Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
7 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> WLODZIMIERZ CIMOSZEWICZ
     
lkts
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 22
Nr użytkownika: 7.623

 
 
post 13/07/2005, 21:29 Quote Post

Na początku chciałbym sprostować jedną sprawę. Dotyczy ona tego nieszczęśliwego pieska. Jest to metafora (trudne słowo:) ). Ta metafora nie jest dziełem Cimoszewicza, tylko jakiejś osoby z internetu, której słowa Cimoszewicz po prostu przytoczył. Ale nie jest to tematem naszej dyskusji. Jeszcze jakiś obrońca praw zwierząt by się doczepił, że mieszamy w te bagno polityczne, bezbronnego pieska, który nie ma z tą całą sytuacją nic do czynienia smile.gif

Mintho nie zgadzam się z Tobą, że nikt na tym forum nie będzie bronił Cimoszewicza. Ja wezmę marszałka pod swoją obronę. Przy dzisiejszej sytuacji politycznej, istnieją jeszcze osoby z poglądami lewicowymi ( co jest rzeczą oczywistą ). Masz rację co do jednej kwesti- " raz my, a raz oni". Zadna IV RP tego nie zmieni. Musiałby pojawić sie cud, aby taka sytuacja się zmieniłą. Lecz znowu, odbiegamy od tematu naszej dyskusji.


Macias, nie rozumiem troche Twoje drugiej częsci wypowiedzi. Żaden wniosek przez Prezydium Sejmu nie został na razie przyjęty, czy też odrzucony. Sprawa stoi w miejscu i prezydium ponownie spotka się w miejscu w piątek. Jak wiadomo będzie brakowało na niej Donalda Tuska. No i oczywiście bez bohatera tej całej sytuacji czyli Włodzimierza Cimoszewicza. Czas pokaże jak tę sutuację rozstrzygnie. Ale na pewno, według mnie, ta cała sytuacja będzie slużyła jako kolejny argument w kompani prezydenckiej. Oczywiście argument przeciw Cimoszewiczowi, służący jego przeciwnikom politycznym.

 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
macias
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 200
Nr użytkownika: 7.060

Zawód: uczen
 
 
post 13/07/2005, 22:05 Quote Post

Co do pieska uważam,że nie powinna używać argumentów na takim poziomie,w końcu druga osoba w państwie.Sam Cimoszewicz powiedział,że to dalece niefortunne.Co do Prezydium napisałem tylko,że sytuacja jest patowa z tymi wnioskami o wykluczenie(komisja inaczej sądzi) mimo,że ekspertyzy dają zwycięstwo Cimoszewiczowi sytuacja nie jest to końca jasna.Myślałem,,że już dzisiaj podejmą decyzję,a tu trzeba czekać do piątku.Podtrzymuję nadal swoją nadzieję,że jednak do przesłuchania dojdzie.Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
swatek
 

Czekam na Króla
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.555
Nr użytkownika: 7.721

 
 
post 14/07/2005, 10:01 Quote Post

Marszałek sejmu p. Cimoszewicz, taki dobry znawca prawa powinien zadbać o to jak to prawo jest stanowione w sejmie, a nie pokazywać jak go wykorzystywać gdy sam sejm uchwalił takie knoty.

Takim postępowaniem ocenia swoją pracę jako poseł i jako marszałek sejmu.

Osoby które niezgadzają się z postępowaniem marszałka sejmu przed komisją ds PKN Orlen paradoksalnie bronią go i jego dotychczasowej pracy w sejmie. smile.gif

Problem chyba powinno rozpatrywać się z dwóch stron. Czy marszałek sejmu może tak postąpić? Drugie: czy polityk p. Cimoszewich może tak postąpić?

Marszałek sejmu nie powinien tak postąpować - takie postępowanie podważa, jak zaznaczyłem wyżej pracę jego samego i sejmu jako oraganu stanowiącego prawo.

Polityk Cimoszewicz jak najbardziej może tak postapić i trudno mieć do niego o to pretensje. Dla mnie takie postępowanie polityka jest do przyjęcia mimo, że p. Cimoszewicz nie jest moim faworytem ani cała postkomunistyczna lewica z SLD na czele, a do komisji ds PKN Orlen mam wiele do zarzucenia.

Zachowanie p. Cimoszewicza pokazuje nam, że ma on problemy z połączeniem funcji marszałka sejmu z byciem politykiem i kandydatem na stanowisko prezydenta.
Jeśli w tej chwili ma on takie problemy i rozwiązanie ich przerzuca na prawników i dziennikarzy, to jaką zabawę wink.gif będziemy mieli gdy wygra wybory prezydenckie.
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
macias
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 200
Nr użytkownika: 7.060

Zawód: uczen
 
 
post 15/07/2005, 13:55 Quote Post

No i miałem rację,że nie przejmują.Ale dobry powód znależli,prawidłowo powininien przed przysięgą złożyć oświadczenia,a nie po!Oddalone zarzuty z przyczyn formalnych i musi stanąć przed komisją.Nie będzie mógł już składać takich oświadczeń,bo przysięga nadal obowiązuje i nie będzie powtarzana!Musi stanąć,liczył,że mu się uda nie zeznawać,wyjdzie z honorem,notowania wzrosną no i się przeliczył.Myślę,że coś na niego znajdą.A co wy o tej sprawie sądzicie?Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
1234
 

Wielki Wuj
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.631
Nr użytkownika: 4.636

 
 
post 18/07/2005, 9:22 Quote Post

Raczej nic nie znajda, ale to raczej nie o to chodzi, żeby coś znaleźć, tylko żeby zrobić show. Ciekawe dlaczego go nie wezwali wcześniej, tylko jak zghodził się na kandydowanie. A w ostateczności Antek wygłosi oswiaczenie, jak juz kiedys o jakimś świadku powiedział: W jego teczce nic na ten temat nie ma, ale to znaczy, że pewno sam "wyczyscił" i jest podejrzany.
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
macias
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 200
Nr użytkownika: 7.060

Zawód: uczen
 
 
post 18/07/2005, 11:12 Quote Post

Tyle dlaczego się tak boi i z taką furią zaatakował komisję.To musi być coś więcej niż tylko gra przedwyborcza,ale zobaczymy 26 lipca.Zresztą wezwali go wcześniej na dzień przed ogłoszeniem decyzji,ale przedłużyło się przesłuchanie OleksegO,ale tak naprawdę to tylko pretekst,przecież Kaczyński i Borowski staneli,mimo<że decyzję ogłodsili wcześniej.Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
Gustaw II Adolf
 

Dei Gratia Rex Sueciæ, Princeps Magnus Finlandiæ etc.
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.022
Nr użytkownika: 6.537

Gustavus Adolphus Vasa
Stopień akademicki: Leo Septemtrionum
Zawód: Rex Hereditarius
 
 
post 18/07/2005, 11:15 Quote Post

Dziwnym trafem znamy przeszłość wszystkich kandydatów na prezydenta - poza, oczywiście, Cimochem. Przypadek? Nie, po prostu on wie, że jeśli podejmie walkę, przegra, więc woli wycierać sobie usta frazesami o "niewdawaniu się w chamskie pyskówki", "niebraniu udziału w festiwalu kłamstw i oszczerstw" itd.itp.

Pozdr.
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
1234
 

Wielki Wuj
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.631
Nr użytkownika: 4.636

 
 
post 19/07/2005, 10:41 Quote Post

Znaczy czego nie wiesz? Pewno wystarczy gdzieś poszukać. A to, że sie postawił komisji, to raczej wyjdzie mu na plus, wystarczy tylko, że Antek z Romkiem będą chcieli go zmieszać z błotem. Jakoś do prawicy jeszcze nie dotarło, że Polacy zawsze sympatyzują z tym oczernianym (mniejsza słusznie, czy nie). Wystarczy, że Włodek wzbudzi litość a przy okazji jeszcze dowali komisji i ma prezydenta w kieszeni.
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
macias
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 200
Nr użytkownika: 7.060

Zawód: uczen
 
 
post 19/07/2005, 10:48 Quote Post

Oj nie wiadomo,już w sondażach trochę stracił.Zależy od tego jak się pokaże.Jeśli znowu będzie coś kombinował z jakimiść wnioskami,nie odpowiadał na pytania,kluczył-słowem próbował mataczyć to rzeczywiście przegra.Ale może być jak z Jolantą-z dużej chmury mały deszcz.Zobaczymy 26 lipca.Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
lkts
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 22
Nr użytkownika: 7.623

 
 
post 19/07/2005, 20:39 Quote Post

A jak miał się zachować, widząc, że ten cały pokaz jest nagonką na jego osobę. Nie na polityka, nie na marszałka, nie na właściciela akcji PKN orlen, tylko na kandydata na prezydenta Polski. Podjął decyzję o koandydowaniu i zdynsansował resztę rywali w walce o fotel prezydencki.
 
User is offline  PMMini Profile Post #25

     
Rawa
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 805
Nr użytkownika: 492

 
 
post 19/07/2005, 22:15 Quote Post

To naprawdę nie jest ważne co on robi czy mówi, chodzi o stworzenie napięcia aby zaistniał jako jeden z biegunów drugiej tury. Media, niestety tak manipuluja informacjami i wynikami "badań opinii społecznej" iz doszło do mechanizmu - "nie bedę głosował na, powiedzmy, Tuska bo on ma małe szanse". W układzie dwu kandydatów w drugiej turze Cimoszenko ma większe szanse niż gdyby musiał walczyc o głosy ze wszystkimi. Jego doradcy rozprowadzili go koncertowo. Na skróty. Ludzie dali się na to nabrać. I tak bardzo porządny facet jakim jest Tusk odpadnie, a komuch znów będzie namiestnikiem.
Czy ludziom w Polsce zupełnie odbiło? Czy ja się k...a kiedyś obudze w normalnym kraju?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

     
macias
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 200
Nr użytkownika: 7.060

Zawód: uczen
 
 
post 19/07/2005, 22:28 Quote Post

Jasne,że to wszystko zostało zmanipulowane,całe to jego wahanie było ukartowanie,żeby wrócił do gry jako ostatnia nadzieja lewicy.Do czego to doprowadziło sami widzimi.Trzeba mieć tylko nadzieję,że Kaczyński z nim wygra(według ostatnich sondaży :I tura-Cimoszewicz-30%,Kaczyński-23%,II tura-Kaczyński-50,4%,Cimoszewicz-49,6%),bo nie chce,żeby przez 15 lat najwyższy urząd w niepodległym i demokratycznym państwie pełnili pieprzone komuchy(co najmniej,jeżeli nie więcej),bo wtedy widzę marne przed nami perspektywy.Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
Teloniusz
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 37
Nr użytkownika: 7.922

Zawód: Licealista
 
 
post 19/07/2005, 23:15 Quote Post

Tylko nie Cimoszewicz i Kaczyński...
Najgorsze jest to, że nie ma dobrego kandydata na prezydenta w tym kraju.
I jeszcze w sprawie wyjścia Cimoszewicza z obrad komisji: we wczorajszych sondażach Rzeczpospolitej i Gazety Wyborczej, po wyjściu Cimoszewicza z obrad komisji popularność wzrosła mu o 3% (wedłóg obu sondaży).
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

     
Mintho
 

Wielka Ryba
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 692
Nr użytkownika: 2.033

 
 
post 20/07/2005, 10:03 Quote Post

Macias, czemu "pieprzone komuchy" na stanowisku prezydenta są Twoim zdaniem złe? O ile mnie pamięć nie myli Wałęsa w czasie swojej prezydentury narobił więcej zamieszania niż Kwaśniewski sleep.gif I proszę mi tu nie mówić, że na razie za mało prawicy było u władzy... Na polskiej scenie politycznej panuje względna równowaga. Raz mamy „zakute, prawicowe łby”, a raz „pieprzonych komuchów” i tego obawiam się, że Twoje niezadowolenie nie zmieni.
 
User is offline  PMMini Profile Post #29

     
macias
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 200
Nr użytkownika: 7.060

Zawód: uczen
 
 
post 20/07/2005, 10:46 Quote Post

Ja nie uważam,żeby byli żli ,ja tylko znam jej mentalność i nie mam co doi niej złudzeń.Wałęsa dlatego poniósł porażkę,ze odciął się od programu,który głosił przed wyborami.Co do Kwaśniewskiego nie powiem w polityce międzynarodowewj w miarę sukcesy,ale trzeba pamiętać,ze jej kierunek został w znacznej mierze wytyczony na początku lat 90.ZA w polityce wewnętrznej co on zrobił w końcu jako najwyższa głowa w państwie?Za bardzo sobie nie przypominam sukcesów.Oczywiście,że nie ma u nas dobrego,stuprocentowego kandydata na prezydenta,ale takie są realia.Co do sondaży to wyraznie widać,ze zintegrował lewicową część społeczeństwa,zobaczymy jak mu pójdzie z pozyskaniem innych grup,a szczególnie w II turze.Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

7 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej