Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
6 Strony « < 3 4 5 6 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Humor z zeszytów szkolnych do historii,
     
Flycat
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 289
Nr użytkownika: 6.672

 
 
post 26/04/2006, 22:22 Quote Post

Mój kolega orzekł, ze w "Pretorium palili Żydów".
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #61

     
T34
 

Banita
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 785
Nr użytkownika: 14.339

 
 
post 1/05/2006, 10:01 Quote Post

U mnie w klasie powszechne jest mylenie lat 977 czy 1977 rok -żadna różnica...Dlatego taka jedna na pytanie kiedy był chrzest polski odpowiedziała że w 1996 roku,a z kolei na lekcji o Karolu Wielkim była mapa z 840 roku,a ktoś się spytał "To co mamy wypisać z tej mapy z 1840 roku?"
Kiedyś dawno,dawno temu,jeczcze w zamierzchłych czasach 4 klasy podtswówki pani z historii uczyła jak rozpoznać który wiek jest który.Podawały przykłady różnych dat,a wskazana osoba miała powiedzieć który to wiek.I wszystko byłoby dobrze gdyby na pytanie-79 rok n.e. - który to wiek?- ktoś odpowiedział że to ósmy wiek.
 
User is offline  PMMini Profile Post #62

     
Grocal
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.483
Nr użytkownika: 13.002

Stopień akademicki: student
 
 
post 1/05/2006, 13:26 Quote Post

Mi się przypomina jak w anszej historycznej(!!) klasie zrobiłem z kumplem test to nam wyszło, że ejdna dziewczyna na pytanie kiedy wybuchło powstanie styczniowe odpowiedziała że w lutym ( confused1.gif ) inna znów na pytanie gdzie był układ w rapallo odpowiedziała że w brześciu litewskim ... rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #63

     
Nagano
 

Admirał Floty Cesarskiej
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 548
Nr użytkownika: 5.088

Stopień akademicki: Ze co prosze? :D
Zawód: Student archeo
 
 
post 1/05/2006, 13:55 Quote Post

Z jakieś 1,5 miesiąca temu miałem lekcje historii o działaniach wojennych w II wojnie światowej. Nauczycielka mówiła bitwy, a my musieliśmy mówić na jakim froncie się one toczyły. Co bitwa, to ja odpowiadałem na jakim froncie, a kolegą widząc, że mógłby skorzystać z mojej wiedzy spytał się mnie czy mu powiem jakie fronty, a on powie historyczce. No i leci - El-Alamein - Północno-Afrykański!, Normandia - Zachodni!, Stalingrad - (tu mu trochę pomieszałem biggrin.gif) Południowo-Afrykański!!! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif tongue.gif Oj zdarzają się perełki wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #64

     
T34
 

Banita
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 785
Nr użytkownika: 14.339

 
 
post 1/05/2006, 16:37 Quote Post

A w wtorek mój kolega powiedział że Hitler jest prezydentem Niemiec. laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif biggrin.gif biggrin.gif laugh.gif biggrin.gif :lol
 
User is offline  PMMini Profile Post #65

     
T34
 

Banita
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 785
Nr użytkownika: 14.339

 
 
post 4/05/2006, 14:32 Quote Post

Na Polskim podczas omawiania lektury Krzyżacy taka jedna dziewczyna z mojej klasy miała opowiedzieć lekturę.Zaczęła - "Zakon walczył z Krzyżakami..." biggrin.gif laugh.gif biggrin.gif laugh.gif biggrin.gif laugh.gif biggrin.gif laugh.gif biggrin.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #66

     
T34
 

Banita
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 785
Nr użytkownika: 14.339

 
 
post 5/05/2006, 18:52 Quote Post

Przypomniało mi się coś:
Pewien mój kolega twierdził przez jakiś czas że lata 50-te(XX wieku oczywiście) były przed wojną. laugh.gif
Na moje pytanie czy wie kiedy urodził się Adolf Hitler odpowiedział kiedyś że w 1925 roku. laugh.gif
Było z nim więcej takich sytuacji ale jakoś nie umiem sobie przypomnieć sad.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #67

     
kopciuch1939
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 341
Nr użytkownika: 16.174

 
 
post 5/05/2006, 20:07 Quote Post

kumpel napisał : "żona spała z innymi mężczyznami niż jej mąż"
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #68

     
T34
 

Banita
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 785
Nr użytkownika: 14.339

 
 
post 6/05/2006, 21:35 Quote Post

Pamiętam że dzień po ataku 11 września mój kolega Daniel mówił mi w szkole spanikowany:"Teraz będzie wojna!Wszędzie!Na całym świecie!Będą biegać żołnierze po ulicach i podkładać bomby pod wszystkie domy i samochody!" wacko.gif
Pare lat później zakolegował(tzn.podlizywał się mu) się z moim kolegom metalowcem który ciągle gadał o krwi,wojnie i Bin Ladenie.Dlatego właśnie spytałem się Daniela czy wie kim jest Bin Laden.Odpowiedział że nie wie.Jak próbowałem mu wytłumaczyć kim on jest to mnie uciszał i mówił że "nie ogląda takich głupich seriali"... wacko.gif wacko.gif
Wiem że to nie są szkolne kwiatki ale to wydaje się dla mnie takie głupie że musiałem o tym napisać a nie wiedziałęm do jakiego tematu to wrazić.
 
User is offline  PMMini Profile Post #69

     
crook
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 211
Nr użytkownika: 15.720

Piotrek
 
 
post 8/05/2006, 17:46 Quote Post

Kazimierz Wielki choć bardzo się starał nie mógł mieć dzieci.
Edward III nie mógł zostać królem Francji, bo jego matka nie była mężczyzną.
Królowa Kinga została świętą, bo Bolesław był wstydliwy.
Leonardo namalował damę z Łysicą.
Mężny Roland leżąc na polu walki widział swój koniec.
Największym błędem Bolesława Krzywoustego było to że podzielił swoich synów na 5 części.
Na obrazie Matejki mistrz krzyżacki staje dęba na koniu.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #70

     
emilis
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 17.888

 
 
post 16/05/2006, 19:35 Quote Post

Dzisiaj dostałam perełkę od znajomej:

"Chciałbym być jak Prometeusz. Cechą, która nas łączy jest lenistwo. Prometeusz miał swoich poddanych, którzy mu usługiwali. Tego właśnie mu zazdroszczę."

Hmmm rozumiem wymyślić coś takiego po dużej ilości fioletowego płynu user posted image
Ale żeby w szkole?
user posted image
 
User is offline  PMMini Profile Post #71

     
T34
 

Banita
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 785
Nr użytkownika: 14.339

 
 
post 16/05/2006, 20:32 Quote Post

Skąd wziałeś tego emotikonka emilisie?
 
User is offline  PMMini Profile Post #72

     
Marcin
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 485
Nr użytkownika: 7.543

 
 
post 16/05/2006, 20:43 Quote Post

Tutaj są
Wystarczy sprawdzić właściwości obrazka i zobaczyć na jakiej są witrynie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #73

     
elninio19krk
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 210
Nr użytkownika: 8.328

Zawód: Student
 
 
post 16/05/2006, 21:33 Quote Post

Ja pozwolę sobie zacytować wypowiedź pisemną mojego kolegi na temat „czy promoteusz był ofiarą Bogów” to było lata temu ale utkwiło w pamięci J

„Prometeusz nie był ofiarą Bogów ponieważ w dzieciństwie nie bito go ani nie torturowano, mało tego. W Nagrodę za to, że dał ludzią ogień, bogowie posłali go na wczasy w góry Kaukazu, gdzie całymi dniami wylegiwał i opalał się na skale, i pewien zaprzyjaźniony ptaszek w zajawkowy sposób wyjadał mu wątrobę”

Miał chłopaczyna poczucie humoru, Nauczycielka niestety nie, i koleś miał Naganę Dyrektora tongue.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #74

     
dz3kyl
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 13.457

tomasz
Zawód: student
 
 
post 17/05/2006, 8:37 Quote Post

Podczas sesji zimowej przyszło mi zdawać egzamin z historii administracji smile.gif Wchodze sobie z kolezanka (oboje oczywiscie kompletnie nieprzygotowani) losujemy pytania. Ja tam cos na swoje wydukalem natomiast kolezanka wylosowala pytanie o nastepujacej tresci: "Czym zajmowała sie komisja ds. generalnego porzadku?" kumpela palnela bez namyslu, pewnym glosem: "wyworzeniem smieci z cmentarza".
Egzaminator malo z brechty z fotela nie spadl (ja zreszta ze stolka tez)
skonczylo sie na tym ze ona za te celna odpowiedz dostala 3 smile.gif a ja musialem szykowac sie do poprawki dry.gif nie ma to jak miec fart rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #75

6 Strony « < 3 4 5 6 > 
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej