Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Historia Polski. Średniowiecze, Stanisław Szczur
     
Margared
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 25
Nr użytkownika: 29.824

Zawód: uczen
 
 
post 4/05/2007, 11:34 Quote Post

. Jestem uczennicą liceum. Na lekcje historii muszę napisać prace dziennikarska na temat wybranej książki o tematyce średniowiecznej. Z pozycji podanych mi przez nauczyciela wybrałam książkę Stanisława Szczura- Historia Polski Średniowiecze. Zdecydowałam się stworzyć program telewizyjny dla maturzystów w którym będą ukazywane materiały do nauki historii. Zwracam się do Was z ogromną prośbą. Czy moglibyście wyrazić swoją opinie na temat wyżej wymienionej lektury? Może coś o jej autorze? Czy nadaje się ona na dobry materiał powtórzeniowy dla maturzystów? Czy polecilibyście może inne książki? Bardzo proszę o pomoc i jak najszybszą odpowiedź... Będę bardzo wdzięczna. Jeżeli możecie to proszę o kontakt z jakąś osobą (email) która z pewnością ma na ten temat coś do powiedzenia. Jeszce raz bardzo proszę o pomoc... Czekam, pozdrawiam z góry dziękuję wszystkim za pomoc

 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Belfer historyk
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.525
Nr użytkownika: 8.375

Pawel
Stopień akademicki: posiadam
Zawód: patrz nick
 
 
post 4/05/2007, 12:37 Quote Post

Ja osobiście bym tej książki nie polecał maturzystom z historii, poniewaz jest ona za obszerna jak na powtórkę do matury. Jest to podręcznik akademicki przeznaczony dla studentów, a nie dla uczniów szkół średnich.
Co do samego autora to cóż można o nim powiedzieć. Kiedyś szanowany profesor i nauczyciel akademicki UJ, obecnie człowiek, którego życie znalazło się na "ostrym zakręcie". Niedawno opuścił areszt, oskarżony o pospolite przestępstwa.
A zamiast podręcznika Szczura lepiej wybrać jakieś kompendium z historii dla maturzystów. Na ten temat na forum jest mnóstwo informacji (o prof. Szczurze zresztą też wink.gif). Wystarczy poszukać w dziale MATURA Z HISTORII i WOSU.
Ps. temat przenoszę do odpowiedniego działu.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
drjekyll
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 44
Nr użytkownika: 1.347

 
 
post 4/05/2007, 14:12 Quote Post

QUOTE
Niedawno opuścił areszt, oskarżony o pospolite przestępstwa.

A dokladnie oskarżony o kradzież inkunabułów i starodruków z biblioteki.

Co do książki - przyłączam się do zdania mego przedmówcy - jest w niej zbyt wiele jak dla maturzysty. Poza tym książkę oceniam jako dobrą. Czytało mi się ją lekko i przyjemnie. Ma jednak pewne braki - chociażby zbyt mało map (15 map na ok 600 stron tekstu), wykresów ukazujących zależności, itp. Nie jest to jednak duży mankament - są przecież atlasy.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
zloty77
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 101.889

 
 
post 20/06/2017, 10:41 Quote Post

Witam. Żeby nie zakładać nowego tematu odkopię ten. Szukam tej książki, ale niestety nie ma teraz opcji na zakupienie nowej. Używane na allegro są wystawiane dość drogo. Kiedy byłem na studiach na UG, był to podstawowy podręcznik do egzaminu. I tu moje pytania:
- co teraz jest podawane jako podstawa na kierunkach historycznych?
- czy wie ktoś może o planach wydania tej książki?
- w którym roku było ostatnie wydanie? z tego co widziałem w necie w miękkiej oprawie był to 2010, w twardej 2013, czy ktoś może wie o innych latach?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Bauero
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 784
Nr użytkownika: 35.416

Baueroo
Zawód: wspominacz
 
 
post 20/06/2017, 11:50 Quote Post

Na wznowienie raczej nikłe szanse! Wydawnictwo Literackie na razie nie ma w planach wznowienia, tym bardziej, że Autor jest już śp., a książka wymaga już uaktualnienia do obecnego stanu badań.

Ten post był edytowany przez Bauero: 20/06/2017, 11:51
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Misanthropos
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 7
Nr użytkownika: 106.296

Bartosz Morag
Zawód: pracownik biurowy
 
 
post 14/03/2021, 21:05 Quote Post

Wznowienie książki jest zaplanowane na 07.04.2021
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej