Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
13 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Kolekcja "Wrzesień 1939"
     
mmaks
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 85.477

 
 
post 25/11/2013, 21:55 Quote Post

Witam , jak wam się podoba ta kolekcja ? :
https://www.facebook.com/pages/Wrzesie%C5%8...6144546?fref=ts
www.wrzesien1939.pl

Tom 1 - TKS

Ten post był edytowany przez mmaks: 25/11/2013, 21:58
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
konto usunięte 051218
 

Unregistered

 
 
post 25/11/2013, 22:20 Quote Post

Nie podoba się - sklejonego TKS-a trzeba oglądać pod lupą (model nieadekwatny do wielkości pudełka, którego to wielkość wprowadza kupującego w błąd), uboga baza bibliograficzna w dołączonej książeczce traktującej o naszej tankietce. No ale czegoż tu można się spodziwać za niecałe 10 PLN ?
 
Post #2

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.876
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 25/11/2013, 22:21 Quote Post

Pomysł bardzo dobry, próba przeniesienia na polskie warunki sukcesu Zvezdy, tylko w bardziej pasującej mi skali. Cena dobra, pożyjemy, zobaczymy jak się to rozwinie i czy uda się kontynuować (czego życzę). Na razie jak czytam pierwszy model ma pewną wpadkę, można ją jednak skorygować.
Ja TKS nie kupię, tak samo ciągnika, mam już oba te modele, czekam natomiast na Pz I A, tego w plastiku wcześniej nie było.

Ciekaw jestem figurek, podobno mają to być zupełnie nowe formy.

QUOTE
Nie podoba się - sklejonego TKS-a trzeba oglądać pod lupą (model nieadekwatny do wielkości pudełka, którego to wielkość wprowadza kupującego w błąd)

Czego się spodziewałeś po skali 1/72 smile.gif?
Mam jeszcze mniejsze, czyli motocykle i Kettenkrady, a co do TKS doceń, że poszli na łatwiznę (cena!) i zrobili układ napędowy w całości z gąsienicami. Ja kleiłem w moim modelu gąsienice na kołach z pojedynczych ogniwek wink.gif.

Ten post był edytowany przez wysoki: 25/11/2013, 22:25
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.876
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 29/11/2013, 15:33 Quote Post

Przeszedłem się dzisiaj rano po kioskach aby kupić Pz I i niestety, nigdzie nie dojechał. Ktoś może kojarzy co się stało?
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.217
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 29/11/2013, 20:15 Quote Post

Witam!
Mam mocno mieszane uczucia-model TK-S nie dość, że tani (znam tylko 2 inne w tej skali, z czego jeden wyłącznie z części fototrawionych), to jeszcze bardzo ładny-pięknie i dokładnie jak na plastik odwzorowano nity, ładnie zrobiono lufę nkm itd. Układ jezdny jest wręcz ładniejszy od tego, co mam w swoim TK-W w 1:35, nie przeczę.
Tyle, że za to, ile przy takim gxxxxxxx dali korków wtryskowych... Równocześnie z TK-S robiłem PzH 2000 i Leoparda 2A4 z Revella w tej samej skali-przy tym drugim modelu używałem pilnika mniej, niż przy dwunastoelementowym "Karaluchu" dry.gif No i jak do głupiej lufy 20mm daje się 3 korki... Strzelać dry.gif
Sama gazetka raczej słabawa, ale gimnazjalistom powinna wystarczyć.

Co do serii zaś, należy jednak pogratulować-nie dość, że w przystępnej cenie oferowane są mimo wszystko nie najgorsze modele (konkurencyjny plastikowy TK-S kosztuje 33 zł, 7TPjw z Mirage Hobby ok. 35 zł), a co więcej-ma być mnóstwo perełek, jak "Polskie HQ", Bofors wz. 36, C2P... To się chwali bardzo, bardzo, bardzo-nawet pomimo męki przy wyjmowaniu części z ramek smile.gif

Ten post był edytowany przez wysoki: 29/11/2013, 22:28
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Dawid_G
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 545
Nr użytkownika: 52.534

 
 
post 29/11/2013, 20:34 Quote Post

QUOTE(Tromp @ 29/11/2013, 18:15)


Co do serii zaś, należy jednak pogratulować-nie dość, że w przystępnej cenie oferowane są mimo wszystko nie najgorsze modele (konkurencyjny plastikowy TK-S kosztuje 33 zł, 7TPjw z Mirage Hobby ok. 35 zł), a co więcej-ma być mnóstwo perełek, jak "Polskie HQ", Bofors wz. 36, C2P... To się chwali bardzo, bardzo, bardzo-nawet pomimo męki przy wyjmowaniu części z ramek smile.gif
*



W tego typu wydawnictwach zazwyczaj tylko pierwszy numer jest w atrakcyjnej cenie.

 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.217
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 29/11/2013, 21:02 Quote Post

QUOTE(dawid2009 @ 29/11/2013, 21:34)
W tego typu wydawnictwach zazwyczaj tylko pierwszy numer jest w atrakcyjnej cenie.
*


Oczywiście-ale spodziewane 20 zł za 7TPjw to nadal 20 zł, a nie 30-40 za takiego malucha. No i niektórych modeli w innej wersji po prostu nie ma, chyba, że żywica.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.876
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 29/11/2013, 22:35 Quote Post

Dokładnie, a żywica to już od kilkudziesięciu złotych do ponad 100. Także 20 zet jest ceną rewelacyjną. A tu jeszcze podobno dodają klej wink.gif.
QUOTE
Układ jezdny jest wręcz ładniejszy od tego, co mam w swoim TK-W w 1:35, nie przeczę.

Popatrzyłem na zdjęcia w necie i gąsienice jednak słabe, choć to pewnie skutek nadmiaru połączeń z ramką.

Ciekawe jak idzie sprzedaż, ja przeszedłem po kilku kioskach i wszędzie leżał jeszcze pierwszy numer.
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.217
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 29/11/2013, 22:44 Quote Post

QUOTE(wysoki @ 29/11/2013, 23:35)
Dokładnie, a żywica to już od kilkudziesięciu złotych do ponad 100. Także 20 zet jest ceną rewelacyjną.
*


Ano żywica tania nie jest-z 8 lat temu sprawiłem sobie PZL-62 (czyli 55) z Choroszy Modelbud, kosztował mnie... A z 70 zł chyba, nie pamiętam, w skali 1:72. Prościutki modelik, z... 25 elementów? No do 30 w każdym razie, więc szału nima...
CODE

A tu jeszcze podobno dodają klej;).

...który z racji sposobu podania nadaje się tylko do tego, by go dolać do flaszki z pędzelkiem-ale i tak zawsze coś.
Ba, jak w przerwie w klejeniu coś zjesz, to i wykałaczka jest laugh.gif
CODE

Popatrzyłem na zdjęcia w necie i gąsienice jednak słabe, choć to pewnie skutek nadmiaru połączeń z ramką.

Bardzo możliwe, że od tego. Plus u mnie np się jedna zołza złamała przy wyjmowaniu, a to też nie pomaga rolleyes.gif
CODE

Ciekawe jak idzie sprzedaż, ja przeszedłem po kilku kioskach i wszędzie leżał jeszcze pierwszy numer.

A z innymi tego typu edycjami to jak masz? smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.876
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 2/12/2013, 23:16 Quote Post

QUOTE
A z innymi tego typu edycjami to jak masz?

Generalnie żadnych nie zbieram (oprócz Ospreyów swojego czasu) więc faktycznie mam słabe porównanie.

W każdym razie podobno umieszczają informacje nie na swojej stronie (tam fakt, "już wkrótce numer 1 smile.gif") tylko na Facebooku. Nie wiem po co ją w takim razie zakładali. Próbowałem zadać na niej pytanie, niestety wyskakuje jakiś błąd. Ktoś może wie kiedy ma się ukazać nr 2, bo to trochę dziwnie wygląda w dobie internetu codzienne latanie do kiosku i dopytywanie "czy to już?" wink.gif.
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.217
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 3/12/2013, 1:32 Quote Post

QUOTE(wysoki @ 3/12/2013, 0:16)
W każdym razie podobno umieszczają informacje nie na swojej stronie (tam fakt, "już wkrótce numer 1 smile.gif") tylko na Facebooku. Nie wiem po co ją w takim razie zakładali. Próbowałem zadać na niej pytanie, niestety wyskakuje jakiś błąd. Ktoś może wie kiedy ma się ukazać nr 2, bo to trochę dziwnie wygląda w dobie internetu codzienne latanie do kiosku i dopytywanie "czy to już?" wink.gif.
*


Wg fejsa-już jest. Sądząc jednak po inboxie, to ja sobie zaczekam, aż skończę to, co mam rozgrzebane (Leopard 2A5 w polskim zimowym kamo, ze 2-4 husarzy jeszcze) i się dopiero będę zastanawiał. Z tej serii MOŻE wezmę C2P i 7TPjw, dw, a jakby wyszedł wz, to wyślę list z podziękowaniami biggrin.gif
Mam "siódemkę" z Mirage'a, ale składałem w podstawówce, więc nie zachwyca, zwłaszcza malowanie sad.gif A może we wczesnym gim?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.876
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 3/12/2013, 11:55 Quote Post

QUOTE
Wg fejsa-już jest.

Dzięki, może w takim razie dzisiaj już będzie, bo wczoraj obszedłem kioski i nikt nic nie wiedział.
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.217
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 3/12/2013, 13:58 Quote Post

QUOTE(wysoki @ 3/12/2013, 12:55)
Dzięki, może w takim razie dzisiaj już będzie, bo wczoraj obszedłem kioski i nikt nic nie wiedział.
*


Wytrwały rolleyes.gif
Ja poczekam na C2P z najbliższych edycji. Chyba, że za niewiele większe pieniądze sprawię sobie w 1:35..?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.876
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 3/12/2013, 23:58 Quote Post

QUOTE(Tromp @ 3/12/2013, 14:58)
QUOTE(wysoki @ 3/12/2013, 12:55)
Dzięki, może w takim razie dzisiaj już będzie, bo wczoraj obszedłem kioski i nikt nic nie wiedział.
*


Wytrwały rolleyes.gif
Ja poczekam na C2P z najbliższych edycji. Chyba, że za niewiele większe pieniądze sprawię sobie w 1:35..?
*


smile.gif
Szczerze mówiąc do pełnej kolekcji niemieckich panzerów używanych w czasie DWŚ brakowało mi właściwie tylko Pz I A, więc tutaj wydawnictwo bardzo mnie ucieszyło. Dodatkowo lubię takie "maleństwa" w skali 1/72, mam tankietki: polską, włoską i czeską. No i chciałem wesprzeć polską firmę, ale dzięki jej odpowiedniemu podejściu do klienta już mi chęć nieco wywietrzała wink.gif.
Może z czasem będzie lepiej, ciekaw jestem figurek.
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.217
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 4/12/2013, 0:00 Quote Post

QUOTE(wysoki @ 4/12/2013, 0:58)
Może z czasem będzie lepiej, ciekaw jestem figurek.
*


A tak, to może być interesująca kwestia-pradziad służył w Pszczynie, w 3 puś, więc może by tak warto się zainteresować tematem? A nuż by córka tego jegomościa, a moja babcia, dofinansowała? biggrin.gif

Ja z niemczyzny mam sporo mniej, z pancerki-za to miszmasz. Pz IVF2, VF, VI, VIB, SdKfz 2, 251, 234... I może coś tam jeszcze, czego nie pomnę.

Kiedyś zakładałem w ogóle wątek o modelarstwie, ale bez szerszego odzewu sad.gif


Nawiasem-wiesz może, jak trzeba by przerabiać boforsowską czterdziestkę z... A chyba Airfixa, żeby pasowała jako nasza? Bo tam zdajsie jakieś różnice były, a z C2P by toto ładnie wyglądało, tak się składa, że mam na stanie smile.gif

Choć pewnie będzie i Boforsik osobno. Żeby to jeszcze była revellowska jakość... rolleyes.gif

Ten post był edytowany przez Tromp: 4/12/2013, 0:22
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

13 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej