Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

158 Strony « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Plany wydawnicze Inforteditions

Marchi

VI ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 6.948

Zawód: student

post 6/09/2006, 8:53 Quote Post

Świetnie, choć to nie niespodzianka smile.gif

Wanaxie zastanawia mnie polityka dobierania przez wydawnictwo pozycji do ich serii. Chodzi mi o to, że np. pozaycje typu Cudnów, czy Biala Cerkiew, aż się proszą , żeby być wydane w serii Bitwy/Taktyka. Z kolei np. Adrianopol, czy Argentoratum w serii Pola BItew...jest jednak na odwrót.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #46

tomcio

II ranga
**
Nr użytkownika: 19.714

post 6/09/2006, 9:42 Quote Post

Książka jest na ukończeniu. W tej chwili autor ją dopieszcza  Na rynek wejdzie w I kw. 2007

dzięki za odpowiedź rolleyes.gif To jeszcze jedno pytanko: czy wiadomo jak duże będą różnice w treści tych pozycji, czy też książka z Finny jako pozycja o węszym zakresie jest powieleniem częsci treści ksiązki mającej być wydaną w Inforteditions?
Chodzi o to czy warto kupić jedną z nich czy też obie. Czasem widać w portfelu dno więc nie można wyrzucać kaski na darmo. smile.gif

User is offline  PMMini Profile Post #47

Wanax

III ranga
Nr użytkownika: 18.697

post 6/09/2006, 9:50 Quote Post

QUOTE(Marchi @ 6/09/2006, 9:53)
Wanaxie zastanawia mnie polityka dobierania przez wydawnictwo pozycji do ich serii. Chodzi mi o to, że np. pozaycje typu Cudnów, czy Biala Cerkiew, aż się proszą , żeby być wydane w serii Bitwy/Taktyka. Z kolei np. Adrianopol, czy Argentoratum w serii Pola BItew...jest jednak na odwrót.

To słodka tajemnica wydawcy wink.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #48

Wanax

III ranga

post 6/09/2006, 9:55 Quote Post

QUOTE(tomcio @ 6/09/2006, 10:42)
To jeszcze jedno pytanko: czy wiadomo jak duże będą różnice w treści tych pozycji, czy też książka z Finny jako pozycja o węszym zakresie jest powieleniem częsci treści ksiązki mającej być wydaną w Inforteditions?
Chodzi o to czy warto kupić jedną z nich czy też obie. Czasem widać w portfelu dno więc nie można wyrzucać kaski na darmo. smile.gif

Warto kupić obie rolleyes.gif

"Biała Góra 1620" traktuje o początku wojny 30-letniej, tj. o powstaniu czeskim przeciwko Habsburgom. Zawiera wydarzenia od 1618 do 1621, rozgrywające sie na terenach monarchii habsburskiej.

Natomiast "Wojna 30-letnia. Powstanie czeskie i wojna o Palatynat", w zasadniczej części opisuje to wszystko co działo się po bitwie na Białej Górze. A więc zniszczenie ostatnich punktów oporu w Czechach, walki na Morawach i wyeliminowanie zagrożenia siedmiogrodzkiego. Oczywiście są ujęte główne wydarzenia z lat 1618-1620 i obszerny opis bitwy na Białej Górze. Natępnie akcja przenosi się na teren Niemiec. Najpierw opisane są walki w Górnym Palatynacie, a póżniej decydujące starcia o Palatynat Reński (bitwa pod Wimpfen, Hochst i wreszcie Stadtlohn, nie licząc drobniejszych starć).

Autor w niedalekiej przyszłości nosi się z zamiarem dopisania następnego etapu wojny 30-letniej tj. wojny duńskiej.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #49

Wanax

III ranga

post 6/09/2006, 10:13 Quote Post

QUOTE(Marchi @ 6/09/2006, 9:49)
... powstania żydowski, ...sporo by mozna wynmienić, problem w tym, że nia ma nic smile.gif
*

Książka o powstaniu żydowskim w latach 132-135 będzie niebawem, ale... w Inforteditions rolleyes.gif

Ten post był edytowany przez Primo!
Post przeniesiony z tematu Historyczne Bitwy Bellony - Lista życzeń

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #50

Shell

VI ranga
Nr użytkownika: 19.685

post 6/09/2006, 14:40 Quote Post

QUOTE(Wanax @ 6/09/2006, 12:13)
QUOTE(Marchi @ 6/09/2006, 9:49)
... powstania żydowski, ...sporo by mozna wynmienić, problem w tym, że nia ma nic smile.gif

Książka o powstaniu żydowskim w latach 132-135 będzie niebawem, ale... w Inforteditions rolleyes.gif
*

i z tego co się "słyszy na miescie" a głownie raczej czyta w internecie wink.gif to bardzo dobrego autora, ktorego osoba gwarantuje fachowosc.
Bardzo fajnie i juz sie nie mogę doczekac smile.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #51

Teufel20

V ranga
Nr użytkownika: 8.518

Stopień akademicki: mgr
Zawód: adwokat

post 6/09/2006, 20:00 Quote Post

Ja też! Bo jakby znów się ktos wzial za nieszczesną Jerozolime w 70r n.e. (ile mozna?)...
Równie ciekawe mogloby być powstanie żydowskie przeciwko Seleukidom, moze ten autor pociągnie temat? Tylko co ze źródlami...

User is offline  PMMini Profile Post #52

Marchi

VI ranga

post 6/09/2006, 21:36 Quote Post

Wanaxie, czy Pan profesor pisze dla Infortu coś noweg, czy też drukuje jakaś swoja prace naukowa ? Z tego co pamiętam, to jego habilitacja..

No i dobrze, niech Pan Biernacki napiszę całą wojne trzydziestelotnią i wszyscy powinni byc zadowoleni smile.gif. Zobaczymy jaki będzie poziom jego pracy, ale na peno ma on znakomite pióro.

Wanaxie, po odwiedzeniu Twojej strony zastanawia mnie, czy Infort nie planuje nic wrzucić na półki w grudniu ? Są zapowiedzi listopadowe, a potem dopier ??? 2007, a przeciez grudzień to najlepszy okres, dla producentów... wszystkiego smile.gif Książek też.

Ehh...szkoda, że wychodzi tylko jedna pozycja miesięczenie. HBki swego czasu wychodziły w liczbie powyzej 15 rocznie...chyba w 2003 i 2004, ale teraz znów magiczna liczba - 12 - jest nie do przekroczenia .

Ten post był edytowany przez Primo!
Połączenie dwóch postów

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #53

Wanax

III ranga

post 8/09/2006, 14:20 Quote Post

QUOTE(Marchi @ 6/09/2006, 22:36)
Wanaxie, po odwiedzeniu Twojej strony zastanawia mnie, czy Infort nie planuje nic wrzucić na półki w grudniu ?

Planuje, ale jeszcze za wcześnie żeby wskazać konkretny tytuł. Może to być jeden z 4 tytułów zapowiadanych na stronie WANAXa na rok 2007 lub zupełnie nowy jeszcze nie ujawniony rolleyes.gif
QUOTE(Marchi @ 6/09/2006, 22:36)
Ehh...szkoda, że wychodzi tylko jedna pozycja miesięczenie. HBki swego czasu wychodziły w liczbie powyzej 15 rocznie...chyba w 2003 i 2004, ale teraz znów magiczna liczba - 12 - jest nie do przekroczenia .

Statystycznie z miesięcznej wypłaty (kieszonkowego) nasz klient kupuje 1 książkę i póki jego przyzwyczajenia zakupowe się nie zmienią, póty Inforteditions utrzyma ten rytm wink.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #54

Hagi

II ranga
**
Nr użytkownika: 8.003

Stopień akademicki: Magister

post 12/09/2006, 21:57 Quote Post

Szkoda, że książka Biernackiego "obsunęła" się w planach Infortu na 2007 r. :-(
Cieszy mnie natomiast bardzo zapowiedź "Białej Cerkwii" i "Wojny inflanckiej" (nigdy za wiele XVII-w. Polski).

User is offline  PMMini Profile Post #55

ConradP

VI ranga
Nr użytkownika: 13.815

Zawód: inzynier

post 22/09/2006, 7:46 Quote Post

Myślę, że przesunięcie w Inforcie wynika z ukazania się "Białej Góry" z Finny. Szkoda, raczej nie kupię obu i wolałbym wybrać. Tylko nie wiem, czy wytrzymam wink.gif Podejrzewam, że wydanie Infortu nie będzie zawierało takiego opisu wojskowości tego okresu, jak w Finnie.
Pzdr

User is offline  PMMini Profile Post #56

Wanax

III ranga

post 22/09/2006, 14:15 Quote Post

Uprzejmie informuję, że od dzisiaj oficjalna strona wydawnictwa user posted image znajduje się tutaj www.infort.com.pl

Pozdrawiam rolleyes.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #57

Marchi

VI ranga

post 22/09/2006, 16:33 Quote Post

Widziałem w księgarni książkę Finny - prezentuję się świetnie smile.gif
Z tego co pamiętam z mojej korespondencji z W.Biernackim to chyba naprawdę warto będzi nabyć obie pozycje... ja przynajmniej się postaram smile.gif

Dawna strona Infortu lepsza była:)

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #58

Wanax

III ranga

post 22/09/2006, 22:44 Quote Post

OGŁOSZENIE

Redakcja nowo tworzonego periodyku o tematyce militarno-historycznej zaprasza do współpracy autorów oraz grafików, którzy potrafią napisać interesujący artykuł oraz nakreślić zgrabne grafiki, mapki etc. o tematyce militarnej. Również mile widziane będą własne fotki z pól bitewnych, militariów etc.

Zakres tematyczny prac może obejmować opisy bitew, kampanii, jednostek bojowych, uzbrojenia, wyposażenia, munduru, taktyki i strategii, biografii wodzów. Ramy czasowe rozciągają się od momentu utworzenia w miarę zorganizowanego oddziału zbrojnego (gdzieś ok. 5000 r. przed Chr.) do Powstania Bokserów (1899-1901) włącznie. Mile widziane będą też recenzje i omówienia książek, filmów itp.

Pismo tworzone jest wyłącznie przez entuzjastów i miłośników tej tematyki, dlatego redakcja na początku działalności pisma nie przewiduje żadnych honorariów dla autorów. Jedynym wynagrodzeniem za ich znojny trud jest publikacja w periodyku (po selekcji merytorycznej i językowej) oraz egzemplarze autorskie pisma. Ryzyko całego przedsięwzięcia bierze na siebie wydawnictwo Inforteditions. Dla debiutujących autorów publikacja w piśmie może stać się przepustką do wydania w tym samym wydawnictwie książki.

Pismo powinno ukazać się na rynku w I kwartale 2007 r. w kolportażu ogólnopolskim. Pierwszy numer zredaguje p. Witold Biernacki. Wszelkie pytania oraz materiały przeznaczone do publikacji (w formie cyfrowej) prosimy przesyłać na niżej wymienione adresy:

witoldb@tlen.pl
shop@wanax.pl

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #59

Primo!

ex moderator
Grupa: Przyjaciel forum
Nr użytkownika: 2.660

Marcin ...

post 22/09/2006, 23:16 Quote Post

Wanaxie, moje zasadnicze pytanie brzmi, jaki charakter będzie miał ten periodyk o tematyce militarno-historycznej? confused1.gif
Czy będzie to kolejne czasopismo popularnonaukowe, tyle że ukierunkowane na problematykę militarną, czy może to konkurencja dla "Przeglądu Historyczno-Wojskowego", "Studiów i Materiałów do Historii Wojskowości" lub "Marsa", a więc periodyk, w którym będą publikowane artykuły naukowe? confused1.gif

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #60

158 Strony « < 2 3 4 5 6 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej