Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Vangelis, James Horner, Hans Zimmer, Muzyka do Victorii
     
hussair
 

Unregistered

 
 
post 25/09/2007, 12:41 Quote Post

To ciekawostka z tymi sygnałami do boju, filmowcy nie powinni tego zlekceważyć! Chciałbym to usłyszeć...
 
Post #16

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.515
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 26/09/2007, 11:39 Quote Post

Żeby ten film odniósł sukces to powinno się odejść od jakiś tam Bogurodzic, chorałów, patetycznych pieśni. Trzeba postawić na coś oryginalnego niepowtarzalnego. Coś co przykuje słuchacza i może się sprzedawać jako samodzielny soundtrack. Proponowałbym, aby twórcy filmu wzorowali się na tym: http://pl.youtube.com/watch?v=TvilAUufaVQ
albo na tym: http://pl.youtube.com/watch?v=O849qjf7Z2k
Może by tak zatrudnić Trevora Jonesa?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
hussair
 

Unregistered

 
 
post 26/09/2007, 12:21 Quote Post

Lubię taką muzykę, ale w filmach od kilku lat słychać ją często. Pytanie-czy nie brzmi nazbyt celtycko jak na temat?
 
Post #18

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.515
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 26/09/2007, 12:27 Quote Post

QUOTE(hussair @ 26/09/2007, 12:21)
Lubię taką muzykę, ale w filmach od kilku lat słychać ją często. Pytanie-czy nie brzmi nazbyt celtycko jak na temat?
*



Wydarzenia z "Ostatniego Mohicanina" toczą się w Hameryce, a "I will find you" stworzył celtycki Clannad. Co do pierwszego soundtracku, tekst jest po fremeńsku, muzyka rodem z bliskiego wschodu a miejsce wydarzeń w odległej galaktyce rolleyes.gif Nie sądzę, żeby taki swoisty melting pot komukolwiek przeszkadzał.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
hussair
 

Unregistered

 
 
post 26/09/2007, 14:18 Quote Post

Przeszkadzać - na pewno nie, bo to uczuciowa i świetna muzyka, bez 2 zdań. W "Ostatnim Mohikaninie" soundtrack chwytał za serce. Jedno jest pewne, powinni dać taki podkład do ruszającej w bój husarii, że serce z piersi wyskoczy i trzeba je będzie gonić jak kurę...
 
Post #20

     
Faddo
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 16
Nr użytkownika: 34.073

 
 
post 26/09/2007, 21:00 Quote Post

Moim zdaniem Enya w ogóle nie pasuje. Bardzo ją lubię i cenię, ale ona ma bardzo irlandzką barwę głosu, a to przecież nie ta bajka.
Ja bym najbardziej chciała, żeby ten p. Papaj się sprawdził. Żeby w tej produkcji było jak najwięcej polskich akcentów: Kulczycki (Małaszyński), stroje, scenografia, zdjęcia, muzyka. Jeżeli ten film wypali i rzeczywiście, jak twierdzi producent, na cały świat, to niech wszyscy zobaczą, jakich mamy zdolnych artystów i producentów. Myślę, że to, co jest na stronie, to tylko jakaś próbka. A ktoś gdzieś pisał, że Bogurodzicy nie będzie w filmie, pozostałe kawałki dotyczą wątku miłosnego, a tak w ogóle konkretna praca nad muzyką się jeszcze nie zaczęła.
P. Harasimowicz pisał na forum, że przede wszystkim bardzo ufa producentowi (po czym wymienił wszystkie jego zalety). Myślę, że musiał poznać możliwości tego kompozytora, jeżeli wybrał go spośród kilku - jak podaje strona Victorii - znamienitych kompozytorów. Nie angażowałby byle kogo "na ładne oczy". Sam mówił, że dla niego ten film to przede wszystkim biznes. Musiał więc słyszeć kawał muzyki tego twórcy, skoro mu zaufał.
Według mnie powinniśmy stawiać na "naszych", o ile wykonają porządnie swoją robotę. Nie na siłę, jeżeli jednak sprawią się tak samo dobrze jak nie-Polacy, to właśnie ich (a właściwie nas) chciałabym zobaczyć w filmie.
Sam fakt, że p. Mariusz Białek nie poprosił o napisanie muzyki Piotra Rubika, jak dla mnie, przemawia za jego dobrym smakiem wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
tuxman
 

Hetman Polny imć Onufry Zagloba w służbie Forum!
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.264
Nr użytkownika: 4.809

 
 
post 26/09/2007, 22:48 Quote Post

Zaczynam podejrzewać, że historycy to się za bardzo na muzyce nie znają... wink.gif
Rodzeństwo Papaj ma to coś moim zdaniem, ma ten nerw potrzebny do muzyki filmowej. Nawet nie powiedzieli nie dość, że pierwszego słowa, to nie napisali ramy do filmu, a my (wy) już im doradzacie to i owo... W sumie... Fajnie. Prawdziwa krytyka cnoty się wszak nie boi (czy jakoś tak to było - myślę, że Pan Premier Anakin może mnie tutaj sprostować).
Muzyka do filmu pt. "Zwycięstwo! (vel. Triumf!)" powinna mieć to coś (zwłaszcza przy scenach batalistycznych) co ma chociażby "O Fortuna" worthy.gif Carla Orffa w sobie.
Tylko jako namiastkę proponuję do odsłuchania (tym, którzy nie znają) stąd:
http://www.npr.org/templates/story/story.php?storyId=6471891
Trzeba kliknąć w link: Listen O Fortuna (poczytać tez nie zaszkodzi).
I nie wyłączać co najmniej do 1 minuty i 39-ciu sekund.
Jakość co prawda i tak żałosna (no, może Nurglith zacznie polemikę... powodzenia...).
Tym niemniej, jeśli ma na kimkolwiek zrobić odpowiednie wrażenie, powinno być odsłuchane z płyty CD, na wzmacniaczu minimum 300W muzycznej na dobrych starych stereofonicznych i "parowanych" MOSFET-ach i koniecznie z udziałem boksów Cerwin-Vega co najmniej VE-15F.
Trzeba oczywiście zadbać, by sąsiedzi byli co najmniej nieobecni. Bez w/w sprzętu, niestety nawet najlepszej jakości koszulka na ciele, nawet jeśli bawełniana czy też made in China/USA, niestety nawet nie drgnie...

Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.515
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 26/09/2007, 23:07 Quote Post

QUOTE(tuxman @ 26/09/2007, 22:48)
Rodzeństwo Papaj ma to coś moim zdaniem, ma ten nerw potrzebny do muzyki filmowej. Nawet nie powiedzieli nie dość, że pierwszego słowa, to nie napisali ramy do filmu, a my (wy) już im doradzacie to i owo... W sumie... Fajnie. Prawdziwa krytyka cnoty się wszak nie boi (czy jakoś tak to było - myślę, że Pan Premier Anakin może mnie tutaj sprostować).


Doradzamy, bo nie chcemy żeby film był klapą - chociaż wiemy, że i tak nas nikt nie posłucha... Bo gdzieżby w filmie nakręconym ku pokrzepieniu serc (IV Rzplitej) znalazło się miejsce dla zagranicznych twórców z pomysłem wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
tuxman
 

Hetman Polny imć Onufry Zagloba w służbie Forum!
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.264
Nr użytkownika: 4.809

 
 
post 26/09/2007, 23:13 Quote Post

Caranthu.. nie o to mi chodziło...
Twórcy już są. Są młodzi, ambitni, bez bagażu...
Nasze propozycję traktowałbym jako muzykę inspirującą. 99% wszystkich kombinacji nut już dawno zagrano...
Nie wiem czy wiesz co robią gwiazdy muzyki POP z USA, w przerwach w dawaniu koncertów w takich egzotycznych krajach jak Polska.
Wpadają do największych sklepów z płytami muzycznymi i wrzucają do koszyka wszystkie płyty z muzyką tubylczą.
Między innymi stąd (po przesłuchaniu) czerpią inspirację.
Faktycznie warto poddawać pomysły, myśli, tematy, melodie i to co nam się podobało.

Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.515
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 26/09/2007, 23:16 Quote Post

QUOTE(tuxman @ 26/09/2007, 23:13)
Caranthu.. nie o to mi chodziło...
Twórcy już są. Są młodzi, ambitni, bez bagażu...
Nasze propozycję traktowałbym jako muzykę inspirującą. 99% wszystkich kombinacji nut już dawno zagrano...
Nie wiem czy wiesz co robią gwiazdy muzyki POP z USA, w przerwach w dawaniu koncertów w takich egzotycznych krajach jak Polska.
Wpadają do największych sklepów z płytami muzycznymi i wrzucają do koszyka wszystkie płyty z muzyką tubylczą.
Między innymi stąd (po przesłuchaniu) czerpią inspirację.
Faktycznie warto poddawać pomysły, myśli, tematy, melodie i to co nam się podobało.

Pozdrawiam
*



OK, zgoda. Ale niech będzie to muzyka z ikrą. cośco zostanie zapamiętane, a nie drugie Quo Vadis. Mam pomysł - Żywiołak!!! Etno metal na całego wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
tuxman
 

Hetman Polny imć Onufry Zagloba w służbie Forum!
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.264
Nr użytkownika: 4.809

 
 
post 26/09/2007, 23:19 Quote Post

QUOTE(carantuhill @ 27/09/2007, 0:16)
OK, zgoda. Ale niech będzie to muzyka z ikrą. cośco zostanie zapamiętane, a nie drugie Quo Vadis. Mam pomysł - Żywiołak!!! Etno metal na całego wink.gif

No to powiedz mi że O Fortuna jest bez ikry... wink.gif

Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.515
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 26/09/2007, 23:30 Quote Post

QUOTE(tuxman @ 26/09/2007, 23:19)
QUOTE(carantuhill @ 27/09/2007, 0:16)
OK, zgoda. Ale niech będzie to muzyka z ikrą. cośco zostanie zapamiętane, a nie drugie Quo Vadis. Mam pomysł - Żywiołak!!! Etno metal na całego wink.gif

No to powiedz mi że O Fortuna jest bez ikry... wink.gif

Pozdrawiam
*


Jest bez ikry,
Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
Faddo
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 16
Nr użytkownika: 34.073

 
 
post 27/09/2007, 7:21 Quote Post

[Doradzamy, bo nie chcemy żeby film był klapą - chociaż wiemy, że i tak nas nikt nie posłucha... Bo gdzieżby w filmie nakręconym ku pokrzepieniu serc (IV Rzplitej) znalazło się miejsce dla zagranicznych twórców z pomysłem ]

Carantuhill - może w poprzednim poście nie wyraziłam się zbyt jasno: Nie miałam na myśli, żeby koniecznie muzykę pisał Polak, choćby miało być to wielkie g... Chodzi mi o to, że jeżeli miałby zrobić to tak samo dobrze, jak ktoś znany z zagranicy (np. z Hollywood), to wolę, żeby był to kompozytor polski. Tak samo w innych dziedzinach produkcji.
Pozdrawiam!
Ps. "Sen o Victorii" zwala mnie z nóg. Z podziwu, oczywiście smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
hussair
 

Unregistered

 
 
post 27/09/2007, 12:35 Quote Post

tuxman, twoja propozycja jest super, ale jestem pewien, że słyszałem to już w niejednym filmie. Byłbym za czymś świeżym dla ucha, przy okazji tak wyjątkowego projektu. Muzyka podana na victoria-film jest naprawdę p o r u s z a j ą c a, p a t e t y c z n a, w o j o w n i c z a , r o m a n t y c z n a, u c z u c i o w a i ma ten specyficzny słowiański pierwiastek.....Ta muzyka i przepyszne, lśniące bogactwem i potęgą pancerze husarii...jak dla mnie to "zegarki są zsynchronizowane" wink.gif
 
Post #29

     
Christobaldo
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 60
Nr użytkownika: 34.816

Stopień akademicki: Magister
Zawód: Zolnierz zawodowy
 
 
post 27/09/2007, 14:51 Quote Post

Vangelis, chyba faktycznie jest nie do przebicia, ale...

Swoją drogą chyba za wcześnie na ocenianie rodzeństwa Papajów. Te kawałki, które są - są niezłe, ale to motywy "miłosne". Może i wykluje się za jakiś czas coś "pompatycznego i bitewnego" co chwyci wszystkich miłośników scen batalistycznych za serce. Poczekamy, zobaczymy.
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

4 Strony < 1 2 3 4 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej