Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Słowiańskie dzieje, Czy ta pozycja jest wartościowa.
     
marcylus
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 12.539

marcin wieloch
 
 
post 2/01/2019, 19:16 Quote Post

Mam pytanie do osób aktualnie związanych ze światem akademickim. Trafiła w moje ręce Książka Bogusława Andrzeja Dębka słowiańskie dzieje. Dość ciekawy temat wywodzący starożytne zamieszkanie naszych ziem przez Słowian na podstawie badań dna. Zacząłem mieć jednak wątpliwości co do wartości tej książki po przeczytaniu w niej że Wenedowie baltyjcy bretońsku i italscy to ten sam słowiański lud. Mógłbym się zgodzić z tezą że to nazwa nadana infoeuropejczykom przez ludy pierwotnie zamieszkujące Europę. Jest to zasadne dla rejonów granicznych podobnie jak slowency slowincy Słowianie na granicach występowania tych ludów. Więc jaką jest opinia o tej książeczce wśród ludzi badających pochodzenie Słowianprehistorii i naszych ziem?

Ten post był edytowany przez marcylus: 2/01/2019, 19:17
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
GniewkoSynRybaka
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 7.056
Nr użytkownika: 100.904

 
 
post 2/01/2019, 22:25 Quote Post

QUOTE(marcylus @ 2/01/2019, 19:16)
Mam pytanie do osób aktualnie związanych ze światem akademickim. Trafiła w moje ręce Książka Bogusława Andrzeja Dębka słowiańskie dzieje. Dość ciekawy temat wywodzący starożytne zamieszkanie naszych ziem przez Słowian na podstawie badań dna. Zacząłem mieć jednak wątpliwości co do wartości tej książki po przeczytaniu w niej że Wenedowie baltyjcy bretońsku i italscy to ten sam słowiański lud. Mógłbym się zgodzić z tezą że to nazwa nadana infoeuropejczykom przez ludy pierwotnie zamieszkujące Europę.  Jest to zasadne dla rejonów granicznych podobnie jak slowency slowincy Słowianie na granicach występowania tych ludów. Więc jaką jest opinia o tej książeczce wśród ludzi badających pochodzenie Słowianprehistorii  i naszych ziem?
*


to makulatura
 
User is online!  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej