Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony « < 2 3 4 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Najlepsze państwo w Hearts of Iron II
 
Najlepsze państwo w Hearts of Iron II
Wielka Brytania [ 15 ]  [6.98%]
Stany Zjednoczone [ 31 ]  [14.42%]
Francja [ 6 ]  [2.79%]
Polska [ 45 ]  [20.93%]
Niemcy [ 76 ]  [35.35%]
Włochy [ 2 ]  [0.93%]
Japonia [ 11 ]  [5.12%]
ZSRR [ 17 ]  [7.91%]
Kanada [ 3 ]  [1.40%]
Australia [ 0 ]  [0.00%]
Nacjonalistyczne Chiny [ 6 ]  [2.79%]
Komunistyczne Chiny [ 3 ]  [1.40%]
Suma głosów: 215
Goście nie mogą głosować 
     
Robert_Gorzynski
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 81.568

Zawód: student
 
 
post 3/03/2013, 15:45 Quote Post

Najlepszy jest Związek Radziecki. Ogromna armia, silny przemysł, nieskończone zasoby i siły ludzkie. No i nie trzeba podbijać prowincji na wschód od Uralu co zawsze trwa strasznie długo.
W walce z Niemcami tylko początkowo jest trudno. Potem szybko się wykrwawiają i kończą się im surowce i szybko zdobywa się całe Niemcy. A z Aliantami jest już prosto. Anglicy i Amerykanie dokonują kretyńskich desantów i ich wielkie armie szybko są niszczone. Grając CCCP zdążyłem podbić cały świat przed śmiercią Stalina.

Niemcy są na drugim miejscu, tyle że szybko się im kończyć zasoby ludzkie, ale ten problem rozwiązują akurat liczni sojusznicy. Włochy, Węgry, Finlandia, Rumunia, Bułgaria, Portugalia, Hiszpania (u mnie akurat wojnę domową wygrali komuchy, więc musiał Hiszpanie anektować do Rzeszy) Vichy, Japonia, Chiny (miałem ciekawą sytuację - zawarłem sojusz z Japonią i miałem wojnę z Chinami i gdy Japonia już prawie się z nimi rozprawiła jako przywódca sojuszu zawarłem z Chinami pokój, zostali moim państwem satelickim)

Polską podbiłem Niemcy grając na najniższym poziomie i nie robiłem żadnych sztuczek,najpierw jednak zaatakowałem Czechosłowację przyłączając do Polski Słowację a z reszty uczyniłem swoją marionetkę. potem zerwałem sojusz z aliantami i zająłem Francję. Wielką Brytanie musiałem sobie pozostawić do czasu zbudowania floty więc popodbijałem państwa bałkańskie, Włochy, Hiszpanię, Portugalię i Państwa Skandynawskie i zrobiłem z nich państwa satelickie. Po tym miałem już armię by zaatakować ZSRR. Wtedy też przełączyłem poziom na najwyższy.

Podbiłem świat jeszcze Włochami. Nigdy nie przyłączyłem się do Osi, ale gdy Niemcy zaatakowały Francję ja również to zrobiłem. Francuzi nie mieli praktycznie żadnej armii na granicy z Włochami więc szybko zająłem Francję aż pod Paryż i Brest uprzedzając Niemców.Potem odtworzyłem Imperium Rzymskie podbijając wszystkie ziemie wokół Morza Śródziemnego, a potem dodałem do tego jeszcze całą Afrykę, Bliski Wschód, Persję, Indie, Wielką Brytanię. Niemcy zajęły Polskę, Belgię, Holandię, Danię Norwegię i ZSRR, a ja z reszty państw świata uczyniłem swoimi marionetkami.

Gram jeszcze Japonią. Zająłem Chiny i pół Związku Radzieckiego.
 
User is offline  PMMini Profile Post #46

     
Trifon
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 14
Nr użytkownika: 83.570

 
 
post 23/08/2013, 18:42 Quote Post

Stany Zjednoczone, potencjał przemysłowy po prostu rozwala każdego, kto chciałby się z nimi mierzyć wink.gif A w Darkest Hour z odpowiednimi modami czy HoI III to już po prostu poezja wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #47

     
marc20
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.395
Nr użytkownika: 80.503

Stopień akademicki: student
Zawód: student
 
 
post 23/08/2013, 19:21 Quote Post

Wg mnie najprostsza, najłatwiejsza jest gra Niemcami+ całkiem fajna (po ciemnej stronie mocy - zawsze ciekawiej tongue.gif)

Ten post był edytowany przez marc20: 23/08/2013, 19:23
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #48

     
freddy
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 881
Nr użytkownika: 85.709

 
 
post 14/08/2016, 23:30 Quote Post

Tutaj najlepsze państwo to Prusy, mówię oczywiście o rozszerzeniach Doomsday i Armagedon. Swoją drogą, to scenariusz The Abyss jest dla mnie oddzielną grą strategiczną, w dodatku najlepszą, w jaką kiedykolwiek grałem.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #49

     
Hrod Loptrsson
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 169
Nr użytkownika: 34.434

Hrod Loptrsson
 
 
post 8/11/2016, 5:57 Quote Post

Mam pytanie - czy ktoś ma mody dla Hearts of Iron 2 (Arma) - ale nie dla DH, te mam. Szukam od jakiegoś czasu starych modów dla tej starej gry i nie mogę znaleźć...

Mam mod 1933, bardzo ciekawy, kiedyś miałem (miałem - w tym tkwi problem) TRP, World in Flames, mod 34 i jeszcze jeden jakiś, hmm.

Chciałbym je mieć tak dla zasady, gdyby ktoś, gdzieś, coś, będzie mi miło.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #50

4 Strony « < 2 3 4 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej