Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Identyfikacja bransoletki

pawel_93

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 102.402

post 6/10/2017, 21:19 Quote Post

Witam,

Mam pytanie odnośnie tej biżuterii, czy zna ktoś może szczegółowo wiek, pochodzenie tego przedmiotu? Między innymi wartość brnsoletki?

Ten post był edytowany przez pawel_93: 6/10/2017, 21:51

Załączona/e miniatura/y
Załączony obrazek Załączony obrazek Załączony obrazek

User is offline  PMMini Profile Post #1

Net_Skater

VIII ranga
Grupa: Supermoderator
Nr użytkownika: 1.980

Stopień akademicki: Scholar & Gentleman
Zawód: Byly podatnik

post 7/10/2017, 8:51 Quote Post

XVIII wiek ? Wykluczone. Takiego rodzaju zamykania bransoletki nie bylo w XVIII wieku.
Wzor na froncie bransoletki jest robiony mechanicznie.
Metal ... Hmm, na srebro mi to nie wyglada. Widzialem identyczne niedoskonalosci/zanieczyszczenia powierzchni pokrytej niklem lub tez rhodium.
Calosc: moim zdanie to wyglada na masowa, fabryczna produkcje w stylu art deco czyli lata dwudzieste ubieglego stulecia - lub tez cos znacznie mlodszego w tym stylu.
Cena: nie sadze zeby to mialo jakakolwiek wartosc. Wyglada na masowa produkcje fabryczna.

N_S

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

pawel_93

Nowicjusz

post 7/10/2017, 9:17 Quote Post

Fabryczna masówka ? Nie powiedział bym. Jak położę bransoletkę i patrzę z góry to widać zakrzywienie tak jakby było wykonane ręcznie do tego wybicia z diamencikow nie są chyba zrobione mechanicznie bo to widać + te krzyżyki wśród diamencikow. Metal tego nie przyciąga to chyba dobry znak ?

Dodam ze znalezione w Holandii i leżało w wodzie a gdyby leżało w wodzie to taki badziew robiony byle jak masowo chyba by się bardzo zniszczyl wink.gif?

Ten post był edytowany przez pawel_93: 7/10/2017, 9:42

User is offline  PMMini Profile Post #3

Net_Skater

VIII ranga

post 7/10/2017, 10:26 Quote Post

Jezeli sie myle - to masz w rece troche forsy. Jezeli sie myle ...
Ale ... Moja opinia nie jest opinia jakiegos tam Jozka ... Przez 17 lat pracowalem w zawodzie jubilerskim, mam dyplom w tym profilu z najlepszego na wschodnim wybrzezu college. Troche na ten temat wiem.
Opierajac sie na zdjeciu: te jak to nazywasz "diamenciki" to w najlepszym wypadku cubic zirconia a w najgorszym - szkielko.
Sposob ich wstawiania nazywa sie pavee setting. Gdyby byly robione recznie to bylyby zroznicowane. Przy tak ogromnej ilosci "kamieni" jest niemozliwym aby wygladaly identycznie.
Sposob zamocowania "kamieni": z wygladu na zdjeciu (a zdjecie przy powiekszeniu nie ma ostrosci) uwazam, ze sa po prostu przyklejone. Zaden XIX wieczny czy XVIII wieczny jubiler nie stosowalby kleju - bo takich klejow wtedy nie bylo.
Linie tworzace wzor geometryczny sa zdecydowanie za precyzyjne na reczne wykonanie dlutkiem jubilerskim - to jest wycisniete matryca prasowa.
Zakrzywienie o ktorym wspominasz moglo byc spowodowane najrozniejszymi czynnikami.
Jak sam piszesz, lezalo w wodzie morskiej a to zdecydowanie powoduje obecny wyglad. Gdyby to bylo srebro to nie zmieniloby zabarwienia powierzchni bo metale szlachetne nie utleniaja sie. Jezeli metal bransoletki jest twardy to moze byc to alpaca silver - stop miedzi, cynku, niklu a czasami tez - zelaza. Kolorem bardzo podobny do srebra - ale podatny na utlenianie i wplyw kwasu i soli.
No i zamkniecie bransoletki. Otym juz napisalem.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

pawel_93

Nowicjusz

post 7/10/2017, 11:32 Quote Post

Dzięki za opinie, leżało to nie w solnej wodzie a w jeziorze jak cos. Ta powłoka która jest zaśniedziałą to gdy wyciągałem z wody było tylko miejscami + jak delikatnie palcem tak jak bym chciał zmazać został normalny kolor zeszło bez problemów (może to z czyms leżało albo cos z wody ?

Do tego te diamenciki może jak piszesz nie są jakies konkretne ale przecież leżąc w wodzie + warunki naturalne zrobiły by się zielone albo oblazły by cos a tu nic.

Co polecasz gdzie to warto zanieść aby ktoś mógł Wgl wycenić ? Jeżeli okazało by się ze jest w miare warte na ile wyceniasz to ? Mam wrażenie ze nawet jak nie jest to jakiś autentyk to wazy to troszkę nie jest wykonane aż tak badziewnie a po wyczyszczeniuu Mysle ze mogło byc bardzo ładne smile.gif

Dzieki za pomoc smile.gif

Ten post był edytowany przez pawel_93: 7/10/2017, 12:01

User is offline  PMMini Profile Post #5

Net_Skater

VIII ranga

post 7/10/2017, 18:08 Quote Post

Dzięki za opinie, leżało to nie w solnej wodzie a w jeziorze jak cos. Ta powłoka która jest zaśniedziałą to gdy wyciągałem z wody było tylko miejscami + jak delikatnie palcem tak jak bym chciał zmazać został normalny kolor zeszło bez problemów (może to z czyms leżało albo cos z wody ?

Gdyby to bylo 30-40 lat temu to polecilbym paste do zebow - ale nie dzisiaj. Sa chyba na rynku takie plyny do czyszczenia naczyn/talerzy, bialy kolor; doprowadzaja powierzchnie do lsniacego stanu, niemalze poleruja. Najpierw zalecilbym uzycie starej szczotki do zebow, potem jakiejs szmatki - z takim plynem.
Do tego te diamenciki może jak piszesz nie są jakies konkretne ale przecież leżąc w wodzie + warunki naturalne zrobiły by się zielone albo oblazły by cos a tu nic.

Ani diament, ani szklo, ani krysztal, ani cubic zirconia nie zmienia koloru lezac w jakiejkolwiek wodzie, brudnej, czystej, slonej, slodkiej.
Co polecasz gdzie to warto zanieść aby ktoś mógł Wgl wycenić ? Jeżeli okazało by się ze jest w miare warte na ile wyceniasz to ? Mam wrażenie ze nawet jak nie jest to jakiś autentyk to wazy to troszkę nie jest wykonane aż tak badziewnie a po wyczyszczeniuu Mysle ze mogło byc bardzo ładne smile.gif

Polecam wizyte u jubilera - ale nie takiego sieciowego tylko takiego z malym sklepem co to potrafi zreperowac wszystko. Oczywiscie - po wyczyszczeniu bransolety.
Wycena przeze mnie nie wchodzi w rachube. Kazdy przyzwoity jubiler robi to osobiscie, to trzeba miec w reku, dobre oswietlenie, lupa, ewentualnie szwajcarski pilnik firmy Grobet azeby zrobic test celem rozpoznania metalu.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

pawel_93

Nowicjusz

post 7/10/2017, 21:23 Quote Post

Dzieki za pomoc smile.gif

Byłem dzis u jubilera (3) dwa oficjalne sklepy + majstra, widać gość się znał. J powiem tak: Każdy oficjalny sklep w mieście patrzył tylko i doszukiwał się wybicia numeru by 1 co zrobic stwierdzić czy to złoto, to i ja wiem ze wybite numery można sprawdzić i to robiłem a oni robiło to sako , oddali bransoletkę i stwierdzili ze „nie wiem przepraszam ale więcej pomoc nie mogę” Heh.... nawet nie sprawdzili tego odpowiednimi środkami, a nawet jedna jubilerka gdy wyciągnąłem bransoletę popatrzyła na nią i było widać po jej minie tak jakby „o kirde co to jest czeku to jest brudne” tak jakbym miał przyjść z pierścionkiem złotym z gotowym numerem - każdy głupi potrafi to sprawdzić.

Jedna osoba powiedziała ze może bransoleta jeżeli była zrobiona xxx temu może mieć fajna historie i trzeba by było znaleźć osobę która się na tym szszcegolowo zna a wartość jej może być nie wielka. Nikt mi nie powiedział „na 100% nie jest to platyna srebro” mówili zaś tak na złoto, ze nie jest.

Okey ale co z reszta ? Dziwi mnie ich zachowanie i brak profesjonalizmu - jakby łaskę robili...

Dzis doczysciem ją pasta do zębów i na dolnej części odkrył się numer albo nazwa ja stawiam na LS albo cos z 4 (nie mogę dodać zdj bo pisze z telefonu) strasznie ciężko złapać mi jakość jeżeli chodzi o to wybicie / Mysle ze SL albo LS albo JS ( S bardzo widoczne chyba ze bd to 8) nie jest niestety takie idealne. Co sądzisz o tym wybiciu? Czy może to być jakiś numer / znak specjalny czy badziew ?

Ps. Pisałem do polskiej ekipy co odkrywają tutaj przedmioty i napisali mi ze ich zadaniem jest to mosiac pokryty srebrem.

User is offline  PMMini Profile Post #7

Net_Skater

VIII ranga

post 7/10/2017, 22:05 Quote Post

1. Wyglada na to, ze nie trafiles na prawdziwych profesjonalistow tylko na partaczy. Bywa.
2. Oznakowanie ktore cytujesz nie wyglada na typowe dla metalu szlachetnego.
3. Ta "polska ekipa" wyglada na najblizsza prawdy.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej