Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
3 Strony < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Malarstwo Salvadora Dali
     
Kamila989
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 30
Nr użytkownika: 49.809

 
 
post 4/01/2009, 12:34 Quote Post

To moja prywatna sprawa jak ją rozumiem, i nie mam żadnej przyjemności w dzieleniu się tym z Tobą.

Doda nie tworzy jak dla mnie żadnej sztuki...I kwestia w tym , że to ani Disney ani Doda nic nie wnieśli do sztuki. Tym bardziej do malarstwa o czym jest mowa, jeśli jeszcze tego nie potrafiłeś zauważyć.
Bo na razie wiemy, że malarstwo Dalego jest tak samo ważne tak jak produkcje Disneya czy Britney.
Ktoś się zapytał Dalego więc po co znowu wspominasz o Britney czy Disneyu. Ja osobiście nie widzę żadnego związku.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
silent_hunter
 

Poczwórny Agent, Łowca Replikantów
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.055
Nr użytkownika: 11.971

Stopień akademicki: gramotny
Zawód: przodownik pracy
 
 
post 4/01/2009, 17:07 Quote Post

Dyskusja zaczyna oscylować w kierunku surrealistycznym...Zainteresowanym proponuje utworzyć osobny wątek o gwiazdach albo gwizdach festiwalu piosenkarskiego w Sopocie. Jak do tej pory jakoś nie zauważyłem aby "dzieła" Julio Iglesiasa, Dody doczekały się prezentacji w szacownych muzeach takich jak np. Gugghenheim czy MOMA... biggrin.gif

QUOTE
Dali potraktował freuda jak książke kucharska i robił sobie plakaty. Co w tym waznego?


Ło rany! Ależ wykroczenie doppelpunkt.gif ...Czy mam przedstawić listę wielkich z tytułami ich "plakatów", którzy masywnie czerpali inspirację i traktowali jak książkę kucharską np. Biblię, różnej maści mitologie, dzieła innych twórców itp. ? Aha a wogóle co w tym było takiego ważnego??
Czekam tęskno na wykazanie, że wyżej przedstawiony przeze mnie "plakacik" Dalego to istne dziadostwo...
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 4/01/2009, 17:58 Quote Post

Używanie w jednym wyrażeniu słów Doda i sztuka to oksymoron mad.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 7/01/2009, 19:10 Quote Post

Powyższe trzy wypowiedzi nijak nie odniołsy sie do pytań, które zamieściłem w swoim ostatnim poscie, a które to odpowiedzi przyniosłby wyjasnienie kwestii z tytułu wątku.

Bo dalej nie wiem, czemu Dali jest wazny, a Disney czy Britney czy Dodanie. Ani czemu pierwsze to sztuka, a drugie to nie.
Argument, że Disney,a nie ma w MOMIe (a moze jest) nic tu nie wyjaśnia. czy sztuka i do tego ważna, to ta co jest w MOMie?
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
kundel1
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.735
Nr użytkownika: 47.745

Jacek Widor
Zawód: plastyk
 
 
post 7/01/2009, 20:13 Quote Post

Oczywiście, że Disney jest ważny. Nikt nie zrobił tyle co on, w latach trzydziestych dla uczynienia z kreskówek rodzaju sztuki filmowej równoprawnego z innymi gatunkami.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
Lugork
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 142
Nr użytkownika: 38.828

 
 
post 8/01/2009, 22:27 Quote Post

Dali wyzwolił drzemiącą w podświadomości wyobraźnie. Tworzył nowe formy, łamał schematy, pokazywał, ze granic na płótnie(i nie tylko) nie ma i być nie powinno. Dla mnie to był geniusz. Z pewnością był lepszy od Picassa.
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 12/01/2009, 9:33 Quote Post

Jakos nie widze w jego wyrachowanych i wyrozumowanych kompozycjach, do tego jeszcze starannie wycyzelowanych owego wyzwolenia drzemiacej w podświadomosci wyobraźni.
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
silent_hunter
 

Poczwórny Agent, Łowca Replikantów
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.055
Nr użytkownika: 11.971

Stopień akademicki: gramotny
Zawód: przodownik pracy
 
 
post 17/01/2009, 17:01 Quote Post

QUOTE(balum @ 12/01/2009, 3:33)
Jakos nie widze w jego wyrachowanych i wyrozumowanych kompozycjach,


A jak powinny wyglądac aby były sztuką?
Bez ładu i składu papractwa małpiszona z zoo?

QUOTE
do tego jeszcze starannie wycyzelowanych owego wyzwolenia drzemiacej w podświadomosci wyobraźni.
*


Hmmm...tylko, że ówcześni kumple surrealiści akurat zarzucali mu nazbyt... nieskrępowaną wyobraźnie...
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
bereneko
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Nr użytkownika: 53.332

berenika g
Zawód: uczen
 
 
post 3/02/2009, 11:42 Quote Post

Cóż, balum chyba nie widzi różnicy między sztuką = MALARSTWO, RZEźBA, ARCHITEKTURA (sztuki plastyczne) a sztuką = muzyka lub jeszcze sztuka = fotografia, film. Czy tak trudno jest zrozumieć, że dla malarstwa Dali na pewno był ważny? Mniemam iż balum w życiu pędzla w ręce nie miał i o historii sztuki wie niewiele (jeśli się mylę, proszę o sprostowanie). Całe to gadanie o Disneyu, Britney czy Dodzie jest po prostu śmieszne, kiedy wszystko rozbija się po prostu o rozumienie sztuki.A więc, jaka jest różnica? Wszyscy wymienieni nie mają NIC wspólnego z malarstwem - Dali ma. Ufff, ale trudne. A jeśli ktoś nadal upiera się przy znaczeniu sztuki jako pojęcia bardziej ogólnego, czyli obejmującego zarówno sztuki plastyczne, jak i muzykę, film i każdy przejaw takichże umiejętności człowieka...to oczywiście, że Dali miał na to spory wpływ. Z pewnością miał wielki wpływ na malarstwo, na zapoczątkowanie nowego nurtu w sztuce, a jego ekscentryczna dość osobowość interesuje ludzi i dzisiaj.
Hmm, a że ciebie to, balum, nie interesuje...no tak. Bo zapomniałam dodać, że jak Dali ma interesować kogokolwiek kto nic nie wie o malarstwie i kompletnie się na tym nie zna?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 3/02/2009, 11:56 Quote Post

Chodzi ci o to, że Dali jest równie ważny dla malarstwa jak Julio Iglesias jest ważny dla muzyki? Obaj sa sławni i wpływowi. Z tym się w pełni zgadzam.
 
User is offline  PMMini Profile Post #25

     
bereneko
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Nr użytkownika: 53.332

berenika g
Zawód: uczen
 
 
post 3/02/2009, 12:04 Quote Post

Chyba zgrubsza tak. Chodzilo mi tylko o oddzielenie malarstwa od zbyt pojemnego juz dzis pojecia sztuki. Logiczne, ze Dali nie mial wplywu na muzyke czy film - bo i jak? Oczywiscie - jak juz wspomnialam, byl postacia bardzo interesujaca, wiec mogl zaciekawic jakichs tworcow filmu (byc moze jest jakis film - ja nic o tym nie wiem). No. To chyba doszlismy do porozumienia.

EDIT: Po krotkim namysle, zastanawiam sie czy nie dac innego porownania w kwestii muzyki :x Czy Iglesias az tak wielki...hym. Trzebaby poszukac w muzyce kogos naprawde otwartego, nowatorskiego, pokreconego, alternatywnego, dziwacznego i szokujacego. :>
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

     
lancelot
 

Żelazna pięść
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 12.521
Nr użytkownika: 36.860

bogumil chruszczewski
Stopień akademicki: rebajlo
Zawód: Podstarza³y wilk
 
 
post 3/02/2009, 12:41 Quote Post

QUOTE
Dali nie mial wplywu na muzyke czy film
a "pies andaluzyjski" to pies/ Nie liczy się?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
silent_hunter
 

Poczwórny Agent, Łowca Replikantów
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.055
Nr użytkownika: 11.971

Stopień akademicki: gramotny
Zawód: przodownik pracy
 
 
post 3/02/2009, 14:59 Quote Post

QUOTE(balum @ 3/02/2009, 5:56)
Chodzi ci o to, że Dali jest równie ważny dla malarstwa jak Julio Iglesias jest ważny dla muzyki? Obaj sa sławni i wpływowi. Z tym się w pełni zgadzam.
*


No fakt, paranoiczno-krytyczne eksperymenty Iglesiasa w dziedzinie śpiewu są porównywalne z Dalim... biggrin.gif
Doceniła to nawet sopocka publiczność.
A według tej skali baluma do kogo w kategorii filmowej, architektonicznej, fotograficznej, literackiej można by porównać Dalego...Ogromnie mnie ciekawi ta Twoja formuła porównawcza...
Nazwiska, adresy, kontakty?
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 4/02/2009, 7:55 Quote Post

QUOTE(bereneko @ 3/02/2009, 13:04)
Trzebaby poszukac w muzyce kogos naprawde otwartego, nowatorskiego, pokreconego, alternatywnego, dziwacznego i szokujacego. :>
*


Wiśniewski.
 
User is offline  PMMini Profile Post #29

     
silent_hunter
 

Poczwórny Agent, Łowca Replikantów
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.055
Nr użytkownika: 11.971

Stopień akademicki: gramotny
Zawód: przodownik pracy
 
 
post 4/02/2009, 14:55 Quote Post

QUOTE(balum @ 4/02/2009, 1:55)
QUOTE(bereneko @ 3/02/2009, 13:04)
Trzebaby poszukac w muzyce kogos naprawde otwartego, nowatorskiego, pokreconego, alternatywnego, dziwacznego i szokujacego. :>
*


Wiśniewski.
*


WoW! Jakiż wyszukany przykład! Brawo!
Jego oszałamiające sukcesy są szeroko znane na całym świecie, swoją twórczość prezentował na najszacowniejszych scenach świata, wielokrotnie wyróżniany przez magazyn "Rolling Stone"... biggrin.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

3 Strony < 1 2 3 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej