Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Sanacja a masoneria, Jaki to miało wpływ ?
     
poldas372
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.890
Nr użytkownika: 19.336

 
 
post 27/09/2014, 17:25 Quote Post

No to wbijaj tutaj - http://www.historycy.org/index.php?showtopic=24469&st=420
Ten temat nie jest zamknięty.
Chętnie się dowiem czegoś n/t przynależności do pewnej organizacji panów: Jakimiuka, Dąbrowskiego, Nowkuńskiego, Rayskiego i ewentualnych konsekwencji z tego wynikających.
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
Gaspar123
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 113
Nr użytkownika: 82.043

 
 
post 27/09/2014, 18:11 Quote Post

Zresztą podobny temat można założyć nt. rewolucji francuskiej, w której udział masonerii był naprawdę duży. "Wolność, równość, braterstwo" to hasło rewolucji francuskiej, a zarazem motto wolnomularstwa. Idąc dalej, hasło „Wolność, Równość, Braterstwo” było używane przez węgierskich powstańców w 1848 roku, a więc czy i to powstanie było zorganizowane przez masonerie? Niedługo dojdziemy do wniosku, że każde powstanie lub rewolucja była zorganizowana przez masonerie, iluminatów, zakon syjonu czy reptilianów. Nie popadajmy już w paranoje.
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
munitalp10
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.117
Nr użytkownika: 45.305

Zawód: BANITA
 
 
post 27/09/2014, 18:16 Quote Post

Poldasie nie wciągaj mnie do takich akcji, co do gen.Rayskiego nie mam o nim złej opinii, nie wychodzę powyżej kategorii "błędu", a nie celowego działania na szkodę państwa. Po co Jakimiukowi dwa zlecenia na budowa "Wichra", skoro i tak nie wszedł do użycia, a tylko utrudnił badanie jastrzębia, przecież mamy w europie ewidentną gospodarkę wojenną. To co było złe w Sanacji odeszło po 34r.
Nie no masoneria kwestionująca religię, państwo "kosmopolityzm" a takie odłamy są, jest zła dla mnie i koniec, ja w paranoje nie popadam.end.

Ten post był edytowany przez munitalp10: 27/09/2014, 18:21
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
poldas372
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.890
Nr użytkownika: 19.336

 
 
post 27/09/2014, 18:28 Quote Post

QUOTE
co do płk.Rayskiego
Gdy podejmował decyzje, był generałem.

Co takiego złego odeszło w sanacji po 1934 roku?

Ten post był edytowany przez poldas372: 27/09/2014, 18:31
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
Voss
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 13
Nr użytkownika: 95.288

Zawód: Student
 
 
post 27/10/2014, 20:37 Quote Post

QUOTE("munitalp10")
Nie no masoneria kwestionująca religię, państwo "kosmopolityzm" a takie odłamy są, jest zła dla mnie i koniec, ja w paranoje nie popadam.end

Ryt brytyjski (lub ściślej- angielski) nie kwestionuje wiary w Boga- odwrotnie, wymaga wiary w istotę wyższą. Jest ponadto bardzo konserwatywny i np. nie przyjmuje kobiet.
Masoneria bynajmniej nie kwestionuje religii- kto chce, może wierzyć, jego sprawa. Przypomnę, że masonem był/jest np. Jan Olszewski.

QUOTE
a taka masoneria wspierała takie leniuchowanie i leżakowanie, bo to po prostu źli ludzie.


Co to za bzdury? Wolnomularstwo wspiera postawy legalistyczne i jednym z obowiązków masona jest służba i ochrona jego kraju.
Źli ludzie? A co takiego złego zrobili George Washington, Thomas Jefferson, Theodore Roosevelt, a z naszego podwórka np. Narutowicz czy marszałek Małachowski by zasłużyć na taką opinię?

Ten post był edytowany przez Voss: 27/10/2014, 20:39
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

2 Strony < 1 2 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej