Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
7 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Seria wydawnictwa Avalon, http://www.avalon.krakow.pl/katalog.php
     
Bauero
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 784
Nr użytkownika: 35.416

Baueroo
Zawód: wspominacz
 
 
post 1/01/2009, 17:24 Quote Post

Co sądzicie o serii książek wydawnictwa AVALON jak na swoja wielkość i objętość to ceny maja ogromne

Benedykt Zientara, Bolesław Wysoki. Tułacz, repatriant, malkontent, s 88 cena 29 zł
Tomasz Jurek, Dziedzic Królestwa Polskiego książę głogowski Henryk (1274-1309), s. 299 cena30zl
Bronisław Nowacki, Przemysł II. Odnowiciel Korony Polskiej (1275-1296), s. 284 cena 30 zł
Henryk Samsonowicz, Konrad Mazowiecki, s 120, cena 29 zł

i inni...................

Co o tej serii sądzicie???

http://www.avalon.krakow.pl/katalog.php
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Damian W.
 

Wieczny łowca książek
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

Damian W.
Stopień akademicki: mgr
Zawód: wolny
 
 
post 1/01/2009, 19:00 Quote Post

Miałem okazję przeglądać kilka książek tego wydawnictwa i jestem pod pozytywnym wrażeniem. Cieszy to, że istnieje jakieś wydawnictwo, które wydaje biografie średniowiecznych postaci (nie tylko związanych z Polską) i ponadto zajmuje się wydawaniem dzieł klasycznych takich jak wspomniana wyżej praca Zientary czy Samsonowicza. Co do cen to nie uznałbym je za wysokie w szczególności jeśli weźmiemy pod uwagę to, że książki są wydawane w twardej oprawie i na dobrym papierze, co w zasadzie jest warte tych 29-30 zł. Jednakże jeżeli chodzi o pracę Zientary to fakt trochę droga, ale czyż nie warto się czasami poświęcić ;?

Pozdrawiam!
DW
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
keraunos
 

Protector Latinitatis
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 953
Nr użytkownika: 6.034

Stopień akademicki: jakiś jest ;)
 
 
post 1/01/2009, 19:19 Quote Post

Seria bardzo dobra.

Poza polskimi władcami wyszła chocby biografia Aureliana.
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
Primo!
 

ex moderator
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.066
Nr użytkownika: 2.660

Marcin ...
 
 
post 2/01/2009, 11:21 Quote Post

To krakowskie wydawnictwo, założone przez trzech historyków. Wykonali kawał dobrej roboty, ponieważ wznowili kilka bardzo wartościowych i trudno dostępnych monografii (m. in. wymienione powyżej prace Tomasza Jurka i Bronisława Nowackiego). Wydają przede wszystkim książki naukowe, często są to rozprawy doktorskie (np. praca Karola Gintera o pospolitym ruszeniu). Znam plany wydawnicze tej oficyny. W przyszłości mają zamiar wyjść poza starożytność i średniowiecze, które dotąd całkowicie zdominowało ich ofertę.
Reasumując, na podstawie tego, co miałem okazję przeczytać z Avalonu: wysoki poziom merytoryczny, książki wydane bardzo solidnie i w przystępnej cenie (niektóre oficyny oferują swoje publikacje w miękkiej oprawie o objętości około 350 stron za 40-50 zł).
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
artifakt
 

Zwycięzca Cyferaków 2008
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.821
Nr użytkownika: 36.218

Maciej Komar
Stopień akademicki: mgr
Zawód: KAM
 
 
post 2/01/2009, 11:28 Quote Post

QUOTE(Primo! @ 2/01/2009, 11:21)
To krakowskie wydawnictwo, założone przez trzech historyków. Wykonali kawał dobrej roboty, ponieważ wznowili kilka bardzo wartościowych i trudno dostępnych monografii (m. in. wymienione powyżej prace Tomasza Jurka i Bronisława Nowackiego). Wydają przede wszystkim książki naukowe, często są to rozprawy doktorskie (np. praca Karola Gintera o pospolitym ruszeniu). Znam plany wydawnicze tej oficyny. W przyszłości mają zamiar wyjść poza starożytność i średniowiecze, które dotąd całkowicie zdominowało ich ofertę.
Reasumując, na podstawie tego, co miałem okazję przeczytać z Avalonu: wysoki poziom merytoryczny, książki wydane bardzo solidnie i w przystępnej cenie (niektóre oficyny oferują swoje publikacje w miękkiej oprawie o objętości około 350 stron za 40-50 zł).
*



Pracę Gintera o pospolitym ruszeniu polecam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
Bauero
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 784
Nr użytkownika: 35.416

Baueroo
Zawód: wspominacz
 
 
post 2/01/2009, 12:37 Quote Post

QUOTE(Primo! @ 2/01/2009, 11:21)
Znam plany wydawnicze tej oficyny. W przyszłości mają zamiar wyjść poza starożytność i średniowiecze, które dotąd całkowicie zdominowało ich ofertę.
*





To może podzielisz się z nami planami wydawniczymi Wydawnictwa Avalon smile.gif wink.gif confused1.gif będziemy wdzięczni. Dziękuję za posta
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
Primo!
 

ex moderator
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.066
Nr użytkownika: 2.660

Marcin ...
 
 
post 5/01/2009, 13:03 Quote Post

Proszę bardzo. wink.gif

QUOTE

Nowości:

1. JASIŃSKI Tomasz, O pochodzeniu Galla

2. AAPELI, Mrówki Pana Boga. Przechadzka po małym miasteczku

3. KOTŁOWSKI Tadeusz, Niemcy. Państwo i społeczeństwo. 1900-1945

4. SUCHODOLSKI Stanisław, BOGUCKI (red.) Mateusz, Money circulation in antiquity, the middle ages and modern times. Times, time, range, intensity. Obieg monetarny w starożytności, w średniowieczu i w czasach nowożytnych. Czas, zasięg i intensywność

5. CETWIŃSKI Marek, Historia i polityka. Śląsk w historiografii Polski Ludowej

6.KOWALSKA Barbara, Św. Kinga. Legenda i rzeczywistość. Studium źródłoznawcze

7.GINTER Karol, Karol Ginter, Udział szlachty polskiej w pospolitym ruszeniu w XIV i XV

8.SERCZYK Władysław, Na dalekiej Ukrainie. Dzieje Kozaczyzny do roku 1646


Zapowiedzi

1. MORAJKO Krzysztof, Początki fundacji opactwa cystersów w Szczyrzycu

2. WIERZCHOŚ Dariusz, Generał Piotr Wrangel. Działalność polityczna i wojskowa w latach rewolucji październikowej i I wojny światowej


3. HAAKE Michał, Portret w malarstwie polskim u progu współczesności

4. KRÓL-MAZUR Renata, Miasto trzech nacji. Studia z dziejów Kamieńca Podolskiego

5. SUSKI Robert, Konsolidacja Cesarstwa Rzymskiego za cesarza Aureliana

6. DĄBROWSKI Dariusz Genealogia Mścisławowiczów. Pierwsze pokolenia

7. CHRZANOWSKI Witold, Świętopełk Wielki

8. KAŹMIERZAK Jolanta,Zrozumieć Rosję.Uniwersalizm w kulturze Rusi od IX do XVI w

9. BOBIS Laurence, Kot. Historia i legenda

10. ZIENTARA Benedykt, Bolesław Wysoki. – tułacz, repatriant, malkontent. Przyczynek do dziejów politycznych Polski XII wieku

11. GUZOWSKI Piotr, Chłopi i pieniądze w XV i XVI wieku

12. TETERYCZ-PUZIO Agnieszka, Henryk sandomierski

13. GRODECKI Roman, Stosunki pieniężne w Polsce średniowiecznej

14. JAROSZUK Edmund, Żandarmeria wojskowa w latach 1921-1939

15. SOSNOWSKI Miłosz + zespół Brunon z Kwerfurtu – Żywot pięciu braci eremitów i inne
16.Teksty

17. KWIATKOWSKI Krzysztof, Zakon Krzyżacki jako „Corporatio bellans”. Obraz armii i sztuki wojennej zakonu w Kronice Wiganda z Marburga

18. KARCZEWSKI B, Polsko-czeska prowincja …

19. PACZOS Sebastian, Państwo i naród w polskiej myśli konserwatywnej do 1939 roku

20. Wojska Górskie w armii II Rzeczpospolitej

21. Zbiorówka o reformacji Red. GUZOWSKI Piotr

22. SERCZYK Władysław, Na płonącej Ukrainie. Dzieje Kozaczyzny od 1646 roku

23. PASKO Artur, Wyścig pokoju w dokumentach władz partyjnych i państwowych 1948-1989

24. KLUBIŃSKI Andrzej, Zjawiska cudowne i niezwykłe w kulturze szlacheckiej.

25. SROKA Stanisław, Władysław Opolczyk

26. ZIELECKI Alojzy, Mapa w nauczaniu historii

27. NOWAK Bronisław Ród Porajowie w Małopolsce

28. Włochy faszystowski

29. Archeologia podręcznik

30. BORODA Krzysztof, Studenci Akademii Krakowskiej w XV w

31. SZYMCZAK Damian, Rywalizacja niemiecko – austro-węgierska w Królestwie Polskim 1916-1918

32. PACHOCKA Agnieszka, Dzieciństwo w polskim dworze szlacheckim w pierwszej połowie XIX wieku

33. Zbiorówka BIAŁORUSKA, Red. Dorota Michaluk

34. JARMUSIK Edmund, Kościół katolicki na Białorusi w latach 1918-1989

35. SZULC Agnieszka, Pierwsza mapa Polski. Polonia Bernarda Wapowskiego. Próba rekonstrukcji CD

36. SAMSONOWICZ Henryk Konrad Mazowiecki

37.  KOZŁOWSKI Janusz Krzysztof, Paleolit dolny i środkowy

38. PATEK Artur, Żydzi w drodze do Palestyny. 1934-1945

39.DAJNOWICZ Małgorzta, Raporty polityczne Sergiusza Witego. Wybory do I Dumy Państwowej w Królestwie Polskim i części Kraju Zachodniego

40. SROKA Stanisław A., Genealogia Andegawenów węgierskich

41.MALESZYK Ryszard, Plany wojenne Austro-Węgier wobec Rosji i ich realizacja w latach 1914-1915

42.2009 ŁUCZYŃSKI Jarosław, Wkład kartografii polskiej do XVIII wieku w kartografię Europejską CD

43.2009 KOZŁOWSKI Janusz Krzysztof PALEOLIT górny

44.2009 CETWIŃSKI Marek, Henryk V Gruby

45.2009  GINTER Bolesław, Paleolit końcowy i mezolit

46.2009  SZCZUR Stanisław, Skarobowść papieska w Polsce średniowiecznej

47.2009 GOB A., DROUGUET N., Muzeologia



Tak to wygląda. Nie podawałem miesięcy, bo niektóre książki już ukazały się, a inne mają spore opóźnienie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
Bauero
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 784
Nr użytkownika: 35.416

Baueroo
Zawód: wspominacz
 
 
post 6/01/2009, 9:27 Quote Post

QUOTE(Primo! @ 5/01/2009, 13:03)
Proszę bardzo. wink.gif

QUOTE

Nowości:

1. JASIŃSKI Tomasz, O pochodzeniu Galla

2. AAPELI, Mrówki Pana Boga. Przechadzka po małym miasteczku

3. KOTŁOWSKI Tadeusz, Niemcy. Państwo i społeczeństwo. 1900-1945

4. SUCHODOLSKI Stanisław, BOGUCKI (red.) Mateusz, Money circulation in antiquity, the middle ages and modern times. Times, time, range, intensity. Obieg monetarny w starożytności, w średniowieczu i w czasach nowożytnych. Czas, zasięg i intensywność

5. CETWIŃSKI Marek, Historia i polityka. Śląsk w historiografii Polski Ludowej

6.KOWALSKA Barbara, Św. Kinga. Legenda i rzeczywistość. Studium źródłoznawcze

7.GINTER Karol, Karol Ginter, Udział szlachty polskiej w pospolitym ruszeniu w XIV i XV

8.SERCZYK Władysław, Na dalekiej Ukrainie. Dzieje Kozaczyzny do roku 1646


Zapowiedzi

1. MORAJKO Krzysztof, Początki fundacji opactwa cystersów w Szczyrzycu

2. WIERZCHOŚ Dariusz, Generał Piotr Wrangel. Działalność polityczna i wojskowa w latach rewolucji październikowej i I wojny światowej


3. HAAKE Michał, Portret w malarstwie polskim u progu współczesności

4. KRÓL-MAZUR Renata, Miasto trzech nacji. Studia z dziejów Kamieńca Podolskiego

5. SUSKI Robert, Konsolidacja Cesarstwa Rzymskiego za cesarza Aureliana

6. DĄBROWSKI Dariusz Genealogia Mścisławowiczów. Pierwsze pokolenia

7. CHRZANOWSKI Witold, Świętopełk Wielki

8. KAŹMIERZAK Jolanta,Zrozumieć Rosję.Uniwersalizm w kulturze Rusi od IX do XVI w

9. BOBIS Laurence, Kot. Historia i legenda

10. ZIENTARA Benedykt, Bolesław Wysoki. – tułacz, repatriant, malkontent. Przyczynek do dziejów politycznych Polski XII wieku

11. GUZOWSKI Piotr, Chłopi i pieniądze w XV i XVI wieku

12. TETERYCZ-PUZIO Agnieszka, Henryk sandomierski

13. GRODECKI Roman, Stosunki pieniężne w Polsce średniowiecznej

14. JAROSZUK Edmund, Żandarmeria wojskowa w latach 1921-1939

15. SOSNOWSKI Miłosz + zespół Brunon z Kwerfurtu – Żywot pięciu braci eremitów i inne
16.Teksty

17. KWIATKOWSKI Krzysztof, Zakon Krzyżacki jako „Corporatio bellans”. Obraz armii i sztuki wojennej zakonu w Kronice Wiganda z Marburga

18. KARCZEWSKI B, Polsko-czeska prowincja …

19. PACZOS Sebastian, Państwo i naród w polskiej myśli konserwatywnej do 1939 roku

20. Wojska Górskie w armii II Rzeczpospolitej

21. Zbiorówka o reformacji Red. GUZOWSKI Piotr

22. SERCZYK Władysław, Na płonącej Ukrainie. Dzieje Kozaczyzny od 1646 roku

23. PASKO Artur, Wyścig pokoju w dokumentach władz partyjnych i państwowych 1948-1989

24. KLUBIŃSKI Andrzej, Zjawiska cudowne i niezwykłe w kulturze szlacheckiej.

25. SROKA Stanisław, Władysław Opolczyk

26. ZIELECKI Alojzy, Mapa w nauczaniu historii

27. NOWAK Bronisław Ród Porajowie w Małopolsce

28. Włochy faszystowski

29. Archeologia podręcznik

30. BORODA Krzysztof, Studenci Akademii Krakowskiej w XV w

31. SZYMCZAK Damian, Rywalizacja niemiecko – austro-węgierska w Królestwie Polskim 1916-1918

32. PACHOCKA Agnieszka, Dzieciństwo w polskim dworze szlacheckim w pierwszej połowie XIX wieku

33. Zbiorówka BIAŁORUSKA, Red. Dorota Michaluk

34. JARMUSIK Edmund, Kościół katolicki na Białorusi w latach 1918-1989

35. SZULC Agnieszka, Pierwsza mapa Polski. Polonia Bernarda Wapowskiego. Próba rekonstrukcji CD

36. SAMSONOWICZ Henryk Konrad Mazowiecki

37.  KOZŁOWSKI Janusz Krzysztof, Paleolit dolny i środkowy

38. PATEK Artur, Żydzi w drodze do Palestyny. 1934-1945

39.DAJNOWICZ Małgorzta, Raporty polityczne Sergiusza Witego. Wybory do I Dumy Państwowej w Królestwie Polskim i części Kraju Zachodniego

40. SROKA Stanisław A., Genealogia Andegawenów węgierskich

41.MALESZYK Ryszard, Plany wojenne Austro-Węgier wobec Rosji i ich realizacja w latach 1914-1915

42.2009 ŁUCZYŃSKI Jarosław, Wkład kartografii polskiej do XVIII wieku w kartografię Europejską CD

43.2009 KOZŁOWSKI Janusz Krzysztof PALEOLIT górny

44.2009 CETWIŃSKI Marek, Henryk V Gruby

45.2009  GINTER Bolesław, Paleolit końcowy i mezolit

46.2009  SZCZUR Stanisław, Skarobowść papieska w Polsce średniowiecznej

47.2009 GOB A., DROUGUET N., Muzeologia



Tak to wygląda. Nie podawałem miesięcy, bo niektóre książki już ukazały się, a inne mają spore opóźnienie.
*





A DZIĘKUJE w IMIENIU FORUM - trzeba by było możne podsunąć pomysł wydania wznowienia dzieła J. Kurtyki, ODRODZONE KRÓLESTWO. MONARCHIA WŁADYSŁAWA ŁOKIETKA I KAZIMIERZA WIELKIEGO W ŚWIETLE NOWSZYCH BADAŃ, wydanej przez SVistulana. Widzę, że wznawiają książkę dr hab Sroki z tego wydawnictwa. Ale i tak jestem pod wrażeniem GRATULUJE................. smile.gif rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
redbaron
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.421
Nr użytkownika: 50.772

Jaroslaw Centek
Stopień akademicki: dr hab.
Zawód: historyk
 
 
post 1/03/2009, 0:20 Quote Post

W ciemno mogę polecić książkę Krzysztofa Kwiatkowskiego, który jest moim dobrym przyjacielem. To naprawdę wielki fachowiec od Zakonu Krzyżackiego. Niedługo mam nadzieję będzie bronił swojego doktoratu, poświęconego bodaj społecznym podstawom prowadzenia wojny przez Zakon. O ile dobrze pamiętam, te tytuły takie jakieś pokręcone zawsze są wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
ku140820
 

Unregistered

 
 
post 1/03/2009, 2:41 Quote Post

Paru rzeczy w tym spisie brakuje - choćby tego:
Joanna A. Sobiesiak, Bolesław II Przemyślida

Przeglądąłem i chyba nawet niezłe, ale na moje włąsne potrzeby wystarczy mi na razie praca Wydawnictwa PoznańskiegoW "Pierwsi Przemyślidzi i ich państwo" (autor - Marzena Kozłowska-Matla).

Natomiast do Avalonu mam jednak całkiem spory kamień do ogórdka za Aureliana - bardzo fajna praca, ale chyba ktos sobie odpuścił korektę i redakcje - w co najmniej jednym miejscu w przypisie jest pozostawiona notka autora żeby "zaktualizowac odnosniki do stron w przypisach po złamaniu książki", czego nie ztrobiono i nie można znaleźc tego, do czego się odwołuje... na kilku stronach zamiast polskich liter (ż, ć, ś) sa jakieś "zastępcze" znaczki, do tego naliczyłem minimum pół tuzina błędów ortograficznych, w tym co najmniej 3 razy "karze" zamiast "każe" (bo z sensu zdania chodzi o rozkazanie komuś czegoś, a nie o karanie kogoś...), do tego jeszcze w parunastu miejscach zostały powtórzeni i takie różne niezręczności autora, które powinny były być wyłapane własnie na etapie redakcji...
Merytorycznie praca OK, ale za te wpadki należy się wydawcnitwu duży minus.
BTW: to nie jest stricte biografia Aureliana tylko opis jego działalności w okresie panowania i jej ocena w kontekście tytułowego tematu o "konsolidacji" - czyli jakie działania były skierowane na konsolidację i co z nich wynikło; autor pomija wszysko to, co nie jest związane z tematem pracy.

 
Post #10

     
juzef
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.195
Nr użytkownika: 5.495

Zawód: BANITA
 
 
post 1/03/2009, 11:39 Quote Post

[quote=Darth Stalin,1/03/2009, 2:41]
Paru rzeczy w tym spisie brakuje - choćby tego:
Joanna A. Sobiesiak, Bolesław II Przemyślida

Przeglądąłem i chyba nawet niezłe, ale na moje włąsne potrzeby wystarczy mi na razie praca Wydawnictwa PoznańskiegoW "Pierwsi Przemyślidzi i ich państwo" (autor - Marzena Kozłowska-Matla).

Merytorycznie Sobiesiakowej nic zarzucić nie można, ale pewne rzeczy zrobiła bardzo po łebkach, a inne z kolei bardzo szczegółowo. Nie jest to to czego bym oczekiwał po biografii, to raczej jakiś zbiór artykułów

Co do Matli-Kozłowskie, to idiotycznym wydaje mi się zaoszczędzenie na indeksach, co bardzo utrudnia korzystanie z książki
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
redbaron
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.421
Nr użytkownika: 50.772

Jaroslaw Centek
Stopień akademicki: dr hab.
Zawód: historyk
 
 
post 1/03/2009, 11:55 Quote Post

QUOTE(juzef @ 1/03/2009, 11:39)
Co  do Matli-Kozłowskie, to idiotycznym wydaje mi się zaoszczędzenie na indeksach, co bardzo utrudnia korzystanie z książki
*


Indeksy robi sobie autor sam albo na własny koszt - w każdym razie ja w "Avalonie" miałem właśnie w ten sposób. Taka polityka firmy - zatem, skoro nie ma indeksów, to wina autorki pewnie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
ku140820
 

Unregistered

 
 
post 1/03/2009, 12:16 Quote Post

Brak indeksów da się przeżyć - mi w każdym razie specjalnie nie przeszkadza. Ale to kwestia gustu.
 
Post #13

     
juzef
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.195
Nr użytkownika: 5.495

Zawód: BANITA
 
 
post 1/03/2009, 12:26 Quote Post

[quote=redbaron,1/03/2009, 11:55]
Indeksy robi sobie autor sam albo na własny koszt - w każdym razie ja w "Avalonie" miałem właśnie w ten sposób. Taka polityka firmy - zatem, skoro nie ma indeksów, to wina autorki pewnie.
Ale chyba wydawnictwo mogło postawić taki warunek? Bardzo mi się nie podoba, że cegła mająca - bez bibliografii - 500 stron jest ich pozbawiona. Niektóre rzeczy trudno znaleźć, przykładowo: do panowania czeskiego na Śląsku i w Małopolsce autorka tylko dwa źródła omawia w odrębnych podrozdziałach (ibn Jakuba i dokument praski), pozostałe są wzmiankowane marginalnie i trzeba szukać, gdzie o nich mowa (Kosmas, al-Masudi, Beniamin z Tudeli, PVL - o żonach Włodzimierza)

A co do dziejów czeskich X w. Avalon wydał jeszcze jedną - w mej opinii bardzo dobrą - książkę: A. Kuźmiuk-Ciekanowska, Święty i historia. Dynastia Przemyślidów i jej bohaterowie w dziele mnicha Krystiana, Kraków 2007.

Nie udało mi się za to kupić (bo szybko nakład się wyczerpał):
A. Paner, Przemyślidzi. Od Borzywoja I do Przemysła II Otokara. Ludzie i wydarzenia w latach 872–1278, Gdańsk 2008. Może ktoś czytał i się podzieli opinią?
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
Primo!
 

ex moderator
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.066
Nr użytkownika: 2.660

Marcin ...
 
 
post 2/03/2009, 1:14 Quote Post

QUOTE(Bauero @ 6/01/2009, 10:27)

A DZIĘKUJE w IMIENIU FORUM - trzeba by było możne podsunąć pomysł wydania wznowienia dzieła J. Kurtyki, ODRODZONE KRÓLESTWO. MONARCHIA WŁADYSŁAWA ŁOKIETKA I KAZIMIERZA WIELKIEGO W ŚWIETLE NOWSZYCH BADAŃ, wydanej przez SVistulana. 
*


To bardzo pobieżna synteza, jakby podsumowanie najnowszego stanu badań. Z pewnością przydatne, ale po lekturze byłem trochę rozczarowany.

QUOTE(redbaron @ 1/03/2009, 1:20)

W ciemno mogę polecić książkę Krzysztofa Kwiatkowskiego, który jest moim dobrym przyjacielem. To naprawdę wielki fachowiec od Zakonu Krzyżackiego. 
*


A moim kolegą po fachu, obaj eksplorujemy wojskowość krzyżacką. wink.gif
Z niecierpliwością czekam na publikację jego książki, bo i sam przygotowuję monografię naukową armii krzyżackiej.

Przypomniało mi się, że muszę zadzwonić w tej sprawie do Krakowa. rolleyes.gif

QUOTE(redbaron @ 1/03/2009, 1:20)

Niedługo mam nadzieję będzie bronił swojego doktoratu, poświęconego bodaj społecznym podstawom prowadzenia wojny przez Zakon. O ile dobrze pamiętam, te tytuły takie jakieś pokręcone zawsze są wink.gif
*


Podstawy społeczne organizacji militarnej zakonu niemieckiego w Prusach 1230-1411.

Kapitalny temat... Sporo pracy z dokumentami, ale też potężna luka do wypełnienia w historiografii.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

7 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej