Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
18 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Biografie Ossolineum - czy warto?
     
ku140820
 

Unregistered

 
 
post 3/03/2010, 1:00 Quote Post

Bardzo dobra jest biografia Sulli autorstwa Keaveneya, tego samego, który apisał biografię Lukullusa (wyszła w "marmurku").
 
Post #31

     
osso
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 228
Nr użytkownika: 62.585

Piotr Drozdz
 
 
post 3/03/2010, 8:52 Quote Post

Propozycje godne zastanowienia. Natomiast co do "Septymiusza Sewera" prof. Kotuli, to być może da się coś z tym zrobić. Trzeba jednak na to czasu.
Na otarcie łez mam wiadomość, że w drugiej połowie marca będzie dostępna w sprzedaży "Królowa Wiktoria" Mariusza Misztala. Choć to zupełnie daleki temat od starożytności, to jednak polecam. Na stronie Ossolineum, jest możliwość poczytania fragmentów tej pozycji (i nie tylko tej).
www.ossolineum.pl
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

     
Bauero
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 784
Nr użytkownika: 35.416

Baueroo
Zawód: wspominacz
 
 
post 3/03/2010, 10:39 Quote Post

QUOTE(osso @ 3/03/2010, 8:52)
Propozycje godne zastanowienia. Natomiast co do "Septymiusza Sewera" prof. Kotuli, to być może da się coś z tym zrobić. Trzeba jednak na to czasu.
Na otarcie łez mam wiadomość, że w drugiej połowie marca będzie dostępna w sprzedaży "Królowa Wiktoria" Mariusza Misztala. Choć to zupełnie daleki temat od starożytności, to jednak polecam. Na stronie Ossolineum, jest możliwość poczytania fragmentów tej pozycji (i nie tylko tej).
www.ossolineum.pl
*




A kiedy wznowiony zostanie Piotr Wielki prof Serczyka???????????/ rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

     
osso
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 228
Nr użytkownika: 62.585

Piotr Drozdz
 
 
post 3/03/2010, 11:19 Quote Post

"Piotr Wielki" Władysława A. Serczyka swoje wznowienie już miał (były 4. wydania). W tej chwili chodziłoby najpewniej tylko o dodruk. No i tu zaczynają się schody. Mogłoby się w tej kwestii może coś ruszyć, gdyby okazało się, że rzeczywiście zapotrzebowanie na ten tytuł jest duże. Może "naciski" licznych forumowiczów mogłyby ten stan zmienić wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

     
Bauero
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 784
Nr użytkownika: 35.416

Baueroo
Zawód: wspominacz
 
 
post 3/03/2010, 12:00 Quote Post

QUOTE(osso @ 3/03/2010, 11:19)
"Piotr Wielki" Władysława A. Serczyka swoje wznowienie już miał (były 4. wydania). W tej chwili chodziłoby najpewniej tylko o dodruk. No i tu zaczynają się schody. Mogłoby się w tej kwestii może coś ruszyć, gdyby okazało się, że rzeczywiście zapotrzebowanie na ten tytuł jest duże. Może "naciski" licznych forumowiczów mogłyby ten stan zmienić  wink.gif
*




No to możne Z. Wójcika, Jana Kazimierza Waze??
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

     
Karol XII
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 549
Nr użytkownika: 49.163

 
 
post 3/03/2010, 13:23 Quote Post

No i koniecznie Jerzego Lubomirskiego autorstwa Witolda Kłaczewskiego.
 
User is online!  PMMini Profile Post #36

     
osso
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 228
Nr użytkownika: 62.585

Piotr Drozdz
 
 
post 3/03/2010, 15:49 Quote Post

QUOTE(Karol XII @ 3/03/2010, 13:23)
No i koniecznie Jerzego Lubomirskiego autorstwa Witolda Kłaczewskiego.
*



Tyle pomysłów i sugestii, za które jestem wdzięczny i proszę o więcej smile.gif
A tak na marginesie, to czy Ty, Karolu XII czytałeś już "Karola XII" Zbigniewa Anusika?
Jeśli tak, to co sądzisz o tej książce?
Pzdr
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #37

     
Karol XII
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 549
Nr użytkownika: 49.163

 
 
post 3/03/2010, 17:15 Quote Post

Oczywiście,że czytałem. smile.gif Biografię Karola XII szczególnie sobie cenię,a to z kilku powodów.Praca ta jest dość obszerna i napisana bardzo przystępnym językiem,zresztą postać króla szwedzkiego należy do bardzo interesujących(trudno było mi czasami oprzeć się fascynacji tą osobą).Najbardziej jednak podoba mi się w tej pracy to,że autor przedstawił wnikliwie batalie po Połtawą(chyba w polskiej literaturze nikt nie zrobił tego lepiej).Posiadam ok 30 pozycji z tej serii,choć po prawdzie przeczytałem jak do tej pory tylko kilka(ach,ten wieczny brak czasu),tę jednak stawiam najwyżej.
 
User is online!  PMMini Profile Post #38

     
osso
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 228
Nr użytkownika: 62.585

Piotr Drozdz
 
 
post 4/03/2010, 8:30 Quote Post

QUOTE(Karol XII @ 3/03/2010, 17:15)
Oczywiście,że czytałem. smile.gif Biografię Karola XII szczególnie sobie cenię,a to z kilku powodów.Praca ta jest dość obszerna i napisana bardzo przystępnym językiem,zresztą postać króla szwedzkiego należy do bardzo interesujących(trudno było mi czasami oprzeć się fascynacji tą osobą).Najbardziej jednak podoba mi się w tej pracy to,że autor przedstawił wnikliwie batalie po Połtawą(chyba w polskiej literaturze nikt nie zrobił tego lepiej).Posiadam ok 30 pozycji z tej serii,choć po prawdzie przeczytałem jak do tej pory tylko kilka(ach,ten wieczny brak czasu),tę jednak stawiam najwyżej.
*



Wielkie dzięki za tak szybką odpowiedź. Pozwól więc, że Cię jeszcze trochę pomęczę w kwestii biografii. Jeśli możesz to napisz, którą pozycję p. Anusika uważasz za lepszą rzeczonego "Karola XII", czy też "Gustawa II Adolfa"?
Mnie jest trudno jednoznacznie wybrać. Ten autor po prostu świetnie pisze.
Wcześniej pisałeś też o "Jerzym Lubomirskim". Próby wskrzeszenia tytułu trwają, ale jak to bywa najczęściej przeszkodą są pieniądze sad.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #39

     
Bauero
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 784
Nr użytkownika: 35.416

Baueroo
Zawód: wspominacz
 
 
post 4/03/2010, 12:34 Quote Post

QUOTE(osso @ 4/03/2010, 8:30)
QUOTE(Karol XII @ 3/03/2010, 17:15)
Oczywiście,że czytałem. smile.gif Biografię Karola XII szczególnie sobie cenię,a to z kilku powodów.Praca ta jest dość obszerna i napisana bardzo przystępnym językiem,zresztą postać króla szwedzkiego należy do bardzo interesujących(trudno było mi czasami oprzeć się fascynacji tą osobą).Najbardziej jednak podoba mi się w tej pracy to,że autor przedstawił wnikliwie batalie po Połtawą(chyba w polskiej literaturze nikt nie zrobił tego lepiej).Posiadam ok 30 pozycji z tej serii,choć po prawdzie przeczytałem jak do tej pory tylko kilka(ach,ten wieczny brak czasu),tę jednak stawiam najwyżej.
*



Wielkie dzięki za tak szybką odpowiedź. Pozwól więc, że Cię jeszcze trochę pomęczę w kwestii biografii. Jeśli możesz to napisz, którą pozycję p. Anusika uważasz za lepszą rzeczonego "Karola XII", czy też "Gustawa II Adolfa"?
Mnie jest trudno jednoznacznie wybrać. Ten autor po prostu świetnie pisze.
Wcześniej pisałeś też o "Jerzym Lubomirskim". Próby wskrzeszenia tytułu trwają, ale jak to bywa najczęściej przeszkodą są pieniądze sad.gif
*




Zdecydowanie jestem za wznowieniem JERZEGO LUBOMIRSKIEGO rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #40

     
osso
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 228
Nr użytkownika: 62.585

Piotr Drozdz
 
 
post 4/03/2010, 13:11 Quote Post

Widzę, że Lubomirski cieszy się sporym zainteresowaniem. Nie ukrywam, że mnie również ta pozycja przypadła szczególnie do gustu. Ciekawa postać i ciekawie opisana. Być może podobnie, jak to jest z wieloma innymi tytułami, duże zainteresowanie na rynku spowoduje, że tytuł ten ponownie się ukaże w sprzedaży.
www.ossolineum.pl
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #41

     
Karol XII
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 549
Nr użytkownika: 49.163

 
 
post 4/03/2010, 18:06 Quote Post

Gustawa II Adolfa jeszcze nie przeczytałem,więc nie mogę stwierdzić,która książka jest lepsza.Jednak sugerując się wypowiedziami niektórych forumowiczów,odnoszę wrażenie,że "Karol XII" wyszedł Z. Anusikowi lepiej.

Wznowienie Jerzego Lubomirskiego jest bardzo potrzebne,nawet na allegro ciężko dostać ten tytuł.
Jeśli pan Piotr ma na to jakiś wpływ,to proszę doradzić odpowiednim osobom(odpowiedzialnym za politykę wydawniczą) ponowne wydanie tejże pracy.

Pozdrawiam.
 
User is online!  PMMini Profile Post #42

     
Kadrinazi
 

Łowca ODB'ów
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.016
Nr użytkownika: 62.793

Stopień akademicki: magister
 
 
post 4/03/2010, 19:28 Quote Post

Karol XII chyba jednak lepszy, w kwestii Gucia prof. Anusik w kilku miejscach się nie popisał, powtarzając błędy znane z innych opracowań, zwłaszcza w kwestiach wojskowości.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #43

     
osso
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 228
Nr użytkownika: 62.585

Piotr Drozdz
 
 
post 5/03/2010, 14:34 Quote Post

QUOTE(Karol XII @ 4/03/2010, 18:06)
Gustawa II Adolfa jeszcze nie przeczytałem,więc nie mogę stwierdzić,która książka jest lepsza.Jednak sugerując się wypowiedziami niektórych forumowiczów,odnoszę wrażenie,że "Karol XII" wyszedł Z. Anusikowi lepiej.

Wznowienie Jerzego Lubomirskiego jest bardzo potrzebne,nawet na allegro ciężko dostać ten tytuł.
Jeśli pan Piotr ma na to jakiś wpływ,to proszę doradzić odpowiednim osobom(odpowiedzialnym za politykę wydawniczą) ponowne wydanie tejże pracy.

Pozdrawiam.
*



Karolu XII. Doradzanie w kwestiach wznowień lub zupełnie nowych tytułów trwa nieprzerwanie z mojej strony. Jednak zawsze problemem są pieniądze, a właściwie ich wieczny brak lub niedosyt.
Dlatego też nie zawsze można wydać wszystko to, co by się chciało. A przede wszystkim trzeba najpierw sprzedać to, co już zostało wydane i koło sie zamyka.
Tak więc, drodzy czytelnicy - forumowicze do księgarń.
Natomiast inną kwestią jest jeszcze brak odpowiednich autorów, którzy podjęli by się napisania nowych tytułów. Nie każdy bowiem autor jest tak naprawdę pisarzem spełniającym wymogi co niektórych wydawnictw (vide Ossolineum). Marka zobowiązuje. wink.gif
Dodam jeszcze, co zresztą chyba już pisałem, ze dużą role spełniacie właśnie Wy - forumowicze. Im więcej głosów za wznowieniem lub wydaniem nowości, tym większa szansa, że dojdzie to kiedyś do skutku.
Pzdr
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #44

     
Bauero
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 784
Nr użytkownika: 35.416

Baueroo
Zawód: wspominacz
 
 
post 5/03/2010, 15:12 Quote Post

QUOTE(osso @ 3/03/2010, 11:19)
"Piotr Wielki" Władysława A. Serczyka swoje wznowienie już miał (były 4. wydania). W tej chwili chodziłoby najpewniej tylko o dodruk. No i tu zaczynają się schody. Mogłoby się w tej kwestii może coś ruszyć, gdyby okazało się, że rzeczywiście zapotrzebowanie na ten tytuł jest duże. Może "naciski" licznych forumowiczów mogłyby ten stan zmienić  wink.gif
*




A mi dziś w Krakowie udało się kupić Piotra Wielkiego i Iwana Groźnego wink.gif w całkiem przystępnej cenie.

Jestem za wznowieniem
JERZEGO LUBOMIRSKIEGO, JANA KAZIMIERZA, HENRYKA WALEZEGO, STANISŁAWA LESZCZYŃSKIEGO

a co do nowości to:
MIESZKA II, LESZKA CZARNEGO,WŁADYSŁAWA HERMANA, WŁADYSŁAWA OPOLCZYKA, WACŁAWA II czeskiego, ZBIGNIEWA OLEŚNICKIEGO, WITOLDA WIELKIEGO, ZYGMUNTA STAREGO, KAZIMIERZA JAGIELLOŃCZYKA, JANA OLBRACHTA rolleyes.gif to tyle ...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

18 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej