Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

52 Strony « < 48 49 50 51 52 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Seriale, Jakie seriale oglądają użytkownicy

Realchief

X ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 63.111

post 21/07/2019, 21:36 Quote Post

Z tego co widać w internecie to ludziom właśnie Yennefer i Triss Merigold najbardziej przeszkadza.
Moim wyobrażeniom tej pierwszej w sumie najbardziej wizerunek z gier odpowiada. Co potem całkiem nieźle oddają niektóre cosplayerki.
https://mmorpg.org.pl/news/zobacz/piekniejs...nnefer-z-gwinta http://www.adventuresinpoortaste.com/2018/...by-love-tahnee/
Ale mamy co mamy i nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Po głębszej analizie Anya Chalotra przede wszystkim ma za szeroki nos i twarz oraz usta.
A przecież według wiedźmina miała nos za długi i usta za wąskie.
Nie jestem też w stanie stwierdzić po screenach czy wyposażyli aktorkę w fiołkowe oczy.
https://pbs.twimg.com/media/D_318mBUcAA-OSP.jpg
Aczkolwiek ma też bez wątpienia pewne walory.

Najpiękniejszą kobietą świata według panów się stawała dzięki wspomaganiu pewnym eliksirem.
Co do twarzy to wyczytałem, że zdecydowano się na jej zniekształcenie dla podniesienia dramatyzmu.

Poprawka ma fiołkowe https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_L...dCw2PG,w400.jpg

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #736

Elfir

VI ranga
Nr użytkownika: 80.708

OK
Zawód: ogrodnik

post 22/07/2019, 20:40 Quote Post

QUOTE(misza88 @ 21/07/2019, 21:14)
Z tego co pamiętam to była niska i drobna. Może nie była piękna, ale na pewno ładna.
Nie wiem skąd te zdjęcia ze zniekształconą twarzą Yen, pewnie z jakiegoś dodatkowego wątku, stworzonego przez Netflix.

Miała zbyt długi nos i wąskie usta aby uznać ją pięknością.

Poza tym miała trójkątną twarz i duże oczy po matce elfce. Podobnie jak Ciri po swojej pra-pra-babce.

Ja widziałam w tym opisie podrasowaną Steczkowską smile.gif a podobno pierwowzorem była Liz Taylor smile.gif

W serialu czarodziejki są...nijakie.
A przecież wiemy, że bardzo starannie dbały o swój image - wytworne toalety, makijaż, klejnoty a na wielkie wyjścia wspomaganie się czarami upiększającymi.

I te kostiumy... Myślę, że "prawdziwa czarodziejka" nigdy nie założyłaby czegoś tak niegustownego:
https://i1.wp.com/redanianintelligence.com/...084%2C611&ssl=1

Poza tym taka Tissaia ma strój rodem z angielskich salonów XIX wieku, siedząca obok adeptka jakąś niby-wczesnośredniowieczną, a powyższa suknia Yenn to typowo amerykańskie, serialowe fantasy. Strasznie mi to zgrzyta.
Zwłaszcza, że w książkach był to raczej modowy początek fantasy-renesansu, sądząc po opisach sukien.

Z resztą w grach też projektantów strojów postaci kobiecych poniosło w rejony totalnego bezguścia.

Realchief - najpiekniejszą kobietą na świecie była Francesca Findabair - czystokrwista elfka - i to właśnie bez pomocy czarów upiększających.
Nie Yennefer. Uroda Yen była przeciętna w zestawieniu z innymi czarodziejkami - np. Margarita Laux-Antille miała piękniejszą figurę.

Ten post był edytowany przez Elfir: 22/07/2019, 21:07

User is offline  PMMini Profile Post #737

Realchief

X ranga

post 23/07/2019, 5:50 Quote Post

Toż pisałem że się facetom wydawała, taka jak użyła odpowiednich eliksirów. Książki czytałem ze 20 lat temu (właśnie mam zamiar odświeżyć w związku z serialem),al o ile pamiętam to tak ją opisywali strażnicy gdy wjechała niezupełnie legalnie do któregoś miasta.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #738

Elfir

VI ranga

OK

post 23/07/2019, 11:51 Quote Post

Bardziej bym użyła słowa "czarodziejska" niż najpiękniejsza. Yennefer wjeżdżała do Gors Velen z Ciri i chciała by strażnicy przy bramie zwrócili uwagę na nią a nie na Ciri. Użyła czarów upiekszających, by nikt nie miał wątpliwości, że jest czarodziejką.

User is offline  PMMini Profile Post #739

misza88

VIII ranga
Nr użytkownika: 62.208

Michal
Stopień akademicki: mgr inz.

post 23/07/2019, 12:50 Quote Post

"Geralt spojrzał bystro na elfa. Już po raz drugi wydało mu się, że dostrzega na jego twarzy ślad rumieńca. Zdziwiło go to nie mniej niż słowa Chireadana. Elfy czystej krwi nie zwykły zachwycać się ludzkimi kobietami. Nawet tymi bardzo pięknymi. Yennefer zaś, choć na swój sposób atrakcyjna, za piękność uchodzić nie mogła"

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #740

Reaction

IV ranga
Nr użytkownika: 74.824

Zawód: Student

post 24/07/2019, 5:22 Quote Post

Yen była oszpecona przed główną fabułą książki.

User is offline  PMMini Profile Post #741

Krzysztow

V ranga
Nr użytkownika: 101.502

Krzysztof Kowalski
Zawód: uczen

post 24/07/2019, 7:12 Quote Post

Pierwsze dwa odcinki Paragraf 22 i chyba rozczarowanie. Z książki emanował humor natomiast serial jest jakiś "drewniany". Może dalej będzie lepiej? Przypuszczam że przeniesienie Wiedzmina na ekran w formie serialu
było prostsze.

User is offline  PMMini Profile Post #742

Baszybuzuk

VIII ranga
Nr użytkownika: 50.178

Stopień akademicki: Nadszyszkownik
Zawód: IT

post 24/07/2019, 8:01 Quote Post

Wygląd Yennefer w kontrze do "oczu garbuski" ma konkretny cel - wskazanie, że za maską wypracowanego wizerunku i profesjonalizmu kryją się zwykłe kobiety o bardzo różnych charakterach. To właściwie rdzeń tego, jak Sapkowski buduje postacie kobiece w opowiadaniach i w sadze i za co jest lubiany. "Oczy garbuski" są u niego zarówno złe, jak i mądre. I wygląda na to, że scenarzyści serialu to rozumieją, akcentując ten wątek.

Ekran ma swoje prawa. W opowiadaniu Sapkowskiemu kapitalnym "one linerem" udało się zaskoczyć czytelnika i zostawić mu do przetrawienia fakt, który tworzy dużo bardziej skomplikowany obraz Yennefer . Nie jestem przekonany, że podobnie sprawnie dałoby się to zrobić w serialu bez retrospekcji właśnie.

Co do samego trailera (poza groteskowo spakowanym Geraltem) ogólnie przyzwoicie, to w końcu tylko kilka minut mających zaintrygować widza. Przyznam jednak, że brakuje mi tu czegoś, co zawsze wyróżniało prozę Sapkowskiego z masy innych autorów fantasy - błyskotliwych dialogów i humoru. Humoru nie w sensie kompletnego błaznowania, ale umiejętnie dawkowanych wtrętów rozjaśniających regularnie raczej ponure wiedźmińskie uniwersum.

Do tej pory pamiętam, jak na premierze kinowego "Wiedźmina" jedną z niewielu scen w których widownia śmiała się z filmem, a nie z filmu, był tekst Anny Dymnej "podnieś to synku, tu nie wolno śmiecić". biggrin.gif

Może twórcy serialu boją się, że ich mrrrrroczna opowieść zostanie zakwalifikowana jako komedia, jeśli dadzą w trailerze któryś z ikonicznych "one linerów"? Nie wiem, ale trochę mnie to niepokoi.

Ten post był edytowany przez Baszybuzuk: 24/07/2019, 8:06

User is offline  PMMini Profile Post #743

Realchief

X ranga

post 24/07/2019, 21:41 Quote Post

Co jednak robi makijaż i fryzura https://www.facebook.com/witchernetflix/vid...85754321649461/
I to w przypadku obu aktorek.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #744

Eamr

Bojowa Gęś Wizygocka z Setidavy
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 39.134

post 24/07/2019, 22:37 Quote Post

QUOTE(Baszybuzuk @ 24/07/2019, 8:01)
Do tej pory pamiętam, jak na premierze kinowego "Wiedźmina" jedną z niewielu scen w których widownia śmiała się z filmem, a nie z filmu, był tekst Anny Dymnej "podnieś to synku, tu nie wolno śmiecić". biggrin.gif
*

A to nie było w oryginale przypadkiem: Synku, coś ci upadło.?

I masz rację z figurą Geralta. Rozebranemu tylko skórzanych gaci i opaski na czole brakuje. To zdecydowanie zła wróżba estetyczna.

A zmieniając kanał: HBO pokazało trailer Katarzyny Wielkiej z Helen Mirren.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #745

Baszybuzuk

VIII ranga
Nr użytkownika: 50.178

Stopień akademicki: Nadszyszkownik
Zawód: IT

post 25/07/2019, 9:14 Quote Post

QUOTE(Eamr @ 24/07/2019, 22:37)
A to nie było w oryginale przypadkiem: Synku, coś ci upadło.?

Pewnie masz rację, nie miałem pod ręką książki i złapałem cytat z (zawodnej) pamięci.

Kończąc już off-top - będę musiał kiedyś przeczytać opowiadania i sagę po angielsku i przyjrzeć się, jak potraktowany został w tłumaczeniu humor. Może w ichniej wersji to faktycznie takie straszne ponuractwo jest?

User is offline  PMMini Profile Post #746

force

Preacher
Nr użytkownika: 99.758

Jacek Sebastian G
Stopień akademicki: Szkólka niedzielna

post 25/07/2019, 12:53 Quote Post

Wygląd Yennefer, czy też wiedźminowska postura , pasująca bardziej do Hardkorowego Koksu(YT),to w sumie rzeczy do przełknięcia .... na mnie wielkie wrażenie zrobiły Driady z Brooklynu, znacznie odbiegające od Driad z Brokilonu, Pani Eithné ( w serialu Netflixa)jest raczej z universum Zulu Chaka, nie mistrza z Rivii.

https://www.wykop.pl/wpis/42745713/ten-mem-...wny-itd-ale-ja/

Władczyni Brokilonu nosiła powłóczystą, zwiewną, jasnozieloną szatę. Jak większość driad, była niewysoka i szczupła, ale dumnie uniesiona głowa, twarz o poważnych, ostrych rysach i zdecydowane usta sprawiły, że wydawała się wyższa i potężniejsza. Jej włosy i oczy miały kolor roztopionego srebra.

— Miecz przeznaczenia, str. 259
A później przyszedł rozkaz z Duén Canell, do Srebrnookiej Eithné, Pani Brokilonu. Czarodziejkę odprawić, brzmiał rozkaz władczyni Lasu Driad. Wiedźmina leczyć.

— Chrzest ognia, str. 9
Oparta o sosnę niewysoka driada miała oczy i włosy w kolorze srebra. Zachodzące słońce otaczało aureolą jej głowę na tle pstrokatej ściany lasu. Milva uklękła na jedno kolano, nisko skłoniła głowę:
- Bądź pozdrowiona. Pani Eithne.
- Władczyni Brokilonu zatknęła za łykowy pasek złoty nożyk o kształcie sierpa.

— Chrzest ognia, str. 10

za : https://wiedzmin.gamepedia.com/Eithn%C3%A9#...ek_Sapkowskiego

Ten post był edytowany przez force: 25/07/2019, 12:56

User is offline  PMMini Profile Post #747

Elfir

VI ranga

OK

post 25/07/2019, 15:13 Quote Post

poza tymi ostrymi rysami twarzy da się zrobić czarnoskóra Eithne:
https://www.cheatsheet.com/wp-content/uploa...10.03.53-AM.jpg

User is offline  PMMini Profile Post #748

force

Preacher
Nr użytkownika: 99.758

Jacek Sebastian G
Stopień akademicki: Szkólka niedzielna

post 25/07/2019, 21:46 Quote Post

QUOTE(Elfir @ 25/07/2019, 16:13)
poza tymi ostrymi rysami twarzy da się zrobić czarnoskóra Eithne:
https://www.cheatsheet.com/wp-content/uploa...10.03.53-AM.jpg
*

Da,da, da się zrobić dużo, nawet z suzuki samurai fajną terenówkę:
https://www.youtube.com/watch?v=TGU09ODMv0o
Niestey Netflix zrobił z Eithne, gruborysą brzydką negretkę, zupełnie bez potrzeby, jedynie w imię ideologicznej poprawności.....

Ten post był edytowany przez force: 25/07/2019, 21:49

User is offline  PMMini Profile Post #749

Elfir

VI ranga

OK

post 26/07/2019, 11:31 Quote Post

Cały casting był political correct. W końcu czarodziejki wyglądają na metyski i mulatki.
Nilfgaardczycy byli w książce nazywani "czarni" nie z powodu koloru skóry tylko koloru strojów. W filmie są dosłownie czarni, jak Fringilla Vigo. A skoro Fringilla jest czarnoskóra, to przynajmniej mulatką będzie musiała być księżna Anarietta, spokrewniona z Fringillą.

User is offline  PMMini Profile Post #750

52 Strony « < 48 49 50 51 52 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej