Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
15 Strony < 1 2 3 4 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

> Rozpoczynamy współpracę z UWAŻAM Rze Historia
     
Baszybuzuk
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.993
Nr użytkownika: 50.178

Stopień akademicki: Nadszyszkownik
Zawód: IT
 
 
post 15/07/2014, 12:03 Quote Post

QUOTE(Car Monarchista @ 15/07/2014, 12:00)
A Focus do jakiej opcji politycznej się kwalifikuje? wink.gif


Sex, Przemoc & Sensacja. rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
MikoQba
 

J'essaie d'être une bonne personne
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.843
Nr użytkownika: 8.008

Jacques Nicolas
Stopień akademicki: Dysortograf
Zawód: Dziennikarz
 
 
post 15/07/2014, 12:03 Quote Post

Disco Polo a nie historii smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
Marthinus
 

VIII ranga
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.019
Nr użytkownika: 38.063

Marcin
Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Nauczyciel/Archeolog
 
 
post 15/07/2014, 12:11 Quote Post

QUOTE(Car Monarchista @ 15/07/2014, 12:00)
A Focus do jakiej opcji politycznej się kwalifikuje? wink.gif
*



Nie chcielibyśmy, aby powstało tutaj błędne wrażenie, że możemy dobierać sobie dowolne czasopismo do współpracy. Powstała możliwość jej nawiązania z URze Historia i ją wykorzystaliśmy. W przyszłości nie wykluczamy jej z innymi podmiotami.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
elchullogrande
 

Rewolucjonista
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.476
Nr użytkownika: 60.239

Daniel
Stopień akademicki: mgr hist. i fil. pol
Zawód: taka jedna
 
 
post 15/07/2014, 12:12 Quote Post

QUOTE(Marthinus @ 15/07/2014, 12:11)
QUOTE(Car Monarchista @ 15/07/2014, 12:00)
A Focus do jakiej opcji politycznej się kwalifikuje? wink.gif
*



Nie chcielibyśmy, aby powstało tutaj błędne wrażenie, że możemy dobierać sobie dowolne czasopismo do współpracy. Powstała możliwość jej nawiązania z URze Historia i ją wykorzystaliśmy. W przyszłości nie wykluczamy jej z innymi podmiotami.
*



A z ciekawości spytam - w jaki sposób się taka możliwość narodziła? smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
marc20
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.395
Nr użytkownika: 80.503

Stopień akademicki: student
Zawód: student
 
 
post 15/07/2014, 12:13 Quote Post

QUOTE(Baszybuzuk @ 15/07/2014, 12:03)
QUOTE(Car Monarchista @ 15/07/2014, 12:00)
A Focus do jakiej opcji politycznej się kwalifikuje? wink.gif


Sex, Przemoc & Sensacja. rolleyes.gif
*


Jak to jakiej ? - do opcji antypolskiej wink.gif :

user posted image
...i wszystko jasne smile.gif

Ten post był edytowany przez marc20: 15/07/2014, 12:16
 
User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
MikoQba
 

J'essaie d'être une bonne personne
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.843
Nr użytkownika: 8.008

Jacques Nicolas
Stopień akademicki: Dysortograf
Zawód: Dziennikarz
 
 
post 15/07/2014, 12:28 Quote Post

QUOTE(elchullogrande @ 15/07/2014, 13:12)
QUOTE(Marthinus @ 15/07/2014, 12:11)
QUOTE(Car Monarchista @ 15/07/2014, 12:00)
A Focus do jakiej opcji politycznej się kwalifikuje? wink.gif
*



Nie chcielibyśmy, aby powstało tutaj błędne wrażenie, że możemy dobierać sobie dowolne czasopismo do współpracy. Powstała możliwość jej nawiązania z URze Historia i ją wykorzystaliśmy. W przyszłości nie wykluczamy jej z innymi podmiotami.
*



A z ciekawości spytam - w jaki sposób się taka możliwość narodziła? smile.gif
*


Pojawiły sie kontakty a za nimi pojawiła się propozycja.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
szapur II
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 12.144
Nr użytkownika: 63.609

Stopień akademicki: magazynier:)
Zawód: student
 
 
post 15/07/2014, 12:30 Quote Post

Nie ma się, co oszukiwac, forum jest zauważalną, że sie tak wyrażę, "kuźnią myśli". Przecież wywiad białoruski nawet nas zauważa.
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
krakowiak
 

VI ranga
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 839
Nr użytkownika: 19.494

maciej miezian
Stopień akademicki: magister
Zawód: muzealnik
 
 
post 15/07/2014, 12:33 Quote Post

To nie są pisma historyczne tylko popularne i nie służą do naukowych rozważań tylko do czytania jak się stoi w kolejce albo jedzie pociągiem. Żaden z nas nie ma też takiego tytuł czy nazwiska, by pojawienie się jego artykułu w "Uważam Rze Historia" wstrząsnęło światem lub choćby jego własnymi znajomymi. Poza tym zawsze można pisać pod nickiem lub pseudonimem.
Skoro się zwrócili to trzeba w to wejść, a jak ktoś się martwi, że jest tam za niski poziom, to zawsze go może podnieść swoim artykułem.
Poza tym zwraca się z tą propozycją kierownictwo forum więc jest to przysługa koleżeńska i tu wszystkie spory światopoglądowe automatycznie ulegają zwieszeniu. Robimy to dla chwały forum. Ja jestem za.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
usunięte 231218
 

Unregistered

 
 
post 15/07/2014, 12:58 Quote Post

Vitam

Umotywowanie punktu widzenia bedzie mile widziane. (N_S)

Z całym szacunkiem, ale po co to umotywowanie? Czy tutaj zaproponowano dyskusję "chcemy nawiązać współpracę z URzeH, co o tym sądzicie"? Gdyby tak było to jasne - gardłowałbym do upadłego contra. Ale tu nie ma dyskusji "czy?" - więc po co tracić czas na argumentację? Tu jest obwieszczenie decyzji. Która, jak mniemam, przybrała już formę pisemną. Więc cokolwiek powiem, i tak niczego to nie zmieni - więc nie będę marnował na pisanie i czytanie czasu Waszego i własnego. Nie jest to dział merytoryczny, w którym uzasadnianie jest wymagane.

Nauka (rozumiem, że to miał parę miesięcy temu na myśli, gdy w Moderatorni pisał enigmatycznie o "rozmowach z pewnym wydawnictwem"), jako pomysłodawca-właściciel-załozyciel-administrator-co-tam-jeszcze Forum ma pełne prawo zawrzeć umowę jaką zechce i z kim zechce. Ja, jako wolny człowiek w wolnym kraju, mam prawo się z Jego decyzjami nie zgadzać, uważać je za błędne, mam prawo powiedzieć o tym publicznie, mam nawet prawo powstrzymać się od mówienia czegokolwiek więcej (w tym od prezentowania argumentów). Czy moje obawy są słuszne - czas pokaże. Nie zależy mi na tym, by - odpukać - za X miesięcy z nadętą miną pisać "a widzicie, a ja was ostrzegałem, poczytajcie, sprawdza się to o czym pisałem".

Zresztą drobną część mych obaw już wyartykułowali inni, z czasem pewnie i reszta moich argumentów tutaj padnie.
 
Post #24

     
koewa
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 44
Nr użytkownika: 87.000

 
 
post 15/07/2014, 12:58 Quote Post

A czy Urz kierowane przez Pińskiego nie służy przypadkiem KNP? To tak a propos upolitycznienia?
 
User is offline  PMMini Profile Post #25

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.872
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 15/07/2014, 12:59 Quote Post

QUOTE(krakowiak @ 15/07/2014, 13:33)
To nie są pisma historyczne tylko popularne i nie służą do naukowych rozważań tylko do czytania jak się stoi w kolejce albo jedzie pociągiem. Żaden z nas nie ma też takiego tytuł czy nazwiska, by pojawienie się jego artykułu w "Uważam Rze Historia" wstrząsnęło światem lub choćby jego własnymi znajomymi. Poza tym zawsze można pisać pod nickiem lub pseudonimem.
Skoro się zwrócili to trzeba w to wejść, a jak ktoś się martwi, że jest tam za niski poziom, to zawsze go może podnieść swoim artykułem.
Poza tym zwraca się z tą propozycją kierownictwo forum więc jest to przysługa koleżeńska i tu wszystkie spory światopoglądowe automatycznie ulegają zwieszeniu. Robimy to dla chwały forum. Ja jestem za.
*


Właściwie nic dodać nic ująć - treściwe i celne ujęcie problemu smile.gif.

Zresztą o to by nam właśnie chodziło, od tego jesteśmy forum dyskusyjnym, że jeśli ktoś będzie miał jakieś merytoryczne uwagi co do opublikowanego artykułu czy w ogóle szerzej, artykułów czasopisma, to będzie mógł to spokojnie wyrazić w jego subforum, które niedługo w tym właśnie celu powstanie. Tam mile widziane wszelkie uwagi, zarówno pochwalne jak i krytyczne wink.gif.
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
Baszybuzuk
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.993
Nr użytkownika: 50.178

Stopień akademicki: Nadszyszkownik
Zawód: IT
 
 
post 15/07/2014, 13:00 Quote Post

QUOTE(szapur II @ 15/07/2014, 12:30)
Nie ma się, co oszukiwac, forum jest zauważalną, że sie tak wyrażę, "kuźnią myśli". Przecież wywiad białoruski nawet nas zauważa.
*



Wg mnie to jednak Chińczycy - coś za dużo w PMach informacji o kolejnych sukcesach jakie odnosi Łuka dzięki współpracy z Dalekim Wschodem.

PS. Co do Focusa - pierwotnie miało być "Sex, Przemoc und Sensacja". Ale ten żart stał się banalny od kiedy ponad dekadę temu dziennikarze GW ochrzcili "Dziennik" mianem "Der Dziennik".
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
Marthinus
 

VIII ranga
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.019
Nr użytkownika: 38.063

Marcin
Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Nauczyciel/Archeolog
 
 
post 15/07/2014, 13:24 Quote Post

QUOTE
Nauka (rozumiem, że to miał parę miesięcy temu na myśli, gdy w Moderatorni pisał enigmatycznie o "rozmowach z pewnym wydawnictwem"), jako pomysłodawca-właściciel-załozyciel-administrator-co-tam-jeszcze Forum ma pełne prawo zawrzeć umowę jaką zechce i z kim zechce


Nie, jest to sprawa nowa a inicjatywa nie wyszła od Nauki.
Oczywiście masz prawo wyrazić swoją opinię, tylko za każdym razem, niezależnie od okoliczności, wypadałoby ją jakoś uzasadnić. Napisanie, że jest to wątpliwy pomysł i na tym zaprzestanie dalszej dyskusji jest niepoważne. Nie zdradzę żadnej tajemnicy jeżeli powiem, że pojawiały się powszechnie głosy, że forum, aby w dalszym ciagu się rozwijać musi odtworzyć się na nowe formy aktywności. Właśnie to robimy.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

     
Car Monarchista
 

Młody Niedźwiedź Syberyjski (nie gryzie, zjada w całości)
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.342
Nr użytkownika: 65.325

Premislaus I Lodziensis
Stopień akademicki: magister (adm.)
Zawód: Nordea Bank Sweden
 
 
post 15/07/2014, 13:34 Quote Post

QUOTE(Marthinus @ 15/07/2014, 13:11)
QUOTE(Car Monarchista @ 15/07/2014, 12:00)
A Focus do jakiej opcji politycznej się kwalifikuje? wink.gif


Nie chcielibyśmy, aby powstało tutaj błędne wrażenie, że możemy dobierać sobie dowolne czasopismo do współpracy. Powstała możliwość jej nawiązania z URze Historia i ją wykorzystaliśmy. W przyszłości nie wykluczamy jej z innymi podmiotami.

Nie chciałbym, by mój post został uznany za kolejny apel wymuszający forum do pisania w "jedynym słusznym" periodyku historycznym.

Ja tylko odniosłem się do znajdującego się wyżej postu MikoQby:

QUOTE(MikoQba @ 15/07/2014, 12:43)
Współpracujemy z miesięcznikiem Uważam Rze Historia, a nie pismem opinii Uważam Rze. Wszystkie tego typu dodatki zawsze będą budzić wśród niektórych protesty. Czy to będzie Do Rzeczy, wSieci lub Polityka i Newsweek bo wszystkie mają magazyny historyczne. Mu współpracujemy z takim pismem którego nie można powiązać z żadną partią. Bo dwie pierwsze to PiS a dwie ostatnie to PO. W artykule który ukaże się w następny czwartek nie zmieniono nawet linijki- a jedynym cenzuralnym kryterium jest zakaz promowaniu totalitaryzmów.


Bo w kwestii poglądów to ja jestem za tym panem:
QUOTE(krakowiak @ 15/07/2014, 13:33)
*


biggrin.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #29

     
MikoQba
 

J'essaie d'être une bonne personne
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.843
Nr użytkownika: 8.008

Jacques Nicolas
Stopień akademicki: Dysortograf
Zawód: Dziennikarz
 
 
post 15/07/2014, 14:18 Quote Post

QUOTE(koewa @ 15/07/2014, 13:58)
A czy Urz kierowane przez Pińskiego nie służy przypadkiem KNP? To tak a propos upolitycznienia?
*


Nie mamy do czynienia z Uważam Rze. My współpracujemy z miesięcznikiem Uważam Rze Historia, który jest powiązany, ale jest odrębną redakcją.

Qbk- to rozczarowujące, co piszesz... A właściwie, jak piszesz. Nie, bo nie.
Co do kulis współpracy, to mylisz się w całej rozciągłości.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

15 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Closed TopicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej