Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
17 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> TOMASZ LIS, Opinie, obserwacje, oceny
     
lora
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 56
Nr użytkownika: 57.929

Karolina
 
 
post 7/09/2009, 19:13 Quote Post

o wszystkich sondazach z jednego programu ;p
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
Dagome
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.260
Nr użytkownika: 46.895

Dagome Arbiter Elegantiarum
Stopień akademicki: Iudex
Zawód: Dagome Iudex
 
 
post 7/09/2009, 19:56 Quote Post

Autorze tematu wybacz, ale zapomniałeś słowo dziennikarstwo wziąć w cudzysłów. Jeżeli masz być obiektywny nie zapominaj proszę o takich drobiazgach w odniesieniu do rzeczonego jegomościa. Jest to o tyle istotne, iż na jego przykładzie można dziennikarstwo zdefiniować negatywnie jako przykład na to co dziennikarstwem nie jest tylko zręczną, trzeba to przyznać, ale tylko agitką.
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
secesjonista
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.565
Nr użytkownika: 42.378

Marek
Stopień akademicki: Plebejusz
Zawód: advocatus diaboli
 
 
post 7/09/2009, 21:49 Quote Post

QUOTE(lora @ 7/09/2009, 20:13)
o wszystkich sondazach z jednego programu ;p
*


I to ma stworzyć statystykę braku obiektywizmu prowadzącego?
Noo ... nooo; a w materii historycznej przy wyjaśnieniu jakiegoś zagadnienia będziesz się opierać tylko na jednym źródle?

No to gratuluję przyszłej obiektywnej-wiarygodności.
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
mariuniu
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 97
Nr użytkownika: 44.786

gall anonim
Stopień akademicki: magister
Zawód: politolog
 
 
post 8/09/2009, 7:59 Quote Post

jego wczorajsza audycja potwierdza teza ,ze to typ raczej showmena niz powaznego i obiektywnego dziennikarza .Jego trywialne usmieszki , pozory rzeczowej dyskusji sa zanadto widoczne . Po przez takie audycje czlowiek nabiera awersji do polityki.
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
lora
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 56
Nr użytkownika: 57.929

Karolina
 
 
post 8/09/2009, 11:22 Quote Post

nie napisalam ze to swiadczy o braku obiektywizmu prowadzacego, to raczej swiadczy o tym, ze cos z tym programem jest nie tak, bo jesli spojrzy sie na sondaz w innym programie to mozna tam zauwazyc 50% na 50%
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
secesjonista
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.565
Nr użytkownika: 42.378

Marek
Stopień akademicki: Plebejusz
Zawód: advocatus diaboli
 
 
post 8/09/2009, 11:28 Quote Post

QUOTE(lora @ 8/09/2009, 12:22)
nie napisalam ze to swiadczy o braku obiektywizmu prowadzacego, to raczej swiadczy o tym, ze cos z tym programem jest nie tak, bo jesli spojrzy sie na sondaz w innym programie to mozna tam zauwazyc 50% na 50%
*


A nie zwracasz uwagi na drobiazg, że każdy program ma swój target stąd różne programy pokazują różne wyniki sondaży; które zresztą są całkowicie niereprezentatywne.
Zwolennicy PO rzadko będą dzwonić do R.M. zaś rolnicy niezbyt często będą brać udział w sondach Lisa itd.itd.
A gdyby wyniki sondy okazały się owe 50/50% to co ...? Program stałby się już nagle o.k.?
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
mariuniu
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 97
Nr użytkownika: 44.786

gall anonim
Stopień akademicki: magister
Zawód: politolog
 
 
post 8/09/2009, 12:13 Quote Post

QUOTE(secesjonista @ 8/09/2009, 11:28)
QUOTE(lora @ 8/09/2009, 12:22)
nie napisalam ze to swiadczy o braku obiektywizmu prowadzacego, to raczej swiadczy o tym, ze cos z tym programem jest nie tak, bo jesli spojrzy sie na sondaz w innym programie to mozna tam zauwazyc 50% na 50%
*


A nie zwracasz uwagi na drobiazg, że każdy program ma swój target stąd różne programy pokazują różne wyniki sondaży; które zresztą są całkowicie niereprezentatywne.
Zwolennicy PO rzadko będą dzwonić do R.M. zaś rolnicy niezbyt często będą brać udział w sondach Lisa itd.itd.
A gdyby wyniki sondy okazały się owe 50/50% to co ...? Program stałby się już nagle o.k.?
*


to nie sa badania reprezentatywne osrodkow badawczych , wiec nie ma sprawy
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
Kamaz73
 

Pancerny Inseminator
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.187
Nr użytkownika: 22.254

Robert
Stopień akademicki: mgr in¿.
Zawód: zolnierz zawodowy
 
 
post 8/09/2009, 13:17 Quote Post

Owszem ale świadczy że oglądający ten program widzowie mają poczucie iż ... należy dążyć do zbliżenia z Rosją i Rosjanami a nie wywoływac im wojnę.
Co mi potwierdza że jednak Polacy to rozsądny naród ... w odróznieniu od niektórych polityków którym się wydaje że można mocarstwom dyktować coś z pozycji siły.

Swoją drogą jak ten program porównać np z wczorajszym "Teraz My" to można odnieść wrażenie iż ... program Lisa przynajmniej zajmuje się sprawami ważkimi a nie obocznymi.
Formuła programu także jest do przyjęcia... dziennikarz stara się dobrać w miarę różnych polityków o odmiennych poglądach, daje szansę na wypowiedzi z sali ( chociaż w Polsacie zdaje się , bywało częściej), stara się też być w miarę obiektywny, nawet gdy ktoś z jego gości bywa ... kontrowersyjny.
Oczywiście jest prawdą iż da się wyczuć czasami to iz przejawa pewne sympatie ale też ... czy ktokolwiek jest w stanie być zdecydowanie obiektywny zawsze? Ja takiego programu w TV nie pamiętam... zawsze ktoś zdobywa sympatię prowadzącego lub nie i to można odczuć.
Irytujące jest też oczywiście dobór gości... ostatnio byli to "armata" PiSu Jacek Kurski oraz ... równie nie liczący się ze słowami marszałek Niesiołowski, czy nieco leciwy już były premier Oleksy.
Nie mniej jednak i tak ten program jest dosyć ciekawy.

Ja ze swej strony mam pytanie gdzie spotkaliście się z takim stosunkiem 50:50 przy podobnym do zaprezentowanego w programie T.Lisa pytania odnośnie stosunków polsko- rosyjskich?

pozdrawiam.
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
lora
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 56
Nr użytkownika: 57.929

Karolina
 
 
post 8/09/2009, 16:02 Quote Post

chodzi mi o to , ze na starcie sondazu jest 100% na tak, zamiast 50% na tak i 50% na nie ;/
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
20 Sądecki Pułk Piechoty
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 678
Nr użytkownika: 56.241

Stopień akademicki: antykomunista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 8/09/2009, 17:54 Quote Post

QUOTE
Formula "Faktow" roznila sie od formuly "Wiadomosci"; newsow bylo mniej, ale byly szerzej przedstawiane, analizowane i komentowane.


Chciałbym się odnieść do tego zdania.
Nie wiem jak to było kiedys , ale tak od roku to przybrało taka formułę , że prowadzący fakty mówi od siebie komentarz , nastepnie relacjonujący , równiez cos dorzuci od siebie, potem końcowy komentarz relacjonującego i na zakończenie komentarz osoby w studiu.
Dla mnie osobiscie jest to tragiczne bo zamiast w miare obiektywnych wiadomosci , otrzymujemy bezowocna paplanine i zbędne komentarze. Szczegónie żenująco wypadaja "żarciki" lub przysłowia relacjonującego.

Dla mnie wzorem jest teleexpress-krótko, treściwie i na temat
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
mariuniu
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 97
Nr użytkownika: 44.786

gall anonim
Stopień akademicki: magister
Zawód: politolog
 
 
post 11/09/2009, 9:27 Quote Post

QUOTE(20 Sądecki Pułk Piechoty @ 8/09/2009, 17:54)
QUOTE
Formula "Faktow" roznila sie od formuly "Wiadomosci"; newsow bylo mniej, ale byly szerzej przedstawiane, analizowane i komentowane.


Chciałbym się odnieść do tego zdania.
Nie wiem jak to było kiedys , ale tak od roku to przybrało taka formułę , że prowadzący fakty mówi od siebie komentarz , nastepnie relacjonujący , równiez cos dorzuci od siebie, potem końcowy komentarz relacjonującego i na zakończenie komentarz osoby w studiu.
Dla mnie osobiscie jest to tragiczne bo zamiast w miare obiektywnych wiadomosci , otrzymujemy bezowocna paplanine i zbędne komentarze. Szczegónie żenująco wypadaja "żarciki" lub przysłowia relacjonującego.

Dla mnie wzorem jest teleexpress-krótko, treściwie i na temat
*


zgadzam sie calkowicie
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
Hauer
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 476
Nr użytkownika: 47.198

PD
Zawód: BANITA
 
 
post 13/09/2009, 17:36 Quote Post

Kamaz73
QUOTE
Formuła programu także jest do przyjęcia...

Formuła może jest OK, ale zachowanie Lisa skandaliczne.

CODE
dziennikarz stara się dobrać w miarę różnych polityków o odmiennych poglądach

Daje im też różne możliwości wypowiedzi. Jednym nie daje dojśc do słowa, albo przerywa, a innym daje sie do woli wygadać.

CODE
stara się też być w miarę obiektywny

Nie wiem czy sie stara czy nie. Na pewno nie jest obiektywny.
Często pozwala gościom z którymi się zgadza mówić nie na temat bo "to bardzo ciekawe, prosze mówić dalej", a innych uciasza "to nie jest tematem dzisiejszej rozmowy" jeśli mu nie pasuje i nawet jesli widzę, ze gośc w zasadzie gada na temat tylko od troche innej strony, której byc moze pan redaktor nie kuma (albo co gorsza wie o co chodzi i dlatego przerywa).

CODE
Oczywiście jest prawdą iż da się wyczuć czasami to iz przejawa pewne sympatie

To się da wyczuć zawsze gdy patrze na ten program. Pecha mam ?

CODE
czy ktokolwiek jest w stanie być zdecydowanie obiektywny zawsze?

Da się. Wystarczy po prostu moderować, pilnowac czasu, zadawac pytania i niech goście rozmawiają, a nie gwiazdor, ktory udajac obiektywizm wykorzystuje swoja pozycje i tak manipuluje dyskusją tak, żeby wyszło na jego.

CODE
Ja takiego programu w TV nie pamiętam... zawsze ktoś zdobywa sympatię prowadzącego lub nie i to można odczuć.

Nawet jeśli to co to znaczy?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
swatek
 

Czekam na Króla
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.555
Nr użytkownika: 7.721

 
 
post 5/01/2010, 13:44 Quote Post

QUOTE
Ja wiem, że dziennikarze to ludzie inteligentni i mimo wszystko krytyczni. Jak więc mogli wybrać na Dziennikarza Roku kogoś takiego, jak Tomasz Lis? Jak? Kto na niego głosował i dlaczego? Odpowiedź na arcyciekawe pytanie przyniósł właśnie najnowszy "Press". Okazuje się, że na Lisa nie głosowała "Gazeta Wyborcza", "Rzeczpospolita", "Dziennik Gazeta Prawna", warszawska "Polska" czy "Polityka". Lisa za Dziennikarza Roku uznało 6 redakcji. TERAZ UWAGA!

"Poradnik Restauratora", "Poradnik Handlowca", "Handlowiec", "Pani Domu", "Party" i "Zielonogórski Portal Sportowy". Trzy pierwsze tytuły (o których istnieniu, przepraszam, nie wiedziałem) należą do tego samego wydawcy. I za co "Poradnik Restauratora" uhonorował Lisa? Za to, że jest "profesjonalistą w każdym calu". "Poradnik Handlowca", ponieważ to inna redakcja, więc użył tych samych sformułowań, a "Handlowiec" też za profesjonalizm, ale już bez cali. Co tych "Restauratorów" i "Handlowców" tak naszło, zastanawiałem się, przeszukując Internet. Skąd ta wdzięczność? I znalazłem coś takiego.

21 maja 2009 roku w poznańskim hotelu Sheraton odbyła się komercyjna impreza "Poradnika Restauratora" i "Poradnika Handlowca". Wręczenie nagród wybitnym restauratorom i wybitnym handlowcom. Kto uświetnił imprezę swoją obecnością? Tu relacja wydawcy, którego trzy branżowe pisma zapewniły Lisowi zaszczyt Dziennikarza Roku: "Z kolei redaktor Tomasz Lis zainteresował uczestników Gali wystąpieniem na temat roli mediów w czasie kryzysu. Tezy stawiane przez Tomasza Lisa - często kontrowersyjne - spotkały się z żywym odzewem z sali. Goście w części bankietowej byli również do dyspozycji zgromadzonych i chętnie dzielili się swą wiedzą na różne tematy". Niestety, w relacji nie sprecyzowano, jak bardzo do dyspozycji gości był redaktor w części bankietowej i na jak różne tematy dzielił się wiedzą. Parę osób skorzystało i zrobiło sobie z Tomaszem Lisem zdjęcia. Serio! Są w Internecie.


http://www.se.pl/wydarzenia/opinie/jak-res...nik_125180.html

Standardów dziennikarstwa ciąg dalszy wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
mariuniu
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 97
Nr użytkownika: 44.786

gall anonim
Stopień akademicki: magister
Zawód: politolog
 
 
post 5/01/2010, 14:10 Quote Post

Z tym ,,nobliwym wyborem" na dziennikarza roku robi się niezła aferka.
Zastanawiam się czy tak ważny zawód jak dziennikarz, może być już kojarzony ze zwykłym pismakiem ,lub w przypadku Lisa -celebrytą pokroju Dody.
 
User is offline  PMMini Profile Post #29

     
Vapnatak
 

Od Greutungów i Terwingów zrodzony z Haliurunnae
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 8.441
Nr użytkownika: 26.201

 
 
post 5/01/2010, 14:25 Quote Post

QUOTE(milaninter @ 12/07/2009, 20:28)
Co uważacie o sposobie uprawiania dziennikarstwa przez Tomasza Lisa.

Uważam, że jest bardzo dobre.

vapnatak
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

17 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej