Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony « < 2 3 4 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Konsola czy PC
 
Co twoim zdaniem lepiej nadaje się do grania?
PC [ 32 ]  [72.73%]
Konsola [ 9 ]  [20.45%]
Żadne/inna odpowiedź (jaka) [ 3 ]  [6.82%]
Suma głosów: 44
Goście nie mogą głosować 
     
Galvatron
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 132
Nr użytkownika: 69.232

 
 
post 4/09/2014, 16:26 Quote Post

Konsola to kompletna platforma z peryferiami i systemem. Wyjmujesz z pudełka i grasz. Jeśli porównanie z PC ma być uczciwe, to trzeba zastosować wobec niego te same kryteria.
 
User is offline  PMMini Profile Post #46

     
Lehrabia
 

Podobno Raper
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.404
Nr użytkownika: 81.793

Maciej Kamiñski
Zawód: Zusammen praktykant
 
 
post 4/09/2014, 19:08 Quote Post

QUOTE
Konsola to kompletna platforma z peryferiami i systemem.

Komputery dziś bywają od razu po zakupie kompletne.

QUOTE
Wyjmujesz z pudełka i grasz.

Nie.
 
User is offline  PMMini Profile Post #47

     
Chris_w
 

miejsce na moją reklamę
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 688
Nr użytkownika: 60.361

Chris W
 
 
post 4/09/2014, 19:12 Quote Post

Przecież konsola to wbudowany (w znaczeniu embedded) komputer i całkiem możliwe że to klon konfiguracji PC (bo tańsza produkcja), system to chyba jakaś odmiana unixa - w każdym razie sony podobno sporo czerpało z FreeBSD. Ja nie widzę różnicy jakościowej pomiędzy nimi - widziałem tak różne konfiguracje komputerów (od małych mikro sterowników zgodnych jednak z PC, po duże komputery serwerowni) że nie stanowi dla mnie problemu widzieć w obydwu urządzeniach zwyczajny komputer. Niedługo lodówki czy pralki (bo telewizory już mają) będą miały takiego PCta wbudowanego wink.gif Wystarczy wpisać dla przykłąau w wyszukiwarkę nano- czy pico-ITX żeby zobaczyć jakie są seryjnie produkowane pc-ty.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #48

     
Ironside
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.304
Nr użytkownika: 8.937

 
 
post 4/09/2014, 22:31 Quote Post

PC. Do grania w Hirołsa III i Europę Universalis konsola jest zbędna - a innych gier nie uznaję tongue.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #49

     
Galvatron
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 132
Nr użytkownika: 69.232

 
 
post 6/09/2014, 13:52 Quote Post

QUOTE(Lehrabia @ 4/09/2014, 19:08)
QUOTE
Konsola to kompletna platforma z peryferiami i systemem.

Komputery dziś bywają od razu po zakupie kompletne.
*


Nie zmienia to faktu, że w cenie konsol nie ma PC o porównywalnych możliwościach i wymiarach.


QUOTE(Lehrabia @ 4/09/2014, 19:08)
QUOTE
Wyjmujesz z pudełka i grasz.

Nie.
*


???
 
User is offline  PMMini Profile Post #50

     
karolz77
 

Wciąż młody wilk
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.197
Nr użytkownika: 62.745

KAROL
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Prekariusz
 
 
post 6/09/2014, 14:52 Quote Post

Obecnie w sumie nie gram wcale ale moim zdaniem trudno jednoznacznie określić co jest lepsze do giercowania. To zależy od osobistych preferencji użytkownika. Konsola jest na pewno dobra do wspólnego grania ze znajomymi.smile.gif U kumpla swego czasu graliśmy tak i było sympatycznie.
 
User is offline  PMMini Profile Post #51

     
Lehrabia
 

Podobno Raper
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.404
Nr użytkownika: 81.793

Maciej Kamiñski
Zawód: Zusammen praktykant
 
 
post 7/09/2014, 10:39 Quote Post

QUOTE(Galvatron @ 6/09/2014, 14:52)
QUOTE(Lehrabia @ 4/09/2014, 19:08)
QUOTE
Wyjmujesz z pudełka i grasz.

Nie.
*


???
*


Było już o tym wspominane w tym wątku - milion aktualizacji. wink.gif Nie ma już grania od razu.
 
User is offline  PMMini Profile Post #52

     
Ulfberht
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 205
Nr użytkownika: 94.874

 
 
post 7/09/2014, 12:15 Quote Post

No i trzeba instalować gry tak jak na blaszaku,ale tak i tak wolę konsole.
 
User is offline  PMMini Profile Post #53

     
starscream
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 217
Nr użytkownika: 25.031

 
 
post 7/09/2014, 12:55 Quote Post

Tak apropo, ma ktoś dane odnośnie tego, ile sprzedaje się gier konsolowych, a ile PC? Spotkałem się kiedyś ze stwierdzeniem, że na zachodzie jakieś 90% sprzedawanych gier to właśnie gry konsolowe, podczas gdy w Japonii nikt właściwie nie gra na komputerach (nie bez powodu StarCraft 2 do tej pory nie został wydany w Kraju Kwitnącej Wiśni......).

Ten post był edytowany przez starscream: 7/09/2014, 13:10
 
User is offline  PMMini Profile Post #54

     
tom1980live
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 154
Nr użytkownika: 46.663

Tomasz Nicpon
Stopień akademicki: anonim
Zawód: anonim
 
 
post 1/01/2015, 6:45 Quote Post

Fajny temat, interesujacy i widze, ze wielu uzytkownikow forum ma wyrobiona opinie. Ja - poniekad -rowniez. Co jest lepsze? To zalezy od tego co nas wciaga. W latach 90tych bylem zagozalym zwolennikiem komputerow domowych a konsol unikalem jak ognia. Dzis mam PC, zakupionego rok temu ale rowniez...
Amige 500
N64
Sega Megadrive
Sega Dreamcast
PS2.
Lubie stare gry i stare konsole. A co jest lepsze?... Na konsoli nie pogram w Heroes of Might & Magic a wiekszosc strategii wypuszczonych na konsole okazywalo sie jedna wielka pomylka (obsluga strategii za pomoca pada nie nalezy do przyjemnych). Podobnie rzecz sie ma z symulacjami lotniczymi gdzie wszystko jest do bolu uproszczone i ma charakter zdecydowanie bardziej zrecznosciowy niz symulacyjny. Podobnie jest z grami typu RPG, ktore na na PC sa zdecydowanie bardziej rozbudowane i maja mniej zrecznosciowy charakter. Z kolei na PC nie ma tylu bijatyk i gier typowo zrecznosciowych. Warto rowniez zaznaczyc, ze w gry typu FIFA zdecydowanie lepiej grac na konsoli uzywajac pada niz klawiatury (zaznaczam, ze probowalem grac rowniez na PC z padem, ale te od konsol sa o niebo lepiej wyprofilowane a ustawienie przyciskow jest bardziej domyslne). Ja jestem fanem konsol retro i jesli chodzi o ceny to bywa roznie. Ceny gier na megadrive lub N64 sa wysokie i niektore moga kosztowac tyle co gry na PS4. Jesli chodzi o PS2 to jest on modelem nie tyle schodzacym o ile modelem, ktory zszedl z rynku i gry na rynku wtornym na te platforme sa sprzedawane za grosze. Ceny gier na PS2 wachaja sie w przedziale 2-40zl. Warto przypomniec, ze na te platforme ukazalo sie setki tytulow, wiele z nich wciaz sie nie zestarzalo... Wiec jeszcze raz: PC czy konsola?
Ano, co kto lubi... Ja mam oba sprzety i to jest najlepsze rozwiazanie.

Ten post był edytowany przez tom1980live: 1/01/2015, 6:49
 
User is offline  PMMini Profile Post #55

4 Strony « < 2 3 4 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej