Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
> Nubia
     
Kamilzon
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 7
Nr użytkownika: 96.017

Stopień akademicki: Technik
Zawód: Grafik
 
 
post 30/12/2014, 13:43 Quote Post

Cześć witam wszystkich to mój pierwszy post na tym forum także jeżeli pozwolicie trochę się opisze
Historykiem jestem z zamiłowania Historia zawsze mnie ciekawiła najbardziej lubię okres XVIIw i XVIIIw oraz wczesne średniowiecze i dwie wojny światowe rolleyes.gif .

Ale wracając do tematu. Jestem zaciekawiony pewnym państwem to znaczy Nubią i chcę się dowiedzieć czy Nubia była oddzielnym państwem od Egiptu czy była jego (jakby to nazwać) Lennem , na polskiej wikipedii jest bardzo mało informacji. Wiem że Egipt czasami używał do walki nubijskich wojowników w szczególności łuczników. I mam też takie pytanie czy Nubia przeciwstawiła się Islamizacji która miała miejsce we wczesnym średniowieczu czy uległa tak jak Egipt.
Czy ktoś może mi bardziej opisać ten kraj.

z góry dziękuje i pozdrawiam
 
User is offline  PMMini Profile Post #1


 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Odpowiedzi
     
El_Slavco
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 953
Nr użytkownika: 47.579

 
 
post 31/12/2014, 16:06 Quote Post

Co do Aleksandra Wielkiego to zajął on Egipt jako Egipt, ale nie wiem jak daleko na południe sięgały ówczesne granice Egiptu, być może zahaczały o północne skrawki Nubii. Co do Rzymu to były prowadzone walki w I w. p.n.e. (drobne sukcesy Nubijczyków i zajęcie Napaty przez Rzymian), ale Nubia pozostała "niepodległa". Utzymywano za to ożywione kontakty gospodarcze. Na Wikipedii o tym pisze wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #2



 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej