Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Konsola czy PC
 
Co twoim zdaniem lepiej nadaje się do grania?
PC [ 32 ]  [72.73%]
Konsola [ 9 ]  [20.45%]
Żadne/inna odpowiedź (jaka) [ 3 ]  [6.82%]
Suma głosów: 44
Goście nie mogą głosować 
     
de Ptysz
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.486
Nr użytkownika: 61.808

Zawód: Wolnomysliciel
 
 
post 3/09/2014, 18:47 Quote Post

QUOTE(master86 @ 1/09/2014, 15:57)
Zdecydowanie PC. Z wielu powodów: choćby wielozadaniowość. Poza tym komputer można od czasu do czasu rozbudować, wymienić grafikę, dorzucić RAM i być na bieżąco. A konsola? Po kilku latach wydaj kolejne ileś tysięcy złotych na nowe pudełeczko tylko do gier...

Za koszta owej rozbudowy spokojnie można kupić nową konsolę, więc nie widzę różnicy.
QUOTE(Szklarz @ 1/09/2014, 15:15)
sterowanie w nich zazwyczaj łatwiejsze, cytując znajomego, gra w FPS-y na padzie jest jak masturbacja kombinerkami.

W strategiach może faktycznie brak myszki przeszkadza, ale pad do FPSów jest ok.
QUOTE(Świętosław @ 1/09/2014, 20:58)
Tylko że konsola dostaje możliwości które od zawsze są dostępne na PC, więc to żaden plus.

No ciekawe, bo na komputerach z połowy lat 90. filmów raczej byś nie obejrzał, dźwięk to też były pierdy w porównaniu z jakością CD. To właśnie konsole (ze wskazaniem na PlayStation) sprzedawały się jako urządzenia wielofunkcyjne, wspierające nowe technologie multimedialne.

Imho cały temat jest współcześnie trochę śmieszny, skoro i PC i konsole mocno odchodzą od swoich tradycyjnych zastosowań. PC-towe desktopy są wypierane przez laptopy, tablety i inne urządzenia mobilne, a konsole ewoluują w kierunku multimedialnych kombajnów, w których gry nie są ważniejsze od oglądania telewizji albo przeglądania internetu.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
master86
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.766
Nr użytkownika: 67.202

Robert
 
 
post 3/09/2014, 18:53 Quote Post

QUOTE(de Ptysz @ 3/09/2014, 19:47)
QUOTE(master86 @ 1/09/2014, 15:57)
Zdecydowanie PC. Z wielu powodów: choćby wielozadaniowość. Poza tym komputer można od czasu do czasu rozbudować, wymienić grafikę, dorzucić RAM i być na bieżąco. A konsola? Po kilku latach wydaj kolejne ileś tysięcy złotych na nowe pudełeczko tylko do gier...

Za koszta owej rozbudowy spokojnie można kupić nową konsolę, więc nie widzę różnicy.
*


A ja widzę: w wielozadaniowości. PC to nie tylko gry, ale też internet (tak, wiem - na konsoli też można), programy graficzne, różnej maści edytory, narzędzia programistyczne, edycja grafiki, dźwięku, filmu... Wymieniać można bez końca.
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
Ulfberht
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 205
Nr użytkownika: 94.874

 
 
post 3/09/2014, 18:56 Quote Post

QUOTE(starscream @ 3/09/2014, 18:23)
Swoją drogą, zauważyłem, że wiele osób uważa konsole najnowszej generacji (PS4 i XBox One) za nieudane, co o tym sądzicie?
*


Ja posiadam PS4 i jestem bardzo zadowolony,no może pad do PS3 bardziej mi odpowiadał,ale to tylko tyle.Czy te osoby,które narzekają na konsole najnowszej generacji,w ogóle je posiadają ?
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
de Ptysz
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.486
Nr użytkownika: 61.808

Zawód: Wolnomysliciel
 
 
post 3/09/2014, 19:41 Quote Post

QUOTE(master86 @ 3/09/2014, 18:53)
QUOTE(de Ptysz @ 3/09/2014, 19:47)
QUOTE(master86 @ 1/09/2014, 15:57)
Zdecydowanie PC. Z wielu powodów: choćby wielozadaniowość. Poza tym komputer można od czasu do czasu rozbudować, wymienić grafikę, dorzucić RAM i być na bieżąco. A konsola? Po kilku latach wydaj kolejne ileś tysięcy złotych na nowe pudełeczko tylko do gier...

Za koszta owej rozbudowy spokojnie można kupić nową konsolę, więc nie widzę różnicy.
*


A ja widzę: w wielozadaniowości. PC to nie tylko gry, ale też internet (tak, wiem - na konsoli też można), programy graficzne, różnej maści edytory, narzędzia programistyczne, edycja grafiki, dźwięku, filmu... Wymieniać można bez końca.
*


No można, tylko odpowiedz sobie na pytanie, ilu użytkowników PC używa np. edytorów grafiki? Zresztą to już nie jest casualowe wykorzystywanie możliwości sprzętu, tylko quasi-praca. Do codziennych zastosowań - gry, filmy, muzyka, YouTube itp. konsola wystarcza w zupełności.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
Baszybuzuk
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.999
Nr użytkownika: 50.178

Stopień akademicki: Nadszyszkownik
Zawód: IT
 
 
post 3/09/2014, 19:50 Quote Post

QUOTE(de Ptysz @ 3/09/2014, 19:41)
No można, tylko odpowiedz sobie na pytanie, ilu użytkowników PC używa np. edytorów grafiki? Zresztą to już nie jest casualowe wykorzystywanie możliwości sprzętu, tylko quasi-praca. Do codziennych zastosowań - gry, filmy, muzyka, YouTube itp. konsola wystarcza w zupełności.


Proste pytanie - kiedy piszesz post na forum, czy wyobrażasz sobie pisanie go za pomocą kontrolera konsoli? Czy w ogóle da się tak napisać jakikolwiek tekst dłuższy niż SMS czy tweet?

Prawdę mówiąc nawet na tablecie mniejszym niż 10 cali pisanie więcej niż kilku zdań to mordęga. Jasne, można sobie dopiąć klawiaturę itp., ale nie jest do domyślny tryb pracy urządzenia - trzeba je sobie rozbudować, umieścić w nietypowym dla niego otoczeniu itp. Może kiedy urządzenia mobilne rozbudują na tyle zdolność interpretacji tekstu mówionego, że można będzie dyktować im dłuższe teksty... ale nadal zostaje kwestia edycji.

Dlatego PC jeszcze długo będę traktuję jako swego rodzaju szlachetną odmianę dostępu do Internetu, w której jestem w stanie używać słowa pisanego tak, jak używane być powinno, nie ograniczony nonsensowną technologią wymuszającą pokraczne skróty. wink.gif

PS. Co do gier - obecnie konsole (w tym 4 generacja) mają mniejszą moc niż PC. Do tego brakuje im tak dobrej sceny gier indie i modów, jaką daje np. steam. Do tego f2p w rodzaju WoTa, LoL, DOTA2, Smite... PC jako centrum gier obecnie przeżywa renesans. Oczywiście nie widać tego kiedy obserwuje się rosnący rozrywki na urządzenia mobile - tyle, że to są zupełnie inne gry pod zupełnie innego konsumenta.

Ten post był edytowany przez Baszybuzuk: 3/09/2014, 19:57
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
de Ptysz
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.486
Nr użytkownika: 61.808

Zawód: Wolnomysliciel
 
 
post 3/09/2014, 19:59 Quote Post

QUOTE(Baszybuzuk @ 3/09/2014, 19:50)
Proste pytanie - kiedy piszesz post na forum, czy wyobrażasz sobie pisanie go za pomocą kontrolera konsoli? Czy w ogóle da się tak napisać jakikolwiek tekst dłuższy niż SMS czy tweet?

Prawdę mówiąc nawet na tablecie mniejszym niż 10 cali pisanie więcej niż kilku zdań to mordęga. Jasne, można sobie dopiąć klawiaturę itp., ale nie jest do domyślny tryb pracy urządzenia - trzeba je sobie rozbudować, umieścić w nietypowym dla niego otoczeniu itp. Może kiedy urządzenia mobilne rozbudują na tyle zdolność interpretacji tekstu mówionego, że można będzie dyktować im dłuższe teksty... ale nadal zostaje kwestia edycji.

Ten post piszę leżąc w łóżku z laptopa, nie widzę powodu, dla którego nie miałbym tego robić z tableta albo innych urządzeń hybrydowych tego typu. Jak pisałem, przyszłość leży w urządzeniach mobilnych.
QUOTE
PS. Co do gier - obecnie konsole (w tym 4 generacja) mają mniejszą moc niż PC. Do tego brakuje im tak dobrej sceny gier indie i modów, jaką daje np. steam.
*


No i..? Co z tego, że istnieją już dziś jakieś high-end PCty, które pewnie będą w stanie konkurować z PlayStation 5, skoro większość ludzi posiada sprzęt kilka klas gorszy? A gry indie istnieją i mają się dobrze również na konsolach, tak samo z internetową dystrybucją i promocjami.
QUOTE(Baszybuzuk @ 3/09/2014, 19:50)
Oczywiście nie widać tego kiedy obserwuje się rosnący rozrywki na urządzenia mobile - tyle, że to są zupełnie inne gry pod zupełnie innego konsumenta.
*


Najnowsze tablety (korzystające z Windows 8 - Microsoft wyraźnie dąży do unifikacji wszystkich platform) są w stanie odpalić Skyrima, bynajmniej nie na niskich detalach.

Ten post był edytowany przez de Ptysz: 3/09/2014, 20:01
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
Baszybuzuk
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.999
Nr użytkownika: 50.178

Stopień akademicki: Nadszyszkownik
Zawód: IT
 
 
post 3/09/2014, 20:13 Quote Post

QUOTE(de Ptysz @ 3/09/2014, 19:59)
Ten post piszę leżąc w łóżku z laptopa, nie widzę powodu, dla którego nie miałbym tego robić z tableta albo innych urządzeń hybrydowych tego typu. Jak pisałem, przyszłość leży w urządzeniach mobilnych.


Czyli jednak PC. wink.gif

QUOTE
No i..? Co z tego, że istnieją już dziś jakieś high-end PCty, które pewnie będą w stanie konkurować z PlayStation 5, skoro większość ludzi posiada sprzęt kilka klas gorszy?


Ostatnie konsole muszą konkurować z PC. I przegrywają. Mit większej wydajności konsol upadł kilka lat temu, nowa generacja nic tu nie zmieniła.

Konsole bronią się jedynie intensywną promocją ekskluzywnych dla nich tytułów. Zwrot ku kombajnowi multimedialnemu to własnie przyznanie się do porażki na tym polu.

QUOTE
Najnowsze tablety (korzystające z Windows 8 - Microsoft wyraźnie dąży do unifikacji wszystkich platform) są w stanie odpalić Skyrima, bynajmniej nie na niskich detalach.


A sterowanie jest jakie jest. Dopóki tego nie poprawią, tablet nadal będzie urządzeniem na którym sprawnie da się grać w gry nie wymagające od gracza zbyt wiele jeśli chodzi o kontrolę. Nie chodzi o moc, ale o brak sensownego sterowania - to zupełnie inna rozrywka, skupiona na graczu stojącym w kolejce czy na przystanku.

W tej chwili chyba najlepiej tablet sprawdza się jako platforma do przenoszenia gier planszowych.
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
Ulfberht
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 205
Nr użytkownika: 94.874

 
 
post 3/09/2014, 20:35 Quote Post

Konsole może i są słabsze niż PC,ale grafika jest lepsza,lub taka sama,zależy od tytułu,szczególnie jak porównuję sobie grafikę np.nowego BF'a na PS4 u mnie,a na PC,który jest "kombajnem", u kolegi,ja dałem 2000zł a on o wiele więcej,jeśli porównywać co jest lepsze do grania,to według mnie konsola,oczywiście tylko PlayStation tongue.gif raz że konsola tańsza,jeśli chcę grać na full detal i żeby gra mi się nie zacinała,granie w gry bez najwyższych ustawień mija się z celem,a na konsoli zawsze grasz na najwyższych,nie da się inaczej.Podsumowując,jeśli ktoś chcę najlepszy sprzęt do grania w niskiej cenie,to tylko konsola.
Widzę,że spór konsolowcy vs pecetowcy trwa wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
Świętosław
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.556
Nr użytkownika: 28.302

 
 
post 3/09/2014, 20:52 Quote Post

Tylko że grafika jest często specjalnie pogarszana jak ostatnio bardzo głośna sprawa w Watch Dogs.


de Ptysz
QUOTE
Za koszta owej rozbudowy spokojnie można kupić nową konsolę, więc nie widzę różnicy.

No właśnie nie, koszt nowej konsoli to jakieś 1500 zł, do tego dochodzi wyższa cena gier czy głupot jak pady czy hmm kabelki sleep.gif .
Do tego dziwne pomysły które chyba w końcu nie weszły w tej generacji konsol, ale miała być blokada miejsca w którym się używa konsoli!
Tzn miała być przypisana do jednego miejsca.

Ogólnie przy takiej cenie konsoli i zmiana przybliżających do PC, nie widzę sensu kupowania konsoli, bo jest to dosłownie PC który ma mniej możliwości.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
Baszybuzuk
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.999
Nr użytkownika: 50.178

Stopień akademicki: Nadszyszkownik
Zawód: IT
 
 
post 3/09/2014, 20:54 Quote Post

Re: Ulf

E, niespecjalnie. Do gier konsola wystarcza, nie ma natomiast takiej przewagi jak w szczytowej fazie rozwoju (początki ps3/xbox360). Generalnie jeśli wolisz gry akcji, kupujes konsolę, jeśli wolisz większą uniwersalność, lepiej brać PC.

Tematu nie rozwijam bo piszę z 7-mio calowego tableta i mnie to męczy. wink.gif

Ten post był edytowany przez Baszybuzuk: 3/09/2014, 20:55
 
User is offline  PMMini Profile Post #25

     
Kalininkos
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 165
Nr użytkownika: 91.760

 
 
post 3/09/2014, 20:57 Quote Post

QUOTE
Konsole bronią się jedynie intensywną promocją ekskluzywnych dla nich tytułów. Zwrot ku kombajnowi multimedialnemu to własnie przyznanie się do porażki na tym polu.

Z tymi ekskluzywnymi tytułami też jest średnio. Na przykład Ryse. Son of Rome, który był intensywnie reklamowany jako tytuł tylko na Xboxa za jakiś czas wyjdzie na PC.
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
Baszybuzuk
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.999
Nr użytkownika: 50.178

Stopień akademicki: Nadszyszkownik
Zawód: IT
 
 
post 3/09/2014, 21:01 Quote Post

QUOTE(Kalininkos @ 3/09/2014, 20:57)
QUOTE
Konsole bronią się jedynie intensywną promocją ekskluzywnych dla nich tytułów. Zwrot ku kombajnowi multimedialnemu to własnie przyznanie się do porażki na tym polu.

Z tymi ekskluzywnymi tytułami też jest średnio. Na przykład Ryse. Son of Rome, który był intensywnie reklamowany jako tytuł tylko na Xboxa za jakiś czas wyjdzie na PC.
*



Myślałem raczej o Playstacji i Wii-U (czyli niemal nieobecnej u nas konsoli Nintendo), bo Micro zawsze miało mało wyłączności na Xbox'a. Japończyki z exclusive'ami trzymają się mocno...
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
marc20
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.395
Nr użytkownika: 80.503

Stopień akademicki: student
Zawód: student
 
 
post 3/09/2014, 23:38 Quote Post

Jako,że to forum historyczne - warto przeczytać:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zapa%C5%9B%C4...er_wideo_w_1983
Zapaść rynku gier wideo w 1983 była spowodowana głównie następującymi czynnikami:

Marketing komputerów domowych, głównie Commodore 64, wykorzystujący hasła reklamowe typu: "Dlaczego kupować dziecku konsolę, która odciągnie je od nauki, skoro możesz kupić komputer, który przygotuje je do college'u?". Z przeprowadzonych badań rynku wynikało, że miliony konsumentów zmieniło swoje preferencje kupując wtedy więcej komputerów w podobnej cenie, co konsole.
Wylew tytułów bardzo niskiej jakości, połączony z wydaniem na Atari 2600 niskiej jakości gier, takich jak gra na podstawie filmu E.T. i niezbyt udanej konwersji gry arcade Pac-Man.
Programy informacyjne dotyczące problemów lat 1982-83, m.in. historia Atari, które we wrześniu 1983 zakopało część niesprzedanych kartridżów m.in. z grą E.T. oraz konsol na wysypisku w Nowym Meksyku – odkopanych przez Microsoft w kwietniu 2014 roku[1][2][3].
Powzięcie decyzji przez czołowych producentów zabawek, że gry wideo są tylko krótkotrwałym hobby (Cabbage Patch Kids i Beanie Babies), a półki sklepowe mogą zostać zapełnione produktami o wyższej jakości.

Jak widać - dylemat "stary jak świat" wink.gif

Obecnie ludzie bywają na tyle bogaci,że często mają wysłużony PC do starszych gier oraz oglądania filmów,laptopa do pracy i przeglądania netu i nową konsolę do grania(dużo rzadziej zamiennie - nowy PC+stara konsola)

Ten post był edytowany przez marc20: 3/09/2014, 23:52
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

     
rsk1990
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 104
Nr użytkownika: 35.016

Pawel Rusinek
Zawód: raz milosny ;)
 
 
post 4/09/2014, 7:39 Quote Post

Ja jestem graczem i nie paczę czy gra jest na PC czy konsole, jak miałem PS2(k###a 1300zł a 2 miesiące później obniżka na 999zł) to równie dobrze mi się ciorało co na PC. Co do argumentu, że upgrade kompa to cena nowej konsoli to proszę zauważyć, że już nie ma takich skoków wydajności iż po 2 latach trza zmieniać PieC. Sam miałem PC od 2007 do 2013 roku za cenę niecałych 2000zł bez zmian i gry śmigały bez zarzutu(kwestia złożenia kompa a nie brania z marketów), zmieniłem dopiero jak podzespoły pomału siadały(płyta i zasilacz). Myślę, że też dopiero za 5-6 lat zmienię kompa. Zastopowanie technologi też widać po konsolach bo już PS3 i X360 to nie była żadna rewolucja na miarę PSX.

Ten post był edytowany przez rsk1990: 4/09/2014, 7:41
 
User is offline  PMMini Profile Post #29

     
Dawid_G
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 545
Nr użytkownika: 52.534

 
 
post 4/09/2014, 11:34 Quote Post

Konsola nie niszczy wzroku tak jak PC. wink.gif

 
User is offline  PMMini Profile Post #30

4 Strony < 1 2 3 4 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej