Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
6 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Napoleon: smierc. Arszenik ?Sobowtor ?
     
Qltura
 

Ja�nie Absolutnie O�wiecony
*****
Grupa: Administrator
Postów: 688
Nr użytkownika: 2

 
 
post 31/05/2003, 20:54 Quote Post

Czy znacie kolejną wersje smierci Napoleona? Ta z sobowtórem. Wg mnie jest wiarogodna na 65%.
Chodzi w niej o to, że Napoleon ponownie zbiegł, a to podszywajacy sie pod niego sobowtor zmarł. Co ciekawe prawdziwy Napoleon podszyl sie pod swego sobowtora, tzn. przejął jego życie. Jednak gdy dowiedzial sie ze jego syn zachorowal na szkarlatyne, popedzil do palacu. Jednak w trakcie ,,włamania'' zauwazyl go strażnik i wystrzelil z broni. Nasz Napoleon (przyjmuje ze to wersja prawdziwa) padł z dziura w brzuchu. Gdy przybiegla jego żona zobaczyla niespodziewanego goscia i kazała go pochowac w cesarskim grobowcu.
I co wy na to?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Castiglione
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 96
Nr użytkownika: 12

 
 
post 1/06/2003, 12:48 Quote Post

Co do teorii na temat smierci cesarza, to jest ich rzeczywiscie sporo, ale poelecam na ten temat niedawno wydana ksiazeczke: TAJEMNICA "OTRUCIA" NAPOLEONA, Jean-Francois Lemaire, Paul Fornes, Pascal Kintz, Thierry Lentz
Mysle, ze ona sporo wyjasnia, choc osobiscie uwazam, ze tylko ponowna ekshumacja zwlok cesarza moze rozjasnic wiedze na ten temat. A na nia szanse raczej marne.

A tu jeszcze link do ksiazki:
Zobacz
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Qltura
 

Ja�nie Absolutnie O�wiecony
*****
Grupa: Administrator
Postów: 688
Nr użytkownika: 2

 
 
post 1/06/2003, 15:54 Quote Post

O ile sie nie mylę mamy dostęp do pukla włosów Napoleona (sobowtóra?) - skąd badacze wyciągnęli wniosek że farba, którą pomalowany był pokój sypialny zawierała znaczne ilości arszeniku. Mógłby on spowodować osłabienie organizmu ekscesarza, albo bezpośrednią śmierć. sad.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Castiglione
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 96
Nr użytkownika: 12

 
 
post 1/06/2003, 19:27 Quote Post

QUOTE(Qltura @ Jun 1 2003, 04:54 PM)
O ile sie nie mylę mamy dostęp do pukla włosów Napoleona (sobowtóra?)

Co do kosmykow, to po Europie krazylo ich tyle, ze gdyby wszystkie mialy byc autentyczne, to cesarz musial by byc owlosiony jak malpa ph34r.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Qltura
 

Ja�nie Absolutnie O�wiecony
*****
Grupa: Administrator
Postów: 688
Nr użytkownika: 2

 
 
post 1/06/2003, 20:43 Quote Post

To chyba jednak dokonamy ekshumacji Napoleona. wink.gif
Co do kosmyka to nie wiem skąd oni go mieli.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Jasnogród
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 861
Nr użytkownika: 50

 
 
post 24/08/2003, 19:41 Quote Post

Być może Napoleon umarł na tropikalną chorobę,którą zaraził się w Egipcie a na Św.Helenie się rozwinęła.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
Gasio
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 154
Nr użytkownika: 838

 
 
post 11/04/2004, 16:01 Quote Post

dry.gif Co do terazniejszych gdyban bedzie nam i innym ciezko dowiesc prawdziewj przyczyny smierci Cesarza, ale z tego co wiadomo to prawie kazdy wielki czlowiek swiata umieral a smierc jego byla albo wielka tajemnica badz zagadka bo skad pewnosc czy podawane nam fakty sa prawdziwe tak na prawde moze Napoleon umarl na najprostsza chorobe a uczeni tylko zmagaja sie zeby dowiesc racji i stad nowe koncepcje na temat jego smierci.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
KSIĄŻĘ
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 264
Nr użytkownika: 1.097

Zawód: Marechal d'Empire
 
 
post 12/08/2004, 23:49 Quote Post

Jesli chodzi o zasadnicze pytanie:"arszenik czy sobowtór?' polecam książkę Waldemara Łysiaka pt:"Empirowy pasjans",w której to autor z uporem Krzysztofa Rutkowskiego(tego detektywa)próbuje rozwikłać tą zagadkę(przynajmniej próbuje,bo ja uwazam,że tak naprawdę 100% prawdy nigdy sie nie dowiemy- confused1.gif )
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
Palik
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 5
Nr użytkownika: 1.582

 
 
post 30/09/2004, 14:22 Quote Post

Witam

Gorąco polecam książkę " Morderstwo na Świętej Helenie " szweckiego lekarza, która jak myślę rozwiązuje wiele zagadek. Po pierwsze : kto zginął ? Napoleon. Po drugie : kto zabił ? - hr. Moontolon. Po trzecie : jak ? - otruty przez w/wymienionego.
Uważam że autor udowodnił to wszystko, a szczegółnie kto, jak i dlaczego zabił cesarza, a także póżniej jego syna w Austrii.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
Angelus
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 133
Nr użytkownika: 431

 
 
post 1/10/2004, 14:48 Quote Post

Rzeczywiście - ów Szwed mocno zaangażował się w sprawe rozwiązania zagadki dotyczacej śmierci Napoleona. Jego hipotezy zostały przez wielu historyków wręcz wyśminae... mimo jego usilnych starań nie dostał zgody na ekshumacje cesarza. Ciekawe jest jedno - że przebadał cesarskie włosy znajdyjące się w rękach snobistycznych kolekcjonerów Wszystkie dostępne mu kosmyki po badaniach dna wskazywały na jedna i ta ama osobę i wszystkie wskazywały na przedawkowanie arszemikiem....
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
Palik
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 5
Nr użytkownika: 1.582

 
 
post 2/10/2004, 10:09 Quote Post

[quote=Angelus,Oct 1 2004, 04:48 PM]
. Jego hipotezy zostały przez wielu historyków wręcz wyśminae... mimo jego usilnych starań nie dostał zgody na ekshumacje cesarza. Ciekawe jest jedno - że przebadał cesarskie włosy znajdyjące się w rękach snobistycznych kolekcjonerów

Zostały wyśmiane przez historyków francuskich, którzy nie mogli się zgodzić z tezą, że za morderstwem stoi ich arystokrata Moontolon.
Z ekshumacją to nie jest taka prosta sprawa. To tak jakby w Polsce zgodzili się na otworzenie grobu , niewiem, Piłsudskiego ?, bo jakiś nie historyk, obcokrajowiec, w swojej książce napisze że otruł go jego lokaj.
Co do włosów to mam nadzieję że jest to dla Pana plus, że pochodzą od snobistycznych kolekcjonerów. Przez to jest udokumentowane ich pochodzenie, wiadomo przez jakie ręce przechodziły, a nawet, że pochodzą od bezpośrednich świadków wydarzeń na Św.Helenie
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
reion
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 2.063

 
 
post 1/11/2004, 1:05 Quote Post

Ja słyszałem jeszcze teorie, iż częste lewatywy wypłukały potrzebne sole mineralne a osłabienie organizmu doprowadziło do smierci...

chiał bym zapytać czy znacie jakies tytuły książek przedstawiające teorie z sobowtórem ?
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
Mała Marika
 

Asinus Asinorum
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 576
Nr użytkownika: 1.905

Marika Przyby³
Stopień akademicki: Poszukiwacz prawdy
Zawód: Skrzypaczka
 
 
post 2/11/2004, 19:02 Quote Post

Ja polecam książkę pt. "Zabójstwo na Św. Helenie" (lub inny tytuł, tej samej książki "Morderstwo na Św. Helenie". Opisuje ona w miarę dokładnie śmierć genialnego pana Bonaparte. I napewno nie popełnił on samobójstwa, jak sugeruje to książka "Napoleon - śmierć zagadkowa". Apropos, nie czytajcie tej książki !! Jest ona stara, a w dodatku dzisiaj możemy stwierdzić, że wciska ona nam przysłowiowy "kit" wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
Anioł
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 6
Nr użytkownika: 5.114

Zawód: uczeñ
 
 
post 17/04/2005, 17:06 Quote Post

zadziwił mnie ostatnio artykuł mówiący o tym, że Napoleon wcale nie umarł na św. Helenie. podano tam, że na tej wyspie mógł umrzeć tylko sobowtór Napoleona, których jak wiadomo miał wiele. czekam na wasze opinie - co o tym sądzicie?????????? rolleyes.gif
Anioł
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
Egzeginum
 

Sancte Romane Ecclesiae Magnus Incvisitor
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.401
Nr użytkownika: 4.405

Szymon Nowicki
Stopień akademicki: magister
Zawód: Ksi¹dz
 
 
post 17/04/2005, 17:35 Quote Post

Napoleon umarl na Sw. Helenie. Tam tez po 40 latach odkopano jego nierozlorzone (arszenik konserwuje) szczatki i przewieziono do Paryza, do Kosciola Inwalidow. Oststnio potwierdzila to analiza DNA
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

6 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej