Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
8 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Praca/praktyki przy wykopaliskach, Wszystko zwiazane z tematyka
     
Avertheme
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 15
Nr użytkownika: 42.735

Zawód: Uczen
 
 
post 12/03/2008, 21:36 Quote Post

Na wstępie chciałbym się przywitać, jako iż jestem nieopierzonym userem tegoż forum.

Przechodząc do rzeczy:

Jestem uczniem drugiej klasy LO, swoją przyszłość chciałbym wiązać z archeologią i, jeśli się uda - UJ.
Nie będę wdawał się w dyskursy na temat moich pobudek, oczekiwań, etc.

Słyszałem, iż niektóre uniwersytety organizują w okresie letnim wykopaliska, na które - prócz chętnych studentów - brani są także wolontariusze. I tutaj moje pytanie:

Czy ktoś związany z UJ wie, czy ów uniwersytet będzie coś takiego organizował, ew. jakie są koszta, wymagania, etc.?
 
User is offline  PMMini Profile Post #31

     
ania02101
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 302
Nr użytkownika: 35.944

Ania
Zawód: uczennica
 
 
post 12/03/2008, 21:44 Quote Post

Z tego co słyszałam jeden z profesorów jedzie z grupą studntów do woj. opolskiego inni też gdzieś jadą biggrin.gif. Warto popytać. Co do tego w woj. opolskiem to jest to ciekawe stanowisko mili ludzie a nie wierzę żeby się niezgodzili jakbyś z nimi pogadał. Zresztą najlepiej przedzwoń lub też napisz do UJ w tej sprawie. Najlepiej do źródła. wink.gif I powodzenia życzę, może spotkamy się na wykopach bo sama staram się o tego typu praktykę.

A co do kosztów to już jest różnie z tym musisz chyba się kierować już bezpośrednio do UJ.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

     
Evok
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Nr użytkownika: 39.625

Zawód: student
 
 
post 12/03/2008, 22:52 Quote Post

Witam!! O Wałśnie! ja też chce na taki wolontariat tylko ze na UW(Wrocławskim)! a mam pytanie czy jest taka możliwość pracy na wykopaliskach jako pomocnik czy cos..wiadomo w wakacje zawsze sie przyda dorywcza praca..no a na wykopaliska to już w ogóle czad! smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

     
Avertheme
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 15
Nr użytkownika: 42.735

Zawód: Uczen
 
 
post 12/03/2008, 23:33 Quote Post

Pisałem maila na archeo UJotowskie, ale albo mnie delikatnie zlali, albo z przyczyn różnych nie odpowiedzieli ;P

Ale niedługo wyślę kolejnego maila, a jak nie to będę dzwonił.
Do wakacji jeszcze trochę, ale lepiej wywiedzieć się zawczasu co i jak.

No Aniu, zobaczymy, może się jakoś spotkamy biggrin.gif

Evok, możliwość taka jest, ale to zależy chyba od rodzaju wykopalisk - czy wolontariat i biorą wolontariuszy, czy praktyki studenckie i biorą studentów. Ale to tylko moje przypuszczenia, średnio się orientuję.

A więc czekam(y) na kolejne odpowiedzi
 
User is offline  PMMini Profile Post #34

     
ania02101
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 302
Nr użytkownika: 35.944

Ania
Zawód: uczennica
 
 
post 13/03/2008, 14:34 Quote Post

Tak naprawdę wszystko zależy od prowadzącego. Czy chce wziąć kogoś i "pilnować" czy ma ochotę na zabawę i tłumaczenie co masz robić i jak. No i jeszce jedna kwestia czy chcesz za to kase czy nie. Wiadomo jeśli nie to milej cię przyjmą a jeśli tak to już nie mam pojęcia. Ale jeśli planujesz swoją przyszłość związać z archeo to dobijaj się wszędzie -nie tylko na UJ. Jest wielu archeologów nawet tu na forum, są fora archeo. Osobiście mam kilka/ kilkanaśie maili do profesorów z różnych uniwerków i do nich się dobjam zeby w tym roku kopać. biggrin.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

     
Tomekarcheo
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 441
Nr użytkownika: 40.905

Zawód: doktorant
 
 
post 13/03/2008, 17:08 Quote Post

Co do praktyk na UJ to musisz jeszcze poczekac. Gdzie beda on prowadzone, przez kogo i w jakim okresie bedzie wiadomo najprawdopodobniej dopiero pod koniec maja. W tym momencie nikt i tak nie udzieli ci informacji, a z mailowym skomunikowaniem sie z IA UJ rzeczywiscie mozesz miec problem dry.gif Sadze, ze bez problemu dostaniesz sie na wykopaliska jako wolontariusz, jesli tylko jest taka mozliwosc zawsze oni sa brani. Tylko nie oczekuj zatrudnienia za pieniadze, z gory ci powiem, ze to odpada. Co do jakis wymagan wobec praktykantow to raczej nie ma. Powiedzmy sobie szczerze-i dobrze zebys to zrozumial-ze wolontariusze raczej sa od prac fizycznych, tak wiec kontakt ze sztychowka gwarantowany wink.gif Co do kosztow o zalezy od stanowiska, z tym bywa roznie. Nocleg jest z reguly darmowy (tzn oplacany przez uczelnie np w jakiejs szkole), wyzywienie z reguly lezy we wlasnym zakresie, za przejazd czasem zwracaja. Ile stanowisk tyle wariantow. Najlepiej napisz skad jestes to powiem ci czy IA UJ planuje jakies prace w twojej okolicy wink.gif Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #36

     
Avertheme
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 15
Nr użytkownika: 42.735

Zawód: Uczen
 
 
post 13/03/2008, 17:35 Quote Post

Dzięki za częściowo satysfakcjonującą mnie odpowiedź ;]

Pieniądze szczęścia nie dają, po prostu chcę jakoś spożytkować wakacje i zobaczyć jak wygląda archeologia w praktyce. Mogę być łopatologiem ;P Wiadomo, że byle gościa z łapanki nie puszczą do pędzelka.

A jestem ze świętokrzyskiego,a dokładniej z okolic Kielc.

Jeszcze mam pytanie, ile takie wykopki trwają?
 
User is offline  PMMini Profile Post #37

     
Tomekarcheo
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 441
Nr użytkownika: 40.905

Zawód: doktorant
 
 
post 13/03/2008, 17:41 Quote Post

Trwaja z reguly 4 tygodnie, czasem troche krocej, jesli jestes z okolic Kielc to bedziesz mial pewnie nie daleko w rejon Kazimierzy Wielkiej gdzie zawsze prowadzone sa jakies wykopaliska z ramienia IA UJ. Moge ci na wstepie polecic jedno stanowisko- wysle ci prywatna wiadomosc.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

     
Avertheme
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 15
Nr użytkownika: 42.735

Zawód: Uczen
 
 
post 13/03/2008, 17:59 Quote Post

Wielkie dzięki.

4 tygodnie - no, tak w sam raz. A wiesz może mniej więcej w którym miesiącu są?
 
User is offline  PMMini Profile Post #39

     
ania02101
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 302
Nr użytkownika: 35.944

Ania
Zawód: uczennica
 
 
post 13/03/2008, 20:33 Quote Post

Najcześciej z tego co wiem jest to albo ostatni tydzień lipca i cały sierpień, albo cały sierpień i 1-szy tydzień września.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #40

     
Avertheme
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 15
Nr użytkownika: 42.735

Zawód: Uczen
 
 
post 13/03/2008, 20:44 Quote Post

Hmm... nieco niezbyt po mojej myśli.
No ale nic - zobaczymy.
 
User is offline  PMMini Profile Post #41

     
Tomekarcheo
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 441
Nr użytkownika: 40.905

Zawód: doktorant
 
 
post 14/03/2008, 13:57 Quote Post

QUOTE(ania02101 @ 13/03/2008, 20:33)
Najcześciej z tego co wiem jest to albo ostatni tydzień lipca i cały sierpień, albo cały sierpień i 1-szy tydzień września.
*


A skad takie informacje
blink.gif ? Co do terminow prac wykopaliskowych to bywa roznie, generalnie sa prowadzone w okresie wakacyjnym, tzn od konca czerwca do konca wrzesnia. Te o ktorych ci pisalem prywatna wiadomosc z reguly od poczatku do konca lipca.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #42

     
ania02101
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 302
Nr użytkownika: 35.944

Ania
Zawód: uczennica
 
 
post 14/03/2008, 14:45 Quote Post

Z tego co ja słyszałam od archeologów to tak podawali te daty biggrin.gif ale oczywiście mogę i oni mogą sie mylić . Bo nei zawsze tez sa one prowadzone w tym samym czasie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #43

     
Avertheme
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 15
Nr użytkownika: 42.735

Zawód: Uczen
 
 
post 14/03/2008, 15:46 Quote Post

QUOTE(Tomekarcheo @ 14/03/2008, 13:57)
Co do terminow prac wykopaliskowych to bywa roznie, generalnie sa prowadzone w okresie wakacyjnym, tzn od konca czerwca do konca wrzesnia. Te o ktorych ci pisalem prywatna wiadomosc z reguly od poczatku do konca lipca.
*



No, taki termin mi nawet całkiem pasuje ;]
 
User is offline  PMMini Profile Post #44

     
Klio20
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 86
Nr użytkownika: 44.459

anja
Zawód: studentka
 
 
post 17/04/2008, 15:06 Quote Post

Moim zdaniem to sobie poczekaj! Będziesz na studiach to praktyki będą Ci wychodzić bokiem. Z tego co wiem prowadzący nie zbyt chętnie zabierają na wykopki niedoświadczone osoby (nawet studentów po pierwszym roku studiów) Na naszym uniwersytecie UMK jest organizowanych około 10 wyjazdów na stanowiska archeo. Poczynając od 27 czerwca na 20 września kończąc i od Torunia aż po antyczne Nikonion (Kreta). Jeśli już dostaniesz się na taką "praktykę" będziesz co najwyżej odhumusowywał glębę (nawet hałdy przerzucać muszą ludzie, którz "mają jakieś pojęcie"), a ekipa, która usuwa warstwę humusową jedzie zazwyczaj na stanowisko dwa tygodnie wcześniej, przygotowuje grunt dla studentów, kierowników itp. i wraca do domku!:) No ale może jakiś Uniwersytet zechcę cię wziąć pod swoje skrzydła i może będziesz mógł chociaż "poogladać" wykopaliska. Życze powodzenia i zdecydowanie polecam studia na kierunku- archeologia:) A jeśli ci się nie uda to zapraszam na moje praktyki do Kałdusa na "zwiedzanie" stanowiska (osady, cmentarzyska i grodziska) wczesnośredniowiecznego.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

8 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej