Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Pochodzenie nazwiska Rudzki
     
saskia
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 1.103

 
 
post 28/05/2004, 18:53 Quote Post

Weszłam w posiadanie ręcznie spisanego (prawdopodobnie ok.1900 roku) drzewa genealogicznego rodziny Rudzkich herbu Prawdzic
z Wilczej Rudy k. Czerska. Datowany od 1610 r. Daty urodzin i śmierci chronologicznie ułożone, piastowane stanowiska na urzędach, majątki, krótki rys życia. Do roku 1864.
CO Z TYM ZROBIĆ ?
Proszę o pomoc.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Sokal
 

IV ranga
****
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 302
Nr użytkownika: 862

Stopień akademicki: juz magister
Zawód: bartender
 
 
post 28/05/2004, 20:52 Quote Post

heheh, jak nie masz co z tym zrobić, to możesz oddać mnie tongue.gif.
a tak poważnie, to nie wiem, możesz to wystawić na aukcji na allegro, ale chyba bardziej wskazane byłoby "przekazanie" do jakiegoś muzeum, ale poczekaj jeszcze na opinie innych smile.gif, bo ja się w zasadzie na tym nie znam :/.
Pozdrawiam smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Celt
 

po prostu Celt
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 959
Nr użytkownika: 328

 
 
post 29/05/2004, 17:38 Quote Post

A może by tak pobawić sie w detektywa i poszukać potomków tej rodziny?
Czersk nie leży dziś poza granicami kraju; inwestując trochę pracy i kilka groszy mozna natrafić na ciekawe historię; rozwiązać zagadkę wink.gif
Dla historyka - opisanie historii rodziny Rudzkich samo w sobie jest nagrodą; jeśli jednak pytasz "co z tym zrobić" w aspekcie wartości materialnej - myślę że rodzina zapłaci Ci więcej niż byle antykwariusz.
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
Agnes
 

IV ranga
****
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 378
Nr użytkownika: 134

Stopień akademicki: mgr. Plut.
Zawód: Historyk
 
 
post 26/08/2004, 20:07 Quote Post

Polecam pojść do archiwum państwowego i tam powinni mieć jak nie ma to wtedy moga powiedzieć w jakim mieście to znajduje.Albo możesz pojśc do Bibloteki uniwerystyteckiej.albo mozesz czsem podejśc na Uniwerystytet
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Nepharite
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 6.906

Zawód: Uczeñ
 
 
post 30/05/2005, 21:20 Quote Post

Ja mam na nazwisko Rudzki happy.gif . Czy to może mnie dotyczyć? confused1.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
Filip II
 

VI ranga
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.011
Nr użytkownika: 3.493

 
 
post 31/05/2005, 16:54 Quote Post

Ja z tym nazwiskiem kilka razy się spotkałem, więc wydaję mi się,że jest dość pospolite, ale jeśli masz szlacheckie pochodzenie i twoja rodzina pochodzi z okolic Czerska to może być twoja rodzina...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
mala0mi
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 10.615

Katarzyna Piasecka-Rudzka
 
 
post 19/11/2005, 23:55 Quote Post

Witam wszystkich.
Proszę o pomoc w odnalezieniu Pani saskia.
Niedawno znalazłam to forum i ten post i zainteresowałam się nim ponieważ moja babcia jest z tej rodziny. Dokładnie z tej lini Rudzkich herbu Prawdzic z Wilczej Rudy koło Czerska.
Jestem bardzo zainteresowana tym drzewem genealogicznym.
Jeśli ktokolwiek by miał jaki kolwiek informacje na ten temat prosze o kontakt ze mną.
Za każde informacje bardzo dziękuję!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
Orlinka
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 40
Nr użytkownika: 13.471

agata czartoryska
Zawód: uczennica
 
 
post 27/01/2006, 20:09 Quote Post

Fajnie masz,ja na twoim miejscu pobawiłabym się w detektywa.Mam korzenie z Czartoryskich,nosze to nazwisko,takich papierków mamy wiele,ale nie mogę ich oglądać sleep.gif prababki strzegą ich jak oka w głowie,a na dodatek dworek przepisała na mojego głupiego brata.
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
waldeker
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 64.217

Walerian Rudzki
Stopień akademicki: mgr
 
 
post 21/03/2010, 12:00 Quote Post

witam,
ja nosze nazwisko Rudzki i bardzo chetnie obejrzalbym te dokumenty.
Rozumiem , ze chcesz zachowac oryginaly , ale moze masz mozliwosc zeskanowanioa i przeslania na adres e-mail??
Bylbym bardzo wdzieczny

Pozdrawiam

Walerian Rudzki
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
ryuujin
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 67.847

Lukasz Rudzki
Stopień akademicki: inz
Zawód: Informatyk
 
 
post 27/09/2010, 11:00 Quote Post

witam,

wiem, że to trochę późno ale przypadkiem dotarłem do tego wątku właśnie dziś.

Kilka lat temu część rodziny rozpoczęło pracę nad odnalezieniem pochodzenia szlakiem mocno zatartych śladów rodziny Rudzkich.
Jednak rodzina Rudzkich wyjątkowo mocno się rozprzestrzeniła na terenie całej Polski, ilość męskich potomków jest tak duża, że prześledzenie wszystkich możliwych gałęzi wielu z nas już zniechęciła. Ślady prowadzą praktycznie we wszystkie części Polski!!
Niesamowite jak bardzo daleko od siebie potrafili osiedlać się bracia z rodziny Rudzkich i że w drzewie genealogicznym jest aż tak dużo męskich potomków. Mój dziadek (Feliks Rudzki) miał 4 synów i jedną córkę, sam zaś miał 4 braci. Ponoć jego ojciec również miał wielu braci. Poruszanie się po takim drzewie okazuje się niesamowicie trudne.

Wiem, że w tej chwili, od kilku lat jeszcze kilka osób nadal stara się przeszukiwać dokumenty. Być może ten dokument pomógłby im w poszukiwaniach.
Pytanie czy nadal jest do niego dostęp?

Jeśli tak - jestem bardzo ale to bardzo mocno zainteresowany. Prosiłbym o kontakt.

Z góry dziękuję. Pozdrawiam.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
waldemdy
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 76.453

Waldemar Andrzej Dylewski
Zawód: nauczyciel
 
 
post 26/01/2012, 9:14 Quote Post

moja babcia Zofia (Kazimiera) Rudzka pochodziła z Płocka. Tam z rodzicami Wojciechem i Marianną na Wieczorka mieli swoją kamienicę. Niestety czas obu wojen światowych był powodem do tego, że cała rodzina rozjechała się po kraju i świecie. Jeden z braci osiadł w Chicago drugi we Francji. Babcia wylądowała w poznańskim, a później w Szczecinie, gdzie zmarła. Kuzynem babci był między innymi aktor Kazimierz Rudzki.
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
rudzka.a
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 76.741

aneta
 
 
post 8/02/2012, 15:12 Quote Post

Witam,
bardzo żałuję, że tak późno trafiłam na ten topic, bo zdaje się że już umarł ... W kronice mojej rodziny także jest wzmianka o korzeniach wywodzących się z Wilczej Rudy.
Mam ogromną nadzieję, ze zajrzą tu jeszcze: saskia i mala0mi.
Pozdrawiam wszystkich.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
OlaRucka
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 84.237

Ola Rucka
Stopień akademicki: uczen
Zawód: uczen
 
 
post 11/10/2013, 20:41 Quote Post

QUOTE(waldemdy @ 26/01/2012, 9:14)
moja babcia Zofia (Kazimiera) Rudzka pochodziła z Płocka. Tam z rodzicami Wojciechem i Marianną na Wieczorka mieli swoją kamienicę. Niestety czas obu wojen światowych był powodem do tego, że cała rodzina rozjechała się po kraju i świecie. Jeden z braci osiadł w Chicago drugi we Francji. Babcia wylądowała w poznańskim, a później w Szczecinie, gdzie zmarła. Kuzynem babci był między innymi aktor Kazimierz Rudzki.
*





Witam. Ja również jestem z rodziny Rudzkich, mieszkam w Skorczycach w woj.lubelskim. Moje pokolenie i rodziców pisze się przez c, poniewaz zaszła pomyłka w nazwisku już u mojego dziadka Rajmunda.Rajmund syn Tadeusza a Józef Rudzki ojciec Tadeusza. Rodzina Józefa była w Ameryce, bodajże ktoś z jego rodzenstwa. Jeszcze mój tata pamięta że do domu przychodzily listy z USA. Kazimierz Rudzki dla nas także jest kuzynem. W domu mam również dokumenty takie że rodzina Rudzkich w Sosnowej Woli posiadała swój młyn wodny oraz że tam są nadal lasy Rudzkich.
Prosiłabym o kontakt, pozdrawiam smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
MarcinRud
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 95.354

MarcinR
Zawód: pr
 
 
post 22/10/2014, 16:06 Quote Post

Ja niestety tez dotarlem do tego postu bardzo pozno...czy ktos jest moze w posiadaniu kopii lub skanu tego dokumentu? Bede wdzieczny za informacje.
Pozdrawiam
Marcin Rudzki
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
waldemdy
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 76.453

Waldemar Andrzej Dylewski
Zawód: nauczyciel
 
 
post 8/02/2015, 6:47 Quote Post

spoko... jeszcze żyje... a propos... kilka fotek mojej babci. to jej rodzeństwo:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=126...&type=3&theater

Rudzki Stanisław (syn Wojciecha i Marianny) - zginął w 1920 r. w czasie wojny z bolszewikami.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=126...&type=3&theater

Szymaś Kazimiera (z domu Rudzka, nazywana Zosią)(moja babcia) wraz z bratem Janem Rudzkim (Cleveland, USA), dzieci Wojciecha i Marianny Rudzkich

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=126...&type=3&theater
Rudzki Jan - syn Wojciecha i Marianny

zainteresowanych zapraszam do siebie na facebooka

https://www.facebook.com/Holywalle
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

2 Strony  1 2 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej