Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Administracja: studia, perspektywy, Temat kontynuowany od 2008 r.
     
Michalo
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 194
Nr użytkownika: 40.484

Zawód: Pracownik produkcji
 
 
post 26/07/2008, 20:41 Quote Post

Dobry wieczór. Zauważyłem że wiele osób startuje na historie lub na prawo i sobie zadałem pytanie: "hmm czemu nikt nic nie pisze o studiach administracyjnych?". No właśnie,jak to jest z tymi studiami? Jak wiadomo by się na nie dostać trzeba również zdać (choć niekoniecznie,na przykład geografie,wos) między innymi historie,a jakoś nie widze żeby ktoś był tymi studiami zainteresowany. Dostałem się na studia administracyjne na Politechnice Śląskiej i chciałbym wiedzieć jak to na nich jest. Spotykam się z wieloma opiniami że na administracji wieje nudą. Wyraźcie swoje opinie.
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
gosia_08
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 233
Nr użytkownika: 19.674

Zawód: studentka prawa
 
 
post 27/07/2008, 6:14 Quote Post

mój brat studiuje administracje (na UMCS potrzebny był tylko wos na maturze) Swoją drogą nie wiedziałam że na Politechnikach też jest administracja!!! Jemu się podoba - bo to jego upatrzony kierunek był. Większość przedmiotów - jakieś 3/4 takich jak na prawie (prawo cywilne, karne, historia administracji to te najcięższe egzaminy) Ale zaletą jest możliwość licencjatu po 3 latach... Nie spodoba Ci sie to przynajmniej jakiś papierek będzie wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Michalo
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 194
Nr użytkownika: 40.484

Zawód: Pracownik produkcji
 
 
post 27/07/2008, 11:23 Quote Post

Nie wiem jak to jest na innych politechnikach ale u mnie tzn. na Politechnice Śląskiej jest właśnie administracja i socjologia. Swoją drogą to ciekawe kto wpadł na taki pomysł. Przekonamy się w październiku jak to będzie wygladać wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
M@tek
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 454
Nr użytkownika: 9.111

Zawód: uczen
 
 
post 27/07/2008, 13:41 Quote Post

student = kasa dla uczelni , wiecej studentow , to wiecej kasy. A budynki , sprzety ,pensje niemale dla wszelakiej masci personelu , na to wszystko nalezy wygospodarowac kase... a ze do nauczania socjologii (dlaczego akurat ten kierunek najczesciej wystepuje w ofertach , wszelkich Wyzszych Szkol obok zarzadzania i marketingu?) nie potrzeba specjalistycznego sprzetu, nie wiadomo jakiego zaplecza intelektualnego etc , to tworzy sie go gdzie popadnie... potem rynek jest przesycony takimi pseudo specjalistami ,majstrami socjologii , ktorzy dziwia sie ,ze pracy ni ma <cozrobic?> !? Jednak nie ma co sie martiwc.. absolwenci socjologii ,zarzadzania po najlepszych szkolach znajda zatrudnienie w zawodzie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Stanisław August
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 386
Nr użytkownika: 5.424

Zawód: student
 
 
post 27/07/2008, 13:58 Quote Post

QUOTE
Większość przedmiotów - jakieś 3/4 takich jak na prawie (prawo cywilne, karne, historia administracji to te najcięższe egzaminy)

Większość z tych 3/4 przedmiotów to "zarys". Lepiej nie porównywać administracji do prawa, bo to po prostu inne kierunki tongue.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
gosia_08
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 233
Nr użytkownika: 19.674

Zawód: studentka prawa
 
 
post 27/07/2008, 17:35 Quote Post

QUOTE(Stanisław August @ 27/07/2008, 13:58)
QUOTE
Większość przedmiotów - jakieś 3/4 takich jak na prawie (prawo cywilne, karne, historia administracji to te najcięższe egzaminy)

Większość z tych 3/4 przedmiotów to "zarys". Lepiej nie porównywać administracji do prawa, bo to po prostu inne kierunki tongue.gif
*


raczej -> z pewnością -> w 100% masz racje smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
M@tek
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 454
Nr użytkownika: 9.111

Zawód: uczen
 
 
post 27/07/2008, 18:02 Quote Post

czyli mowienie ,ze administracja to okrojone prawo , nie jest praw..da? ; ))) ale wlasnie chyba o to chodzi ? na prawie tez znajda sie przedmioty,realizowane 'w zarysie' , ktore w pelni sa na adminie ;] ale badz co badz.. prawo daje wiecej mozliwosci.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
Stanisław August
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 386
Nr użytkownika: 5.424

Zawód: student
 
 
post 27/07/2008, 18:12 Quote Post

1. Po prostu przygotowują to innej pracy.
2. Na prawie nie ma przedmiotów realizowanych "w pełni" na administracji. Prawo administracyjne i kpa są realizowane na prawie i administracji na równym poziomie.
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
karolz77
 

Wciąż młody wilk
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.197
Nr użytkownika: 62.745

KAROL
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Prekariusz
 
 
post 9/11/2011, 15:40 Quote Post

Jak wiedzą Ci co mnie znają lepiej ukończyłem historię. Mam pewne doświadczenie zawodowe jako archiwista. Ostatnio z powodu bezrobocia dużo rozmyślam i wpadł mi do głowy trochę szalony pomysł, żeby jeszcze coś postudiować, ale coś takiego co będzie mnie interesować ale także rozszerzy moje możliwości zawodowe. Zastanawiam się nad administracją, forma studiów zależy już od spraw zawodowych ale chodzi mi raczej o zdobycie tytułu a nie podyplomówkę. Co o tym myślicie? Czy ten kierunek może poszerzyć moje perspektywy czy raczej nie? Słyszałem skrajne opinie. Czy jednak w moim wieku (27) powinienem skupić się na poszukiwaniu pracy? Choć jedno nie wyklucza drugiego oczywiście.
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
glasgower
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 354
Nr użytkownika: 72.452

tajemnica panstwowa
Stopień akademicki: tajemnica urzedowa
Zawód: tajemnica zawodowa
 
 
post 9/11/2011, 15:44 Quote Post

QUOTE(karolz77 @ 9/11/2011, 15:40)
Czy jednak w moim wieku (27) powinienem skupić się na poszukiwaniu pracy?
*



A kobiteś se już znalazł?
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
karolz77
 

Wciąż młody wilk
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.197
Nr użytkownika: 62.745

KAROL
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Prekariusz
 
 
post 9/11/2011, 15:50 Quote Post

QUOTE
A kobiteś se już znalazł?


A co to ma do rzeczy w tym temacie, który jest o sprawach zawodowych a nie osobistych?

 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.214
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 9/11/2011, 16:06 Quote Post

Witam!
QUOTE(glasgower @ 9/11/2011, 16:44)
A kobiteś se już znalazł?
*


Nawet dwie, jedną miałem okazję poznać. Nic ci do tego zresztą, mały wink.gif

Karol-zrób tak, jak piszesz. Znajdź stałą robotę i wieczorowo lub zaocznie weź się za administrację, czy co ci tam odpowiada. Zawsze jakaś fucha się znajdzie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
glasgower
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 354
Nr użytkownika: 72.452

tajemnica panstwowa
Stopień akademicki: tajemnica urzedowa
Zawód: tajemnica zawodowa
 
 
post 9/11/2011, 16:12 Quote Post

A Murzynaś już widział? Bo np. Bronisław Talar to od tego wszystko zaczynał ("najsampierw muszę zobaczyć Murzyna"). Co tak cicho w wątkach filmowych?

Co do studiowania administracji. Myśla że to dobry pomysł. Polska właśnie w tym kierunku się szybko rozwija. Wszelkie administrowanie, zarządzanie, urzędowanie - to przyszłość tego wspaniałego kraju. Pamiętaj, że w Polsce urzędników nigdy za wiele. I ty się załapiesz.
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
Gajusz Juliusz Cezar
 

VIII ranga
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.404
Nr użytkownika: 43.904

Piotr Koziol
Stopień akademicki: pontifex maximus
Zawód: Dyktator
 
 
post 9/11/2011, 18:40 Quote Post

QUOTE(karolz77 @ 9/11/2011, 16:40)
Jak wiedzą Ci co mnie znają lepiej ukończyłem historię. Mam pewne doświadczenie zawodowe jako archiwista. Ostatnio z powodu bezrobocia dużo rozmyślam i wpadł mi do głowy trochę szalony pomysł, żeby jeszcze coś postudiować, ale coś takiego co będzie mnie interesować ale także rozszerzy moje możliwości zawodowe. Zastanawiam się nad administracją, forma studiów zależy już od spraw zawodowych ale chodzi mi raczej o zdobycie tytułu a nie podyplomówkę. Co o tym myślicie? Czy ten kierunek może poszerzyć moje perspektywy czy raczej nie? Słyszałem skrajne opinie. Czy jednak w moim wieku (27) powinienem skupić się na poszukiwaniu pracy? Choć jedno nie wyklucza drugiego oczywiście.
*


Ja jestem po administracji i żałuję, że nie jestem po historii. wink.gif
Zostałem funkcjonariuszem Straży Granicznej, wiec robota trochę inna niż urzędnicza. A administracja przydała mi się tylko z racji mgr (a to można mieć i po historii) i trochę na 9 miesięcznym szkoleniu (z racji liźnięcia prawa). Tyle. Teraz to przydałaby się bardziej informatyka (takie czasy).
Historia zaś to moja pasja.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
karolz77
 

Wciąż młody wilk
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.197
Nr użytkownika: 62.745

KAROL
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Prekariusz
 
 
post 13/11/2011, 10:48 Quote Post

QUOTE
Ja jestem po administracji i żałuję, że nie jestem po historii. wink.gif
Zostałem funkcjonariuszem Straży Granicznej, wiec robota trochę inna niż urzędnicza. A administracja przydała mi się tylko z racji mgr (a to można mieć i po historii) i trochę na 9 miesięcznym szkoleniu (z racji liźnięcia prawa). Tyle. Teraz to przydałaby się bardziej informatyka (takie czasy).
Historia zaś to moja pasja.


To znaczy odradzasz ten kierunek? Bo myślałem, że archiwistyka z administracją to byłaby dobra kombinacja, która zwiększyłaby możliwości załapania się gdzieś do urzędu.
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

2 Strony  1 2 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej