Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ofiary Słowian
     
nerf_smerf
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 190
Nr użytkownika: 63.217

 
 
post 11/12/2010, 19:03 Quote Post

Jakie ofiary składali swoim bogom nasi przodkowie?

Nie chciałbym abyśmy się skupiali na tym czy były one z ludzi czy też nie, bardziej mnie interesują dary ze zwierząt i towarzyszące im rytuał.

edit

Ten post był edytowany przez welesxxi: 26/12/2010, 19:47
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
zwykły człowiek
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 77.774

Zawód: inz elektryk
 
 
post 20/04/2012, 20:34 Quote Post

Moja odpowiedź będzie zawierać bardzo niewiele informacji na ten temat. Jest to fragment opisu Prokopa: "Bóg twórca błyskawicy jest panem całego świata i składają mu w ofierze woły i inne zwierzęta ofiarne. Oddają także cześć rzekom i innym jakimś duchom i składają wszystkim ofiary czyniąc przy tym wróżby" Tylko tyle znam z tego źródła. Nie chcę "koloryzować" podając jakieś domysły. Nigdzie nie wyczytałem, by Słowianie składali ofiary z ludzi. Odkrycia archeologiczna na terenie Polski co prawda zidentyfikowały miejsca składania ofiar z ludzi (okolice Dragikowa na pomorzu Słowikowa w Wielkopolsce) odkrycia te dotyczą jednak plemion germańskich, które były tam przed Słowianami, a nie Słowian.
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
Niedźwiedź
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 81
Nr użytkownika: 70.827

Lukasz Jakub
Zawód: Servus Christi
 
 
post 8/05/2012, 23:10 Quote Post

QUOTE
Nigdzie nie wyczytałem, by Słowianie składali ofiary z ludzi. Odkrycia archeologiczna na terenie Polski co prawda zidentyfikowały miejsca składania ofiar z ludzi (okolice Dragikowa na pomorzu Słowikowa w Wielkopolsce) odkrycia te dotyczą jednak plemion germańskich


Ponoć znane są przypadki zakopywania poćwiartowanych młodych kobiet głęboko w ziemi. Rodzimowiercy wschodniosłowiańscy, doszukują się tutaj ofiar dla Welesa, w razie zarazy bydła lub niedostatku. Poćwiartowane kobiety, miałby być jak najurodziwsze, możliwe że przed ćwiartowaniem gwałcone. Nie potrafię podać dokładnego źródła tych informacji, ponieważ byłem usłyszałem je, czytane z artykułu przez znajomego żercę Rodzimego Kościoła Polskiego.

Ten post był edytowany przez Niedźwiedź: 8/05/2012, 23:14
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej