Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Funkcje policyjne przekazane w obce ręce ..., ... a atrybuty suwerenności
     
Lwowiak
 

Granice nie są wieczne!
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.269
Nr użytkownika: 40.190

 
 
post 27/07/2018, 22:07 Quote Post

ad wysoki
QUOTE
A tu ponownie zaproszę do udowodnienia tej tezy "pewnie"

Pisze NS
:
QUOTE
Dzialanie patroli polski policjant/polski zandarm/USA zandarm jest na pewno uregulowane umowami stron odnosnie pobytu wojsk NATO na terenie obcym. Nie zdziwilbym sie tez, ze zandarm USA jest kumaty w j. polskim.

Zatem dowody może w innych miejscach będziemy pokazywac. Na razie tutaj rozmawiamy.
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.873
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 27/07/2018, 22:13 Quote Post

QUOTE(Lwowiak @ 27/07/2018, 23:07)
ad wysoki
QUOTE
A tu ponownie zaproszę do udowodnienia tej tezy "pewnie"

Pisze NS
:
QUOTE
Dzialanie patroli polski policjant/polski zandarm/USA zandarm jest na pewno uregulowane umowami stron odnosnie pobytu wojsk NATO na terenie obcym. Nie zdziwilbym sie tez, ze zandarm USA jest kumaty w j. polskim.

Zatem dowody może w innych miejscach będziemy pokazywac. Na razie tutaj rozmawiamy.
*


Znasz zasadę tego forum, więc jak sobie zażyczysz od NS aby udowodnił swoje stwierdzenia (a zrobi to w sposób banalny, gdyż odpowiednia informacja już się w wątku znajduje wink.gif), to on to zrobi.
A na razie to ja Cię zaprosiłem do tego, abyś udowodnił swoją.

Czyli czekam smile.gif.
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
Lwowiak
 

Granice nie są wieczne!
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.269
Nr użytkownika: 40.190

 
 
post 27/07/2018, 22:18 Quote Post

Chodzi mi raczej o to,że wysoki nie pytasz NS, który użył pewnie wcześniej o "dowody" tylko jak zwykle mnie.
Nie potrzeba też mnie pouczać jak mam się zwrócić do tego czy innego dyskutanta.
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.873
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 27/07/2018, 22:59 Quote Post

QUOTE(Lwowiak @ 27/07/2018, 23:18)
Chodzi mi raczej o to,że wysoki nie pytasz  NS, który użył pewnie wcześniej o "dowody" tylko jak zwykle mnie.
*


A to jest bardzo proste i masz na to przecież odpowiedź w moim poście wyżej smile.gif.
On napisał prawdę i rzeczy oczywiste, Ty coś sobie wymyślasz nie wiadomo na jakiej podstawie.
A że to "jak zwykle", no to faktycznie problem.

No ale wracając do tematu - co z ujawnieniem źródła Twej wiedzy, bo już dwa posty napisałeś, a jakoś najważniejszego, odpowiedzi, brak smile.gif.


 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
Grzegorz_B
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 747
Nr użytkownika: 99.929

Stopień akademicki: dr
Zawód: IT
 
 
post 28/07/2018, 7:48 Quote Post

QUOTE(Net_Skater @ 25/07/2018, 17:51)
Przyklad: jesli polski policjant ucapi Janusza prowadzacego samochod na bance to i zandarm PL i zandarm USA sa tylko obserwatorami.

(...)


Problemy z funkcjami policyjnymi pojawiają się raczej nie przy samej kontroli, tylko w poważniejszych przypadkach... i wtedy może się okazać że nie wszyscy żandarmi grają w tej samej drużynie.

Przykład (na razie) hipotetyczny - John Smith, wojskowy, powoduje poważny wypadek. Świadkowie twierdzą że był nawalony jak stodoła, więc polski policjant chce to zweryfikować badaniem na alkomacie... niestety, w wyniku "pomocy" amerykańskiej żandarmerii okazuje się że John też doznał obrażeń w wypadku i właśnie udzielana jest mu pomoc w (eksterytorialnej) bazie do której polski policjant z zasady nie ma wstępu. W trakcie dalszej "pomocy" staje się oczywiste że jakiekolwiek formalności potrwają na tyle długo że badanie trzeźwości stanie się bezprzedmiotowe.
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
ChochlikTW
 

W trakcie uczłowieczania
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.488
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister
 
 
post 28/07/2018, 8:47 Quote Post

@Lwowiak

Raczyłeś się zaznajomić w ogóle z umową, którą zawarły obie strony? Masz tam - Artykuł 13. Jurysdykcja karna. Raczyłeś w ogóle poszukać umów, które zawarły USA z innymi krajami, w których stacjonują ich wojska? Wojsko polskie w ramach misji stabilizacyjnych stacjonowało po za krajem, czy tamte kraje zrzekły się według Ciebie suwerenności? Czy sprawdziłeś, czy dochodziło do wypadków śmiertelnych, w których sprawcą był amerykański żołnierz i jak wówczas toczyło się postępowanie?

Proszę. Podane na tacy. Pijany marines spowodował wypadek śmiertelny na Okinawie - https://www.presstv.com/Detail/2017/11/19/5...-Japan-Okinawa-
W artykule masz też podany przypadek uprowadzenia i gwałtu na 12-latce.
Teraz poszukaj sobie dalszych informacji, co było dalej.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

2 Strony < 1 2 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej