Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Jazda zaciężna Królestwa Polskiego w XV w., T. Grabarczyk
     
Emil1992
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 122
Nr użytkownika: 80.688

Zawód: Student
 
 
post 17/02/2015, 17:46 Quote Post

Witam!

Książkę zakupiłem wczoraj, odebrałem dzisiaj.
Uwaga dla zainteresowanych - od Autora wiem, że nakład wynosi 100 egzemplarzy, więc pewnie szybko się rozejdzie.

Uwagi natury ogólnej:
1. Książka jest nieco większego formatu niż Piechota zaciężna... tegoż Autora. Szkoda trochę, że miękka okładka, już jakoś przyzwyczaiłem się do książek w twardej, ale to już trzeciorzędna kwestia.
2. Spis treści i fragment już był wrzucony w zapowiedziach, ale nie zaszkodzi powtórzyć:

https://www.academia.edu/10796478/Jazda_zac...iego_w_XV_wieku

3. Mapy - przejrzyste i czytelne, mapa działań wojennych na Śląsku w 1474 r. - zmieniona w stosunku do wcześniejszej pracy o piechocie, tak samo z mapą dot. Wojny Księżej + 9 map innych.
4. Wstępnie stwierdzam, po lekturze kilku stron, korekta staranna.
5. Mnie szczególnie cieszy, iż dużo miejsca poświęcono konfliktom Kazimierza Jagiellończyka.

Pierwsze wrażenia generalne dobre. Jak ktoś przeczyta (ja na to czas znajdę pewnie w wakacje), to niech podzieli się bardziej fachowym komentarzem.

Powtórzę informację, gdzie można kupić tę książkę, którą już kolega Aljubarotta wrzucił w zapowiedziach:
http://jazdazaciezna.wix.com/booksandpapers
http://allegro.pl/show_item.php?item=5098698488

Pozdrawiam!

Ten post był edytowany przez Emil1992: 17/02/2015, 17:46
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Rayoken
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 261
Nr użytkownika: 38.793

Damian
Stopień akademicki: mgr biologii
Zawód: pszczelarz
 
 
post 18/02/2015, 16:59 Quote Post

Dzięki za cynk z niskim nakładem. Książka na allegro już nieosiągalna, w tej księgarni internetowej też już brak. Przeszukałem internet i znalazłem tylko jedno miejsce, gdzie można ją obecnie (jeszcze) kupić:
http://ksiazkihistoryczne.pl/historia-pols...-wieku/p,376939

Ja tam zamówiłem i dziś jeszcze mi wysłano. Także ufff... zdążyłem wink.gif Innym zainteresowanym też radzę się spieszyć, bo przy tak małym nakładzie to jak nie teraz, to potem może za rok na allegro za 200zł wink.gif

Swoją drogą jest dla mnie nie pojęte, jak książka uznanego i cenionego w branży autora, podejmująca tematykę nader interesującą a w literaturze przedmiotu skąpo jak dotąd ujętą, może wyjść w nakładzie raptem 100 sztuk... Z czego uniwersytety i biblioteki wojewódzkie pochłoną pewnie połowę tej ilości, kolejnych 20-30 rozejdzie się na zasadzie podarków autora dla współpracowników i bliskich, a zwykłym zjadaczom chleba przychodzi bić się o te 20-30 sztuk rzuconych na rynek ukradkiem, a dostępnych w niszowych i mało znanych księgarniach... Niepojęte.

Ten post był edytowany przez Rayoken: 18/02/2015, 17:00
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.837
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 18/02/2015, 20:15 Quote Post

Rayoken
QUOTE
Swoją drogą jest dla mnie nie pojęte, jak książka uznanego i cenionego w branży autora, podejmująca tematykę nader interesującą a w literaturze przedmiotu skąpo jak dotąd ujętą, może wyjść w nakładzie raptem 100 sztuk...

Ale czy tej książki nie wydał czasem sam autor? W takim razie nie było by dziwne, że nie ryzykował i zlecił druk w takiej ilości, aby się na pewno sprzedało (a sam wie chyba najlepiej ile to jest wink.gif) .
Jak by co zawsze można zlecić dodruk...
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej