Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
9 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Najdziwniejsza śmierć słynnego człowieka
     
Ciubus
 

III ranga
***
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 256
Nr użytkownika: 582

 
 
post 26/03/2004, 10:31 Quote Post

QUOTE(Vierny @ Mar 26 2004, 01:38 AM)
Dziwny urodzaj na śmierci w wychodku, dorzucę jeszcze jeden. Caryca Katarzyna, została zamordowana "za karę" rozbiorów Polski (w zamyśle rosyjskich możnych, CAŁA Polska miała się znaleźć pod protektoratem Rosji). Stało się to także w wychodku. Sprytny mechanizm polegał na tym, że półmetrowy szpikulec wbił się w miejscu nader wrażliwym w ciało Jaśnie Wielmożnej Imperatorowej, nie muszę chyba dodawać, po co siadała.
Cóż, niezbadane są wyroki...

A co to tego wychodka......... słyszałem że po rozbiorach , caryca Katarzyna przerobila polski tron na wychodek....... czy to prawda??? ph34r.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
friedrich
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 353
Nr użytkownika: 115

 
 
post 26/03/2004, 15:42 Quote Post

QUOTE(ciubus100 @ Mar 26 2004, 11:31 AM)
A co to tego wychodka......... słyszałem że po rozbiorach , caryca Katarzyna przerobila polski tron na wychodek....... czy to prawda??? ph34r.gif

To prawda - caryca kazała sobie wykonać sedes z autentycznego fotela tronowego królów polskich. I to właśnie na tym sedesie umarła!
Morał z tego taki, że zdobyczą można się udławić nie tylko przez otwór gębowy... biggrin.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
Hever
 

II ranga
**
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 77
Nr użytkownika: 428

 
 
post 26/03/2004, 21:14 Quote Post

QUOTE(Wlad_II @ Dec 27 2003, 12:12 PM)
Barbarosa niemiecki władca utonoł w zbroji płytowej bo chciał pewno w niej przekroczyć rzeke.

Ja słyszałem, że Barbarossa utonął w trakcie kompieli w rzece.

Synek Jaremy też zmarł z przejedzenia dry.gif .
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
indigo
 

Ad maiorem Historycy.org gloriam!
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 4.522
Nr użytkownika: 488

Stopień akademicki: magister
 
 
post 7/04/2004, 12:58 Quote Post

Zabojca krola Francji Henryka IV zostal podczas egzekucji "niezaplanowanie" rozerwany na czesci przez tlum widzow a nastepnie te czesci zostaly doslownie pozarte przez ten tlum. "Kąski" byly ofiarowywane ogladajacym egzekucje Polakom ale oni odmowili czym wzbudzili nieprzychylnosc paryżan. Widzial to wszystko Jakub Sobieski ojciec Jana, pozniejszego krola
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
TOŁDI
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 58
Nr użytkownika: 131

 
 
post 7/04/2004, 13:21 Quote Post

Zlinczowany przez tłum został także mianowany przez Napoleona maszałkiem Brun .
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
krzystofer
 

Semper Invictus
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.602
Nr użytkownika: 1.005

 
 
post 29/06/2004, 21:27 Quote Post



Władysław zakończył życie na wygnaniu w 1231 roku. Według kroniki Alberyka z Trois-Fontaines zamordowała go niemiecka dziewczyna, którą "rozpustny i wszeteczny"( jak nazywa go Długosz) książę napastował.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
Cerberus
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 229
Nr użytkownika: 832

 
 
post 6/07/2004, 10:45 Quote Post

Najdziwniejsza śmierć to śmierć Bolesława Śmiałego.Po tym jak skazał na śmierć biskupa krakowskiego Stanisława, musiał uciekać na Węgry.Tam, według podania ludowego, w Osjaku (dawniej to miasto należało do Węgier, obecnie do Austrii) mieszkał do końca życia jako mnich-pokutnik, w tamtejszym klasztorze. Ale tego nie można być pewien, bo jest jeszcze wiele innych teorii na temat jego tajemniczej śmierci.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
ugedej
 

?
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 561
Nr użytkownika: 1.240

?
Stopień akademicki: doktorant historii
Zawód: soldier
 
 
post 9/07/2004, 19:31 Quote Post

Mój ukochany Ugedej zmarł pijany podczas snu. No nie jest to zbyt ekscentryczna smierć porównując do tamtych czasów, jak i obecnych (ilu dzisiaj tak umiera) ale ja uważam to za oryginał.
Iwan IV Groźny (jak ująłem w swojej mini pracy) umarł podczas partii szachów. Ponoć go otruto ale kto umiera przy szachach.
Fiodor syn Aleksego Michajłowicza umarł podczas bzykania miesiąc po ślubie. Lekarze zabraniali mu na ponowny ślub ale natura zwyciężyła
Z tego wiem,że Mieszko Otyły z dynastii Piastów zmarł z przejedzenia. Zjadając 15 pieczonych kurczaków, przepijał kilkoma litrami wina. Ale  w Monarszych sekretach nie ma go (bo tylko jest krótki fragment). Tylko czytalam w książce o Piastach.
Jeżeli mowa o Katarzynie (nie pamiętam czy gdzieś juz kiedyś pisałem) ale wypiła o jedną za dużo kawę bo dostała wylewu i nie pomogła spuszczanie krwi (co było w tamtych czasach praktykowane w Rosji w formie leczenia).
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
Nazija
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 118
Nr użytkownika: 1.456

 
 
post 16/09/2004, 17:26 Quote Post

Może i to nie jest dziwna śmierć, czytając wasze wypowiedzi, ponieważ Siddhartha Gautama (Budda), o którym chcę napisać, zmarł także z powodu kłopotów z żołądkiem, a dokładnie mówiąc z powodu zjedzenia potrawy zwanej 'słodyczą wieprzów', co pogorszyło jego stan zdrowia, jako że wcześniej chorował także na biegunkę smile.gif Dość prozaiczne wink.gif
No i nie wiem czy ktoś już pisał o naszym wspaniałym królu Władysławie Jagielle, który to przeziębił się w lesie... No i przyszła kryska na matyska...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
Folkatka
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 529
Nr użytkownika: 1.647

Agata Witkowska
Stopień akademicki: magister :))
 
 
post 31/10/2004, 0:17 Quote Post

Hej!!
Odnośnie śmierci Walezego, to rzecz się miała następująco:
zamordowany został w czasie gdy oblegał Paryż, przez mnicha Jacquesa Clementa, który zyskał pozwolenie na zobaczenie się z królem, mówiąc że ma dla niego jakiś super ważny list. W szerokim rękawie habitu ukrył nóż...Henryk, upadając, zdążył krzyknąć do strażników "Zabijcie go!" co też ci skwapliwie wykonali, roznosząc Clementa na ostrzach drzewcówek. Biorąc pod uwagę sposób wykonywania egzekucji na królobójcach,to zdecydowanie lepiej dla niego.
A teraz dołożę coś od siebie - makabra: egzekucja Jerzego Dozsy,przywódcy powstania wegierskich chłopów w 1514 roku. Ranny w bitwie pod Timisoarą, wzięty do niewoli,na rozkaz Jana Zapolyi został spalony żywcem na rozpalonym zelaznym tronie, a następnie... zjedzony przez swych współtowarzyszy(w wypadku odmowy groziło im to samo). To sprawia, że jak oglądam wspaniałe reality show "BAR" a w nim - "gorące krzesła", to ciary mnie przechodzą.
Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
Reynevan
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 75
Nr użytkownika: 1.971

Stopień akademicki: doctor subtilissimus
Zawód: Uczen
 
 
post 1/11/2004, 14:38 Quote Post

A nikt nie wspomniał o tym, że Attyla, przywódca Hunów i postrach całej Europy zmarł w młodym wieku w noc poślubną. Rzekomo zapił się tak, że dostał krwotoku z nosa i zadusił się własną krwią. Niektórzy mówią, że pomogła mu w tym młoda germańska żona Ildic happy.gif
...............................
Co do Katarzyny i sedesu to uważam, że jej się należało. Bo po co siedziała tam po kilka godzin dziennie?? No cóż co kraj to obyczaj. Ale, bodajże nasz Władek Jagiełło robił to samo wink.gif
...............................
Coś o Rasputinie:
Wiadomo, że było wielkie z niego chłopisko no i rzecz jasna wytrzymałe. Pewnego razu zaprosił go na ucztę bodajże Feliks Jasupow (tyle, że tak naprawdę to chciał się go pozbyć). Tam dał mu najpierw wino i ciasto z trucizną, która spowodowała u niego lekkie bóle brzucha tongue.gif a następnie całą beczkę zatrutego wina ohmy.gif. Zgadnijcie czy podziałało.....
Później razem Feliks i Grigorij udali się na modlitwę gdzie ten pierwszy oddał celny strzał w klatkę piersiową mnicha. Och jakże się cieszył, że wreszcie się go pozbył! Ale czy na pewno confused1.gif . Gdy zszedł do piwnicy, gdzie jego kumple zostawili ciało, rzucił się na ?martwego? mnicha, a ten otworzył oczy i zaczął dusić oprawcę. Feliks zdołał uciec przed rowścieczonym Grigorijem i na podwórzu strzelił do niego. Celnął w głowę i plecy, a potem jeszcze go okładał kijami i kopał. Potem zawinięto go w worek i wrzucono do rzeki (zima była, brrr). Gdy po kilku dniach odnaleziono jego ciało okazało się, że gdy go wrzucano do rzeki jeszcze oddychał... blink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

     
schultz
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 36
Nr użytkownika: 2.093

 
 
post 7/11/2004, 21:05 Quote Post

Nie pamiętam już, którzy konkretnie osobowo ze sławnych rodów polskich Radziwiłłów i Potockich ale faktem jest, że arystokraci z obu rodów byli kumplami natabene alkoholikami pili trunki non stop. Pewnego dnia Radziwiłł podczas kolejnej libacji zrobił kawał Potockiemu i nakazał strażnikom zamordować kumpla, oczywiście wszystko odbyło się jak na serio, w ostatniej chwili gdy już Potocki z przerażenia robił w gacie Radziwiłł z pełnym śmiechem oznajmił mu, że to tylko żart. Ale co najważniejsze w ten sam dzień Potocki zapił się na śmierć-nie wiem czy z żalu czy radości.
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
seba1984pce
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 136
Nr użytkownika: 880

Sebastian Adamkiewicz
Stopień akademicki: magister
 
 
post 18/11/2004, 18:34 Quote Post

RYszard Lwie Serce zginał z rak jednego z panów francuskich, gdy Ryszard przybył do jego posiadłości po nowo odkryte złoto. Sprytny możny ustrzelił Ryszarda z kuszy. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to że tuz przed śmiercia Ryszard Lwie Serce pogratulował listownie swojemu zabójcy świetnego strzału.

Laskonogi zginał natomiast uderzony świecznikiem gdy próbował zgwałcic pewna niemiecką dziewuche.

Jakub Sobieski tak emocjonaował sie koncepcją wojny z Turcją lansowana przez Władysława IV że biedak padłbył podczas obrad rażony zawałem.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

     
fiodor
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 232
Nr użytkownika: 2.162

 
 
post 18/11/2004, 18:45 Quote Post

A Michał Korybut Wiśniowiecki- podobno przejadł się kiszonymi ogórkami. Cóż... jaki król-taka śmierć biggrin.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
seba1984pce
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 136
Nr użytkownika: 880

Sebastian Adamkiewicz
Stopień akademicki: magister
 
 
post 18/11/2004, 18:57 Quote Post

O ile wiem to Jarema Wiśniowiecki zjadł ogórki kiszone i popił miodem czego jego zołądek nie wytrzymał.

Pozostaje pytanie czy czasem miód nie miał jakiegoś dodatku
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

9 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej