Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
3 Strony < 1 2 3 
Closed TopicStart new topicStart Poll

> Polskie organizacje sprzyjające Rosji,
     
mariusz 70
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.883
Nr użytkownika: 51.390

mariusz kukowski
Stopień akademicki: pisze,czyta
Zawód: wykonywany:pracuje
 
 
post 19/02/2010, 7:39 Quote Post

Dzieki za link.Poczytalem zamieszczone tam artykuly i mam mieszane uczucia.Jezyk zdecydowanie sie zmienil na plus,ale widac wyrazny nacisk na wybielanie CCCP w kwesti pewnych historycznych wydarzen.Na 5 artykulow ,az trzy sa poswiecone wrzesniowi 1939,a maja na celu delikatne usprawiedliwienie agresji Armi Czerwonej.Jeden jest poswiecony Powstaniu Warszawskiemu,a jeden jencom sowieckim.Sa za to wzmianki o pracy komisji do badania "spraw trudnych" jak to nazywaja.Mowa jest m.in.o zbrodni katynskiej.Jest tez obecna aktualna polityka miedzynarodowa,ujeta z rosyjskiego punktu widzenia,co chyba jest naturalne.Zwraca uwage przewaga tresci politycznych nad kulturalnymi.W sumie jakiegos odstreczajacego wazeliniarstwa w stylu artykulow dawnego miesiecznika TPPR "Kraj Rad" brak,jezyk w porownaniu z partiami preferowanymi przez Tarana tez mieszczacy sie w granicach norm cywilizacyjnych.Oczywiscie zgadzac sie mozna z tym lub nie,wylacznie kwestia osobistych pogladow,ale jakiejs sensacji nie widze.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

     
Stiopa
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 14
Nr użytkownika: 63.324

 
 
post 21/02/2010, 11:47 Quote Post

Co za brednie większośc grup pro rosyjskich to formacje nacjonalistyczno-prawicowe,Stow.Przyjaźni Polsko -ROSYJSKIEJ

CZYLI http://www.sppr.org.pl to inicjatywa Polskiego Komitetu Słowiańskiego czyli ludzi Tejkowskiego i Bryczkowskiego i innych ultraprawicowców.

Byli członkowie TPPR tworzą Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód które jest federacją Stowarzyszenia Polska-Rosja,Stowarzyszenia Polska-Białoruś,Stowarzyszenia Polska-Ukraina.Jest jeszcze Stowarzyszenie Polska-Rosja czyli wywodząca się z TPPR.

http://www.swpw.org

Oczywiście większość polskich prawicowych stowarzyszeń przyjaźni to te od wazeliniarstwa projankeskiego za kase CIA.
 
User is offline  PMMini Profile Post #32

     
Anders
 

VII ranga
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 2.435
Nr użytkownika: 4.016

Zawód: Biurowy
 
 
post 21/02/2010, 12:34 Quote Post

Nono... nacjonalizm i socjalizm (komunizm) w jednym?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 21/02/2010, 13:02 Quote Post

[QUOTE]Anders
to już było pamiętasz NSDAP , Narodowy Socjalizm


Stiopa ,
dyrdymały smile.gif
 
Post #34

     
Smardz
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 842
Nr użytkownika: 34.798

Stopień akademicki: mgr prawa
Zawód: ekscentryczny
 
 
post 21/02/2010, 18:17 Quote Post

QUOTE(Stiopa @ 20/02/2010, 19:55)
Rusofobia to cięzka choroba wynikająca z braku inteligencji,możliwe że to początki schizofrenii.
*



Jeśli podmiot jest Rosjaninem, to jak najbardziej.

QUOTE
Oczywiście większość polskich prawicowych stowarzyszeń przyjaźni to te od wazeliniarstwa projankeskiego za kase CIA.


Będe jednostronny smile.gif
Coż Wy kolego macie do naszych relacji z USA? Przynajmniej dzięki nim mamy jeansy i hot dogi. A po ZSRR pare pomników pomordowanych Polaków.
 
User is offline  PMMini Profile Post #35

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 21/02/2010, 18:43 Quote Post

Mam wrażenie ze kolega Stiopa vel Taran ( lub koledzy Stiopa i Taran , przykro mi ale styl , ekspresja i słowotok , sprawiają ze zlewają się w jedno wink.gif ), maja jakaś antyamerykańską fobie , rzecz dziwna bo sa wrogami "rusofobii" , wiec tylko powtórzę Kolego lub koledzy wszelkie fobie na tle narodowościowym , religijnym etc. są żałosne , wiec zwalczając jedna nie posługuj się vel posługujcie się druga fobiom , w czym jest lepszy imperializm Rosji od imperializmu USA (nie da się ukryć ze kraje Ameryki Łacińskiej mogą wiele USA zarzucić )
 
Post #36

     
czekista1917
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 24
Nr użytkownika: 63.909

 
 
post 11/03/2010, 21:25 Quote Post

QUOTE
Euroazjatycki Związek Młodzieży-Brygada Lechicka
*Braterstwo Polska-Rosja
*Awangarda Czerwonej Młodzieży-kolumna polska
*Partia Narodowo-Bolszewicka-Polska
*Solidarność Rosja-Polska przeciw jankeskim niewolnikom


Śmierdzi mi ta lista. Nie wiem np. nic o istnieniu w Polsce "Partii Narodowo-Bolszewickiej", jest tylko blog nazbolpolska.blogspot.com, ale to przedsięwzięcie jednoosobowe zajmujące się po prostu prezentacją idei nacbolszewickiej. O innych organizacjach z tej listy nie słyszałem - mógłby ktoś np. wskazać link do strony polskiej kolumny AKM?
 
User is offline  PMMini Profile Post #37

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.205
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 11/03/2010, 21:56 Quote Post

Witam!
QUOTE(Stiopa @ 21/02/2010, 12:47)
Co za brednie większośc grup pro rosyjskich to formacje nacjonalistyczno-prawicowe,Stow.Przyjaźni Polsko -ROSYJSKIEJ
*


A od kiedy to normalni nacjonaliści lubią Świętą Ruś confused1.gif Od Andruszewa, od Dubienki, od powstań, od wojny polsko-bolszewickiej (z ROSJĄ Radziecką) czy może od Katynia? rolleyes.gif
CODE

Oczywiście większość polskich prawicowych stowarzyszeń przyjaźni to te od wazeliniarstwa projankeskiego za kase CIA.

Udowodnij, że za kasę CIA, a nie np FBI, MI6 czy choćby Ogólnoirlandzkiego Stowarzyszenia Hodowców Bratków.

Kol. czekista1917-jeśli twój link świadczy o zapędach lewicowych, to powyższy post świadczy o rozsądku-a to rzadko występuje wink.gif

EDIT: specjalnie nie kasuję, ale COFAM powyższe zdanie...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 12/03/2010, 18:47 Quote Post

Towarzyszu , ja wiem po co Wam tyle nickow , do inteligentnej dyskusji w gronie lewicy na tym paskudnym prawicowym Forum . Towarzysze , Taran11 , Piotr222 , Stiopa , Janek Krasicki , Czerwony Kat , Freedomcostka , Magister itp , założą własne subforum Lewica i inne Dewiacje , Prawakom Wstęp Surowo Wzbroniony elefant.gif elefant.gif elefant.gif
 
Post #39

     
Fafciu
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 250
Nr użytkownika: 72.591

Libertarianski socjalista
Stopień akademicki:
Zawód: Lokalny goszysta
 
 
post 19/08/2011, 17:51 Quote Post

Niezły kabaret- wymienione organizacje tak walczą z tą rusofobią, a same paradoksalnie ją podlewają poprzez swoje bardziej niż oczywiste sympatie polityczne biggrin.gif
Choć osobiście jestem chyba rusofilem (w sensie upodobania kultury, historii czy języka rosyjskiego, bo ludzie, jak w każdym narodzie, są różni), to śmieszy mnie upodobanie naszych skrajnych lewicowców (zwykle jakichś wariacji trockistów, największych chyba fanatyków i oszołomów po tej stronie) do Rosji. Oczywiste, że to wynika z wątpliwego osiągnięcia tamtejszych mniejszości etnicznych, czyli Sojuzu, tyle, że jak przychodzi co do czego, to od tego reżymu się odżegnują i gotowi są udowodnić, że Stalin był prawicowcem rolleyes.gif I coś chyba zapominają o słowach samego Engelsa, który uznał Polaków za jedyny postępowy naród słowiański, bo walczyli z Rosją laugh.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #40

3 Strony < 1 2 3 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Closed TopicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej