Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Pomnik gdzieś na Podkarpaciu., Kim był Wojciech Samborski ?
     
Grapeshot
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.682
Nr użytkownika: 79.211

Steven Murphy
Zawód: Marine Engineer
 
 
post 28/10/2014, 7:30 Quote Post

W roku 1958 jechałem autobusem przez jakieś podbieszczadzkie miasteczko i przy drodze, chyba na jakimś placu miejskim, stał pomnik z napisem Wojciech Samborski. Tak jak to teraz pamiętam, a było to 56 lat temu, pomnik nie był nowy i przedstawiał mężczyznę i armatę (z tą armatą mogę się mylić). Szukanie pomnika i właściwego Wojciecha Samborskiego, na Internecie, nie przyniosło żadnych rezultatów. Byłem później wiele razy w rejonie Leska, Sanoka i Krosna, Soliny, ale na ten pomnik już nigdzie nie natrafiłem. Teraz, po latach pomnika maże nie być, ale kim był Wojciech Samborski?
W roku 1958 byłem wieziony autobusem na kolonie letnie do Brelikowa koło Ropienki. Autobus jechał z północy przez Rzeszów ale po drodze dobierał dzieci i mógł nie jechać najkrótszą trasą. Miasteczko z pomnikiem było zdecydowanie podbieszczadzkie.
Dopisałem już to pytanie do innego tematu ale od tamtego czasu temat znalazł się daleko na zapleczu.
Mam wrażenie, że od ludzi z Bieszczad to tu się aż roi i liczę na to, że ktoś tu rozwikła moją zagadkę.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej