Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
15 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Rome: Total War
     
Jendyk
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 24
Nr użytkownika: 59

 
 
post 26/09/2004, 14:33 Quote Post

Gratka dla miłośników serii Total War, tym razem przenosimy sie do starożytnego Rzymu! Gra wygąda wspaniale, polska premiera jest bodajżę 21 października, ale już była premiera wersji anglojęzycznej.

Więcej informacji na totalwar.org.pl.

Ja już nie mogę się doczekać na swój egzemplarz smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
czostek
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 36
Nr użytkownika: 702

 
 
post 15/10/2004, 13:49 Quote Post

Całkiem niedawno jeszcze nie widząc tej gry ani screenów, mówiłem w dziale o mediewalu o tym ze szykuje sie hit, i faktem jest, że gra przerosła moje oczekiwania co do grafiki, wierności obrazu jednostek (poza wyjątkami) oraz jeśli chodzi o tło historyczne. Producenci wystrzegli sie błędów z poprzednich części i oto mamy prawdziwe arcydzieło. Kto nie widział musi zobaczyć. taka gra nie trafia sie często, zaryzykował bym opinie ze jest to gra przełomowa, taka jaką była seria rainbow 6 lub command & conquer. Więc KUPOWAC I GRAĆ PANOWIE!!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Szpaq
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 55
Nr użytkownika: 1.756

Stopień akademicki: surowy tessarius
Zawód: wrog publiczny
 
 
post 15/10/2004, 22:29 Quote Post

Drobne błędy są panowie, niestety, ale grając w Rome'a nie mają pawie żadnego znacznia. A wiem coś o tym. Chodzi głównie tutaj o niehistoryczność niektórych jednostek, nazw i herbów/emblematów, oraz ogólny "podział" początkowych sił - jedne państwa za silne inne nieco za słabe. Ale i tak warto, trzeba w to zagrać smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
wolfiak
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 6
Nr użytkownika: 1.996

 
 
post 1/11/2004, 13:09 Quote Post

Polecam stronke
www.totalwar.org.pl
w dziale download jest mod "real" ktory usuwa wymyslone jednostki i polepsza pare innych rzeczy
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
silker
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 8
Nr użytkownika: 2.095

 
 
post 1/12/2004, 23:40 Quote Post

ale usuwa przyjemnosc z gry bo jest to uzeranie sie<br> a swoja droga to mi gierka bardzo sie podoba i jestem w niej szczerze zakochany
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
kronnik
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 2.112

 
 
post 2/12/2004, 0:00 Quote Post

co do romy to jedna z lepszych gier w jakie ostatnio pogrywałem. Ogólnie strategii nie lubię ale ta jest rozbrajająco dobra:)
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
Cezar
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 100
Nr użytkownika: 2.637

Micha³
 
 
post 21/12/2004, 20:01 Quote Post

Bardzo fajna strategia szczególnie bitwy historyczne (rowniez te sciagniete z totalwar.org.pl). można się wykazać logiką i strategią cool.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
pbhaal
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 435
Nr użytkownika: 1.076

 
 
post 25/12/2004, 11:34 Quote Post

Przeszedlem juliuszami, kilka rzeczy oczywiscie mozna bylo zrobic lepiej, ale jeszcze czekamy na dodatek...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
Polidaktyl
 

Teoretyk Kabaretu
*****
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 625
Nr użytkownika: 2.700

Zawód: Kierownik Literacki
 
 
post 18/01/2005, 22:29 Quote Post

ROme bardzo fajne szkoda że tlyko Europa może by tak zrobili cały świat starożytny ehh ja czekam na TOTAL WAR wiek XX może kiedyś zrobią tlkyo jak rozwiązać kwestie Lotnictwa i Marynarki hmm
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
Argyraspid
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 86
Nr użytkownika: 2.403

 
 
post 19/01/2005, 11:50 Quote Post

Dobra gra chłopaki, właśnie przez nią zacząłem się interesować starożytnością, technikami walki huh.gif itp.

Nie wiem czy mogę to tu umieścić, ale odkryłem pewną rzecz, otóż jest taki plik tekstowy w: "Rome - Total War\Data\world\maps\campaign\imperial_campaign", plik nazywa się "descr_strat.txt" od razu po otwarciu mamy tam 3 działy: "playable", "unlockable" i "nonplayable". Należy przenieść wszystkie nacje z "nonpalyable" do "unlockable", i możemy się cieszyć grając wszystkimi nacjami. Umieściłem to dla tych którzy nie lubią instalować modów blink.gif , a wola własną modyfikację huh.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
oakmeke
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 779
Nr użytkownika: 1.449

 
 
post 19/01/2005, 19:00 Quote Post

cos chyba zle powiedziales, bo jak sie wchodzi w "imperial_campaign" to tam nie ma 3 dzialow tylko rozne pliki "txt" i "tga"...

Co do samej gry to na razie zdarzylem pograc tylko chwilke i wyglada calkiem fajnie. Aczkolwiek mapa swiata i przestawianie armii do innej prowincji podobalo mi sie chyba bardziej w Medievalu...
Nie wiecie moze czy jest juz do sciagniecia "Pike & Musket Mod" dla R:TW? Pograloby sie husaria tongue.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
Argyraspid
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 86
Nr użytkownika: 2.403

 
 
post 19/01/2005, 20:14 Quote Post

Informacja dla początkującyh, jeżeli wcześniej nie zagraliście jedną z 3 nacji, to nie odblokują się wam pozostałe, dlatego też, jeżeli nie chcecie pierw przechodzić rzymianami, to przenieście te nacje z "nonplayable" do "playable" huh.gif (tak nie próbowałem, ale powinno zadziałać).
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
oakmeke
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 779
Nr użytkownika: 1.449

 
 
post 22/01/2005, 19:44 Quote Post

Dziex za poprawienie smile.gif

Do wad gry dodalbym jeszcze mala mapke polityczna. Kolorystycznie jest to bardzo slabo zrobione. Granice sa tak gube a kolory tak zle dobrane, ze trudno sie skumac dokladnie gdzie sa granice, nawet swoich ziem, albo ziem okupowanych.
Na duzej mapie granice tez sa zreszta w sumie bardzo niewyrazne...

Natomiast najlepszy zdecydowanie plus w stosunku do Medievala to latwiutkie przewozenie armi okretami smile.gif

Pytanko jeszcze male...
Czy po zdobyciu jakiejs prowincji nasz potomek zawsze musi zostac w niej jako gubernator? Naprawde nie ma mozliwosci by mianowac na gubernatora jakis inny oddzial? To czekanie na dorosniecie potomkow, by moc wyruszyc na podboj dalszych ziem straaaasznie spowalnia...
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
Argyraspid
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 86
Nr użytkownika: 2.403

 
 
post 22/01/2005, 23:23 Quote Post

QUOTE(oakmeke @ Jan 22 2005, 08:44 PM)
Dziex za poprawienie smile.gif

Do wad gry dodalbym jeszcze mala mapke polityczna. Kolorystycznie jest to bardzo slabo zrobione. Granice sa tak gube a kolory tak zle dobrane, ze trudno sie skumac dokladnie gdzie sa granice, nawet swoich ziem, albo ziem okupowanych.
Na duzej mapie granice tez sa zreszta w sumie bardzo niewyrazne...

Natomiast najlepszy zdecydowanie plus w stosunku do Medievala to latwiutkie przewozenie armi okretami smile.gif

Pytanko jeszcze male...
Czy po zdobyciu jakiejs prowincji nasz potomek zawsze musi zostac w niej jako gubernator? Naprawde nie ma mozliwosci by mianowac na gubernatora jakis inny oddzial? To czekanie na dorosniecie potomkow, by moc wyruszyc na podboj dalszych ziem straaaasznie spowalnia...
*



Nie, nie musi, ale to właśnie on ma umiejętności, które polepszają porządek publiczny. Przed zaczęciem gry (gdy wybierasz nacje) jest taka opcja "Managed all settlemants" huh.gif jak ją zaznaczysz nie będziesz potrzebował gubernatorów i będziesz mógł sam ustalać co budować i co rekrutować. Zapewne grając teraz masz ją odznaczoną, bo że tak powiem fabrycznie jest odznaczona, przez to masz do wyboru opcje zarządzania miastem typu "military...", "cultural...", chyba że masz w tym mieście gubernatora, to zarządzasz wszystkim sam. blink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
Breja
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 30
Nr użytkownika: 1.422

 
 
post 25/01/2005, 13:36 Quote Post

widziliście jak w polskiej wersji zostało przetłumaczone "scythed chariots"?

Nie?





Scytyjskie Rydwany...



EHEHEHEHEHEHEHEHEHEHEHEHEHEHEHEHEH

bardzo ale to bardzo długo sie z tego smiałem.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

15 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej