Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Volksdeutsche
     
Karinasz
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 5
Nr użytkownika: 94.806

 
 
post 24/08/2014, 12:29 Quote Post

Szukam kogoś miłego który pomoże mi odtworzyć historie związana z nadawanie. Obywatelstwa podczas drugiej wojny światowej.
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 24/08/2014, 15:58 Quote Post

QUOTE(Karinasz @ 24/08/2014, 12:29)
Szukam kogoś miłego który pomoże mi odtworzyć historie związana z nadawanie. Obywatelstwa podczas drugiej wojny światowej.
*


DVL to nie obywatelstwo .
 
Post #2

     
Karinasz
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 5
Nr użytkownika: 94.806

 
 
post 24/08/2014, 18:08 Quote Post

No wiem ale troche sie slizgam w temacie. Szukam pomocy poniewaz moja mama stara sie o obywatelstwo niemieckie. Rodzice jej urodzili sie na slasku w roku 1903 i obywatelstwo mieli niemieckie. Natomiast w tej chwili dostala odpowiedz ze tak byly to tereny niemieckie ale po wojnie powrocily do Polski i wszyscy stali sie polakami a ich nie ma na DVL i nie sa Niemcami. Napisali ze dziadek dostal obywatelstwo na czas wojny z wylaczeniem rodziny albo nie mial prawa do wpisu na DVL. Wiec zastanawia mnie to kto mogl sie tam wpisac. szukam w internecie historii slaska volksdeutchow i DVL ale niestety nie umie sobie poradzic.
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
Alexander Malinowski2
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.688
Nr użytkownika: 80.416

Alexander Malinowski
 
 
post 24/08/2014, 18:19 Quote Post

A po co jej teraz? Raczej już nie dają takiego wielkiego wsparcia, jak kiedyś.

Jak chce to niech zamieszka w Niemczech i za parę lat poprosi o obywatelstwo.

W tej chwili obywatele Polski mają w Niemczech wszystkie prawa jako obywatele UE.


QUOTE(Karinasz @ 24/08/2014, 19:08)
No wiem ale troche sie slizgam w temacie. Szukam pomocy poniewaz moja mama stara sie o obywatelstwo niemieckie. Rodzice jej urodzili sie na slasku w roku 1903 i obywatelstwo mieli niemieckie. Natomiast w tej chwili dostala odpowiedz ze tak byly to tereny niemieckie ale po wojnie powrocily do Polski i wszyscy stali sie polakami a ich nie ma na DVL i nie sa Niemcami. Napisali ze dziadek dostal obywatelstwo na czas wojny z wylaczeniem rodziny albo nie mial prawa do wpisu na DVL. Wiec zastanawia mnie to kto mogl sie tam wpisac. szukam w internecie historii slaska volksdeutchow i DVL ale niestety nie umie sobie poradzic.
*



Czyli dziadek za bardzo tym Niemcem nie był, a jego rodzina w ogóle. Więc nie ma co drążyć, skoro i tak to nic nie daje.

Jak zamieszka w Niemczech to za jakiś czas emeryturę będzie jej wypłacał niemiecki ZUS. Takie są przepisy UE.

Ten post był edytowany przez Alexander Malinowski2: 24/08/2014, 18:20
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Karinasz
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 5
Nr użytkownika: 94.806

 
 
post 24/08/2014, 18:41 Quote Post

Pytalam raczej nie po co. a jak wygladalo z wpisami na DVL a raczej kto np nie mogla sie tam wpisac. a co do dziadka to w dowodie obywatelstwo ma wpisane niemiec takze czy byl czy nie byl to sprawa drugorzedna
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
Alexander Malinowski2
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.688
Nr użytkownika: 80.416

Alexander Malinowski
 
 
post 24/08/2014, 18:46 Quote Post

Myślę, że Niemcom do niczego nie są potrzebni nowi obywatele z Polski, dlatego dostałeś odpowiedź, jaką dostałeś. Pewnie jakbyś miał jakieś silne argumenty plus prawnika mógłbyś coś wywalczyć, ale koszty byłyby spore.

Powtarzam pytanie: po co Twojej mamie niemieckie obywatelstwo? Poza tym niemieckie obywatelstwo mamy nie daje tobie nic.

W UE funkcjonuje to tak, że jak mieszkasz w Niemczech to po jakimś czasie możesz mieć niemieckie. Tak samo w Polsce.

Różnice są w tej chwili minimalne. Jak przeprowadzisz się do Niemiec, to jesteś traktowany tak samo jak Niemcy.


QUOTE(Karinasz @ 24/08/2014, 19:41)
Pytalam raczej nie po co. a jak wygladalo z wpisami na DVL a raczej kto np nie mogla sie tam wpisac. a co do dziadka to w dowodie obywatelstwo ma wpisane niemiec takze czy byl czy nie byl to sprawa drugorzedna
*



Ten post był edytowany przez Alexander Malinowski2: 24/08/2014, 18:47
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
Karinasz
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 5
Nr użytkownika: 94.806

 
 
post 24/08/2014, 18:51 Quote Post

rok temu zmarl moj ojciec. Moja mama ma alzcheimera i musielismy ja zabarc do siebie. Mieszkamy w DE bez obywatelstwa poniewaz nam nie potrzebne bo jestesmy w EU jak pan wspomnial Ale mamie duzo by pomoglo bo dostalaby pieniadze ktore dostaja niemcy na opiekunki tzw pflegestufe.
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
Alexander Malinowski2
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.688
Nr użytkownika: 80.416

Alexander Malinowski
 
 
post 24/08/2014, 18:55 Quote Post

Zamelduj ją i obejmij swoim ubezpieczeniem.

Nie wiem jak to się robi, ale podobno jak ktoś mieszka w Niemczech to niemiecki ZUS przejmuje wypłatę emerytury. W związku z tym, jeśli należy się pflege to pewnie też wypłacą.

To wszystko nie ma nic wspólnego z obywatelstwem.

Trzeba po prostu pójść do prawnika od Rentenversicherung i Krankenkasse i się dowiedzieć. Możliwe, że są też darmowi prawnicy.



QUOTE(Karinasz @ 24/08/2014, 19:51)
rok temu zmarl moj ojciec. Moja mama ma alzcheimera i musielismy ja zabarc do siebie. Mieszkamy w DE bez obywatelstwa poniewaz nam nie potrzebne bo jestesmy w EU jak pan wspomnial Ale mamie duzo by pomoglo bo dostalaby pieniadze ktore dostaja niemcy na opiekunki tzw pflegestufe.
*



Ten post był edytowany przez Alexander Malinowski2: 24/08/2014, 18:56
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 24/08/2014, 18:56 Quote Post

Do Moderatora , można zamknąć te żenadę , tu chodzi o osobiste problemy nie o zagadnienia historyczne , co to onet dry.gif
 
Post #9

     
Karinasz
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 5
Nr użytkownika: 94.806

 
 
post 24/08/2014, 19:29 Quote Post

QUOTE(lancaster @ 24/08/2014, 18:56)
Do Moderatora , można zamknąć te żenadę , tu chodzi o osobiste problemy nie o zagadnienia historyczne , co to onet  dry.gif
*


moje pytanie bylo z zakresu historii ale Pana histotyczna wiedza zakonczyla sie odpowiedzia DVL to nie obywatelstwo. Jezeli to jest historyczne forum to z Pana jest super historyk. Zenada. Zegnam
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
2107
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 195
Nr użytkownika: 74.374

ndrzej kryst
Zawód: wolny
 
 
post 4/10/2014, 22:30 Quote Post

Deczko skomplikowana sprawa.

Art 116
(1) Deutscher im Sinne dieses Grundgesetzes ist vorbehaltlich anderweitiger gesetzlicher Regelung, wer die deutsche Staatsangehörigkeit besitzt oder als Flüchtling oder Vertriebener deutscher Volkszugehörigkeit oder als dessen Ehegatte oder Abkömmling in dem Gebiete des Deutschen Reiches nach dem Stande vom 31. Dezember 1937 Aufnahme gefunden hat.


Dziadek nie mieszkal najwyraznej na przedwojennym niemieckim slasku (?). Z tego wzgledu nie podpada
pod 116 ?

????
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej