Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
36 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Olimpiada Historyczna 2008/2009 Gimnazjum
     
Dariusz I Wielki
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 48.613

Dariusz
Stopień akademicki: moze w przyszlosci
Zawód: student
 
 
post 23/09/2008, 19:19 Quote Post


Witam wszystkich. W woj. Śląskim organizowana jest olimpiada historyczna dla gimnazjum, której
hasło brzmi Polska Piastów 960-1370. Co o tym myślicie i jakie są wasze przypuszczenia co do tegorocznej olimpiady. Ja w zeszłym roku zostałem finalistą i w tym roku będę się bardzo dokładnie uczył by zostać laureatem.

 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Hetman14
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 5
Nr użytkownika: 24.238

Dawid Przygodzki- Musia³
Zawód: uczeñ
 
 
post 24/09/2008, 12:57 Quote Post

Ja też startuję rolleyes.gif Ale czy mógł byś podać jakieś konkretne tytuły z których mamy się przygotować?
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
david93
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Nr użytkownika: 40.825

Zawód: uczeñ
 
 
post 24/09/2008, 13:29 Quote Post

W zeszły roku otrzymałem tytuł finalisty. W tym roku również zamierzam wystartować, ale z dwóch olimpiad: geografii i historii.Z olimpiady historycznej jestem bardziej przekonany że przejdę niż z geografii. Moim zdanie ażeby przejść do drugiego etapu należy spokojnie czytać podręczniki a następnie robić notatki. Ważne jest ażeby zacząć się uczyć jak najwcześniej(potem może być gonitwa)

Literatura i inne informacje można dostać na stronie kuratora śląskiego (konkursy i olimpiady)
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
Hetman14
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 5
Nr użytkownika: 24.238

Dawid Przygodzki- Musia³
Zawód: uczeñ
 
 
post 24/09/2008, 16:36 Quote Post

Dzięki z radę, napewno skorzystam smile.gif A jeśli chodzi o inne olimpiady, to staruję również z polskiego wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
Dariusz I Wielki
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 48.613

Dariusz
Stopień akademicki: moze w przyszlosci
Zawód: student
 
 
post 24/09/2008, 17:20 Quote Post

Oto literatura na I etap:

a) Koczerska Maria, Gimnazjum 1, Podręcznik część 2, Historia, U źródeł współczesności. Średniowiecze, Warszawa 1999, (Wyd. WSiP).
b) Kucharczyk Grzegorz, Milcarek Paweł, Robak Marek, Podręcznik, Przez tysiąclecia i wieki. Cywilizacje starożytności i średniowiecza, kl. 1, Warszawa 2002, (Wyd. WSiP).
c) Małkowski Tomasz, Rześniowiecki Jacek, Historia I. Podręcznik dla klasy I gimnazjum, Gdańsk 2000, (Wyd. Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe).
d) Musiał Danuta, Polacka Krystyna, Roszak Stanisław, Historia. Podręcznik dla I klasy gimnazjum, Gdańsk 1999, (Wyd. M. Rożak).
e) Przybysz Kazimierz, Jakubowski Wojciech J., Włodarczyk Mariusz, Historia dla gimnazjalistów. Starożytność i średniowiecze. Podręcznik. Klasa I, Warszawa 2000, (Wyd. Oficyna Edukacyjna Krzysztof Pazdro).
f) Ustrzycki Janusz, Historia 1. Podręcznik dla gimnazjum, Gdynia 2007, (Wyd. Operon).
g) Wojciechowski Grzegorz, Historia 1. Podręcznik dla gimnazjum. Razem przez wieki. Zrozumieć przeszłość, Poznań 2002, (Wyd. Nowa Era).
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
Historica
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 254
Nr użytkownika: 36.575

Stopień akademicki: Licealista
Zawód: Pasjonat historii
 
 
post 24/09/2008, 19:44 Quote Post

siemka, ja w tamtym roku zostalem laureatem olimpiady historycznej w gimnazjum i wiem jakie sa z tego tytulu korzysci dlatego pragne was zachecic do nauki, nie odkladajcie niczego na pozniej tylko juz teraz czytajcie podreczniki i robcie notatki jesli chchecie zostac laureatem badz finalista

Pozdrawiam, Historica
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
Dariusz I Wielki
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 48.613

Dariusz
Stopień akademicki: moze w przyszlosci
Zawód: student
 
 
post 24/09/2008, 20:29 Quote Post

Dzięki za radę Historica. Jeśli masz jeszcze jakieś rady to napisz bo warto zapoznać się z opinią laureata. Powodzenia w olimpiadzie licealnej.
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
Weronika eM
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 48.703

Weronika eM
 
 
post 25/09/2008, 15:41 Quote Post

Witam.Weronika jestem:). Jestem z Częstochowy. W tamtym roku byłam finalistką, a w tym mam chrapkę na laureatkę, a po za tym startuje tylko z historii. Pozdrawiam.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
Charybda95
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 5
Nr użytkownika: 48.706

Zawód: uczennica;)
 
 
post 25/09/2008, 16:32 Quote Post

Witam!Mam na imię Ola.Ja także jestem z Częstochowy. Zdecydowałam się wystartować w olimpiadzie,pomimo tego, że chodzę dopiero do I klasy.Chciałabym spróbować swoich sił.Pozdrawiam:)
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
Lotnik12
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 48.732

Mateusz
Zawód: uczeñ
 
 
post 27/09/2008, 17:36 Quote Post

Siema! Mam na imię Mateusz. Widzę że dużo ludzi jest z częstochowy, ja także. Chodzę do III klasy gimnazjalnej i mam zamiar zostać laureatem:D Może to marzenie ale mam zamiar do tego dążyć... Chciałbym sie spytać o radę już weteranów z olimpiad gimnazjalnych, na co zwrócić szczególną uwagę podczas nauki na nią? Jakie macie sposoby na zapamiętanie wszystkich dat? Za odpowiedzi bardzo dziękuje
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
Dariusz I Wielki
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 48.613

Dariusz
Stopień akademicki: moze w przyszlosci
Zawód: student
 
 
post 27/09/2008, 18:57 Quote Post

Według mnie musisz robić notatki, ponieważ to podstawa nauki na olimpiadę z historii. Musisz również zwracać uwagę na pozornie drugorzędne fakty(przydatne na II i III etapie). Ważną rzeczą jest byś nie odpuszczał sobie nauki mówiąc, że zdążysz pouczyć się później, bo w ten sposób oddalasz szansę na tytuł laureata. Czasami warto poszukać faktów w innych źródłach niż konkursowe np. strony internetowe o tematyce historycznej czy dodatkowa literatura jak gazety lub inne książki. Przede wszystkim trzeba tego bardzo chcieć i wierzyć w to.
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
Weronika eM
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 48.703

Weronika eM
 
 
post 27/09/2008, 21:23 Quote Post

Uczyć się dużo w pierwszym etapie. Czytać czytać notować po kilka razy. Wszędzie wieszać notatki i nie odkładać nauki na później bo później brakuje ci 4 punków do laureata tylko dlatego, że nie doczytałeś. A tak po za tym macie już wszystkie książki?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
Lotnik12
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 48.732

Mateusz
Zawód: uczeñ
 
 
post 28/09/2008, 10:43 Quote Post

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi i porady. Już się zacząłem porządnie uczyćbiggrin.gif Na razie mam niektóre podręczniki jeszcze nie wszystkie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
Charybda95
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 5
Nr użytkownika: 48.706

Zawód: uczennica;)
 
 
post 28/09/2008, 16:44 Quote Post

Witam! Ja tez zaczęłam się uczyć. Podręczniki mam,póki co, dwa...Pozdrawiam:)
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
bonawentura
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 255
Nr użytkownika: 37.153

 
 
post 28/09/2008, 17:11 Quote Post

hej:) jak to jest z tematem olimpiady? jest taki sam w całym kraju czy zależy od województwa? a kiedy w ogóle jest ta olimpiada...?ohmy.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

36 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej