Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Propozycja zmiany nazwy forum na Politycy.org

Domen

IX ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 14.456

post 4/12/2019, 11:05 Quote Post

Jakieś 2/3 aktywności w ostatnich paru latach to tematy polityczne.

Przynajmniej takie wrażenie odniosłem.

Może ktoś z moderacji pokazać dokładne statystyki?

Np. jaki procent postów to Mównica + tematy polityczne poza Mównicą?

Ten post był edytowany przez Domen: 4/12/2019, 11:07

User is offline  PMMini Profile Post #1

Tromp

Młody wilk (morski)-gryzie!
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal

post 4/12/2019, 11:20 Quote Post

QUOTE(Domen @ 4/12/2019, 12:05)
*

A w sumie to czemu Mównica jako całość, skoro tematy niezwiązane z polityką też w niej są? Ba, subforum "Polityka i bieżące wydarzenia" to tylko trochę ponad połowa całej Mównicy oraz mniej, niż 4,5-krotność "Kultury".

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

wysoki

X ranga
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier

post 4/12/2019, 11:31 Quote Post

QUOTE(Domen @ 4/12/2019, 12:05)
Może ktoś z moderacji pokazać dokładne statystyki?

*

Moderatorzy poza uprawnieniami zapewniającymi możliwość np. usuwania i edytowania postów w swoich działach, czy edytowania w nich tematów, mają dokładnie taki sam dostęp do tego rodzaju danych, jak i zwykły user.
Czyli mogą sobie spisać liczbę postów z danego dnia i porównać z liczbą z innego.
Ja tak kiedyś robiłem, teraz mi się nie chce.

Czyli reasumując - jeśli chcesz poznać takie dane, to może Ci je podać tylko i wyłącznie administrator.
Kontakt do niego jest podany na dole głównej strony.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

Alcarcalimo

VII ranga
Nr użytkownika: 43.461

post 4/12/2019, 11:33 Quote Post

Domen, może i masz słuszność jeśli chodzi aktywność użytkowników forum to pomysł nie przejdzie.
Z tym, ze ja przeglądam inne wątki, ale zwykle się nie udzielam - brak czasu i brak odpowiedniej wiedzy na siebie wpływają.
Raz, że Historycy.org są już odpowiednio wyprofilowaniu w wyszukiwarkach, a dwa politycy.org się źle kojarzy smile.gif
Podejrzewam też że ktoś już te domenę wykupił.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

marc20

VIII ranga
Nr użytkownika: 80.503

Stopień akademicki: student
Zawód: student

post 4/12/2019, 11:42 Quote Post

Był już taki temat, nie raz. To dubel to zamknięcia.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

Wilczyca24823

IX ranga
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 98.909

Ewa Mach
Zawód: opiekun

post 4/12/2019, 11:47 Quote Post

Ja zaś dodam od siebie, że nie jest winą administratora Forum, iż rozmówcy na forum historycznym wolą zajmować się polityką. I co najwyżej zamiast zmiany nazwy forum to zawsze można zlikwidować dział zwany Mównicą. Będzie prościej i przyjemniej.

Nikt nie każe tutaj nikomu udzielać się w Mównicy.

Temat przenoszę do odpowiedniego działu

User is online!  PMMini Profile Post #6

Sapiens

Samiec reakcjonista
Nr użytkownika: 19.098

post 4/12/2019, 13:10 Quote Post

Niestety działy merytoryczne też kuleją. Np. mój temat "Stanisław August wobec Prus", który przekształcił w munduroznawczy. Część tam piszących rzuciła jako pewniak po prostu swoje bądź przepisane opinie nie umiejąc ich uargumentować bądź poprzeć literaturą czy ikonografią. Jeden użytkownik po prostu rzucił że od lat 70-tych XVIII cała armia polska miała granatowe mundury oprócz gwardii i artylerii. Co jak wiadomo jest nieprawdą, ale posta sobie w "merytorycznym" temacie nabił :/

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

Pawel.M.

III ranga
Nr użytkownika: 105.003

post 4/12/2019, 13:50 Quote Post

A widzisz Domen, ja to się zastanawiam co jest gorszą zarazą - polityka w Mównicy czy ludowi genetycy w działach merytorycznych...

Natomiast osobiście wyjąłbym z Mównicy kulturę, dla mnie to dział znacznie bardziej wartościowy od historii alternatywnych czy Polski po 89 roku.

Ten post był edytowany przez Pawel.M.: 4/12/2019, 13:50

User is offline  PMMini Profile Post #8

szczypiorek

VIII ranga
Nr użytkownika: 74.357

Stopień akademicki: mgr

post 4/12/2019, 15:10 Quote Post

Jaki problem omijać wątki polityczne? Ktoś się nie interesuje - nie wchodzi. Proste i nie boli.

Ten post był edytowany przez szczypiorek: 4/12/2019, 15:10

User is offline  PMMini Profile Post #9

arturus.miłośnik historii

VI ranga
Nr użytkownika: 93.614

Artur G
Stopień akademicki: inzynier
Zawód: ostatni rzymianin

post 4/12/2019, 16:39 Quote Post

Mój ulubiony cytat do tego z Vabank II :Nie interesuje się polityka.Ale polityka interesuje się Panem.Z rozmowy Kramera z ,,niemieckim oficerem'' wink.gif .

User is offline  PMMini Profile Post #10

Domen

IX ranga
Nr użytkownika: 14.456

post 8/12/2019, 20:34 Quote Post

QUOTE(szczypiorek @ 4/12/2019, 15:10)
Jaki problem omijać wątki polityczne? Ktoś się nie interesuje - nie wchodzi. Proste i nie boli.

Właśnie problemem nie jest nadmiar aktywności w tematach politycznych, tylko niedobór aktywności w tematach historycznych.

Tematy polityczne mnie w umiarkowanym stopniu interesują (przynajmniej niektóre), ale to niewielki odsetek moich postów.

Wilczyco,

"zawsze można zlikwidować dział zwany Mównicą"

Lepiej niech zostanie, nie jestem za jej likwidacją.

Temat założyłem tylko "ku refleksji". wink.gif

Edycja:

Dobrze, proszę moderację o wykasowanie tego tematu.

Albo, jeśli tak wolą, o zamknięcie go.

Chyba że ktoś jeszcze chce się wypowiedzieć?

Ten post był edytowany przez Domen: 8/12/2019, 21:21

User is offline  PMMini Profile Post #11

Grzegorz_B

V ranga
Nr użytkownika: 99.929

Stopień akademicki: dr
Zawód: IT

post 8/12/2019, 20:51 Quote Post

QUOTE(Domen @ 8/12/2019, 20:34)
Właśnie problemem nie jest nadmiar aktywności w tematach politycznych, tylko niedobór aktywności w tematach historycznych.

No to podam przykład. Jest sobie temat o to do jakiego wieku wojownicy w średniowieczu mogli być jeszcze przydatni.

Przy czym można było domniemywać (jako że autor wątku mówi też o Sparcie) że chodzi raczej o zdolność do walki w epokach kiedy była ona jeszcze dość fizyczna, a nie o szkolno rozumiany okres 476-1453.

Coś tam odpowiedziałem podając przykłady z epoki hellenistycznej. Wypowiedź tak sobie zniknęła. Najwyraźniej ktoś uznał że słabiej pasuje do tematu niż odpowiedzi na temat współczesnych bokserów (które zostały). Zresztą, przyczyna mniej ważna, tak czy inaczej nie zachęca to do produkowania się w tematach do których trzeba odrobiny wysiłku.

User is online!  PMMini Profile Post #12

alexmich

V ranga
Nr użytkownika: 98.744

post 8/12/2019, 21:45 Quote Post

A może po prostu zamknąć te działy i w regulaminie umieść zakaz komentowania obecnych i przyszłych wydarzeń politycznych (bo po co one na forum historycznym?). A przynajmniej do komentowania polityki krajowej. Na pewno poprawiło by to jakość forum:
1. Ludzie siedzący tylko w tych działach ( a tego co obserwuje to jest ich dość sporo) po prostu musieli by sobie znaleźć nowe hobby. Może nie związane siedzeniem przed ekranem i kłóceniem się w internetach. Co odbiło by się dobrze na ich zdrowiu.
2. Ci którzy zaglądają tam okazjonalnie, a posiadają chęci do dyskusji siła rzeczy będą musieli przeznaczyć czas i energię na pisanie MERYTORYCZNIE w innych częściach forum.
3. W życiu zdarzyło mi się być w młodzieżowce, w rodzinie mam kilka osób która aktywnie politykowało z sukcesami, a dobry kolega pracuje w tym biznesie. I powiem że meteorytyka polityków.org leży i kwiczy. Ludzie głównie piszą tam o swoich antypatiach, przedstawiając je jako jakieś "prawa", często będącymi w sprzeczności z politologią, wiedzą zakresu zarządzania państwem, czy ekonomią. Kwiatki pokroju "podatki rosną bo rośnie inflacja" "obniżanie podatków jest wyrazem autorytaryzmu", "Pan Komorowski ma w banku reelekcje" są na porządku dziennym, ba to jest ok połowa postów. "Dyskusje" prowadzone w tych działach przypominają bardziej kłótnie w tramwaju, czy wąsatych panów przed monopolowym. A pokaźną ilość argumentów tam padających bez problemowo można zakwalifikować do https://pl.wikipedia.org/wiki/B%C5%82%C4%99...o-j%C4%99zykowe

Wystarczy kliknąć na zakładkę "Pokaż nowe posty" 2/3 czy nawet 3/4 to polityka i to jeszcze jak już pisałem polityka uliczna, a nie poważne analizy robione z odsunięciem sowich poglądów i poparte LOGICZNĄ argumentacją. Osobiście płakać po tych działach na pewno nie będę i myślę że większość użytkowników zainteresowanych historią również nie będzie.

A co do argumentu, że "co szkodzi że na forum historycznym toczą się dyskusje o polityce bieżącej i przyszłej". To jak założymy tutaj dział o wyciskaniu pryszczy i damy możliwość wrzucania filmików to w kilka lat tez będzie to prężna gałąź tego forum. Tylko wyciskanie pryszczy ma tyle wspólnego z historią co właśnie to uliczne politykowanie. Nie służy to rozwojowi ani jakości forum, a przyciąga masę ludzi, którzy niewiele meteorytyki wnoszą do całości.

I jeszcze raz się zapytam: Co działy o obecnych i przyszłych wydarzeniach politycznych mają do forum historycznego?

User is offline  PMMini Profile Post #13

szczypiorek

VIII ranga
Nr użytkownika: 74.357

post 8/12/2019, 22:11 Quote Post

Co działy o obecnych i przyszłych wydarzeniach politycznych mają do forum historycznego?

A jak klasyfikujesz co jest "obecnym wydarzeniem"? Zdajesz sobie sprawę, że wiele spraw omawianych w tematach politycznych ma korzenie sięgające kilku, kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu lat wstecz? Obecnie funkcjonujące partie, politycy, nurty polityczne to często fragment historii nie tylko III RP, ale i PRL, czy nawet II RP. Jeszcze raz napiszę - nie interesujesz się polityką nie wchodź do tych tematów. Serio to tak trudno zrozumieć?

P.S. A co do tematu pryszczy to zrób eksperyment i załóż takowy, zobaczymy efekty. Powodzenia!

User is offline  PMMini Profile Post #14

Sapiens

Samiec reakcjonista
Nr użytkownika: 19.098

post 9/12/2019, 7:29 Quote Post

QUOTE(Grzegorz_B @ 8/12/2019, 21:51)
No to podam przykład. Jest sobie temat o to do jakiego wieku wojownicy w średniowieczu mogli być jeszcze przydatni.

Masa tego typu ogólnych tematów również nie służy merytoryczności na forum. Wiadomo że w czasach gdy nie było ustanowionego wieku emerytury człowiek pracował póki mógł, chciał czy miał potrzebę. Wystarczy dzisiaj popatrzyć że są 20 latkowie którzy nie podciągną się na drążku 10 razy, a bywa że 60 latek da radę wykonać i większą serie, by odpowiedzieć na to pytanie. Wszystkie tematy typu "najlepszy okres", "najlepszy władca" itp. służą tylko nabijaniu postów. Bo to rzecz subiektywna kto jest dla nas najlepszy itp. Myślę że już mój temat o porównaniu Poniatowskiego z Kościuszką i dlaczego ten drugi jest tak na siłę lansowany przez każdy kolejny reżim , a z pierwszego robi się marszałka francuskiego był lepszy. Nawet w zaczętym nie dawno temacie o ludziach którzy odwiedzili przynajmniej trzy kontynenty widać osoby które wpisały tylko imiona czy nazwiska osób już podanych kilka postów wyżej. Typu Hannibal albo Marycy Beniowski. Albo nawet podawały 2 kontynenty, nie będąc świadomymi chyba że zarówno Palestyna jak i Indie czy Chiny znajdują się na tym samym kontynencie.

Myślę że dobrze by było gdyby moderatorzy również reagowali na autorytarne wypowiedzi użytkowników, zwłaszcza te będące kontrowersyjnymi (jak podane w moim poprzednim poście o twierdzeniu pewnego użytkownika z dużym stażem że już w latach 70-tych XVIII wieku wprowadzano w piechocie wojska koronnego granatowe mundury) których nie mogą w żaden sposób poprzeć argumentami po za "tak było!". Zwłaszcza że chyba przy nadawania moderatorstwa jest brane pod uwagę zainteresowanie tematyką?

Mównica/Polityka jest najbardziej aktywna bo nie brakuje na forum najbardziej zapalonych stron głównego konfliktu więc prawie z automatu od razu pojawiają się uwagi przeciwnego obozu. Tematy historyczne (jak np. mój o Chi Rho na tarczach) czekają bardzo długo na wypowiedzi, albo zostają zarzucone tylko szybkimi stwierdzeniami nie mającymi żadnych źródeł (większość wypowiedzi w temacie o SAP odnośnie Prus które zeszły do tego z głównego wątku). Jeśli nie stoją puste po wieczne czasy.

P.S. Niestety upadkiem tego forum staje się chyba że zostało kilku wyjadaczy pojedynczo zainteresowanych wąskimi specjalizacjami typu np.: Japonia w II wś, Niemiecka armia podczas I wojny, czy pruska armia. Których poziom jest na tyle wysoki że z przeciętnymi użytkownikami nie istnieje możliwość wymiany zdań na zadowalającym ich poziomie. Mamy nowych którzy najczęściej mają sprawy typu "odrobicie mi lekcje" czy "wszystko na temat ... poproszę". No i stali bywalcy mównicy, trybuni swoich partii politycznych czy sympatii zagranicznych gotowi o każdej porze dnia odgryź się konkurencyjnej partii znajdując np. "śmieszny" obrazek.

Sam pamiętam jak w 2006 roku, odnosiłem wrażenie że na forum lepiej żebym się nie wypowiadał dopóki sam się czego na temat nie dowiem, bo wiedza posiadana przez użytkowników jest ogromna. Niezwykle za to korzystne dla mnie było samo czytanie dyskusji. Dzisiaj takich dyskusji za bardzo nie ma, a czytać całych wywodów historii alternatywnej nie zamierzam. Choć sam tam chyba jeden temat założyłem. Tylko czasem z nudy/irytacji dołożę swoje zdanie do Mównicy. Głównie zaś forum służy mi jako źródło o nowych publikacjach z trzech głównych wydawnictw.

Ten post był edytowany przez Sapiens: 9/12/2019, 13:10

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

2 Strony  1 2 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej