Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

34 Strony « < 32 33 34 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> ROMAN GIERTYCH, Informacje, opinie, obserwacje

emigrant

Antykomunista
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista

post 3/01/2019, 1:34 Quote Post

Giertych boi się, że Polska wyjdzie z UE: https://dorzeczy.pl/kraj/75233/Prognoza-Gie...tem-z-NATO.html (i z NATO)

Giertych dziękuje odważnym, którzy głosowali na "nie": https://www.prawdaobiektywna.pl/polska/roma...hZVEkZYyq1nPigQ

Giertych w akcji:

https://www.youtube.com/watch?v=kx7-mQ_rd-I (hop, hop, hop) user posted image

laugh.gif

Nie do wiary, co się stało z tym rodem...

Ten post był edytowany przez emigrant: 3/01/2019, 10:28

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #496

Pimli

V ranga
Nr użytkownika: 103.187

post 4/04/2019, 15:43 Quote Post

Intryguje mnie polityczna ewolucja pana Giertycha w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Od szefa partii uważanej za skrajnie prawicową, wręcz "faszystowską" w kręgach liberalnej lewicy, jednego z najbardziej znienawidzonych członków rządu koalicji PiS-LPR-Samoobrona, wręcz "twarzy" IV RP - do do bliskiego doradcy PO, którą niegdyś, w czasie swojej bytności w sejmie, tak zajadle krytykował. Czy to po prostu oportunizm, chęć bycia blisko władzy za wszelką cenę, czy po prostu obsesyjna żądza zemsty na Jarosławie Kaczyńskim za to że go kiedyś tak perfidnie wykorzystał i upokorzył? A może wszystko po trochu? confused1.gif Sam Giertych stwierdził kiedyś, że poglądów (prawicowych) nie zmienił, a jedynie wyzbył się radykalizmu, ale jakoś trudno mi mu uwierzyć. sleep.gif PO ma w końcu niewiele wspólnego z centro-prawicową partią na którą kreowała się w 2007 r.

User is offline  PMMini Profile Post #497

kmat

Podkarpacki Rabator
Nr użytkownika: 40.110

Stopień akademicki: mgr

post 4/04/2019, 19:18 Quote Post

Z Giertychem trzeba pamiętać, że to syn ojca i wnuk dziadka. Jakie on tam realnie miał poglądy, to on sam może nie wiedzieć.

User is offline  PMMini Profile Post #498

dd100

III ranga
Nr użytkownika: 73.323

post 10/08/2019, 13:30 Quote Post

"Komentarz" Giertycha do ostatniej "sprawy" Kuchcińskiego i nie tylko: https://www.facebook.com/215392231834473/po...22143574492643/

Bajka o głąbie.

Wielki Wódz zwołał kolejną naradę Czirokezów i rozpoczął mowę.
Darmozjady moje! Znowu mam was ratować przed niechybną klęską podczas wiecu? Toż przecież nie możecie tak kraść ostentacyjnie - I tu wódz zwrócił swoją groźną twarz na Pierś Dziecka, który był przyczyną pilnej narady. A ty Pierś Dziecka- kontynuował złowrogo - musiałeś mustangi bojowe na przejażdżki nawet dalszym kuzynom użyczać? Toż dostałeś mustanga, abyś szybko i sprawnie się po prerii przemieszczał, a ty sobie wycieczki urządzałeś w Góry Skaliste. Ktoś z dalszego szeregu krzyknął: I do tipi uciech mustangiem bieżał! Milcz - ryknął wódz. Te plotki już się skończyły, a sprawcy tych potwarzy ukarani - rzekł.
Niech dobry Manitu wybaczy im w Krainie Wiecznych Łowów -powiedział szaman zerkając znacząco na Ognistą Gębę, który niejeden skalp dzierżył przy nogawce.
Wódz pozwolił, aby szepty się uciszyły i kontynuował: tak więc Pierś Dziecka zrezygnuje z kierowania Tipi Narad i odejdzie. A po wiecu wrócimy go z honorami i będzie miał nawet więcej mustangów. Zwykle wystąpienie wodza kończyło dyskusję, ale tym razem stała się rzecz u Czirokezów niezwykła. Pierś Dziecka, którego wszyscy za ostatniego głąba mieli (dlatego został wybrany, aby Tipi Narad kierować) wstał nagle, rozejrzał się dookoła i wrzasnął:
Co to, to nie! Nie zrzucicie mnie z sań, jak naszego Młodego Bobra, który tyle miesięcy musiał pod strażą siedzieć. Ja tylko kradłem? Toż wszyscy kradniemy jak popadnie. Doimy ile wlezie. Ty chcesz mnie wodzu pouczać: a kto chciał sobie Wigwamy Srebrne postawić, aby go plemiona chwaliły? A ty Długi Nosie, który pacynką wodza jesteś i udajesz, ze czymś rządzisz, nie pamiętasz jak chwilę temu tłumaczyliśmy się z twoich zakupów ziemi, która świętą miała być i oddana Manitu, a tyś ją sobie za skórkę skunksa kupił i udajesz, że tak wszyscy mogli. A ty Należna Nagrodo, któraś nie tylko z mustangów korzystała, ale gdyś staranowała dziecko pędząc na mule, to musieliśmy młodzieńca oskarżać, bo chciałaś dostać odszkodowania za twoje połamane kości? A ty Szalony Kojocie, który nie tylko muły rozbijałeś, ale stado twoich baranów z kiesy plemiennej utrzymujemy, aby mogli dalej twoje kolejne szaleństwa wspierać. Ty też uważasz, że powinienem zrezygnować?
O nie! - Zakrzyknął Pierś Dziecka. Jak ja utonę to razem z wami.
To chociaż przeproś - powiedział Wielki Wódz przerażony wybuchem zawsze spokojnego Czirokeza.
Przeprosić mogę - powiedział Pierś Dziecka oddychając z ulgą.
A Ty- wódz spojrzał na Ognistą Gębę. Nad ranem wejdź na jakąś wojenną ścieżkę i kogoś ważnego o świcie do niewoli z wigwamu wyciągnij, to zajmą się pojmanym, a nie tym głąbem zaplutym.

Roman Giertych

Morał z bajki dziś jest prosty: paradoksem życia jest to, że czasem nadzieja w tym, że głąb jest głąbem."

biggrin.gif, biggrin.gif, biggrin.gif
ale to taki śmiech przez łzy...

Ten post był edytowany przez dd100: 10/08/2019, 13:31

User is offline  PMMini Profile Post #499

kmat

Podkarpacki Rabator

post 10/08/2019, 14:22 Quote Post

I do tipi uciech mustangiem bieżał!

Widzę, że nie tylko mi to przez myśl przeszło..

Ten post był edytowany przez kmat: 10/08/2019, 14:22

User is offline  PMMini Profile Post #500

Grzegorz_B

V ranga
Nr użytkownika: 99.929

Stopień akademicki: dr
Zawód: IT

post 10/08/2019, 14:30 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 3/01/2019, 1:34)
Nie do wiary, co się stało z tym rodem...
*

A co się miało niby stać? Maciej popierał Jaruzelskiego, a Roman Kaczyńskiego - widać rodzinna tradycja każe popierać rządy silnej ręki i się przy nich dobrze ustawić.

Zmiana wynikła z tego że Kaczyński w ramach "zjadania przystawek" zraził do siebie Giertycha. Bo chyba raczej nie wierzysz w jego nawrócenie i nagłą zmianę światopoglądową?

User is offline  PMMini Profile Post #501

kmat

Podkarpacki Rabator

post 10/08/2019, 16:38 Quote Post

Czy ja wiem? RG był chyba jednak trochę za bystry na jedynie słusznego prawicowca. Presja tradycji rodzinnej swoje oczywiście robiła, ale projekt zdechł i mam takie trochę wrażenie, że chłop wreszcie jest tym, kim chciałby mniej więcej być.

User is offline  PMMini Profile Post #502

Ida Wielkie Gniazdo

III ranga
Nr użytkownika: 98.200

post 11/08/2019, 13:38 Quote Post

Ciekawe jak teraz Giertych widzi swoje wicepremierowanie u boku Kaczyńskiego? Może ma rozdwojenie jaźni na wzór Marcinkiewicza, dla którego Kaczyński to samo zło, ale z tego, że był premierem jest nadzwyczaj dumny.

User is offline  PMMini Profile Post #503

34 Strony « < 32 33 34 
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej