Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
> Studia dzienne, wieczorowe, zaoczne
     
Scatty
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 178
Nr użytkownika: 57.406

Zawód: uczen
 
 
post 26/02/2010, 21:49 Quote Post

smile.gif Nowy, kolejny już temat dotyczący studiów. Mam pytania dotyczące trybów studiów. smile.gif Jak to jest z tymi wieczorowymi confused1.gif Czy to to samo co dzienne tylko za kasę wink.gif ?? Co z zaocznymi?? wink.gif Jak później patrzy na to pracodawca confused1.gif confused1.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #1


2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Odpowiedzi(1 - 14)
     
Travis
 

Pogromca rezunów
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.370
Nr użytkownika: 25.441

Stopień akademicki: magister
Zawód: Polski Patriota
 
 
post 26/02/2010, 21:52 Quote Post

Na studiach zaocznych nieczesto sa zajecia z pracownikami naukowymi powyzej stopnia dr co z pewnoscia stanowi spory mankament. Co dzienne to dzienne smile.gif Jesli chodzi o dyplom to z tego co sie orientuje np na UJ niczym sie on nie rozni od tego ze studiow dziennych tzn fakt, ze studia byly zaoczne nie jest w zaden sposob na nim zasygnalizowany.
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
Scatty
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 178
Nr użytkownika: 57.406

Zawód: uczen
 
 
post 26/02/2010, 22:03 Quote Post

Z tego co ja wiem to na prawie UW zawsze dyplom zaoczny różnił się od dyplomu z dziennych/wieczorowych. rolleyes.gif Słyszałem, że mają zacząć wypisywać TRYB w jakim się je skończyło dry.gif Czy to prawda?
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
Travis
 

Pogromca rezunów
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.370
Nr użytkownika: 25.441

Stopień akademicki: magister
Zawód: Polski Patriota
 
 
post 26/02/2010, 22:08 Quote Post

To juz musi sie jakis Warszawiak wypowiedziec!
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
mgaurelius
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 618
Nr użytkownika: 40.018

Zawód: Magnat - Spekulant.
 
 
post 27/02/2010, 13:34 Quote Post

QUOTE(Scatty @ 26/02/2010, 21:49)
smile.gif Nowy, kolejny już temat dotyczący studiów. Mam pytania dotyczące trybów studiów. smile.gif Jak to jest z tymi wieczorowymi confused1.gif Czy to to samo co dzienne tylko za kasę wink.gif ?? Co z zaocznymi?? wink.gif Jak później patrzy na to pracodawca confused1.gif  confused1.gif
*



Jeśli chodzi o wieczorowe i dzienne wychodzi na to samo. Jedynie godziny zajęć są przesunięte i czasami wykładowcy podchodzą bardziej pobłażliwie do studentów wieczorowych.

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
mgaurelius
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 618
Nr użytkownika: 40.018

Zawód: Magnat - Spekulant.
 
 
post 27/02/2010, 13:35 Quote Post

QUOTE(Scatty @ 26/02/2010, 22:03)
Z tego co ja wiem to na prawie UW zawsze dyplom zaoczny różnił się od dyplomu z dziennych/wieczorowych. rolleyes.gif Słyszałem, że mają zacząć wypisywać TRYB w jakim się je skończyło dry.gif Czy to prawda?
*



Na UW nie prawa zaocznego. Co do trybu to nie słyszałem o niczym takim, ale pomysł niezły. Powinna być adnotacja: tryb dzienny, wieczorowy, zaoczny. Często poziom zajęć bardzo mocno się różni.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
gryfita23
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 343
Nr użytkownika: 35.103

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 28/02/2010, 9:04 Quote Post

Ukończyłem studia dziennie historię z wos (wersja nauczycielska - uczelnia państwowa) teraz studiuję prawo zaocznie (uczelnia nie państwowa)

I muszę powiedzieć, że to uczelnia państwowa - daleko jest do tyłu... wychodzi fatalnie...
1) Wykładowcy chodzili sobie jak chcieli na państwowej ( nie, którzy nawet nie mówili - czy nie informowali nas, że zajęć nie ma) na prywatnej zajęcia muszą się odbyć nie ma nawet tego, że wykładowca kończył zajęcia 15 minut czy nawet więcej na państwowej....

2) Poziom nauczania na zaocznych jest bardzo duży - myślałem, że jak będę płacił systematycznie ... to będę miał dobrze, na sesji, no cóż myliłem się, uczelnia nie liczy na ilość studentów a na jakość, nie jak na państwowych, że trzymają ciągle studenta...

3) Po za tym, dopiero na zaocznych zobaczyłem, jak można prowadzić ciekawe wykłady , zrozumiałe dla studenta... na państwowych większość czytała z kartki sad.gif , po za tym zajęcia nudne, (mimo iż jestem pasjonatem historii)

4) No i najważniejsze pracownicy z dziekanatu bardzo mili, wszystko wytłumaczą (no cóż wiadomo trzeba płacić to się wymaga) na państwowych większość osób nie kompetentna, nie przyjemna, potrafią tak naprawdę parzyć kawę i nic więcej...
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
tukan69
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 6
Nr użytkownika: 59.045

Lukasz
Zawód: student
 
 
post 1/03/2010, 18:08 Quote Post

Hmmmmmmm... na UJ student trybu niestacjonarnego może chodzić na wykłady ze studentami dziennymi. W większości przypadków egzaminy są łączone, więc poziom jest zbliżony. Co do kadry nie ma mowy o wykładowcach z drugiej ligi dla zaocznych. Tryb studiów z tego co wiem od tego roku miał zostać wyszczególniony - co osobiście uważam za trafne rozwiązanie. Reasumując studia niestacjonarne, przynajmniej jeśli chodzi o UJ to dobre rozwiązanie, ale zachęcam wszystkich do trybu dziennego. Pozostało jeszcze trochę czasu, więc warto się staraćsmile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
Scatty
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 178
Nr użytkownika: 57.406

Zawód: uczen
 
 
post 17/03/2010, 16:45 Quote Post

miło byłoby gdyby W KOŃCU jakiś student prawa UW się wypowiedział smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
mata hari
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 46
Nr użytkownika: 56.024

Zawód: uczen
 
 
post 17/03/2010, 18:34 Quote Post

Na UW studenci niestacjonarni i stacjonarni mają razem zajęcia, często nawet nie wiesz w jakim trybie studiują osoby w grupie. A więc poziom jest ten sam, dla osób płacących nie ma żadnych ulg. Powiedziałabym, że wręcz przeciwnie są raczej negatywnie postrzegani przez stacjonarnych kolegów i pracowników naukowych. Na pierwszym roku studiuje około 1200 osób, z czego 400 stacjonarnych(potem ludzie się wykruszają). Jedyne co wyróżnia studentów niestacjonarnych to fakultatywny a nie obowiązkowy wf. Dotąd nie było na dyplomie napisane w jakim trybie ukończyło się studia, ale chyba teraz już jest lub niedługo będzie. Z tego co słyszałam pracodawcy w Warszawie dosyć często pytają o tryb studiów i przychylniej patrzą na studentów stacjonarnych. No to chyba tyle.
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
MichałMM
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 49
Nr użytkownika: 58.187

Michal Michalski
Stopień akademicki: inzynier
Zawód: student
 
 
post 17/03/2010, 20:00 Quote Post

QUOTE(Travis @ 26/02/2010, 22:52)
Na studiach zaocznych nieczesto sa zajecia z pracownikami naukowymi powyzej stopnia dr co z pewnoscia stanowi spory mankament. Co dzienne to dzienne smile.gif  Jesli chodzi o dyplom to z tego co sie orientuje np na UJ niczym sie on nie rozni od tego ze studiow dziennych tzn fakt, ze studia byly zaoczne nie jest w zaden sposob na nim zasygnalizowany.
*


Ciekawe, na jakiej podstawie twierdzisz, że na zaocznych jest tak mało, profesorów i doktorów habilitowanych. Akurat u mnie nawet dziekan prowadzi zajęcia dla zaocznych, prócz tego kilku profesorów nadzwyczajnych.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
Travis
 

Pogromca rezunów
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.370
Nr użytkownika: 25.441

Stopień akademicki: magister
Zawód: Polski Patriota
 
 
post 17/03/2010, 20:07 Quote Post

QUOTE
Ciekawe, na jakiej podstawie twierdzisz, że na zaocznych jest tak mało, profesorów i doktorów habilitowanych. Akurat u mnie nawet dziekan prowadzi zajęcia dla zaocznych, prócz tego kilku profesorów nadzwyczajnych.

W takim razie masz szczescie. Ale generalnie bardzo czesto jest tak, ze te same zajecia, ktore na studiach dziennych prowadza osoby ze stopnie dr hab. lub nawet prof. dr hab. na studiach zaocznych prowadzone sa przez doktorow. Tak przynajmniej wiem z rozmow z wieloma osobami, ktore studiuja w tym trybie.
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
Prawdzic_90
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 5
Nr użytkownika: 62.498

Zawód: student
 
 
post 17/03/2010, 20:54 Quote Post

Jeśli chodzi o wykładowców i ćwiczeniowców w trybie zaocznym to sprawa na prawie na Uniwersytecie Gdańskim wygląda następująco: większość wykładów ( w semestrze powiedzmy 3 na 4 ) odbywają się z tym samym wykładowcą, z którym mają studenci dzienni. Zdarzało się więc, iż prof. zw. dr hab. i dr hab. mieli zajęcia dla studentów w obu trybach, a jeśli wykładał dr to był on również wykładowcą na dziennych. Natomiast jeśli chodzi o ćwiczenia to prowadzą je mgr, dr a nawet dr hab. co prowadziło do sytuacji, iż znajomi z dziennych mieli zajęcia z prawa rzymskiego z mgr a ja z dr hab. Ale jak wiadomo wszystko zależy od uczelni.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
Scatty
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 178
Nr użytkownika: 57.406

Zawód: uczen
 
 
post 17/03/2010, 21:36 Quote Post

mata hari byłaś już na rozmowie kwalifikacyjnej, że wiesz o tym, że pytają o tryb studiów, czy są to tylko twoje domysły???? smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
mata hari
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 46
Nr użytkownika: 56.024

Zawód: uczen
 
 
post 17/03/2010, 23:18 Quote Post

Ani jedno, ani drugie. Info od znajomych ze starszych lat, którzy już kilka rozmów za sobą mają.
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

2 Strony  1 2 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej