcej.
*


Problem Wałęsy to jest problem jego nadętego do granic możliwości ego a nie Solidarności czy Kaczyńskiego.Nie będę tu przypominał sprawy Bolka bo pewnie uważasz że Cenckiewicz sfałszował dokumenty i namówił Esbeków żeby potwierdzili że są autentyczne.Zauważ że Wałęsa sukces sierpnia przypisuje jedynie sobie , zwróć uwagę na jego buńczuczne wypowiedzi , ten przeszkadzał ten pomagał , a kto pomagał czy przeszkadzał ( według niego ) zależy od tego z kim akurat mu po drodze.Ot choćby właśnie sprawa w której zarzucasz Kaczyńskiemu kłamstwo.
Dziś według Wałęsy jest to kłamstwo , w 1990 roku podczas kampanii prezydenckiej to była prawda , wypowiedziana przez Wałęsę na wiecu pod politechniką w Warszawie.
Strajk w 1980 zorganizował WZZ a Wałęsa nie był tam członkiem kierownictwa.Jego przywództwo
wynikło z przypadku , Borusewicz i Kołodziej byli za młodzi , Gwiazda jako inżynier nie podpadał pod klasę robotniczą , Wyszkowski nie był robotnikiem więc też odpadał , Anna Walentynowicz , kobieta z powodu jej zwolnienia m.in był strajk , więc też nie wypadało.
Wałęsa po prostu spełniał pewne kryteria , robotnik , działacz WZZ , znany wielu stoczniowcom.Po prostu , znalazł się we właściwym czasie we właściwym miejscu i bieg wydarzeń,
a nie jego osobiste zasługi wyniosły go w górę.


 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
kunigas
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 712
Nr użytkownika: 55.341

Stopień akademicki: BANITA
 
 
post 3/09/2010, 23:06 Quote Post

QUOTE(Vergilius @ 3/09/2010, 15:15)
Obserwując m.in. wydarzenia od 10 kwietnia ta konstatcja wcale nie wydaje się do końca nie trafiona.

Sam przyznajesz że nie odnosiła się do wypowiedzi Kaczyńskiego na zjeździe , wypowiadała się nie w imieniu Solidarności ( uwierz mi takich jak H.Krzywonos były setki jeśli nie tysiące, dziś nikt ich nie wysłucha bo nie funkcjonują w polityce ) a w imieniu partii z którą współpracuje , boć przecież uczestniczyła w kampanii wyborczej Komorowskiego.
QUOTE(Vergilius @ 3/09/2010, 15:15)
Wyraża się ogólnikowo, oczywiście nie ma to zbyt wielkiego związku merytorycznego. Tu chodziło zupełnie o coś innego. Ta poczciwa kobieta wyraziła sprzeciw przeciwko sytuacji, w której ludzi walczący niegdyś za wolną Polskę, teraz mieszają się z błotem i pomyjami. Tyle.

Nie , powiedziała wyraźnie Pan buntuje ludzi i obraża pamięć brata.
Tak tylko spytam , gdzie była Pani Krzywonos jak mieszano z błotem Andrzeja Gwiazdę , Annę Walentynowicz , Krzysztofa Wyszkowskiego , czy choćby Lecha Kaczyńskiego , ludzi nie mniej zasłużonych niż ona.Kłania się Kali , jak naszych to trzeba protestować , jak przeciwników to wszystko w porządku.

QUOTE(Vergilius @ 3/09/2010, 15:15)
QUOTE
W nagrodę jedynie słuszna gazeta ogłosiła ją WBREW FAKTOM historycznym , organizatorem strajku komunikacji miejskiej w sierpniu 1980.


?????

Widzisz , nie wiesz nic na ten temat i się dziwisz.Henryka Krzywonos , 15 sierpnia o godzinie
4.30 wyjechała swoim tramwajem na miasto wraz z dwoma innymi.Pozostali motorniczowie w tym czasie zorganizowali wiec i wybrali Komitet Strajkowy , aby zapobiec wymuszaniu przez dyrekcję na motorniczych wyjazdu na trasy , postanowili wyłączyć zasilanie trakcji.W ten sposób H.Krzywonos zatrzymała swój tramwaj.


QUOTE(Vergilius @ 3/09/2010, 15:15)

Ciekawi mnie przy tym, jak wg Ciebie funkcjonuje PiS.

Trochę inaczej , przede wszystkim dlatego że nie ma przełożenia na media.


QUOTE(Vergilius @ 3/09/2010, 15:15)
QUOTE
Czy Lech Aleksander Kaczyński wystawił mu takie upoważnienie?


To kolejna strona medalu.
*


Skoro został zaproszony to zapraszający uznali że takie upoważnienie ( moralne) posiada.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

4 Strony < 1 2 3 4 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej