Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
30 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Matura: rozszerzona Historia i WoS, Temat kontynuowany od 2005
     
Silver18
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Nr użytkownika: 75.385

 
 
post 21/11/2011, 23:39 Quote Post

Cześć wszystkim smile.gif na maturze 2012 zamierzam zdawać rozszerzony WOS. Możecie mi polecić książki itp, które przygotują mnie do tej matury? Pozdrawiam smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
Silver18
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Nr użytkownika: 75.385

 
 
post 22/11/2011, 16:55 Quote Post

1. Vademecum Operonu
2. Podręczniki Operonu poziom rozszerzony
3. Podręczniki WSiPu poziom podstawowy i rozszerzony (takie pomarańczowe pod redakcją Wojtaszczyka)
4. Rozwiązanie matur z lat ubiegłych

Znalazłem coś takiego. Starczy? ;D
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
Peterka
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 52
Nr użytkownika: 67.807

Zawód: student
 
 
post 22/11/2011, 22:39 Quote Post

Starczy. Warto ćwiczyć się szczególnie w czytaniu ze zrozumieniem + wypracowaniach.

Jeszcze tak ad vocem książek. Ja ze swojej strony (żeby wybór jeszcze utrudnić wink.gif polecam podręcznik PWN T.Stryjka.
Każdy podręcznik to ok. 20% unikalnej wiedzy. Korzystanie z OPERONU+PWN-u/WSiP-u wyjdzie bankowo na korzyść. Pytanie WSiP czy PWN - przejdź sie do księgarni/antykwariatu/szkolnej biblioteki i zobacz, który sposób prezentowania treści Ci bardziej odpowiada. Osobiście wolę Stryjka, ale są różne gusta.

Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
Silver18
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Nr użytkownika: 75.385

 
 
post 22/11/2011, 23:25 Quote Post

Dziękuje za pomoc smile.gif a jakieś wskazówki co do wypracowania?
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
ogor70
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 68
Nr użytkownika: 69.397

 
 
post 17/02/2012, 17:22 Quote Post

Witam, mam takie pytanie, moglibyście podrzucić mi tematy, zagadnienia, osoby, funkcje, zdarzenia itp itd których nie mam w podręcznikach/repetytoriach lub w podręcznikach/repetytoriach jest ich niewiele. Przeglądając arkusze widać wyraźnie że, odpowiedzi do niektórych zadań w podręcznikach/repetytoriach raczej nie znajdziemy. Dawajcie jakieś przykłady tongue.gif Mi do głowy wpadają np. najważniejsze osoby w ważniejszych państwach europy i świata, osoby które swoje funkcje objęły niedawno i nie ma ich jeszcze w książkach np. nowa RPO, prezydent RP wink.gif , Arabska wiosna




 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
serip1z
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 76.997

 
 
post 26/02/2012, 0:46 Quote Post

Witam wszystkich. Jakie podręczniki polecacie do nauki WOS-u? zastanawiam się nad Wiedza o społeczeństwie. Podręcznik. Część I i Część II. Zakres rozszerzony Operon lub Wiedza o społeczeństwie. Kształcenie w zakresie rozszerzonym Wsip i do tego vademecum maturalne Operon.
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
xolorian
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 173
Nr użytkownika: 67.747

Zawód: Uczeñ
 
 
post 26/02/2012, 11:56 Quote Post

Repetytorium Operonu jest super. Mój nauczyciel(UW) zna wszystkich typów co układają maturę i mówi że warto przeczytać książki do WOS-u Wojtaszczyka.
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
serip1z
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 76.997

 
 
post 26/02/2012, 13:26 Quote Post

Ok czyli to jest ten podręcznik Wojtaszczyka? http://sklep.wsip.pl/produkty/wiedza-o-spo...szerzonym-3523/
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
kasia katarzyna
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 170
Nr użytkownika: 73.741

 
 
post 26/02/2012, 14:03 Quote Post

http://podreczniki24.pl/wiedza-spoleczenst...zony-p-7579.php

co myślicie o tym podręczniku? Słyszałam pozytywne opinie i zastanawiam się nad kupnem ;>
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
krl1991
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 69
Nr użytkownika: 74.774

 
 
post 26/02/2012, 23:39 Quote Post

Bla, bla, bla. Zwykły operon, jeśli masz Chmaja to rozszerz o niego i tylko polityka.pl, newsweek.pl, thetimes.co.uk, elpais.es itd.

Ten post był edytowany przez krl1991: 26/02/2012, 23:39
 
User is offline  PMMini Profile Post #25

     
Peterka
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 52
Nr użytkownika: 67.807

Zawód: student
 
 
post 27/02/2012, 15:35 Quote Post

Ja zdecydowanie polecam umieszczone przez kasia_katarzyna podręcznik PWN T.Stryjka. Do części testowej jest bardzo dobry! Moim zdaniem lepszy niż Wojtaszczyk, który jest w 2 TOMACH (poza działami polityka międzynarodowa i UE).
Jednak jeden podręcznik to zdecydowanie za mało (szczególnie jak się uczycie sami) więc warto kupić 2. PWN/WSiP (rzecz gustu) + OPERON wydaje się być bardzo dobrym zestawem. Polecam przed wyborem udać się do księgarni.

Co do repetytorium OPERONU, to jest ono warte uwagi, ale przestrzegam przed bazowaniem wyłącznie na nim.

 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
malin.
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Nr użytkownika: 77.265

Anna
Zawód: uczen
 
 
post 14/03/2012, 21:43 Quote Post

Witam wink.gif Za rok zamierzam zdawać rozszerzoną maturę z historii i wosu. Na chwilę obecną, niestety moja wiedza jest marna, można powiedzieć, że wręcz jej nie posiadam, chce się jednak solidnie zabrać do nauki i nadrobić zaległości.
Jaki sposób nauki polecacie? Może znajdą się osoby chętne do wymiany notatkami? Zapraszam do dyskusji wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
Peterka
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 52
Nr użytkownika: 67.807

Zawód: student
 
 
post 15/03/2012, 15:41 Quote Post

Witaj!

Przejrzyj istniejące wątki dot. obu matur. Znajdziesz tam odpowiedzi na pytania o materiały i nie tylko.

Co do kwestii nauki na WOS. Sprawę szalenie ułatwia dobry nauczyciel. Jego brak trzeba sobie rekompensować poprzez korzystanie z wielu źródeł, bowiem nie istnieje podręcznik ujmujący wszystkie niezbędne na maturę zagadnienia. Kiedy posiądziesz kilka książków, to polecam tworzyć własne repetytorium - zebrane informacje z różnych źródeł. Będzie to pomocne przy utrwalaniu bieżącego materiału, a także w klasie maturalnej przy powtórce.
Oczywiście warto zainteresować się prasą, programami publicystycznymi, informacyjnymi etc. Przy ustroju - i nie tylko - należy zaprzyjaźnić się z Konstytucją. Sprawą, o której często się zapomina jest obowiązek znania mapy politycznej świata i historii najnowszej.
Do sprawdzania wiedzy mogę polecić zbiór zadania Park Edukacji "Nowa Matura. WOS zadania". Nieco bardziej szczegółowy jest WSzPWN (zielony), ale też godny uwagi. Co więcej, koniecznie prace pisemne!!!

Ponadto:
- http://www.wszechnica.org.pl/?p=11&id_keyword=99 [wykłady Tomasza Stryjka]
- http://blogiceo.nq.pl/maturazwosu/ [blog dla maturzystów, dobre uzupełnienie informacji]

Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
Jurdgubbe
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 60
Nr użytkownika: 76.806

Zawód: studentka
 
 
post 16/03/2012, 19:19 Quote Post

Cześć smile.gif
Ja również mam zamiar zdawać rozsz maturę z historii i z wosu w 2013, mój poziom również jest nie za ciekawy jak na ten czas, bo z wosu trochę odpuściłam, a na historię dopiero chodzę od początku tego półrocza smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #29

     
flleur
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 27
Nr użytkownika: 69.041

Zawód: Studentka
 
 
post 3/04/2012, 16:26 Quote Post

QUOTE(Jurdgubbe @ 16/03/2012, 19:19)
Cześć smile.gif
Ja również mam zamiar zdawać rozsz maturę z historii i z wosu w 2013, mój poziom również jest nie za ciekawy jak na ten czas, bo z wosu trochę odpuściłam, a na historię dopiero chodzę od początku tego półrocza smile.gif
*


Gdy będziecie w powtórkach w XVIII wieku polecam zdecydowanie Wojciecha Roszkowskiego i Anne Radziwił podręczniki do historii są rewelacyjne, szczegółnie nowe ulepszone wydania z ikonografią i kartografią. Powodzenia!:)
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

30 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej