Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony « < 2 3 4 
Closed TopicStart new topicStart Poll

> Znaleziska kwestionujące uznany obraz ewolucji, "Zakazana archeologia"
     
Theodorus
 

Teodor
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 5.008
Nr użytkownika: 1.771

:)
Stopień akademicki: M¹drala
Zawód: Asystent muzealny
 
 
post 31/01/2011, 11:36 Quote Post

http://turcjawsandalach.pl/files/images/sa...leksandra-2.jpg - to tu też pochowano giganta
http://turcjawsandalach.pl/content/muzeum-...zdj%C4%99%C4%87 - dużo więcej sarkofagów gigantów/byków
http://www.ateista.info/wp-content/uploads...%C5%84skich.jpg - a tu pochowany osobnik miał co najmniej 2 metry wzrostu patrząc po sarkofagu biggrin.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #46

     
lancelot
 

Żelazna pięść
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 12.521
Nr użytkownika: 36.860

bogumil chruszczewski
Stopień akademicki: rebajlo
Zawód: Podstarza³y wilk
 
 
post 31/01/2011, 12:00 Quote Post

Święty Paweł dla przykładu też był kawał chłopa, jego sarkofag ma wymiary 255x125x97, ot świat był pełen gigantów...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #47

     
Tomekarcheo
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 441
Nr użytkownika: 40.905

Zawód: doktorant
 
 
post 31/01/2011, 12:04 Quote Post

QUOTE(FanEgiptu @ 31/01/2011, 10:38)
I teraz dygresja..a wam szanowni państwo jak się wydaje - pochowano tam byka? W jednym z najlepszych i najładniejszych sarkofagów? No ok może wiara w bóstwo, ale gdzie te kości? Dlaczego to taka tajemnica? I tu puenta: wg"nieoficjalnych" stanowisk to nie były kości byka.

Zgadza się, bo były to fragmenty chitynowego pancerza zmutowanej biedronki, których istnienie udowodniłem 3 posty wyżej. Prawda?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #48

     
Marthinus
 

VIII ranga
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.019
Nr użytkownika: 38.063

Marcin
Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Nauczyciel/Archeolog
 
 
post 31/01/2011, 13:38 Quote Post

Wątek jest komiczny i absurdalny zarazem więc aż dziw, że nie został jeszcze zamknięty.W dodatku moim zdaniem jest uzasadniony powód do tego, aby podejrzewać, że mamy "powrót trolla"
Wypowiedzi takie jak te:

QUOTE(FanEgiptu @ 30/01/2011, 21:55)
Po drugie-szkielety olbrzymów,to szkielety nie zwierzęce a ludzkie...LUDZKIE... naszych przodków bądź innej rasy a my skarłowacieliśmy...mają po 10 metrów nawet. O co chodzi z tym spiskiem? Padło choć jedno słowo na ten temat ode mnie? To zwykły chwyt mający na celu podważyć moje niestety bardzo l o g i c z n e  argumenty. Podaję wam elementy, puzzle, które składają sie w całość i dobrze o tym wiecie


Wskazują, że autor nie ma pojęcia o czym pisze lub co bardziej prawdopodobne wie, ale próbuje wywołać jałowy spór.
Nie pisałeś o spisku archeologów, ale takowy niewątpliwie musiałby istnieć gdyby to co piszesz miało być prawdą.Zostałeś podany miażdżącej krytyce do której ani razu się nie odniosłeś.Wobec tego wątek można chyba uznać za wyczerpany.

Ten post był edytowany przez Marthinus: 31/01/2011, 13:39
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #49

     
Niedźwiedź
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 81
Nr użytkownika: 70.827

Lukasz Jakub
Zawód: Servus Christi
 
 
post 31/01/2011, 17:59 Quote Post

QUOTE
.o wiele większy niż mierzy człowiek, o 3, 4 metry, przyjmując, że statystycznie człowiek mierzy do 2 metrów. Zazwyczaj sarkofagi mierzyły ciut więcej niż mierzy człowiek ale by mumię tam jakoś włożyć..czyli kilka, kilkanaście cm do pół metra. Skąd taka rozbieżność w metrach?

Drogi panie Kolego nie wiem czy wiesz ale sarkofag składał się z paru trumien włożonych jedna w drugą. Może stąd ten rozmiar o którym trollujesz? smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #50

     
byk2009
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.472
Nr użytkownika: 53.819

Krzysztof Romanowski
Stopień akademicki: supremus
Zawód: stary dochtor
 
 
post 1/02/2011, 10:36 Quote Post

QUOTE(Marthinus @ 31/01/2011, 13:38)
Wątek jest komiczny i absurdalny zarazem więc aż dziw, że nie został jeszcze zamknięty.W dodatku moim zdaniem jest uzasadniony powód do tego, aby podejrzewać, że mamy "powrót trolla"
Wypowiedzi takie jak te:

QUOTE(FanEgiptu @ 30/01/2011, 21:55)
Po drugie-szkielety olbrzymów,to szkielety nie zwierzęce a ludzkie...LUDZKIE... naszych przodków bądź innej rasy a my skarłowacieliśmy...mają po 10 metrów nawet. O co chodzi z tym spiskiem? Padło choć jedno słowo na ten temat ode mnie? To zwykły chwyt mający na celu podważyć moje niestety bardzo l o g i c z n e  argumenty. Podaję wam elementy, puzzle, które składają sie w całość i dobrze o tym wiecie


Wskazują, że autor nie ma pojęcia o czym pisze lub co bardziej prawdopodobne wie, ale próbuje wywołać jałowy spór.
Nie pisałeś o spisku archeologów, ale takowy niewątpliwie musiałby istnieć gdyby to co piszesz miało być prawdą.Zostałeś podany miażdżącej krytyce do której ani razu się nie odniosłeś.Wobec tego wątek można chyba uznać za wyczerpany.
*

Nie wiem jak to jest u profesjonalnych historyków i archeologów, ale gdy ktoś wypisuje bzdury o "cudownych uzdrowieniach", bioenergoterapii przez TV, czy tym podebnych bzdetach, to ja odczuwam coś, co moge przyrównać do zgagi i/lub skurczu żołądka. W każdym razie, jest to uczucie nad wyraz nieprzyjemne. Jeżeli historycy i archeolodzy, czytając ten wątek czują coś podobnego, to:
- po pierwsze, szczerze Wam koledzy współczuję,
- po drugie, przyłączam się do prośby Marthinus'a o zamknięcie tego "bolesnego" wątku.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #51

     
lancelot
 

Żelazna pięść
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 12.521
Nr użytkownika: 36.860

bogumil chruszczewski
Stopień akademicki: rebajlo
Zawód: Podstarza³y wilk
 
 
post 1/02/2011, 10:47 Quote Post

Czy ja wiem, może pojawi się ktoś, kto podejmie próbę toczenia JAKIEJKOLWIEK konstruktywnej dyskusji i spróbuje przedstawić JAKIEKOLWIEK argumenty poza portalem "wróżkacudzołóżka. pl".
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #52

     
Tomekarcheo
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 441
Nr użytkownika: 40.905

Zawód: doktorant
 
 
post 1/02/2011, 11:27 Quote Post

Nie sądzę aby w tego typu temacie można będzie liczyć na konstruktywną dyskusję. Przykłady z innych podobnych wątków pokazują, że pseudonauka i zwykła szarlataneria z nauką nie mają nic wspólnego i dyskusja jest niemożliwa. Dlatego również ja apeluję po raz kolejny o zamknięcie wątku.

Ten post był edytowany przez Tomekarcheo: 1/02/2011, 11:29
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #53

     
sargon
 

IX ranga
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 5.840
Nr użytkownika: 4.555

Stopień akademicki: mgr inz
 
 
post 1/02/2011, 16:26 Quote Post

Temat zamknięty do odwołania.

W przypadku, gdyby ktoś chciał przedstawić rzeczywiste znaleziska kwestionujące teorię ewolucji, proszę o kontakt na PW. W razie co otworzę temat. Z góry jednak oświadczam, że twierdzenia oparte na własnym przeświadczeniu czy odwołujące sie do informacji zawartych na "sensacyjnych" stronach (typu nautilus, niewyjasnione itp.) nie przejdą.
Moderator
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #54

4 Strony « < 2 3 4 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Closed TopicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej