Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Rekonstrukcja Zamku Czorsztyn, wirtualna 3d
     
Wojtek Wodzicki
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 7
Nr użytkownika: 49.690

 
 
post 26/10/2008, 11:05 Quote Post

witam,


Mam doświadczenie z grafiką 3d. Ostatnio wpadłem na pomysł, aby wymodelować i zrekonstruować (na ile to możliwe) zamek czorsztyński i jego najblizsze otoczenie z okresu jego świetności. Szukałem na necie widoków, rycin oraz planów, jest tego całkiem sporo, jednak dalej nie wiem jak mógł wyglądać - brak rekonstrukcji oraz widoków "całej" budowli. Na dzień dzisiejszy z grubsza mam już wzgórze zamkowe, oraz trakt pod zamkiem.Czy ktoś mógłby mi pomóc odnośnie materiałów, lub wskazać źródła, będę wdzięczny.
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Muhandis
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 31
Nr użytkownika: 49.501

Zawód: Student Archeologii
 
 
post 26/10/2008, 15:04 Quote Post

Polecam książkę Bohdana Guerquina "Zamki w Polsce". O Czorsztyniu jest tam trochę informacji, jedna litografia, mały planik i dwa zdjęcia. Niby to niewiele, ale jest odesłanie w bibliografii do innych pozycji na ten temat! Sam pomysł zrobienia rekonstrukcji 3D jest fajny! Powodzenia! smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
Wojtek Wodzicki
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 7
Nr użytkownika: 49.690

 
 
post 26/10/2008, 16:18 Quote Post

dziękuję, posiadam wspomniany leksykon
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
Theodorus
 

Teodor
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 5.008
Nr użytkownika: 1.771

:)
Stopień akademicki: M¹drala
Zawód: Asystent muzealny
 
 
post 27/10/2008, 15:28 Quote Post

QUOTE(Wojtek Wodzicki @ 26/10/2008, 11:05)
witam,


Mam doświadczenie z grafiką 3d. Ostatnio wpadłem na pomysł, aby wymodelować i zrekonstruować (na ile to możliwe) zamek czorsztyński i jego najblizsze otoczenie z okresu jego świetności. Szukałem na necie widoków, rycin oraz planów, jest tego całkiem sporo, jednak dalej nie wiem jak mógł wyglądać - brak rekonstrukcji oraz widoków "całej" budowli. Na dzień dzisiejszy z grubsza mam już wzgórze zamkowe, oraz trakt pod zamkiem.Czy ktoś mógłby mi pomóc odnośnie materiałów, lub wskazać źródła, będę wdzięczny.
*


Należy pojechać na miejsce, porobić samemu foty, zatrudnić kogoś z motolotnią, by porobi także z powietrza.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
kundel1
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.735
Nr użytkownika: 47.745

Jacek Widor
Zawód: plastyk
 
 
post 28/10/2008, 9:45 Quote Post

Właśnie: chcesz zrobić rekonstrukcję; najprawdopodobniej w końcu niektóre szczegóły będziesz musiał wydedukować sam i nikt nigdy nie sprawdzi, czy takie były w rzeczywistości.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Wojtek Wodzicki
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 7
Nr użytkownika: 49.690

 
 
post 5/11/2008, 23:36 Quote Post

....pewną dokumentację fotograficzną już mam, dotychczas opracowałem w siatce 3d -aktualny stan obiektu, oraz na bazie map starszych ścisłe otoczenie czyli zespół skałek jak i wzgórze na którym wznosi się budowla, dalej nie bardzo wiem co robić....
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
Marek Trzeciecha
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 61.487

Marek Gransicki
Stopień akademicki: mgr in¿
Zawód: architekt
 
 
post 22/12/2009, 15:03 Quote Post

Witaj Wojtku!
Zainteresował mnie Twój temat z tego względu, że zajmuję się na co dzień badaniami nad drewnianą architekturą polską, coś tam nawet od czasu do czasu buduję, przemycając Klientom szczegóły i detale, które czerpię z dawnych wzorców. Do rzeczy - w 1996 roku obroniłem pracę dyplomową pod kierunkiem Profesora Wiktora Zina, której tematem było zagospodarowanie ruin zamku Kamieniec i terenów bezpośrednio przyległych, a jednym ze składników pracy była rekonstrukcja tegoż zamku. Rekonstrukcję wykonałem na podstawie analizy porównawczej ze szkicami Durera z epoki, oraz analizy funkcjonalno konstrukcyjnej, oraz wszystkich dostępnych archiwaliów opisowych obiektu. Po tym przydługim wstępie proponuję współpracę, w zamian za pomoc przy takiej samej jak Twoja rekonstrukcji wirtualnej szanownego i nie do końca rozsprzedanego Kamieńca.
Jeżeli jesteś zainteresowany daj znać pod adres kmg@krosnocity.pl. Wesołych Świąt!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej