Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

4 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> "pacyfik"

NELSON

kot bojowy
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 20.599

Zawód: EMIGRANT

post 14/03/2010, 18:21 Quote Post

Dzisiaj premiera dziesiecioodcinkowego serialu, wyprodukowanego przez sprawdzona ekipe od "Kompanii braci"!
Cztery lata pracy chyba nie poszly na marne?Zobaczymy!

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

Sapiens

Samiec reakcjonista
Nr użytkownika: 19.098

Zawód: Inspektor

post 21/03/2010, 0:58 Quote Post

Proszę o opinie odnośnie tego serialu. Sam nie posiadam dostępu do HBO (A jak tymczasowo był to nic wartego uwagi nie pokazali, a w przeprowadzanej ankiecie inni użytkownicy kablówki prawdopodobnie wybierali jedynie wszystko z końcówką "sport"). Miałem jedynie możliwość widzieć zapowiedzi w tv i internecie.

Czy serial można uznać godnym następcą "Kompanii Braci"? Czy nadal większość odcinka to życie i walka na froncie, czy jednak więcej już scen pokazujących płaczących rodziców lub dziewczyn w Oregonie czy innym stanie?

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

Andrea$

VII ranga
Nr użytkownika: 45.545

Zawód: student

post 21/03/2010, 1:16 Quote Post

Eh, a mnie dla odmiany to martwi. Niestety.

User is offline  PMMini Profile Post #3

Sapiens

Samiec reakcjonista
Nr użytkownika: 19.098

Zawód: Inspektor

post 21/03/2010, 5:20 Quote Post

A czym się martwisz? Bo nie mogę z kontekstu wypowiedzi zrozumieć.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

Andrea$

VII ranga

post 21/03/2010, 12:37 Quote Post

Martwi mnie to, co nastąpi w czasie i po emisji serialu.
Przypomina mi się jedna sytuacja. Na torbie noszę naszywki 82. i 101. DPD i wiecznie słyszę komentarze w stylu ''Naszyłeś je sobie, bo obejrzałeś Kompanię Braci''. I na dobrą sprawę ludzie zaczynają ''świrować'' w tych tematach, robią się z nich ''znafcy'', a jak czytam czasami wypowiedzi takich specjalistów, to płakać się chce.
Ludzie zaczynają się czymś pasjonować, bo to jest modne. A nie dlatego, że zafascynowała ich historia danej jednostki. Owszem, są tacy, którzy dzięki temu zwrócą uwagę, zainteresują się, ale nie ma ich zbyt wielu. W wielu wypadkach było tak, że po obejrzeniu ''Kompanii Braci'' widz myśli, że wszystko już wie o 101. DPD.
A dla mnie jest śmieszna ta mania(ja naszywkę noszę zanim jeszcze powstał w ogóle scenariusz do ''Kompanii Braci'').
i będzie to samo prawdopodobnie. Szkoda.

User is offline  PMMini Profile Post #5

Ironside

VIII ranga
Grupa: Przyjaciel forum
Nr użytkownika: 8.937

post 22/03/2010, 11:48 Quote Post

Czyli uprawiasz swoisty elitaryzm hobbystyczny rolleyes.gif Tobie wolno się czymś pasjonować, a innym nie. Ty jesteś ten prawdziwy znawca i fan, a inni są gorsi i "płakać się chce", bo się zainteresowali dopiero, jak serial obejrzeli. Cóż - szkoda, że nie ma tu żadnego żołnierza albo weterana "All American" albo "Screaming Eagels", to może by i Ciebie zapytał, jakim prawem w ogóle nosisz ich naszywki.

User is offline  PMMini Profile Post #6

Andrea$

VII ranga

post 22/03/2010, 11:55 Quote Post

Nie uprawiam elitaryzmu. A może uprawiam? Nie wiem.
Ale Kolego drogi, zważ na to, że bardzo doceniam tych, którzy się interesują II WŚ. Jeśli serial zainteresuje ich, sięgną po książki i będą o tym rozmawiać, to będę z tego bardzo szczęśliwy.
Ale po ''Kompanii'' to co zobaczyłem, to mnie poraziło. Mnóstwo młodzieży po obejrzeniu serialu próbowało udawać ''ekspertów'', co im oczywiście nie wychodziło.
Radzę poczytać fora GRH. Ręce opadają. Czerpać wiedzę z serialu.
Jeśli się tak bardzo upierasz, mogę znaleźć któregoś z weteranów i się go zapytać. Mówię absolutnie poważnie.
Naszywki noszę przez szacunek do tych jednostek. A nie dlatego, że obejrzałem jakiś serial.

User is offline  PMMini Profile Post #7

Necrotrup

oszołom przemawiający językiem nienawiści ;)
Nr użytkownika: 1.208

post 22/03/2010, 12:43 Quote Post

Nie wydaje się Tobie jednak, że nosić takie naszywki powinno się dopiero po odbyciu jakiegoś okresu służby w w/w jednostkach?

Ale dość o słoniu.
Cieszy, że ma szansę powstać kolejny dobry serial historyczny. Coś, co historię spopularyzuje lepiej, niż kolejne konferencje i seminaria ubolewania nad tym, jak to zanika wiedza historyczna w społeczeństwie.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

Ironside

VIII ranga

post 22/03/2010, 13:03 Quote Post

Ale po ''Kompanii'' to co zobaczyłem, to mnie poraziło. Mnóstwo młodzieży po obejrzeniu serialu próbowało udawać ''ekspertów'', co im oczywiście nie wychodziło.
Radzę poczytać fora GRH. Ręce opadają. Czerpać wiedzę z serialu.

Ja tam wolę, aby wiedzę czerpano z serialu, niż żeby nie było jej w ogóle. "Kompania..." to akurat doskonały przykład filmu o fenomenalnych walorach edukacyjnych. A "udawanie ekspertów" to jest zjawisko powszechne w całym internecie i nie tylko w nim wink.gif

Jeśli zaś chodzi o "Pacyfik", to jestem obecnie pozbawiony możliwości oglądania tego serialu, co mnie - łagodnie mówiąc - trochę złości. Tak czy siak należy się ukłon w stronę HBO - stacja ta wyprodukowała w ostatnich latach kilka bardzo dobrych produkcji historycznych (i jedną nieco kichowatą, ale to statystyki nie psuje), co bezsprzecznie stawia ją w roli lidera w tej branży. Miłośnicy historii na ekranie powinni być zadowoleni, że ktoś znowu postawił na eksploatację tej rynkowej niszy. Zwłaszcza, że robi to w sposób bardzo rzetelny i oferuje produkt świetnej jakości.
Cóż, będę musiał się szarpnąć na dvd rolleyes.gif

User is offline  PMMini Profile Post #9

Andrea$

VII ranga

post 22/03/2010, 13:37 Quote Post

QUOTE(Necrotrup @ 22/03/2010, 12:43)
Nie wydaje się Tobie jednak, że nosić takie naszywki powinno się dopiero po odbyciu jakiegoś okresu służby w w/w jednostkach?

Ale dość o słoniu.
Cieszy, że ma szansę powstać kolejny dobry serial historyczny. Coś, co historię spopularyzuje lepiej, niż kolejne konferencje i seminaria ubolewania nad tym, jak to zanika wiedza historyczna w społeczeństwie.
*

A kto wie? Mogę się zgłosić.
Na tej zasadzie możemy wysłać do 101. połowę oglądaczy ''Kompanii''.
Tylko nie wiem czy Campbell będzie zadowolony. wink.gif

Co do meritum: mam podobne odczucia co Kol. Ironside. Nie mam HBO i jestem lekko poirytowany, że serialu nie zobaczę na dużym ekranie, i to przez jakiś jeszcze czas.
Nie mam HBO, więc mogę zapytać, jaki słaby film historyczny wypuścili?

User is offline  PMMini Profile Post #10

Ironside

VIII ranga

post 22/03/2010, 14:08 Quote Post

Oj, ale wtopa... Chodziło mi o Dynastię Tudorów, a to jest przecież produkcja BBC rolleyes.gif Jak się człowiek spieszy, to się diabeł cieszy... Wychodzi więc na to, że HBO produkuje ostatnio wyłącznie bardzo dobre seriale historyczne (Kompania..., Rzym, John Adams). Swoją drogą, do czego to doszło, aby Amerykanie robili lepsze filmy historyczne niż Brytyjczycy? biggrin.gif

User is offline  PMMini Profile Post #11

Eamr

Bojowa Gęś Wizygocka z Setidavy
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 39.134

post 22/03/2010, 14:16 Quote Post

QUOTE(Ironside @ 22/03/2010, 14:08)
Oj, ale wtopa... Chodziło mi o Dynastię Tudorów, a to jest przecież produkcja BBC rolleyes.gif Jak się człowiek spieszy, to się diabeł cieszy... Wychodzi więc na to, że HBO produkuje ostatnio wyłącznie bardzo dobre seriale historyczne (Kompania..., Rzym, John Adams). Swoją drogą, do czego to doszło, aby Amerykanie robili lepsze filmy historyczne niż Brytyjczycy? biggrin.gif
*

Nie, Showtime (część CBS, a nie BBC). HBO tylko kupiło toto od nich. Poza tym, rzeczywiście koniec świata…

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

MikoQba

J'essaie d'être une bonne personne
Nr użytkownika: 8.008

Jacques Nicolas
Stopień akademicki: Dysortograf
Zawód: Dziennikarz

post 22/03/2010, 14:40 Quote Post

Akurat "Rome" to dla mnie największy niewypał tej stacji. Na pewno ma wiele dobrych stron ale obecna w nim cała masa przekłamań i brednie kostiumologiczne niemal na każdym kroku sprawiają że to chyba najbardziej przereklamowany serial ostatnich lat.
Ale za "John Adams", czy "Band of Brothers" należy im się po prostu- szacun.
Widziałem tylko pilota "The Pacyfic" i wyraźnie wygląda na to że ten serial zaliczy się do kategorii w której są też te dwa podane przeze mnie na końcu tytuły.
Czekam aż się wezmą za średniowiecze, reformację lub wojnę trzydziestoletnią.
A dla mnie jest śmieszna ta mania(ja naszywkę noszę zanim jeszcze powstał w ogóle scenariusz do ''Kompanii Braci'').

Scenariusz powstał bitą dekadę temu. Coś chyba trochę kręcisz userze z napisem "uczeń" w sygnaturze smile.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

Andrea$

VII ranga

post 22/03/2010, 15:02 Quote Post

User liczy sobie prawie(za pół roku) 17 lat. smile.gif
A jak maiłem 5 to dostałem naszywkę(nawet coś pamiętam, że od Amerykanów... ?)

User is offline  PMMini Profile Post #14

MikoQba

J'essaie d'être une bonne personne
Nr użytkownika: 8.008

Jacques Nicolas
Stopień akademicki: Dysortograf
Zawód: Dziennikarz

post 22/03/2010, 18:40 Quote Post

A jak tak to zwracam honor smile.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

4 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2021 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej