Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
197 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

> Olimpiada Historyczna 2010/2011, woj.śląskie
     
Mardżan
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 67.056

Angelika Goslawska
Zawód: uczen
 
 
post 9/08/2010, 11:22 Quote Post

QUOTE(stich @ 26/07/2010, 16:17)
W związku z tym kieruję do Was kilka pytań: jak dokładnie  wygląda taka olimpiada? Czy pytania testowe są ściśle związane z wymaganiami konkursowymi, czy może nie? Byliście kiedyś zaskoczeni jakimiś zadaniami? Widzę tutaj samych "weteranów" olimpiady więc liczę na konkretne odpowiedzi tongue.gif

*




No właśnie, czy ktoś mógłby udzielić odpowiedzi na te pytania? smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

     
Optymistka77
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 60.689

 
 
post 9/08/2010, 14:17 Quote Post

QUOTE(Mardżan @ 9/08/2010, 11:22)
QUOTE(stich @ 26/07/2010, 16:17)
W związku z tym kieruję do Was kilka pytań: jak dokładnie  wygląda taka olimpiada? Czy pytania testowe są ściśle związane z wymaganiami konkursowymi, czy może nie? Byliście kiedyś zaskoczeni jakimiś zadaniami? Widzę tutaj samych "weteranów" olimpiady więc liczę na konkretne odpowiedzi tongue.gif

*




No właśnie, czy ktoś mógłby udzielić odpowiedzi na te pytania? smile.gif
*



Wiesz, w tamtym roku było inaczej niż w tym, bo był określony temat i na pierwszy etap była wiedza z podręczników, a na drugi wiedza z książek. Pierwszy etap był łatwy, moim zdaniem. Było większość informacji z podręczników, tylko jedno pytanie mnie zaskoczyło, bardzo szczegółowe. Ale można było stracić (jeśli dobrze pamiętam) 2 punkty, więc nie było źle.
Na drugim etapie było już trudniej, ale mimo wszystko pytania były ściśle powiązane z tekstem książek z których mieliśmy się uczyć.
Niestety nie chciało mi się kuć, więc do trzeciego etapu nie przeszłam, więc nie wiem jak to wyglądało.
Powiem wam, że mnie straszyli, że będzie ciężko i w ogóle, a wcale ciężko nie było. smile.gif
Z tym, że w tym roku chyba wzięli się za siebie, więc sama nie wiem czego się spodziewać. Trochę się boję. wink.gif

A tak po za tym: jeśli chodzi o cywilizacje bliskiego wschodu, czego konkretnie się uczycie? ;>
 
User is offline  PMMini Profile Post #32

     
Merrybb
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 59.073

Majka
Zawód: uczen
 
 
post 9/08/2010, 18:30 Quote Post

Ta, chyba zrezygnuje z angielskiego ( a raczej na 100 %) Potem zobaczę z czego.
Rok temu było łatwiej bo miałeś jeden określony temat, a teraz no cóż.

Z geografii nie mogę iść bo to jest moja pięta Achillesowa smile.gif

Ps.: Z jakich podręczników korzystacie ?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

     
Optymistka77
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 60.689

 
 
post 13/08/2010, 9:21 Quote Post

Ja korzystam z nowej ery i pewnie będę miała jeszcze jeden podręcznik, ale nie wiem jak sie nazywa, bo jeszcze go nie dostałam.
Czego konkretnie się uczycie jeśli chodzi o Bliski Wschód? Bo ja w moim podręczniku mam Mezopotoamię, Egipt, Chiny, Indie i Palestynę...
 
User is offline  PMMini Profile Post #34

     
Tomekarcheo
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 441
Nr użytkownika: 40.905

Zawód: doktorant
 
 
post 13/08/2010, 11:03 Quote Post

QUOTE(Optymistka77 @ 13/08/2010, 9:21)
Czego konkretnie się uczycie jeśli chodzi o Bliski Wschód? Bo ja w moim podręczniku mam Mezopotoamię, Egipt, Chiny, Indie i Palestynę...
*


Tak gwoli ścisłości - Indie i Chiny to nie jest Bliski Wschód.

Pytania z zeszłych lat widziałem w internecie. Jako ciekawostkę podam, że pytania układa (a przynajmniej przez kilka ostatnich lat) moja nauczycielka z mojego byłego liceum w Katowicach.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

     
MikTadr
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 25
Nr użytkownika: 65.987

Zawód: Uczen
 
 
post 13/08/2010, 17:31 Quote Post

QUOTE(Tomekarcheo @ 13/08/2010, 12:03)
Pytania z zeszłych lat widziałem w internecie.
*


A możesz podać jakiegoś linka? Chętnie zobaczyłbym pytania z zeszłych lat.
QUOTE(Merrybb @ 9/08/2010, 19:30)
Ps.: Z jakich podręczników korzystacie ?
*


Nowa Era, GWO.
Btw. Korzystacie z jakichś podręczników z liceum albo na studia(no dobra, przesadziłem happy.gif )?

Ten post był edytowany przez MikTadr: 13/08/2010, 17:40
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #36

     
Optymistka77
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 60.689

 
 
post 13/08/2010, 21:14 Quote Post

QUOTE(Tomekarcheo @ 13/08/2010, 11:03)
Tak gwoli ścisłości - Indie i Chiny to nie jest Bliski Wschód.

Tak też myślałam, ale w moim podręczniku są w dziale "Bliski Wschód", więc sama nie wiedziałam. ;]]]

Ja korzystam tylko z dwóch podręczników do gimnazjum - myślę, że na pierwszy etap nie dowalą nic trudnego. ;PP

Ten post był edytowany przez Optymistka77: 13/08/2010, 21:14
 
User is offline  PMMini Profile Post #37

     
KaAsienia
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 66.928

Kasia
Zawód: uczen
 
 
post 14/08/2010, 17:47 Quote Post

Ja korzystam z dwóch do gimnazjum i jednego do kandydatów na wyższe uczelnie ;D Szczerze mówiąc z tego drugiego nie zamierzałam się uczyć, ale koleżanka mi wypożyczyła, więc wzięłam.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

     
Charybda95
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 5
Nr użytkownika: 48.706

Zawód: uczennica;)
 
 
post 15/08/2010, 2:31 Quote Post

O, o widzę, że historyków przybyło. Witam wszystkich bardzoo serdecznie:)
Ja już powróciłam i zabieram się do ostrej pracy. Jak na razie mam notatki z prehistorii i starożytności wstępnie porobione...Miałam zrobić więcej w ciągu tych kilkunastu dni, ale wiadomo jak to bywa jak się jest poza domem i ma się wakacje.
A Wam jak idzie?
Pytał ktoś o poziom trzeciego etapu w tamtym roku, więc mu odpowiadam...według mnie...kosmiczny. Mam nadzieję, że w tym roku będzie łatwiejsza olimpiada.
Co do książek...niestety tylko trzy podręczniki i masa innych książek.
Testy z tamtych lat są na stronie wombbu: www.wombb.edu.pl w zakładce "Konkursy i olimpiady". Więcej po południu, bo teraz zamierzam się położyć spać- trochę już późno;d
Dobranoc:)
 
User is offline  PMMini Profile Post #39

     
Horcrux4
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 67.150

 
 
post 16/08/2010, 7:24 Quote Post

Cześć, ja w tym roku po raz trzeci startuję w olimpiadzie z historii i jestem zaskoczony totalną zmianą tematyki konkursu. Chociaż może to i lepiej, bo nie wydaje mi się, żeby z tak dużym zakresem materiału można było zrobić tak szczegółowe testy, jakie były w latach poprzednich. O tym, że tematykę konkursów umieszczono wcześniej dowiedziałem się dzień, przed moim wyjazdem na wczasy, a wczoraj wróciłem, więc zostały mi dwa tygodnie wakacji na powtórki...
Więc dzisiaj się zabieram za czytanie podręcznika i robienie notatek...

A co do Egiptu, to termin ,,bliski wschód'' też obejmuje ten kraj (sprawdzałem w encyklopedii).
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #40

     
MikTadr
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 25
Nr użytkownika: 65.987

Zawód: Uczen
 
 
post 16/08/2010, 15:03 Quote Post

QUOTE(Charybda95 @ 15/08/2010, 3:31)
Testy z tamtych lat są na stronie wombbu: www.wombb.edu.pl w zakładce "Konkursy i olimpiady".
*


Jak zawsze pomocna. Wielkie dzięki. smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #41

     
Charybda95
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 5
Nr użytkownika: 48.706

Zawód: uczennica;)
 
 
post 18/08/2010, 18:29 Quote Post

Nie ma sprawy Mikołaj;))
A co Wy tak wszyscy zamilkliście? Czy to oznacza, że praca wre?Na jakim jesteście etapie?
U mnie jest nawet nieźle... notatki zrobione do Arabów, ale mam jeszcze z zeszłych lat notatki z Piastów i Jagiellonów, więc do końca wakacji powinnam zakończyć wstępną pracę. Jestem bardzo zadowolona z tego, że wytrwałam i po przeżyciach z tamtego roku póki co się 3mam (nie zapeszając)smile.gif Mam nadzieję, że nie odpadnę po pierwszym etapie.
Chyba jestem głupią kujonką...albo głupią fascynatkąwink.gif)Wszystko jedno...wink.gif)
Mała dygresja: jak Wam mijają wakacje? Byliście gdzieś?smile.gif Góry, morza, jeziora?wink.gif)

PS: Merrybb, brałaś może udział w OH w tamtym roku? wink.gif

Ten post był edytowany przez Charybda95: 18/08/2010, 18:37
 
User is offline  PMMini Profile Post #42

     
Horcrux4
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 67.150

 
 
post 19/08/2010, 8:02 Quote Post

U mnie kiepskawo, prehistoria zrobiona, ale wczoraj przy czytaniu o Mezopotamii i Egipcie, przysnąłem sobie rolleyes.gif i w końcu nic nie zrobiłem. Dzisiaj zamierzam to nadrobić i dorzucić też coś o Persji, Fenicji i Hetytach.

A wakacje u mnie to wręcz świetne, najpierw tydzień nad ukochanym Bałtykiem, a potem 10 dni w Chorwacji, przy okazji zwiedzania nadarzyła się powtórka z Cesarstwa Rzymskiego i Imperium Osmańskiego (Bośnia) wink.gif , ogromna ilość zabytków jest z tym związana.

Charybda95, mieszkasz gdzieś koło Częstochowy?

Ten post był edytowany przez Horcrux4: 19/08/2010, 8:02
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #43

     
michal1995
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 66.762

Zawód: uczeñ
 
 
post 19/08/2010, 12:28 Quote Post

Hey zastanawiam się nad jednym zagadnieniem,a mianowicie-co rozumiecie przez pojęcie :,,Polska w dobie unii z Litwą"?Chodzi mi o przedział czasowy.Od 1569 do III rozbioru.Czy jak? confused1.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #44

     
Horcrux4
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 67.150

 
 
post 19/08/2010, 13:02 Quote Post

Wydaje mi się, że chodzi tu o Andegawenów oraz Jagiellonów do końca XV w., bo dopiero w drugim etapie jest temat ,,Polska za panowania ostatnich Jagiellonów'', a wiadomo, że ostatni Jagiellonowie to Zygmunt Stary i Zygmunt August (zaliczani już do nowożytności, I etap obejmuje tylko starożytność i średniowiecze). Ja się uczę do 1506, czyli do objęcia władzy przez Zygmunta Starego.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

197 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Closed TopicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej