Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
6 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> PIOTR GLINSKI, Oceny, opinie
     
Rafadan
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 469
Nr użytkownika: 8.256

 
 
post 2/10/2012, 15:06 Quote Post

QUOTE(Wlad @ 2/10/2012, 15:58)
QUOTE
Jak śmie to robić?! Tu kolejna minuta nienawiści pod telewizorem. Jak śmie robić takie wybiegi by krytykować rząd?! Krytykować rząd! Przecież opozycja jest od pełnego poparcia dla koalicji rządzącej, tak jest we wszystkich rozwiniętych demokracjach. Wałęsa by takich pałował. Michnik powie, że to podłość. Na koniec puszczamy Niesiołowskiego, niech puści trochę obelg i będzie cacy. wink.gif

A o PiS nie można powiedzieć inaczej niż w samych superlatywach bo inaczej to już język nienawiści. Chyba jesteś trochę przewrażliwiony.
Jarek niech robi sobie co chce, krytykuje kogo chce, zgłasza wotum nieufności skoro ma do tego środki. Taka jest demokracja.
A ja mogą też ocenić szansę powodzenia tych działań.
*



Jak nie można, skoro od lat tylko taka konwencja mówienia o PiS jest dopuszczalna w większości mediów? Ze druga część jest po przeciwnej stronie, to już insza inszość. Ja tylko oceniam zarzuty przeciw PiS i prof. Glińskiemu w tym temacie. I stwierdzam, że są one zabawne. Najlepsze jest to robienie z siebie durnia. Bo profesor pewnie konstytucji nie przeczytał. I nie wie jak można zostać premierem. Haha! biggrin.gif

A o słynnych "cieniasach" już nie pamiętacie? Też tamci robili z siebie durniów? Takiego czegoś nie ma w konstytucji, nie ma u nas nawet takiej praktyki, więc jeszcze gorzej. Jak śmieli coś takiego robić? Nie znali konstytucji! A przecież polityk nie może robić pokazówek dla swojego elektoratu, by zyskać poparcie. Zwłaszcza opozycyjny. Bo partia rządząca może i musi. wink.gif

Bezwarunkowa krytyka tej PiS i Kaczyńskiego jest równie zabawna, jak bezwarunkowe poparcie.

***

Przed chwilą wspominałem o spuszczeniu Niesiołowskiego z łańcucha, teraz wchodzę na onet.pl i co widzę jako pierwszy news? wink.gif

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/n...,wiadomosc.html

Ten post był edytowany przez Rafadan: 2/10/2012, 15:18
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
Spiryt
 

Ostatni Wielki Gumiś
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.857
Nr użytkownika: 40.921

Stopień akademicki: licencjata
Zawód: student
 
 
post 2/10/2012, 15:19 Quote Post

QUOTE(Tromp @ 2/10/2012, 9:41)

A co do samego profesora, mam przyjemność znać paru wykładowców od mgra w górę. Rzecz osobliwa, im ktoś bardziej genialny i wyspecjalizowany w swej dziedzinie, tym dalej mu do niezakrzywionego (czy w ogóle jakiegokolwiek) postrzegania rzeczywistości. Owszem, nie jest to reguła, znam też mądrych "życiowo" wykładowców, bardzo "rozgarniętych"-ale są i tacy, którzy ledwo wiążą sznurowadła...
*



Sznurowadła czy nie, raczej nie będzie gorszy od obecnego premiera, który zdaje się zajmować głównie kłamaniem i przepychaniem razem z Wincem różnych podatków których miało nie być.

Tak czy siak, dyskusja mocno akademicka, bo na żadne wybory wkrótce się nie zanosi, a jakby co to PiS ich pewnie i tak nie wygra.
 
User is online!  PMMini Profile Post #17

     
misza88
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.035
Nr użytkownika: 62.208

Michal
Stopień akademicki: mgr inz.
 
 
post 2/10/2012, 16:27 Quote Post

CODE
Mam wieli szacunek np. do Benedykta XVI. jakby wysnuł teraz kandydata na premiera RP, byłoby to tak samo śmieszna jak wysuwanie go przez Jara. a kandydat BXVI tak samo robiłby z siebie durnia. Bo tak samo realny pomysł.
jaro miał okazje wysuwac premiera technicznego (cokolwiek to znaczy( jak był u władzy. teraz to tylko dziecinada.

I oczywiście balum nie może się domyślić że jest to zagrywka propagandowa, próba skupienia wśród siebie wyborców. Czasami mam wrażenie że brak emotikonów w twoim poście automatycznie stawia go wśród niepoważnych. Ale co tam, szumu narobić można, na polityka byś się nadawał. I to tyle EOT.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 2/10/2012, 16:44 Quote Post

alez wiem. a Gliński pewnie celowo pogrywa, by zostac celebrytą i wystepowac w tokszołach.
Co dalej cała sprawe stawia jako niepoważną.
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.322
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 2/10/2012, 16:52 Quote Post

Czy ktoś z was w ogóle sądzi, że ten wniosek PiSu ma w ogóle szanse przejść? Jaki jest cel takiego działania? confused1.gif
To pytanie skierowane jest do wszystkich i na serio, żeby nie było...

QUOTE
Bezwarunkowa krytyka tej PiS i Kaczyńskiego jest równie zabawna, jak bezwarunkowe poparcie.

Wiem, że to odbijanie piłeczki, ale w ostatnim czasie modne stało się krytykowanie rządu i Tuska, a nie PiS. Jakkolwiek cześć zarzutów jest słuszna i się z nimi zgadzam, tak widzę również pewne zjawisko, które nazywa się "pożalsiępaniebożenawszystkonatuskawtedybedefashionizajebisty". Deszcz pada - wina Tuska, deszcz nie pada - wina Tuska*, Amber Gold upadł - wina Tuska, Polacy nie wyszli z grupy na Euro - wina Tuska, nasi słabo wypadli na olimpiadzie - wina Tuska. Kurde, to już jest naprawdę nudne i żałosne.

* To jest gwiazdka dla kol. Emigranta, który nie za bardzo kuma metafory i ironie - nie pytaj proszę o przykłady takiego krytykowania "o deszcz", bo się załamię.

Ten post był edytowany przez Piegziu: 2/10/2012, 17:03
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
Sarim
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 848
Nr użytkownika: 67.804

 
 
post 2/10/2012, 17:27 Quote Post

Piegziu
QUOTE
Czy ktoś z was w ogóle sądzi, że ten wniosek PiSu ma w ogóle szanse przejść? Jaki jest cel takiego działania? confused1.gif
To pytanie skierowane jest do wszystkich i na serio, żeby nie było...

Spróbuj zaktualizować przeglądarkę bo być może nie wyświetla Ci części postów. Ja działam na Mozilli i wszystkie posty widzę. Dla Ciebie jednak wkleję post Miszy napisany chwilę wcześniej.
QUOTE
I oczywiście balum nie może się domyślić że jest to zagrywka propagandowa, próba skupienia wśród siebie wyborców. Czasami mam wrażenie że brak emotikonów w twoim poście automatycznie stawia go wśród niepoważnych. Ale co tam, szumu narobić można, na polityka byś się nadawał. I to tyle EOT.



QUOTE
Wiem, że to odbijanie piłeczki, ale w ostatnim czasie modne stało się krytykowanie rządu i Tuska, a nie PiS. Jakkolwiek cześć zarzutów jest słuszna i się z nimi zgadzam, tak widzę również pewne zjawisko, które nazywa się "pożalsiępaniebożenawszystkonatuskawtedybedefashionizajebisty". Deszcz pada - wina Tuska, deszcz nie pada - wina Tuska*, Amber Gold upadł - wina Tuska, Polacy nie wyszli z grupy na Euro - wina Tuska, nasi słabo wypadli na olimpiadzie - wina Tuska. Kurde, to już jest naprawdę nudne i żałosne.

Widzisz Piegziu, na tym forum pytano co to jest populizm. Twój post jest tego idealnym przykładem. BA! Jest całkiem niezłym populizmem. Po pierwsze sprowadzasz krytykę Tuska do absurdu pisząc "deszcz pada - wina Tuska", pomimo, że nikt nigdy nie postawił tak niedorzecznej tezy. Zaraz po tej "metaforze" (jak sam to ująłeś) wymieniasz rzekome winy Tuska, których nikt poważny nigdy mu nie zarzucił. Podczas wymienianie tych win wkładasz również Amber Gold, który jest ewidentnym dziełem Tuska (zaniechanie, celowe czy nie to również błąd, szczególnie u polityka). Na koniec zaś pod gwiazdką umieszczasz dodatkowy fragment mający na celu ośmieszenie osoby, która ewentualnie chciałaby podważyć bezsens Twojego wywodu.

Muszę przyznać, że z punktu propagandowego to naprawdę sprawny post. Merytorycznie niestety śmieć.
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
MGora78
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 577
Nr użytkownika: 62.918

 
 
post 2/10/2012, 17:33 Quote Post

QUOTE(Rafadan @ 2/10/2012, 14:35)
Gdyby inna partia zaproponowała tego pana, większość zarzutów pod jego adresem straciłaby rację bytu.
*


To nie do końca tak. Nie wiem czy pamiętasz, ale z tzw. gabinetów cieni POPiSu też dziennikarze mieli ubaw.
To wszystko miałoby jakiś sens, gdybyśmy byli np. tuż przed kampanią wyborczą, ale teraz? Przecież za pół roku Pan Profesor może się okazać tylko mglistym wspomnieniem...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.322
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 2/10/2012, 17:34 Quote Post

QUOTE(Sarim @ 2/10/2012, 17:27)
Muszę przyznać, że z punktu propagandowego to naprawdę sprawny post. Merytorycznie niestety śmieć.
*


Proponuję wizytę na forum onetu i poczytanie sobie komentarzy pod afreą Amber Gold, sprawą Madzi, klęskami podczas IO. Co ciekawe większość wypowiedzi jest o POLITYCE (sic!) i nieudolności rządów Tuska, jakby to cokolwiek miało z tym wspólnego. Tylko nie wyjeżdżaj mi teraz tutaj, że "to onet", bo nasze "elytarne" forum wcale nie jest reprezentatywne jak chodzi o społeczeństwo Polski.
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
Sarim
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 848
Nr użytkownika: 67.804

 
 
post 2/10/2012, 17:54 Quote Post

QUOTE
Proponuję wizytę na forum onetu i poczytanie sobie komentarzy pod afreą Amber Gold, sprawą Madzi, klęskami podczas IO. Co ciekawe większość wypowiedzi jest o POLITYCE (sic!) i nieudolności rządów Tuska, jakby to cokolwiek miało z tym wspólnego. Tylko nie wyjeżdżaj mi teraz tutaj, że "to onet", bo nasze "elytarne" forum wcale nie jest reprezentatywne jak chodzi o społeczeństwo Polski.

Jak możesz twierdzić, że forum onetu to POWAŻNE źródło? Czy mógłbyś przytoczyć inne źródła? (nie, wp.pl wcale nie jest poważne).
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.322
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 2/10/2012, 18:07 Quote Post

A co ma Twoim zdaniem dobrze oddawać aktualne nastroje polskiego społeczeństwa? confused1.gif
Zakłamane i opłacane sondaże?
 
User is offline  PMMini Profile Post #25

     
Andronikos
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 796
Nr użytkownika: 67.214

Stopień akademicki: mgr
Zawód: mened¿er IT
 
 
post 2/10/2012, 18:20 Quote Post

QUOTE(Sarim @ 2/10/2012, 18:27)
QUOTE
Wiem, że to odbijanie piłeczki, ale w ostatnim czasie modne stało się krytykowanie rządu i Tuska, a nie PiS. Jakkolwiek cześć zarzutów jest słuszna i się z nimi zgadzam, tak widzę również pewne zjawisko, które nazywa się "pożalsiępaniebożenawszystkonatuskawtedybedefashionizajebisty". Deszcz pada - wina Tuska, deszcz nie pada - wina Tuska*, Amber Gold upadł - wina Tuska, Polacy nie wyszli z grupy na Euro - wina Tuska, nasi słabo wypadli na olimpiadzie - wina Tuska. Kurde, to już jest naprawdę nudne i żałosne.

Widzisz Piegziu, na tym forum pytano co to jest populizm. Twój post jest tego idealnym przykładem. BA! Jest całkiem niezłym populizmem. Po pierwsze sprowadzasz krytykę Tuska do absurdu pisząc "deszcz pada - wina Tuska", pomimo, że nikt nigdy nie postawił tak niedorzecznej tezy. Zaraz po tej "metaforze" (jak sam to ująłeś) wymieniasz rzekome winy Tuska, których nikt poważny nigdy mu nie zarzucił. Podczas wymienianie tych win wkładasz również Amber Gold, który jest ewidentnym dziełem Tuska (zaniechanie, celowe czy nie to również błąd, szczególnie u polityka). Na koniec zaś pod gwiazdką umieszczasz dodatkowy fragment mający na celu ośmieszenie osoby, która ewentualnie chciałaby podważyć bezsens Twojego wywodu.

Muszę przyznać, że z punktu propagandowego to naprawdę sprawny post. Merytorycznie niestety śmieć.
*


A ja się zgodzę z Piegziem. Przecież we wszystkich krajach prawdziwej demokracji miłującej pokój nie wolno krytykować partii rządzącej, należy jeździć do woli po opozycji. Piegziu wskazuje na ewidentne łamanie tej zasady, za co powinno się pociągnąć do odpowiedzialności wszystkich atakujących Tuska.
Jak to szło? "Ktokolwiek wyciągnie po władzę rękę, niech będzie pewien, że partia mu tą rękę odetnie"...

Wracając do tematu - zdecydowanie popieram pomysł z rządem specjalistów, bo rządy partyjne są obecnie skompromitowane. Niektóre ministerstwa powinny być przecież obsadzone samymi specjalistami, a kiedy widzę że Sławomir Nowak jest od infrastruktury, Gowin od sprawiedliwości, Pawlak od gospodarki, Budzanowski od skarbu, Mucha od sportu, Siemoniak od obrony narodowej... Hm, wyszła całkiem długa litania, wśród wiceministrów i niższych szczeblem urzędników nawet nie chce mi się szukać niekompetencji wśród obsadzonych stanowisk.
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.322
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 2/10/2012, 18:24 Quote Post

QUOTE(Andronikos @ 2/10/2012, 18:20)
A ja się zgodzę z Piegziem. Przecież we wszystkich krajach prawdziwej demokracji miłującej pokój nie wolno krytykować partii rządzącej, należy jeździć do woli po opozycji. Piegziu wskazuje na ewidentne łamanie tej zasady, za co powinno się pociągnąć do odpowiedzialności wszystkich atakujących Tuska.
Jak to szło? "Ktokolwiek wyciągnie po władzę rękę, niech będzie pewien, że partia mu tą rękę odetnie"...
*


Tanie populizmy. Dokładnie takie same jak na onecie. PO=PZPR, Tusk=Gomułka, wyborcy PO=komuchy, etc. etc.

Ten post był edytowany przez Piegziu: 2/10/2012, 18:24
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
silent_hunter
 

Poczwórny Agent, Łowca Replikantów
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.056
Nr użytkownika: 11.971

Stopień akademicki: gramotny
Zawód: przodownik pracy
 
 
post 2/10/2012, 18:24 Quote Post

I znowu to samo! Okopanie się i strzelanie, to z lewa, to z prawa. Nawet nie mam zamiaru już kogokolwiek prosić o wyluzowanie, tracę nadzieje, ze biorących udział w tych politycznych przepychankach stać na wyzbycie się zacietrzewienia, na ochłonięcie z emocji. Nie pozostaje mi nic innego tylko upomnieć, będą tłuczenia piany, polityczne obtłukiwania się po czerepach, denne zaczepki, demagogie z gazetek ściennych, wątek bez wyrzutów sumienia zostanie zamknięty, żadnej straty dla forum nie będzie bo takich podobnych prowadzących donikąd polemik mamy już na pęczki.

s_h
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.214
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 2/10/2012, 18:32 Quote Post

QUOTE(Piegziu @ 2/10/2012, 17:52)
Czy ktoś z was w ogóle sądzi, że ten wniosek PiSu ma w ogóle szanse przejść? Jaki jest cel takiego działania? confused1.gif
*


Zdaje się, że robienie szumu wokół siebie, może sondowanie ew. poparcia dla podobnych inicjatyw? Kto ich tam wie? Innego wyjaśnienia za bardzo nie widzę. Ew. szaleństwo lub totalna głupota, jeśli to jest na serio... Szkoda tylko tego gościa.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
Bliźniak
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 29
Nr użytkownika: 77.814

 
 
post 2/10/2012, 19:03 Quote Post

QUOTE(Piegziu @ 2/10/2012, 17:52)
Czy ktoś z was w ogóle sądzi, że ten wniosek PiSu ma w ogóle szanse przejść? Jaki jest cel takiego działania? confused1.gif


Przecież oczywistym jest że to, aby być w mediach przez chwilę. Bo to daje głosy w wyborach. Ludzie chętniej głosują na kogoś kogo znają. Takie prawa marketingu politycznego. Więc nie ma co pluć na PiS czy się dziwić
A do tego dodanie:
- my chcemy fachowców,
- w podtekście - obecny premier nie jest fachowcem,
- obecnego premiera trzeba zmienić

Swoją drogą ciekawe dlaczego on a nie jakiś inny kandydat. Która loża tego wskazała ;-) ?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

6 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej